Polecane posty

janczar810    302

aha nie wiem czy to istotne i czy komuś sie to przyda ale istnieje ponoć jakaś możliwość przedłużenia terminu złozenia dokumuntów z 180dni na wiecej. nie jest to pewna informacja wiecej informacji prosze kierować sie do osób prowadzacych Swoja sprawe (czyt. wniosek)

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

co musze zrobić (od czego zacząć) żeby zmienić biznesplan z przyczepy i agregatu na zakup ziemi, a pozatym z czasu realizacji inwestycji czy da się tak zrobić że od 2012-2015 bo nie wiem kiedy i czy tą ziemię kupie a poza tym czy muszę konkretnie pisać w zmianie nr działek itp czy wystarczy mniej więcej powierzchnia

 

 

Wpisujesz tylko jaką powierzchnie chcesz kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

witam

 

mam skromne pytanie i czekam na szybką odpowiedź

 

Jestem z MR 2011

wszystkie formalności JAK DO TEJ PORY rozliczone Pieniądze zainwestowane wszystko ładnie i pięknie ale jest małe ale

1 ziemi własnej mam 20ha , I dzierżawy 6ha i II ponad 7ha

 

Chodzi mi właśnie o dzierżawę tą 7 ha

 

odnośnie do mojego pytania

 

co mogę teraz zrobić żeby nie uniknąć kar ze strony agencji jeśli osoba XY chcę ze mną tą umowę zerwać

wiem umowę d. mam z datą pewną ale jest mały problem ta umowa została zawarta w TR O KRUS ( przez urzędniczki) ze względu na to że pan XY dostał Rente:(

Co mnie czeka jeśli ta umowa zostanie zerwana i czy wogle można tą umowę zerwać jeśli jest paragraf w umowie że (piszę z pamięci) hym coś tam .......... na odniesienie do kodeksu cywilnego ale nie jestem pewien czy cywilnego

 

Proszę o konkretną odpowiedź

 

 

Ps nie jestem w temacie o czym teraz piszecie przyznaje jeśli już było coś takiego proszę o link z nr strony z góry Dzięki

 

wybieram się do Gdyni dopiero 20 także myślę że ktoś coś może wiedzieć

Edytowano przez darkuspinex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A na jakiej podstawie chce to zerwać? Nie płaciłeś czynszu, nieodpowiednio użytkowałeś grunt czy w jakiś inny sposób który może jest zawarty w umowie? Bo jeżeli chce zerwać bo ma kaprys i takiej przyczyny zerwania dzierżawy nie ma w umowie to ot tak sobie zerwać nie może. Będzie ponosił tego konsekwencje od strony cywilnej(będziesz mógł domagać się rekompensaty za wcześniejsze zerwanie umowy+ pokrycia kosztów kary jaką możesz zapłacić z tego powodu) jak i administracyjnej czyli zostanie mu zawieszona renta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

nawet jak minelo 150 dni od wydania decyzji to mozna zrobic zmiane odnosnie zakupu?

 

 

Zmiany w biznes palnie można składać w terminie DO 150 dni od daty wydania decyzji o przyznaniu pomocy z działania ,,ułatwianie startu młodym rolnikom"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Chyba Cie po..bało, zmiany można i TRZEBA składać do 5-ciu lat, bo przez taki okres Cię kontrolują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Odejdę trochę od zmian i zapytam o zakup maszyn. Możliwe jest dokonanie zakupu maszyny od osoby prywatnej? Zbytnio nie wiem jakby to mialo wyglądac ale pytam teoretycznie. Maszyna spełnia wymagania (nie starsza jak 5 lat, nie kupowana z prow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

mi pani powiedzial ze jesli chodzi o maszyny urzywane to wystarczy polecenie przelewu poniewaz nie kazdy moze wystawic fa VAT

