Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Driver33    0

Idź do odru i zapytaj jak czegoś nie wiesz, a wypełniaj sam bo sam wiesz najlepiej na czym stoisz.

Ja tak zrobiłem i miałem tylko jeden błąd(byłem zbyt dokładny), ale przysłali mi co mam poprawić i dostałem pozytyw 24.12.2010 czyli pod choinkę :P(to opóźnienie to z mojego lenistwa...)

Witam wszystkich mam problem z otrzymaniem wypisów z rejestru gruntów na umowe dzierżawy zatwierdzoną przez notariusza poprostu mówią mi ze wydają jedynie na cele emerytalno rentowe a inne powiaty ponoć wydają te wypisy doradzcie mi coś bo juz nie wiem co robić poradzcie coś ;[

1 kto jest właścicielem gruntów,

2 po co ci to?

Edytowano przez Driver33

kombinator18    18

Panowie a jak ma sie sprawa gdyz w tej chwili jestem wspolwlasciliem w 1/3 wszystkich gruntow w naszym gospodarstwie wyglada to tak

1/3 Ja

1/3 Mama

1/3 Siostra

Doplaty sa na mame.

I teraz pytanie czy moge sie starac czy juz nie bo jakby niepatrzac jestem wspolwlascicielem gospodarstwa.

Peron    18

Jeżeli jesteś współwłaścicielem we współwłasności innej, niż małżeńska to możesz zapomnieć o Młodym Rolniku.

Wiadomość z agroFakt.pl

Indiana    7

chyba ze podpiszesz dzierżawę gruntów od bliskich na co najmniej 5 lat i uzyskasz średnią wielkość wojewodzką/ krajową...dobrze mówię? czy mylę się?

Ale tylko wtedy jeści każde z Was ma wydzieloną, określna cześc gospodarstwa, czyli notarialnie.

Edytowano przez Indiana

pawlus224    1475

Idź do odru i zapytaj jak czegoś nie wiesz, a wypełniaj sam bo sam wiesz najlepiej na czym stoisz.

Ja tak zrobiłem i miałem tylko jeden błąd(byłem zbyt dokładny), ale przysłali mi co mam poprawić i dostałem pozytyw 24.12.2010 czyli pod choinkę :P(to opóźnienie to z mojego lenistwa...)

1 kto jest właścicielem gruntów,

2 po co ci to?

to mówisz o wypełnianiu samego wniosku czy biznesplanu ?

nasil90    94

Mam pytanie jestem właścicielem gospodarstwa i budynków z wyjątkiem domu zostawili go sobie rodzice no i czy ja teraz muszę podpisywać umowy na wywóz szamba i śmieci skoro nie mam domu ?

Indiana    7

@nasil90 a wczoraj się sprzeczałem z koleżanką, że bezdomność z wyboru istnieje :D i mi nie wierzyla :D

poosa21    53

Mam pytanie jestem właścicielem gospodarstwa i budynków z wyjątkiem domu zostawili go sobie rodzice no i czy ja teraz muszę podpisywać umowy na wywóz szamba i śmieci skoro nie mam domu ?

Wystarczy ze bedzie rachunek wystawiony na twojego ojca i wszystko bedzie oki. Bo nie moze byc rachunek wystawiony na ciebie skoro ty nie jesteś właścicielem. Miałem kontrole to powiedziałem ze ja tu mieszkam a ojciec jest właścicielem i nawet nie sprawdzali czy jest umowa.

Wacek21    35

To o wywoz scieków tez sie pytaja ? :blink: Co jesli nie bede miał umowy na wywóz szamba albo stare kwity ?

Driver33    0

to mówisz o wypełnianiu samego wniosku czy biznesplanu ?

Miałem błąd we wniosku w powierzchni działek, wypełniałem ręcznie i podałem co do m2.

Przypomniałem sobie, fakt wypis będzie potrzebny do wypełnienie PRG W MR.

Arekp_89 powiedz że ojciec chce na emeryture iść:P, a tak poważnie to ja miałem stare wypisy, one są potrzebne do obliczeń więc nie muszą być nowe.

kombinator18    18

chyba ze podpiszesz dzierżawę gruntów od bliskich na co najmniej 5 lat i uzyskasz średnią wielkość wojewodzką/ krajową...dobrze mówię? czy mylę się?

Ale tylko wtedy jeści każde z Was ma wydzieloną, określna cześc gospodarstwa, czyli notarialnie.

W kazdej chwili moge zrobic podzial majatku notarialnie.

Zmieni to cos ????

Krzysiek89    0

Może ktoś mi odpowie. Czy minimalna kwota jaką trzeba udokumentować w Agencji tzn. wykorzystać z premii MR czyli te 70% z 75000 zł, wychodzi to chyba 52500 zł, to musi to być kwota NETTO czy BRUTTO???

