Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szczypka    59

złożyłem dziś wniosek o płatność za mną przyszedł jeden łebek z rodzicami ani me ani be tylko tatuś wszystko składał jak dla mnie powinni mu tej kasy niedać skoro sam nie potrafi nawet głupiego wniosku złożyć

ChiquitaB    50

mi w ogóle kobitka tego nie wliczała bo mam gosp przejmowane po części i niby pkt miały być za różnice wieku też ale później weszło że jak po części to za to też nie ma pkt i kombinowaliśmy inaczej aby uzbierać pkt. Co do własności 70% to do średniej krajowej sie liczy a potem same dzierzawy moga byc bo w agencji jak składałem to tego nie mogli zrozumiec ale do torunia dzwonil facet pytać i wkońcu zrozumiał że nie chodzi o całość przepisywanej ziemii bo na wlasnosc mam 15 i 10 dzierzaw. Jestem ciekaw jak ludzie z agencji zweryfikuja te pkt ich zdaniem

kasiula8013    1

ale to punkty za wiek, a nie za przekazanie w całości, dowiedziałam się, że musi być przekazane co najmniej 51 % powierzchni ( w moim przypadku od rodziców), żeby dostać punkty za wiek 

Wiadomość z agroFakt.pl

sony87    0

Krystek, poważnie już chcą coś kontrolować czy jaja sobie robisz ? Składała z ostatniego przesunięcia ? Skoro kasy nie wyplacili to co chcą kontrolować ?

oscilek    0

Mam wykształcenie wyższe, nierolnicze. W jaki najszybszy sposób mogę zdobyć odpowiednie kwalifikacje zawodowe do premii młodego rolnika? Znacie może jakieś eksternistyczne kursy czy coś? Przyznam się szczerze że zależy mi trochę na czasie :)

Ponawiam prośbę :)

wojtek161    3

w jakim czasie od wysłania kompletnego wniosku o płatnośc moge się spodziewać kasy na koncie? chodzi mi o prow 2007-13 proszeo odp?

tomrolnik    111

w planie mialem zakup 3 maszyn na łączna kwotą 75 tys ale woadomo ze trzeba wykazac 70 tys i dwie maszyny wzielem z innym wyposazeniem i juz wyszlo 70 tys czy w tej sytuacji moge robic zmiane do wniosku o rezygnacje z trzeciej maszyny ?

bartekmyx62    1

Pytanie. Ojciec posiada zobowiązania rolno-środowiskowe, wydzierżawił mi pole i pytanie czy te zobowiązania muszę przejąć jak najszybciej czy wystarczy to zrobić przed złożeniem wniosku o dopłaty? Bo człowiek prowadzący mój wniosek twierdzi że nie trzeba się z tym śpieszyć.

prezes11    0

Jestem z naboru 2010r, rok 2016 jest moim rozliczeniowym czy jak mam na przykład w planie 5 ha mieszanki a posieje 5 ha pszenicy ARiMR może robić problemy? Jak by nie było to ESU wychodzi więcej z pszenicy,

jacor95    2

widzieliście zaktualizowaną liczbę wniosków z nowego naboru? Czyżby tak wiele ich się zebrało???

szczypka    59

wydajemi się że to zero w środku im się pomyliło raczej nie możliwe żeby tyle osób złożyło

freetaxi wszyscy twoi klienci mieli kontrole czy oni kontrolują losowo

kamil18fmr    11

ale to punkty za wiek, a nie za przekazanie w całości, dowiedziałam się, że musi być przekazane co najmniej 51 % powierzchni ( w moim przypadku od rodziców), żeby dostać punkty za wiek 

Gdzie to jest zapisane??? W żadnym rozporządzeniu nie ma wzmianki o tych 51%. Jeśli to prawda to należy wykonać plan Brunona K.!!!! PSL-owska hołota!

batista1902    0

Ja dziś złożyłem wniosek o płatność LBN, Ale swoja droga czasami żałuje ( współczuje ) Tym co przychodzą z rodzicami składać wniosek, a tym bardziej Tym co piszą naprawdę głupie pytania!!!. Byłem dziś w ARiMR LBN i nie widziałem żadnego z  rodzicem ale widziałem takiego zestresowanego że aż strach jakby zobaczył kontrol u siebie na podwórku. ,,,,, Panie nima chłopów już w ty we wsi ,,,,,

matingus    107

Jestem z naboru 2010r, rok 2016 jest moim rozliczeniowym czy jak mam na przykład w planie 5 ha mieszanki a posieje 5 ha pszenicy ARiMR może robić problemy? Jak by nie było to ESU wychodzi więcej z pszenicy,

tak tylko jak masz więcej zmiany niż 30%,to może być problem.mogą się do czepić...

kr9292    71

A skad mają wiedziec co i gdzie skoro prawdopodobnie nigdy nic takiego nie załatwiali. Bardzo dobrze ze jest pomoc ze strony rodziców. Nawet najlepsze technika nie przygotują absolwenta aby sprawnie prowadzić dokumentacje albo gdzie udać się z konkretną sprawą a o wypełnianiu wniosków czy biznesplanów to juz nie ma mowy. Takze nie kazdego nalezy traktować jak półgłówka

batista1902    0

to ja ,,nie,, pisze o przygotowywaniu dokumętacji ( bo to fakt ja też sam sobie nie pisałem, ale to z braku czasu i < głowy > prowadzę sam 30 ha + pomagam szwagrowi 250 ha woj.LBN pow.LBN + u kolegi około 130 ha   ) i ja chce mi dorównać a nawet ,, kiedyś prześcignąć  ,, Ale żeby pójść do ARiMR i nie wiedzieć jakie działki się uprawia, lub tak jak dzisiaj ,, panie a który to jest ten znak sprawy,, można nie wiedzieć gdzie ale który !!!! :(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?