Edytowano przez karste85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

A na jakiej podstawie chce to zerwać? Nie płaciłeś czynszu, nieodpowiednio użytkowałeś grunt czy w jakiś inny sposób który może jest zawarty w umowie? Bo jeżeli chce zerwać bo ma kaprys i takiej przyczyny zerwania dzierżawy nie ma w umowie to ot tak sobie zerwać nie może. Będzie ponosił tego konsekwencje od strony cywilnej(będziesz mógł domagać się rekompensaty za wcześniejsze zerwanie umowy+ pokrycia kosztów kary jaką możesz zapłacić z tego powodu) jak i administracyjnej czyli zostanie mu zawieszona renta.

 

 

czynsz jest zapłacony, z wszystkiego się wywiązałem jeśli chodzi o te sprawy. Z umową wszystkiego przestrzegałem. chce zerwać bo potrzebuję niby pieniędzy i chce tą ziemie sprzedać a ja na razie nie chcę jej kupować może za parę lat to tak.

 

Czyli co nie zgadzać się pod żadnym względem jak coś to sprawę oddać do sądu???

 

może lepiej jakiegoś prawnika się doradzić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

według mnie najlepiej udaj sie do jakiegoś prawnika powiedz mu co i jak sprawa wyglada ze masz podpisana umowe dzierzawy itd. wiem ze to kosztuje ale na takich rzeczach nie ma co oszczedzać bo stare dobre przysłowie w 100% sie sprawdza " chytry dwa razy traci".

zapacisz he za jakies 15min z 200zł ale wiesz na czym stoisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A masz na tej umowie pieczątki starostwa i geodezji ? Czy tylko spisaną i podpisy dzierzawcy i wydzierzawiającego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

czy częśc pieniedzy pisząć bisnezplan można wydać na silośy na zborze

 

 

ja mam zamiar całość wydać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

Mam pytanko do kolegów,koleżanek, którzy zmieniali swoje biznes plany pod kontem struktury zasiewów. Ja zmieniałem swój plan już trzy razy. Zawsze wysyłałem podanie do dyrektora + strony zminionego planu i do dziś nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Oczywiście sieje tak jak w zmienionych biznes planach. Macie jakieś doświadczenia w tej materii? I jeszcze jedno brałem premie na zakup gruntów. Doknałem zakupu i juz kawał czasu temu złożyłem im akt notarialny w oddziale. Wiecie może ile muszę czekać na informacje czy wszystko jest ok? A może listownie wystąpić z takim pytaniem? Nie chce czekać 5 lat, aż ktoś to sprawdzi i wtedy wyjdą jakieś kwiatki, a ja nie będę miał już pola manewru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek2105    0

małe info:

 

 

Szanowny Panie!

W odpowiedzi na Pana e-mail, dotyczący możliwości ubiegania się o pomoc w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w roku 2012, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazuje, co następuje.

Nabory wniosków w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 odbywały się corocznie, poczynając od roku 2008 (3 marca – 31 grudnia 2008 roku; 25 marca – 31 grudnia 2009 roku; 17 sierpnia – 31 grudnia 2010 roku oraz 26 kwietnia – 24 czerwca 2011 roku). Zainteresowanie uzyskaniem pomocy w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” było bardzo duże, dlatego środki finansowe dostępne w tym działaniu zostały wykorzystane.

W związku z powyższym, w chwili obecnej nie planuje się przeprowadzania kolejnych naborów wniosków w działaniu „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, w ramach obecnego Programu.

Jednocześnie MRiRW informuje, że instrument wsparcia młodych rolników został przewidziany w projektowanych przepisach UE dotyczących wsparcia rozwoju obszarów wiejskich w nowym okresie programowania 2014-2020.

 

Z poważaniem

 

 

Monika Macios

Wydział Pomocy Inwestycyjnej

Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

tel.: 22 623-28-00

e-mail: Monika.Macios@minrol.gov.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

ja mam pytanko jeszcze..