Edytowano przez Krzysiek89

Fabian    1

Oczywiście, że kwota brutto.

Edytowano przez Fabian

KARGO    81

Kolego jak nie jesteś pewny to się nie wypowiadaj bo tylko zamęt siejesz i wprowadzasz ludzi w błąd. Ma to być kwota brutto i od tego liczą. Netto jest przy MGR a na MR brutto.

PREZES91WLKP    11

Popieram,,KARGO,,Oczywiście że jest to kwota brutto,netto to byś mógł miec gdybyś był na vacie i sobie odliczył np od tych 52tys i ten vat zostaje w takim wypadku u ciebie w kieszeni.W przeciwnym raźie jeśli nie jestes na vacie to gdy miała by być to kwota netto tzn że musiałbyś jeszcze ze swojej kieszeni do tych 75tys dołożyć

MFJD    1

W związku z spodziewanym w I kwartale naborem na Młodego Rolnika mam pytanie a mianowicie chodzę do III klasy technikum nie związanym z rolnictwem i nie wiem w jak najlepszy sposób rozwiązać problem z wykształceniem?

Edytowano przez MFJD

pawlus224    1475

Możesz w ciągu bodajże 3 lat od otrzymania dotacji uzupełnić wykształcenie .

MFJD    1

Czy roczna szkoła policealna w zawodzie rolnik wystarczy? I czy dało by się ubezpieczyć wstecz 5 lat w krusie jako domownik mam teraz 18 lat to wtedy by wykształcenie już było z głowy chyba.

Edytowano przez MFJD

jaro1916    1

Mam takie pytanie musze uzupełnic wykształcenie rolnicze w ciagu trzech lat dostalem pieniadze na Młodego Rolnika chodze do szkoły policealnej technik rolnik dwu letnia po trzech semestrach mozna uzyskac certyfikat a po czterech dyplom technik rolnik trzeba zdac egzamin i mam pytanie czy wystarczy ten certyfikat?

witaj, jestem w tej samej sytuacji co ty, tez muszę uzupełnic wykształcenie i wiem od pana który prowadzi moja sprawę w ARIMR że wystarczy samo świadectwo ukończenia szkoły rolniczej bo to ono daje wykształcenie, żaden dyplom technika nie jest konieczny jednakże można go zrobić

jeszcze tylko KRUS ...:/

adamo24    1

Jak wygląda sprawa w przypadku gdy ktoś dostanie premie MR i chce jechać potem za granice do pracy sezonowej? Czy są ku temu jakieś przeciw wskazania? Czy w przypadku wyrejestrowania się z KRUSu na okres pracy sezonowej będzie potem problem z ARiMR? Bo w przypadku legalnej pracy np w Niemczech trzeba wyrejestrować się z KRUSu i z dokumentami iść do ZUS o wydanie druku E 101 i z tym drukiem dopiero można jechać do legalnej pracy. Jak ktoś miał z tym do czynienia proszę o informacje.

KARGO    81

Jak wygląda sprawa w przypadku gdy ktoś dostanie premie MR i chce jechać potem za granice do pracy sezonowej? Czy są ku temu jakieś przeciw wskazania? Czy w przypadku wyrejestrowania się z KRUSu na okres pracy sezonowej będzie potem problem z ARiMR? Bo w przypadku legalnej pracy np w Niemczech trzeba wyrejestrować się z KRUSu i z dokumentami iść do ZUS o wydanie druku E 101 i z tym drukiem dopiero można jechać do legalnej pracy. Jak ktoś miał z tym do czynienia proszę o informacje.

Przez 3 lata od wzięcia kasy z MR nie możesz mieć przerwy w opłacaniu KRUS.

A co pracy za granicą to nie wiem jak w niemczech, ale jak 3 lata pracowalem legalnie w anglii to nic takieg nikt nie wymagał. A to o czym mówisz, to napewno polacy sami wymyślili, po to aby w razie czego mozesz ten okres sobie do emerytury wliczyć (o ile chcesz??)

kopojno    0

mam pytanie ponieważ 15.10.2010 otrzymałem decyzje pozytywną o otrzymaniu MR a tu dzisiaj nagle dzwoni Pani z agencji i prosi o dowiezienie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie rolnik. Nie ma problemu bo mam taki ale co by było gdybym takowego nie posiadał i powiedzmy już dostał kasę?

przemol87    43

przeczytaj uważnie calą decyzje. tam jest napisane ile masz czasu na uzupelnienie wyksztalcenia a jesli juz masz wymagane wyksztalcenie to ten punkt powinien byc przekreslony.

ja tak mam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?