Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Freetaxi , byłem złożyłem zmiany w biznesplanie odnośnie tego pomniejszenia o 86 arów i Pani powiedziałą mi że o ile nie wypadne poza listę problemów raczej nie bedzie , ale wydaje mi sie ze nie wypadne bo mam 5 pkt za wykstzałcenie 5 za bezrobocie i troche pkt wpadnie za posiadanie średniej krajowej, jak sądzisz uda się czy raczej można się żegnać z premia ?

lukaszgg    1

czy korektę struktury zasiewów muszę zrobić przed wnioskiem o płatność czy mogę ją zrobić puzniej?

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

KacperWancel z całym szacunkiem dla Ciebie ale masz wyższe wykształcenie a nie umiesz przeprowadzić prostej kalkulacji punktów. Możesz zejść z punktami tak abyś nie wypadł za listę. Czasami to się nóż w kieszeni otwiera jak się takie rzeczy czyta. 

Edytowano przez freetaxi

dyziek_1    8

freetaxi, razem z dostarczeniem wniosku o płatność trzeba złożyć inne dokumenty.oświadczenie o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa, dokument potwierdzający tytuł prawny gospodarstwa oraz zaświadczenie z Krus. Co to za dokument ten potwierdzający tytuł prawny gospodarstwa? Skąd go wziąć?

No i czy na dzień 30 września muszę być właścicielem gruntów zawartych  w biznesplanie? Czy można zrobić to później?

sony87    0

Tytuł prawny to akt notarialny jeśli jesteś właścicielem lub umowa dzierżawy jeśli jesteś dzierżawcą. Sam sobie odpowiedz na pozostałe pytania ...

Freetaxi , rozumiem o co chodzi i pkt potrafię dodać , ale chciałem się dowiedzieć czy miałeś podobny taki jakiś przypadek , o to mi chodziło i czy udało się to załatwić :). Obracasz się w tym trochę dlatego zapytałem , pytam też dlatego że już tego czasu jest na prawdę mało . Pozdrawiam 

daremw    128

Ja rozumiem że można pytać o pewne rzeczy nawet jak odpowiedzi są wcześniej podane, rozumiem na prawdę wiele ale nie rozumiem jak sobie mają radzić ci młodzi rolnicy jak zadają takie pytania jak tu można czasami zauważyć, normalnie aż żal ziemi, mam wrażenie że niektórzy nie rozumieją podstawowych rzeczy a ich gospodarstwa to raczej na zasadzie tatuś hodował 2 świnki, kilka kur kaczek i z 5 krów to i ja tak będę. Wiele osób zadaje pytania które faktycznie wymagają jakiejś wiedzy lub doświadczenia ale niektórzy to już normalnie masakra... Pytanie o tytuł prawny to już dla mnie szczyt... Jak bym nie wiedział to pierwsze by było google żeby się nie ośmieszać bo to podstawowe pojęcie, a jak by nie było odpowiedzi to wtedy pytanie na forum.
Mam wrażenie że niektórych to na prawdę tatuś prowadza za rączkę całe życie i wszystko pomaga załatwiać i aż strach pomyśleć że tatuś będzie prowadzał tak do 40-stki lub 50-tki

lukaszgg    1

pytanie czy jeśli chce zrobić zmianę w biznesplanie tylko w strukturze zasiewów to czy muszę im wysłać cały biznesplan czy tylko te strony ze strukturą zasiewów ?

freetaxi    170

Moim zdaniem nie przejdzie. Będą wołać aneksy do umów i najlepiej porobić je do 30 września. 

maciej123    0

dzis dostalem list z agencji w ktorym mnie informuja ze w piatek  bedzie wydana decyzja odmowna uzyskania premii na MR2014, jakby odrazu decyzji nie mogli przyslac

krzysztofz14    14

Wniosek o płatność złożyłem 9 września i jak na razie cisza ,kasy też nie ma .A była dzisiaj okazja tanio kupić sprzęt rolniczy.komornik zlicytował staremu zetor 7211 90r 22500zł,bizon 56 90r uwaga 13,75tys,c330 82r razem z opryskiwaczem 12m 5,5tys,samochód merc2540 99r 22,5tys..A wszystko za 60tys długu w firmie ampol-merol.

Edytowano przez krzysztofz14

jaroWM    26

tytułujesz "Aneks nr 1 do umowy dzierżawy zawartej dn .....2014 r.  w ............ pomiędzy Marią Nowak, a Janem Kowalskim"

od akapitu: "W paragrafie 2? zmienia się powierzchnię działek: nr 234/1 z powierzchni 8,02 ha na 8,78 ha, nr 234/2 z powierzchni 5,76 ha na 6,33 ha " itd. 

warto potwierdzić podpisy choćby w gminie.

ja bym dodatkowo wyjaśnił u prowadzącego wniosek, czy nie trzeba wydłużać okresu dzierżawy z datą pewną - chodzi o to, żeby zrobić datę pewną na 10 lat z prawidłowymi powierzchniami od daty aneksu - ale to już mój wymysł dla spokojności, telefon nic nie kosztuje...

potrekk    61

witam. w razie kontroli są mierzone tylko działki czy też wszystkie budynki gospodarcze? żądają również atestu od opryskiwacza itp?

a1fe26c2    36

Zakupy z ubiegłorocznych premii tylko do końca tego roku można robić? Jeśli wezmę ciągnik w kredycie 3*33% na trzy lata, to nie będzie katastrofy?

machtomi    5

Jezeli kupie ciagnik uzywany za pieniadze z MR (stary nabor) to bede mogl skladac wjiosek w przyszlym roku z nowego PROW na nowe maszyny w tym nowy ciagnik? Sa jakies limity w ilosci ciagnikow?

Unexpected    7

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?