 

rok temu tato przepisal na mnie połowę ciągnika- żeby zniżka mi leciała.

 

I czy jakbym starał się o MR to czy to nie kolidowało by z akceptacją wniosku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Witam. Chciałbym wiedzieć kilka rzeczy na temat MR:

-Mam 15 lat (chodze do 3 gimnazjum) czy jeżeli tata przepisałby na mnie połowe gospodarstwa (12ha) czy mogę dostać MR czy muszę chodzić do 1 klasy technikum (rolnicze)?

-Ile bym PLN bym mógł dostać na dziś?

-Czy opłaca się wziąść dofinansowanie jeżeli będzie taka możliwość w tym roku, za rok czy dopiero po 2014r?

 

Witam. Chciałbym wiedzieć kilka rzeczy na temat MR:

-Mam 15 lat (chodze do 3 gimnazjum) czy jeżeli tata przepisałby na mnie połowe gospodarstwa (12ha) czy mogę dostać MR czy muszę chodzić do 1 klasy technikum (rolnicze)?

-Ile bym PLN bym mógł dostać na dziś?

-Czy opłaca się wziąść dofinansowanie jeżeli będzie taka możliwość w tym roku, za rok czy dopiero po 2014r?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

"rok temu tato przepisal na mnie połowę ciągnika- żeby zniżka mi leciała.

 

I czy jakbym starał się o MR to czy to nie kolidowało by z akceptacją wniosku ?? "

 

 

pomoże ktoś ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Poczytajcie pierwsze strony tematu i ostatnie i macie odpowiedź, że pieniądze na nabory zostały wykorzystane. Chcecie coś wiedzieć jak było do tej pory napiszcie na pw do mnie bo tutaj szkoda zaśmiecać znów tym samym co kilka stron wcześniej...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

 

Jednocześnie MRiRW informuje, że instrument wsparcia młodych rolników został przewidziany w projektowanych przepisach UE dotyczących wsparcia rozwoju obszarów wiejskich w nowym okresie programowania 2014-2020.

 

 

 

a więc jakiekolwiek pieniadze dotacje znajda sie w/w przedziale i na nic nie ma liczyc szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swierzak90    0

Witam

Jako że jestem nowy na forum chciałem się dowiedzieć od was koledzy jak rozwiązać mój problem. A więc

Jestem ubezpieczony w ZUS i pracuje na pełen etat od 2 lat. Aktualnie studiuje zaocznie na Akademi Rolniczej i teraz będe na 3 roku studiów. W przyszłości (2014 po ukończeniu studiów) będę przejmował gospodarstwo rolne wielkości 30 ha, w drodze przepisania gospodarstwa w celu uzyskania renty strukturalnej przez gospodarza (Brat Ojca) I teraz pojawia się problem.Chciałbym skorzystać w przyszłości z pomocy młody rolnik ale jednym z kryteriów jest właśnie bycie ubezpieczonym w krus przez 3 lata wstecz. W mojej pracy mogę wybrać dowolną umowę zatrudnienia gdyż to nie problem dla przełożonych. Jak zrobić koledzy tak aby ubezpiueczyć się w krus żeby leciały mi te lata niezbędne do programu młody rolnik. Wiem że teraz będzie nowy PROW i zasady są bliżej nieznane, ale chyba warto zainteresować się już teraz żeby potem nie płakać nad rozlanym mlekiem. Doradźcie coś drodzy rolnicy

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Aktualnie przy młodym rolniku trzeba przez rok opłacać krus, a co do rent strukturalnych w prow 2014-2020 prawdopodobnie ma ich nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

A masz na tej umowie pieczątki starostwa i geodezji ? Czy tylko spisaną i podpisy dzierzawcy i wydzierzawiającego ?

 

Ta umowa ma pieczątki geodezji a urzędem Państwowym który potwierdzał wiarygodność podpisów jest KRUS czy teraz coś to zmienia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj