Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

robert812    51

może w kolejnym naborze będzie mało już chętnych i z 75 tysięcy zrobi 100 :D bo nie wykorzystają kasy ...

Albo znowu 50 :lol:

wenus666    0

mam pytanie

złożyłam wniosek o MR ale miałam już gospodarstwo przepisane na siebie w czasie składania wniosku więc warunkiem przyznania mi premii było to że się będę nadal uczyć w systemie dziennym w jakiejś szkole więc podjęłam naukę w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w systemie dziennym jest to szkoła 3 letnia i po niej się ma tytuł licencjata. Wysłałam wszystkie papiery i przyszło mi właśnie że mój wniosek został odrzucony ponieważ tej szkoły nie ma w ich wykazie szkół. Nie rozumiem dlaczego tak zrobili skoro uczę się w systemie dziennym. Mam składać odwołanie? Co robić?

Wiadomość z agroFakt.pl

brzozak2    236

bo ta szkola musi dawac wyksztalcenie rolnicze, a nauczysielskie kolegium itd raczej tego nie gwarantuje ;) .

robert812    51

a więc tak ja sam sobie sciagnąłem wzór wniosku o platnosc ze strony ARiMR załączam go tutaj http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/186%20A/Wn_o_plat_akt1_bhj.pdf.

wniosek skladalem 5 stycznia w oddziale w Białymstoku i babka ktora mnie obsługiwala wszystkie dokumenty przegladala gdyby np wniosek o platnosc byl nieaktualny to rzecz jasna zwrocilaby mi uwage.

bo jak dobrze pamiętam to mi żadnego wniosku o płatność (gotowego formularza) nie przysyłali otrzymałem tylko decyzje, bodajże 15 listopada

pyt. do Robert812 ten wzór wniosku co załączyłem go wyżej zgadza się z tym co wypełniałeś?

Link, który dodałeś nie działa. Ale to nie ważne, skoro wniosek składałeś 5 stycznia to pewnie zaledwie kilka dni wcześniej go ściągałeś z internetu więc raczej na pewno miałeś dobry formularz. A dokładniej to punkt 15 w tym: http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom-2010-r.html

Adam21    0

Link, który dodałeś nie działa. Ale to nie ważne, skoro wniosek składałeś 5 stycznia to pewnie zaledwie kilka dni wcześniej go ściągałeś z internetu więc raczej na pewno miałeś dobry formularz. A dokładniej to punkt 15 w tym: http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom-2010-r.html

spoko ja skladalem dokladnie ten sam wniosek, a ty kiedy go skladales? wiesz cos na temat terminu wypłaty pomocy>? bo z tego co ja wiem maja 60 dni na przelanie pieniedzy na konto.

wenus666    0

Tak tylko że się składa że chodzę do 2 szkół i ta druga jest rolnicza i po niej się ma wykształcenie technik rolnik więc nie o to chodzi......ja już nie wiem o co im chodzi....

robert812    51

spoko ja skladalem dokladnie ten sam wniosek, a ty kiedy go skladales? wiesz cos na temat terminu wypłaty pomocy>? bo z tego co ja wiem maja 60 dni na przelanie pieniedzy na konto.

Ja wniosek składałem 29 grudnia 2010. 10 stycznia 2011 dostałem telefon z Agencji z informacją że ten wniosek który złożyłem jest na starym formularzu. Na drugi dzień, czyli 11 stycznia osobiście zawiozłem wniosek na właściwym formularzu, pani powiedziała że teraz będzie już wszystko dobrze i żebym czekał na pieniądze. Dziś byłem w banku i poza moimi marnymi groszami niema tam żadnych pokaźnych kwot typu 75tys zł. :rolleyes: Więc cierpliwie czekam dalej. :(

A jaki w ogóle mają termin płatności??

Adam21    0

Ja wniosek składałem 29 grudnia 2010. 10 stycznia 2011 dostałem telefon z Agencji z informacją że ten wniosek który złożyłem jest na starym formularzu. Na drugi dzień, czyli 11 stycznia osobiście zawiozłem wniosek na właściwym formularzu, pani powiedziała że teraz będzie już wszystko dobrze i żebym czekał na pieniądze. Dziś byłem w banku i poza moimi marnymi groszami niema tam żadnych pokaźnych kwot typu 75tys zł. :rolleyes: Więc cierpliwie czekam dalej. :(

A jaki w ogóle mają termin płatności??

no niby maja 60 dni na wypłatę pieniędzy ale chyba z reguły wypłacają je szybciej, no kumpel którzy składali wniosek o płatność w listopadzie pieniądze na koncie miał już w grudniu ( a wiec czeka niecały miesiąc) a poza tym wydaje mi się ze teraz jeszcze jest taki okres gdzie powinni mieć fundusze bo tak na pewno wszyscy beneficjenci nie złożyli jeszcze wniosków tym bardziej ci związani z renta strukturalna, a nie wiesz czy przyjdzie jakieś poinformowanie poczta typu, dyspozycja przelewu, ze pieniądze zostały przelane, czy po prostu bez żadnego zawiadomienia przeleją środki???

adrianoo    1

bez zadnego powiadomienia przelewaja pieniadze na konto, ja skladalem wniosek o platnosc na poczatku grudnia i w tamtym tygodniu pieniadze dostalem na konto

robert812    51

Mi też tak właśnie powiedzieli że teraz już tylko konto w banku kontrolować, czyli została ta przyjemniejsza część MR :rolleyes:

arekp_89    0

Mam problem z otrzymaniem wypisów z rejestru gruntów na umowe dzierżawy zatwierdzoną przez notariusza poprostu mówią mi ze wydają jedynie na cele emerytalno rentowe a inne powiaty ponoć wydają te wypisy doradzcie mi coś bo juz nie wiem co robić ;[

cipekfan69    0

a może się orientuje ktoś ile można robić zmian w wniosku już po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu premi? bo ja już jedna zmianę wysłałem ale nie otrzymałem odpowiedzi jeszcze i nie wiem czy w ogóle warto robić zmianę jeśli rozchodzi się o jednego KM ? jutro zadzwonię do osoby prowadzącej moją sprawę ale wole się najpierw zapytać na forum

radek1987    1

Witam! dostałem pozytywną decyzje na dotacje młody rolnik i jestem zatrudniony w firmie jak długo mogę robić żeby zdążyć załatwic sprawy z notariuszem, krus-em no i calą resztą? ile Wam zajęło załatwienie tych spraw.

