Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

przeciez miało nie być zadnych naborów na mr i prow. bo kasa sie skonczyła :blink: moze ktos to troche rozszerzyc ?? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

 

 

A co ma ANR do Młodego rolnika ?

 

Panowie i panie pisał / składał już ktoś oświadczenie o uzyskaniu średniej krajowej wielkości gospodarstwa ? W sensie , że miałem mieć te 10,22 ha w ciągu 3 lat , mam już i muszę im to udokumentować -> pisaliście jakieś pismo w takim przypadku ?

 

A co trzeba jakieś oświadczenie pisać? Chyba wystarczy jak im dasz akt notarialny albo umowy dzierżaw.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A no myślałem ,że trzeba do tego jakieś pismo przewodnie czy coś w tym stylu ... ?

 

Pani w odr (nawiasem mówiąc sąsiadka) powiedziała ,że obyłoby się i bez tego - zależy na jakiego pracownika w ARIMR trafię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekK4    0

Witam, czy jest ktoś kto za premię dla młodego rolnika kupował zwierzęta hodowlane. Interesuje mnie jak się rozliczał i skąd je kupował, z jakiejś firmy typu ph Konrad czy od osób prywatnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

witam,korzystał ktoś z MR na budowę budynku inwentarsko-składowego,interesuje mnie jakie kontrole się przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Witam, czy jest ktoś kto za premię dla młodego rolnika kupował zwierzęta hodowlane. Interesuje mnie jak się rozliczał i skąd je kupował, z jakiejś firmy typu ph Konrad czy od osób prywatnych.

 

 

Kolego z tego co słyszałem to odradzają zakup zwierząt za premię to jak zasłyszałem od pracownika ARIMR problem jest jak takie zwierze ci zdechnie w ciągu 5 lat od zakupu. Zwierzęta tak samo jak maszyny trzeba trzymać przez okres 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwusia61    0

Witam,

w sierpniu 2010 roku złożyłam wniosek o premię Młody Rolnik. 27 wrześnie 2010 roku otrzymałam decyzję pozytywną. Byłam wtedy uczennicą ostatniej klasy liceum ogólnokształcącego. Po jego ukończeniu podjęłam studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie wydział Inżynierii Produkcji oraz w celu uzupełnienia wykształcenia zapisałam sie do dwuletniego studium rolniczego. We wrześniu 2011 roku dostałam inforamację, że wystarczy mi jako dokument o uzupełnieniu wykształcenia zaświadczenie ze studiów. Aby potwierdzic ta informację kontaktowałam sie z Lubelskim Oddziałem ARiMR w której zostałam poinformowana ze takie zaświadczenie bedzie honorowane. Informowałam pracownika o tym, ze jestem dopiero na pierwszym roku studiów I stopnia. uzyskując taką informacje zrezygnowałam ze studium zostawiając sobie tylko studia na UP. Dzis dzwoniąc po raz kolejny do ARiMR Lublin zostałam poinformowana, że zaswaidczenie to nie bedzie przyjęte gdyż jest to dopiero pierwszy rok studiów a powinien byc to I stopień studiów. W dniu dzisiejszym zostałam z okresem roku i 3 miesięcy na uzupełnienie wykształcenia. Chciałabym sie dowiedziec co mam zrobic w tej sytuacji gdy od przyszłego roku zmienia sie system kształcenia zawodowego i prawie niemożliwe jest uzupełnienie wykształcenia w tak krótkim czasie. Czy istnieje np możliwośc opłacenia składek KRUS wstecz??? czy da sie cos zakombinowac z jakąs szkoła? Proszę o odpowiedz gdyż jestem z winy niekompetentnego pracownika ARiMR i moją niewiedzę w wielkich tarapatach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

KRUS można opłacić wstecz, tylko musiałabyś zmieniać wniosek o premię a nie wiem co na to Agencja. Musisz spytać w swoim oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@iwusia61 - ale skąd pewność ,że teraz pracownik arimr poinformował Cię właściwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwusia61    0

@iwusia61 - ale skąd pewność ,że teraz pracownik arimr poinformował Cię właściwie ?

