Polecane posty

pierre    1

Tak! Jeśli nie masz wykształcenia rolniczego to płacisz KRUS 3 lata wstecz (zakładając, że masz minimum średnie). Rozłożą na raty - ok 5tys. zł.

Musisz mieć co najmniej średnią krajową lub średnią wojewódzką jeśli ta jest większa (mowa o powierzchni gosp.), ale spokojnie masz na to 3 lata od otrzymania premii. To tylko dywagacje, bo nie wiadomo jakie będą nowe zasady, ba, nie wiadomo, czy jeszcze będzie program "Młody Rolnik".

Tak to wyglądało w poprzednich naborach... jak będzie? Nikt Ci nie powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r3s    0

mam takie pytanie - w jaki sposob powinienem przygotowac aneks do biznesplanu do MR? w biznesplanie mialem wpisane, ze kupie trzy maszyny, a tymczasem cala kwote przeznaczylem na wklad wlasny na kombajn; jak taki aneks sie pisze? jest gdzies wzor tego?

Edytowano przez r3s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

19 czerwiec wniosek o platnosc i zmiana BP po miesiacu poprawka i w koncu 14 sierpnia jest kasa na koncie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

19 czerwiec wniosek o platnosc i zmiana BP po miesiacu poprawka i w koncu 14 sierpnia jest kasa na koncie ;p

 

a z jakiego województwa jesteś? Bo ja z wielkopolskiego i mam podobną sytuację. Też składałem wniosek o płatność i zmianę w BP pod koniec czerwca ale do tej pory jest u mnie cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

panowie a ktos skladal poprawki w biznesplanie odnosnie wyksztalcenia? bo jak wczesniej napisalem ze bede uczyl sie na technik rolnik no ale teraz jest ze bd uczyl sie na technik agroturystyki wiejskiej to wpisac to w zmiany czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

 

a z jakiego województwa jesteś? Bo ja z wielkopolskiego i mam podobną sytuację. Też składałem wniosek o płatność i zmianę w BP pod koniec czerwca ale do tej pory jest u mnie cisza

 

kuj-pom a decyzje w sprawie zmiany BP dostalem po niecalych 2 tyg. oczywiscie pozytywna ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ma być umowa na 10 lat poświadczona notarialnie lub przez starostwo (pieczątki geodezji i starostwa) , raczej kto płaci podatek to sprawa między tobą a rodzicami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Włóka łąkowa 5m i żmijka do zborza? Jak myślicie czy przejdzie? mam użytki zielone i orne


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

Witam, w ostatnim naborze składałem wniosek na młodego, kase dostałem sprzęt kupilem we wniosku mam podaną dzierżawe od sąsiada na 10 lat tylko że coś się jemu teraz odmieniło i zabrał mi tą dzierżawe.. I co teraz na to agencja jakie konsekwencje mnie czekają???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

masz podaną dzierżawę od sąsiada a co umowy spisanej z sąsiadem nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

Umowa jest podpisywana w Urzędzie Gminy z pieczątkami i jest zawarta na 10 lat i nic tam nie ma napisane o wczesniejszym jej rozwiazaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Więc sąsiad nie ma prawa zabrać dzierżawy przed upływem końca umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ma być umowa na 10 lat poświadczona notarialnie lub przez starostwo (pieczątki geodezji i starostwa) , raczej kto płaci podatek to sprawa między tobą a rodzicami ;)

 

Czyli nie trzeba przedstawiać nakazu płatniczego podatku z dzierżaw? Bo chyba z własnych gruntów też nie trzeba było chociaż nie wiem.

 

Mati1990 a co jest napisane na pieczątkach?

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

jak to jest z tym wykształceniem? Przyszło pismo że wejdą jakieś zmiany w 2012 roku, a ja już zacząłem technika agrobiznesu i nie wiem czy muszę zmieniać kierunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czyli nie trzeba przedstawiać nakazu płatniczego podatku z dzierżaw? Bo chyba z własnych gruntów też nie trzeba było chociaż nie wiem.

 

Mati1990 a co jest napisane na pieczątkach?

 

Udokumentowałem ,że uzupełniłem wymaganą powierzchnię (wczesniej niż zamierzałem) dzierżawą na 10 lat potwierdzoną w starostwie z pieczątkami geodety i starostwa , nie pytali mnie kto płaci podatek , czy jak ktoś gdzies w tym temacie wspominał o wysokość czynszu dzierżawnego . Umowa była napisana odręcznie . Taka umowa wystarczyła im w regionalnym ARIMR w lubelskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Witam, w ostatnim naborze składałem wniosek na młodego, kase dostałem sprzęt kupilem we wniosku mam podaną dzierżawe od sąsiada na 10 lat tylko że coś się jemu teraz odmieniło i zabrał mi tą dzierżawe.. I co teraz na to agencja jakie konsekwencje mnie czekają???

Agencja niech lepiej nie wie, że on tą ziemie robi. Chłopie masz umowę i na 10lat ta ziemia jest twoja. Ty masz we wniosku np. Owies, a on posieje kukurydzę i d*pa mokra.. Z dopłatami to też lipa bo ty musisz składać o dopłaty!!!! Ale niestety wg prawa dopłaty należą się temu co uprawia ziemię.

Jak nie chcesz mieć długu przeszło 75tys zł. To leć z umową na Policję i zgłoś wtargnięcie na grunt !!!

 

 

Gdzie można kupić naklejki John Deere? na allegro nie mogę znaleźć a potrzebne są mi do prasy.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Charter Garzyn,dealer John Deere,jedyny w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

jak to jest z tym wykształceniem? Przyszło pismo że wejdą jakieś zmiany w 2012 roku, a ja już zacząłem technika agrobiznesu i nie wiem czy muszę zmieniać kierunek?

Możecie mi odpowiedzieć bo nigdzie nie mogę doszukać się odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hej mam do was pytanie w pażdzierniku przejąłem gospodarstwo w 2011 roku i wziąłem premię na młodego rolnika miałem wówczas 9 krów i oddawałem mleko teraz chcę przestać odddawać mleko i zostawic 3 krowy czy muszę zmieniać cos w papierach czy to przejdzie dodam że zakupiłem około 15 cieląt w to miejsce weięc jak to jest czy przeliczją to na esu ile miałem i byczki pokryją ten ubytek krów i będzie dobrze?? kto wie niech pisze musze to w tym tygodniu załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Tak, musisz wysłać pismo o akceptację zmian biznesplanu. Zmieni się ESU więc musisz też wysłać zmieniony BP oraz zmieniony wniosek o przyznanie premii (bo zmieni się ESU dla roku docelowego). Jak chcesz zaoszczędzić na tuszu w drukarce, to spytaj w swoim oddziale, czy wystarczą zmienione strony w/w dokumentów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj