Skocz do zawartości

Polecane posty

nharek    1

Witam. Temat do starego naboru na młodego. Otóż we wniosku miałem wpisane ciągnik o mocy 60km, trafiła mi się okazja do wzięcia ciągnika 75 konnego. Wiem że jak tata składał papiery na modernizację to była rozbieżność co do ciągnika około 10km, czy trzeba składać podanie do agencji czy przejdzie bez tego? modernizacja, a młody to dwa różne programy, dlatego pytam, ponieważ to różnica 15km.

Wiadomość z agroFakt.pl

majkel207    18

dziś jak składałem suszowe, to mi kierowniczka w powiatówce powiedziała, ze muszą listę zrobić do 6 października

daremw    128

Pośpiech przedwyborczy, niedługo będą trąbili że lada moment lista będzie i może faktycznie szybko się pojawi.

boruch1409    2

Witam. Temat do starego naboru na młodego. Otóż we wniosku miałem wpisane ciągnik o mocy 60km, trafiła mi się okazja do wzięcia ciągnika 75 konnego. Wiem że jak tata składał papiery na modernizację to była rozbieżność co do ciągnika około 10km, czy trzeba składać podanie do agencji czy przejdzie bez tego? modernizacja, a młody to dwa różne programy, dlatego pytam, ponieważ to różnica 15km.

musisz złożyć anex tez mialem taką sytuacje i sasiad tez bo jak nie zmienisz mocy traktora to pozniej mozesz miec problem moga sie do tego przyczepic ze nie zgodnie z biznesplanem dzialasz

daremw    128

Ja spodziewam się listy koniec października/początek listopada najwcześniej.

Na moje zdanie to i tak szybko no ale całkiem realne

nharek    1

Czy anex do biznesplanu w sprawie kup większego ciągnika niż był wpisany o 15km trzeba zrobić przed wypłatą premii czy po?

freetaxi    170

Wypłata premii nie ma nic tu do rzeczy. Najlepiej jak wstrzymasz się z zakupem do momentu kiedy Agencja zatwierdzi Ci zmianę. 

10045zetor    0

jesli otrzymam premie mlodego rolnika i polacze ja z MGR to mam szanse otrzymac ciagnik o wiekszej mocy niz mi to wyliczono ?? slyszalem takie inf ze mlody rolnik moze dostac mocniejszy sprzet ... jest to ulatwianie startu mlodemu rolnikowi ? ...

Maksu    0

Wypłata premii nie ma nic tu do rzeczy. Najlepiej jak wstrzymasz się z zakupem do momentu kiedy Agencja zatwierdzi Ci zmianę. 

Witaj,

to znaczy, że mogę kupić sprzęt, który został wskazany w biznesplanie już teraz, a nie dopiero po otrzymaniu decyzji? 

freetaxi    170

Sprzęt mogłeś już kupić w tamtym roku w dniu składania wniosku o przyznanie pomocy. I taką inwestycję można rozliczyć. 

Maksu    0

Wniosek składałem w tym roku (nabór 2015), czekam na podliczenie punktów i zatwierdzenie wniosku i od razu po tym chciałbym kupić maszyny wskazane w biznesplanie, a nie czekać na decyzję. Nie będzie problemu, żeby to później rozliczyć z Agencją? W gruncie rzeczy biznesplan miałbym zrealizowany przed przyznaniem decyzji i wypłatą pieniędzy.

majkel207    18

ja już po kontroli, wszystko bez problemu, spoko ludzie, trochę ich za język pociągnąłem, powiedzieli, że w nowym MR, wszyscy będą mieli kontrole przed wnioskiem o płatność, i słyszeli, ze nowy nabór MGR dla wszystkich ma być w styczniu, słyszał ktoś coś podobnego?

majkel207    18

jedną działkę zmierzyli, na reszcie porobili fotki, z dokumentów to akty notarialne, dyplom, krus, nakaz płatniczy, dokumenty potwierdzające że sam prowadzę gospodarstwo czyli najlepiej faktury na sprzedaż  czegoś z gospodarstwa, i faktury na zakup paliwa, ŚOR itp, ale nie było by problemu jak bym czegoś z tego nie miał, lajtowo do tego podchodzili, mówili że będzie jeszcze trochę tych kontroli przez te 5 lat

boruch1409    2

Czy anex do biznesplanu w sprawie kup większego ciągnika niż był wpisany o 15km trzeba zrobić przed wypłatą premii czy po?

mozesz przed i po

Cichy94    72

Majkel207 mam takie pyatnie: kiedy składałeś wniosek, że kontrole miałeś i czy jesteś na vacie? U mnie na dzień dzisiejszy to żadnych zakupów i sprzedaży nie ma bo dopiero wczoraj wniosek poszedł do weryfikacji i czekam na odp. Czy dostane dofinansowanie.

Edytowano przez Cichy94

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?