Dziś w agrobiznesie mówili o naborze w 2011, nabór na MR ma odbyć się w I kwartale tego roku i niestety się nie załapie, bo w lipcu kończe 18 ;[ , chyba, że będzie mało chetnych w co raczej wątpie <_<

Edytowano przez piotrek071993

Driver33    0

Mam takie pytanie musze uzupełnic wykształcenie rolnicze w ciagu trzech lat dostalem pieniadze na Młodego Rolnika chodze do szkoły policealnej technik rolnik dwu letnia po trzech semestrach mozna uzyskac certyfikat a po czterech dyplom technik rolnik trzeba zdac egzamin i mam pytanie czy wystarczy ten certyfikat?

Ja słyszałem że certyfikat nie wystarczy, potrzebny jest tytuł rolniczy.(ale nie jestem pewien)

Witam! dostałem pozytywną decyzje na dotacje młody rolnik i jestem zatrudniony w firmie jak długo mogę robić żeby zdążyć załatwic sprawy z notariuszem, krus-em no i calą resztą? ile Wam zajęło załatwienie tych spraw.

Najgorszy notariusz, reszta to pikuś.

Iteresują mnie zmiany jakie można wprowadzać w MR bo chce składać jeszcze na modernizacje przed 28 i wtedy musze wyrzucić kilka maszyn na rzecz ciągnika, niech ktoś napisze jak tosię robi i jak długo trzeba czekać na jakąś odpowiedź oraz czy mogą odrzucić zmiany.

Adam21    0

witam wszystkich. mam takie pytanie bo otóż dostałem juz pozytywna decyzje na MR i złożyłem juz wniosek o płatność i chodzi mi o to czy moga miec jeszczze jakies zastrzezenia? czy jak jest pozytywna decyzja i wniosek o platnosc zlozony to musza juz wypłacic te 75tys?

tvt    0

Koledzy mam pytanie moj brat jeszcze niedostal decyzji mlodego rolnika czy wie ktos dlaczego tak dlugo czeka niby mowia ze wkolejce jakiejs jest

Driver33    0

witam wszystkich. mam takie pytanie bo otóż dostałem juz pozytywna decyzje na MR i złożyłem juz wniosek o płatność i chodzi mi o to czy moga miec jeszczze jakies zastrzezenia? czy jak jest pozytywna decyzja i wniosek o platnosc zlozony to musza juz wypłacic te 75tys?

Tera czekaj na wypłate, a doczepić to się będą mogli przy kontroli za trzy lata.

robert812    51

Widzę Adam21 że tak samo jak ja, nie spoczniesz puki pieniądze nie pojawią się na koncie. Ja tez się denerwuję w tym oczekiwaniu ale bądźmy dobrej myśli, oczywiście poinformuj od razu jak kase dostaniesz.

arekp_89    0

Witam wszystkich mam problem z otrzymaniem wypisów z rejestru gruntów na umowe dzierżawy zatwierdzoną przez notariusza poprostu mówią mi ze wydają jedynie na cele emerytalno rentowe a inne powiaty ponoć wydają te wypisy doradzcie mi coś bo juz nie wiem co robić poradzcie coś ;[

pawlus224    1475

Dziś w agrobiznesie mówili o naborze w 2011, nabór na MR ma odbyć się w I kwartale tego roku i niestety się nie załapie, bo w lipcu kończe 18 ;[ , chyba, że będzie mało chetnych w co raczej wątpie <_<

też to słyszałem . A wie ktoś jaki to będzie termin dokładnie ?

Panowie z mr 2010r , dużo wcześniej przed terminem składania wniosków trzeba zacząć pisać biznesplan i zbierać dokumenty ?

Wydaje mi się że specjalnie w tym roku młody rolnik jest tak wcześnie ... Mówią że nie będzie mgr w 2012roku ale kto wie czy nie zrobią nas w konia i młodzi rolnicy wydadzą swoje pieniądze bez jakichkolwiek zwrotów a pod koniec roku albo na początku następnego okaże się że będzie mgr 2012...

Adam21    0

Widzę Adam21 że tak samo jak ja, nie spoczniesz puki pieniądze nie pojawią się na koncie. Ja tez się denerwuję w tym oczekiwaniu ale bądźmy dobrej myśli, oczywiście poinformuj od razu jak kase dostaniesz.

naturalnie dam znac jak otrzymam juz pieniadze, a z tego co mi wiadomo to kase przelewa oddzial warszawski ARiMR czy odzialy wojewodzkie?

PetrCech22    1

no jak wykorzystaja pieniadzie tego rocznym naborze z PROW 2007-2013 to nie bedzie juz MGR do 2014.......chyba ze KE zgodzi sie na przniesienie pieniedzy z innych programow ktorych Polska nie wykorzystauje za bardzo to moze bedzie jescze... a co do dokumentów to ja w ciagu kilku godzin napisali mi wniosek na MR...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?