Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

mf25    7

Odpowiem CI na to ze przed podpisaniem umowy bylem w geodezji a tam mi powiedzieli ze jest zmiana powierzchni dopiero 20 wrzesnia  beda nowe powierzchnie wprowadzone do systemu byla nowelizacja i wybralem wypisy wczoraj  i powierzchnie o pare arow pozmienialy .

DO agencji dac ksero umowy dzierzawy czy oryginal?

Zoch    4

Wczoraj złożyłem wniosek o płatnośc.Po jakim okresie mogę sie spodziewać kasy?

Wiadomość z agroFakt.pl

adamk    0

Pytanie odnośnie dywersyfikacji upraw - czy jeśli w tym roku w lipcu przejąłem gospodarstwo i zaczynam zasiewy na nim to wiąże mnie dywersyfikacja wg tego co było tam siane wcześniej czy zaczynam od zera i mogę np. 4 rok na danej działce zasiać żyto - jeśli poprzedni właściciel siał 3 lata z rzędu.

warchest    44

a co jesli czesc dzierzawy mi zabiora tzn sprzeda komus innemu ta dzierzawe a ja nie bede mial skad wziasc dobrac tej samej powierzchni ?

kiko80    2

witam czy przy ubezpieczaniu sie  w krus podajemy  hektary te z aktu notarialego umowa darowizny   plus dzierzawa mowa o dzierzawie 10 lat data pewna. czy tylko  te z aktu darowizny

daremw    128

a co jesli czesc dzierzawy mi zabiora tzn sprzeda komus innemu ta dzierzawe a ja nie bede mial skad wziasc dobrac tej samej powierzchni ?

Przecież umowa dzierżawy powinna być respektowana mimo sprzedaży, nabywca ma związane ręce a ty robisz dalej swoje mając umowę

daremw    128

Jaka cisza? Nabór zakończony, powiatówki już sprawdzają wnioski (przynajmniej u mnie) to czego jeszcze oczekujesz?

dzikidaniel    36

Mi pani już dzwoniła że za mało we wniosku jest wpisane (mam gospodarstwo od listopada na siebie i ani doradca ani babki w biurze nie wiedziały co i jak) i mam uzupełnić tak więc coś się dzieje.

a1fe26c2    36

Są jakieś szczególne wzory umów użyczenia maszyn i dzierżawy budynków, które akceptuje Agencja?

a1fe26c2    36

A identyfikacja maszyn, wystarczy wskazać palcem, co jest przedmiotem umowy, czy trzeba się zagłębiać w cechy identyfikacyjne? Na starych maszynach nie ma numerów seryjnych.

Pawel328    127

jak ja składałem w piątek w ubieglym tygodniu OR warszawa to było kilka osob w kolejce na mlodego z wnioskami o platnosc ;) najbardziej zadziwil mnie chlopak który stal za mna i chłopaczyna nie wiedzial, ze zeby zlozyc wniosek musi wyrobic numer gospodarstwa :o A 3 mlodych rolników przyjechalo z mama i to one skladaly wnioski w kancelarii :D ręce opadaja....

koroniarz    0

decyzja z krusu jutro akt notarialny jest umowy dzierżawy jest numer gospodarstwa jest coś jeszcze potrzebne do złożenia wniosku o płatnośc?

kiko80    2

koledzy czy na umowie dzierzawy z data pewna do MLODY rolnik  w kwesti podatku musi  byc napisane  ze  oplacac bedzie dzierzawca czy mozeoplacac go moze  zostac aby oplacal go wydzierzawiajacy

freetaxi    170

Oświadczenie o rozpoczęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa musisz jeszcze załączyć. Ogólnie listę załączników do wniosku o płatność znajdziesz na drugiej stronie tego wniosku. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?