Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

robi57362    56

wiadomo coś na temat mr 2015 kiedy będzie lista czy coś w tym stylu bo nigdzie nie mogę znaleźć jakich kolwiek informacji .

freetaxi    170

Pewnie szybko. Kierownik ma czas 180 dni na wydanie decyzji więc biorąc pod uwagę ilość wniosków za jakiś miesiąc, może półtora. 

MirekCase4230 dużo ludzi było? ja jutro jadę

Ja byłem tam ok 13.00 i nie było nikogo ale po chwili zjawiło się z 5 młodych z rodzicami .

rafals2    1

21.09 złożyłem wniosek o płatność to jeżeli będzie trzeba robić jakieś poprawki to po ilu dniach agencja się odezwie że coś jest nie tak ?? 

a1fe26c2    36

Co stanowi o samodzielnym prowadzeniu gospodarstwa? Data podpisania umowy, data ubezpieczenia w KRUS, czy data wpisania do ewidencji gospodarstw rolnych?

robi57362    56

Pewnie szybko. Kierownik ma czas 180 dni na wydanie decyzji więc biorąc pod uwagę ilość wniosków za jakiś miesiąc, może półtora.

to według ciebie jest mało osób składających w tym roku wnioski ?

freetaxi    170

A1fe26c2 data podpisania umowy = data podlegania ubezpieczeniu. Robi57362 ponad 3000 wniosków w tym roku. A w starym naborze ponad 23000. Jest różnica?  :D

a1fe26c2    36

Ok, może nie będą robić problemów z wypłatą i może nie będą żądać zwrotu premii z odsetkami. :)

Freetaxi spytam ponownie o podpisy na umowach dzierżawy budynków i użyczenia - mają być z datą pewną, czyli z potwierdzoną autentycznością podpisów, czy wystarczy "zatłuszczona kartka z zeszytu nagryzmolona na kolanie"?

Edytowano przez a1fe26c2

wernicjusz    0

freetaxi przypomniałbyś szczegóły odnośnie zakupu z premii MR. Chodzi mi o przelew. Jakieś potwierdenie bankowe?

dzikidaniel    36

Byłem dziś w agencji w związku z niewypełnieniem wybryk związanych z osobami przekazującymi (MR2015, gospodarstwo mam już na siebie), po poprawkach pani wyliczyła mi 17,5 pkt czyli jeśli będzie zmiana rozporządzenia to będzie kasa. Od razu dodała że nie wiedzą jak z listami bo nie mają pojęcia jak takie przypadki jak mój będą traktowane i rozpatrywane. Tak więc na listę do czasu zmiany rozporządzenia bym nie liczył.

pp1208    427

MR 2014 składałem poprawke 08.09.15 wraz z wnioskiem o płatość. dzis przyszło pismo ze poprawka została zatwierdzona. Czyli chyba wszystko na dobrej drodze. 

tomrolnik    111

ja dzisiaj składalem dok o płatność dość sporo ludzi było w tym młodzi rolnicy z ojcami i jeden rodzynek z rodzicami :D

daremw    128

Byłem dziś w agencji w związku z niewypełnieniem wybryk związanych z osobami przekazującymi (MR2015, gospodarstwo mam już na siebie), po poprawkach pani wyliczyła mi 17,5 pkt czyli jeśli będzie zmiana rozporządzenia to będzie kasa. Od razu dodała że nie wiedzą jak z listami bo nie mają pojęcia jak takie przypadki jak mój będą traktowane i rozpatrywane. Tak więc na listę do czasu zmiany rozporządzenia bym nie liczył.

A co w tym twoim przypadku jest takiego szczegolnego? Masz 17.5p to na 99 % załapiesz się, wogóle o jakiej zmianie rozporządzenia mówisz?

freetaxi    170

Pewnie chodzi o zmianę dotyczącą osób kierujących gospodarstwem. Taka zmiana będzie wymagała procesów legislacyjnych. 

sony87    0

Może mi ktoś powiedzieć na 100% czy jeżeli mam wykształcenie wyższe to wystarczy że zrobię kurs R3 i zdam egzamin na rolnika ? Czy muszę robić jeszcze kurs r 6 lub r 16 oprócz r3 ?
Na stronie agencji trochę jest to zagmatwana ale moim zdaniem wystarczy sam r3 i wtedy będę miał tak jakby zawodowe oczywiście po zdaniu egzaminu. W szkole która organizuje te kursy mnie wprowadzili chyba w błąd i w beznesplanie wpisalem oba kursy. Mogę to zmienić na jeden oraz zmienić oświadczenie ?

sony87    0

Wnioskodawcy posiadający minimum wykształcenie gimnazjalne czy podstawowe (w tym również wyższe, średnie oraz zawodowe inne niż rolnicze), mogli uzyskać kwalifikacje rolnicze kończąc szkoły dające zasadnicze zawodowe wykształcenie rolnicze. W zmienionym systemie kształcenia można to zrobić kończąc kwalifikacyjny kursu zawodowy w jednej z niżej wymienionych kwalifikacji oraz przystępując do egzaminu i uzyskując dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie Rolnik - kwalifikacja R.3. - Prowadzenie produkcji rolniczej, Ogrodnik - kwalifikacja R.5. - Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych lub Pszczelarz - kwalifikacja R.4. - Prowadzenie produkcji pszczelarskiej. Należy mieć na uwadze, że kwalifikacyjny kurs zawodowy obejmuje swoim zakresem program nauczania zawodowego (teoretycznego i praktycznego) porównywalny z zasadniczą lub średnią szkołą zawodową kształcącą w ww. zawodach i przewiduje przeprowadzenie łącznie minimum 880 godzin nauczania. Przy takiej liczbie godzin zrealizowanie zakresu kwalifikacyjnego kursu zawodowego dla jednej z ww. kwalifikacji trwa ponad 1 rok. Dodatkowo, należy uwzględnić czas związany z przystąpieniem do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i uzyskaniem dyplomu.

Ten akapit wg mnie mówi o tym że wystarczy jeden r3. Chyba że chcesz miec technika to wtedy musisz drugi kurs np r16. Ciekawe jak to interpretuje agencja. Dlatego chciałbym aby wypowiedziała się osoba która już uzupełniała wykształcenie i czy wystarczyło r3

Michał kto ci powiedział że trzeba oba ? W agencji?

Edytowano przez sony87

damiano32    0

czy jesli składałem w 2014 roku wniosek o młodego rolnika i nie jestem na liście szczęśliwców(brakuje mi około 900 miejsc) mogę dokonać korekty i zmienić wykształcenie na wyższe rolnicze, które niedawno uzyskałem i zyskać więcej punktów?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?