 

 

Nie mam,żadnej pewności. I sama juz nie wiem gdzie szukac. Te ustatwy się ciągle zmieniają zamist ustalic je na stałe dla denego naboru. Dzwoniłam do Warszawy to tylko zjechali mnie ze nie dopełniam warunków wpisanych przy składaniu wniosku w informacji o uzupełniniu wykształcenia. A wtedy pracownik ARiMR mówił ze nie ważne jak uzupełnie aby był papierek

 

Byłam dziś w KRUSie zorientowac sie czy da sie opłacic wstecz to powiedzieli ze tak i wstępnie oszacowali to na 5,5 tys zł. Nie jest to duża kwota przy tym ze byc może trzeba bedzie zwracac 75 tys z odsetkami ale czy można wprowadzac teraz zmainy we wniosku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

szczerze współczuje. Kolejny raz słyszę o niekompetnecji pracowników ARiMR i wielkim bałaganie jaki tam panuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

 

 

Nie mam,żadnej pewności. I sama juz nie wiem gdzie szukac. Te ustatwy się ciągle zmieniają zamist ustalic je na stałe dla denego naboru. Dzwoniłam do Warszawy to tylko zjechali mnie ze nie dopełniam warunków wpisanych przy składaniu wniosku w informacji o uzupełniniu wykształcenia. A wtedy pracownik ARiMR mówił ze nie ważne jak uzupełnie aby był papierek

 

Byłam dziś w KRUSie zorientowac sie czy da sie opłacic wstecz to powiedzieli ze tak i wstępnie oszacowali to na 5,5 tys zł. Nie jest to duża kwota przy tym ze byc może trzeba bedzie zwracac 75 tys z odsetkami ale czy można wprowadzac teraz zmainy we wniosku...

A można wiedzieć jaki to odział agencji?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

ja to już całkiem zgłupiałem.. :blink:

chciałbym skorzystać z programu MR, studiuję NIE rolniczy kierunek- konkretnie bezp narodowe. Chciałbym się zapisać do technikum (zaoczne ) 2 letnie, które jest uzupełniające i dawało by mi wykształcenie jakieś tam rolnicze. Wystarczy te technikum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Składał ktoś zaświadczenie do KRUS o podleganiu ubezpieczeniu jeśli mam do 3 złożyć to czy mogę 3 wysłać pocztą i czy to przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomfarm    1

Witam

Wielu z was otrzymało już pieniązki?? Jestem ciekaw kiedy dostane kase , bo jest mi teraz bardzo potrzebna. A przelewu jak nie było tak nie ma. Dodam że byłem na liście 1XXX. Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A kiedy składałeś wniosek o płatność (2 wniosek) ?

 

... pytam bo słyszałem o przypadku gdy ktoś czekał na pieniądze po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy i się nie doczekał bo drugiego wniosku nie złożył ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

pawlus224 mowisz o wniosku o platnosc wraz z ktorym sklada sie akt notarialny zaswiadczenie z krus i oświadczenie wnioskodawcy o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a w przypadku gdy ja mam dzierzawe wowczas nalezy przedłożyć ARiMR umowe dzierżawy zarejestrowaną w starostwie i wszystko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@karaste85 - tak .

 

@janczar - ja jeszcze nie wiem , ale jakbyś wiedział pierwszy to daj znac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Z tego co mi wiadomo dzierżawca skłądający wniosek o płatność do ARiMR przedkłada nastepujące dokumenty:

-Umowa Dzierżawy zarajestrowana w starostwie

-Zaświadczenie o Ubezpieczeniu KRUS

-Oświadczenie o samodzielnym prowadzeniu gospodarswa

 

tak na szybkiego wypisałem najważniejsze podpunkty jak przypomni mi sie cos istotnego dopisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Mam pytanie.

Czy mogę zasiać łubin gdyz mam w papierach w biznesplanie napisane ze bede mial swinie i hodowal zboze.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Z tego co mi wiadomo dzierżawca skłądający wniosek o płatność do ARiMR przedkłada nastepujące dokumenty:

-Umowa Dzierżawy zarajestrowana w starostwie

-Zaświadczenie o Ubezpieczeniu KRUS

-Oświadczenie o samodzielnym prowadzeniu gospodarswa

 

tak na szybkiego wypisałem najważniejsze podpunkty jak przypomni mi sie cos istotnego dopisze :)

 

 

Źle się zrozumieliśmy :)

 

Mi chodzi o udokumentowanie dzierżawy będącej uzupełnieniem areału do średniej krajowej (jesli ktoś nie ma jej w dniu składania wniosku) :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Mam pytanko kiedy trzeba zgłosić wykorzystanie pieniędzy z MR a wykorzystałem kupując ciągnik co jakie papiery trzeba im wykazać w arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj