Polecane posty

pawlus224    2624

O ile mi wiadomo to tak . W "młodym rolniku" chodzi tylko o to byś dłużej niż rok przed złożeniem wniosku nie był na KRUSie jako rolnik prowadzący działalność rolniczą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Panowie jak to jest z tą kasa? musze ywdać w 2012 czy jednak jest 3 lata na to?

 

Ja mam podobna sprawe. W biznesplanie mam wpisany zakup ciagnika w 2013r. Premie dostalam w czerwcu w 2011r. A z tego co mi wiadomo jest 3 lata na zakup maszyny od dnia wyplaty premii,to jest w moim przypadku 2014r. Chcialabym przelozyc zakup ciagnika z 2013r na 2014r czyli na ten trzeci-ostatni rok.Czy w takiej sytuacji wystarczy napisac podanie z prosba o zmiane czy nalezy zmieniac biznesplan?I czekac na zgode ARiMR z 2-6miesiecy(z tego co slyszalam)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

podobno agencja jest zasypana zmianami w BP i moje pytanie jest nastepujace na dniach mam zamiar zlozyc wniosek o platnosc i zmiane 2 maszyn ktore chce kupic i nie wiem zlozyc to razem czy zaczekac ze zmiana jak bedzie juz kasa na koncie jak myslicie czy zmiana w BP wydluzy przelanie kasy na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

hej wszystkim.

mam takie pytanie dotyczące MR a mianowicie upraw jakie zaplanowałem w bp czy ktos zmieniał uprawy tz siał coś innego niż zaplanował ???

 

ja siałem cos innego.. zamiast cebuli pszenice i nic nie zmieniałem w bp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja dostałem to, że zmieniły się te kierunki ale o tym wykształceniu że wystraczy świadectwo chyba nic nie było. Mógłbyś przepisać tę część co pisze coś o tym świadectwie?

 

 

img20120614143118.jpg

 

 

 

jest to zawarte w podpunkcie nr 3

 

tylko tak sie zastanawiam teraz czy szkołe która ukończylem zaocznie Policealne Studium Archtektury Krajobrazu w ubiegłym roku obejmuje przepis i czy wystarczy świadectwo czy ja muszę miec dyplom

ps. Policealne Studium Archtektury Krajobrazu było na liscie szkół/zawodów upoważniajacych do prowadzenia działąlności rolniczej

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Tylko wygląda na to, że to się tyczy tych którzy jeszcze nie zaczęli szkoły a zaczną od września a np. jak ktoś wcześniej zrobił to nie wiem czy na tych samych warunkach. Dziwne bo nikt tu w temacie nie pisze z poprzednich naborów czy komuś wystarczyło tylko świadectwo. Ja tam się nastawiam na zdanie egzaminu żeby nie mieć problemów ;)


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Ja mam wyzsze nierolnicze i wogole zero problemów z wykształceniem.. a nawet powiedziałbym ze 5pkt dostałem za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

no włąsnie jak mam również wyższe nierolnicze łacznie z ukonczonym w/w studium i podczas naboru dołączyłem świadectwo a ARiMR mi na to iż to świadectwo im nic nie mówi iż nelezy dostarczyć dyplom :(

aha tak mi napisali w Poznaniu

 

ps. mam poprawke z egzaminu zawodowego z cześci praktycznej we wtorek 19czerwca i za bardzo nie widze możliwości z mojej strony abym to zdał.

Technik Archtektury Krajobrazu :) taki pseudo rolnik :D

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ajjj ja tez bede pisałe 19 zawodowy. prawdopodobnie cos o krowach ma byc. i cholernie ciezki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Wracając do uzupełnienia wykształcenia: świadectwo ukończenia szkoły policealnej, w kierunku technik rolnik, po zmianach jakie wprowadziło ministerstwo w tym roku, nie posiada zapisu w jakim zawodzie ani kierunku się uczyliśmy. Po co więc nam takie świadectwa? Chciałbym teraz przeczytać wypowiedzi tych, który w tym temacie stanowczo twierdzili iż do uzupełnienia wykształcenia wystarczy tylko świadectwo ukończenia szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5
janczar810    302

a wiec jak to jest w koncu z tym bo sie pogubiłem:( to trzeba miec ten dyplom technika czy jest zbedny aby wykazać sie ARIMR o posiadanym wykształceniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

czy jak kupie rozsiewacz o zasypie 50kg mniejszy i tanszy a agregat o 0,1 m wiekszy i drozszy to musze to zmieniac w BP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

a wiec jak to jest w koncu z tym bo sie pogubiłem:( to trzeba miec ten dyplom technika czy jest zbedny aby wykazać sie ARIMR o posiadanym wykształceniu

 

Jeśli ktoś chodzi do policealnej to wychodzi na to, że jak dostanie się świadectwo to szkoła powinna też wydać zaświadczenie, że kształciło się w tym zawodzie. A do egzaminu i tak można podejść na wszelki wypadek. Jeśli tak by było to bardzo prosta sprawa przynajmniej z tym..

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

dzisiaj zlozylem wniosek o platnosc i zmiane w BP ciekawe w jakim czasie sie ogarna co ciekawe powiedzieli ze wprowadzenie zmian w BP nie wplywa na czas przelania pieniedzy a ze maja teraz sporo zmian w BP to na decyzje trzeba troche poczekac pytanie tylko ile ? ;)

Edytowano przez karste85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielskoq7    0

Witam, dostałem dziś informacje ( praktycznie z samej góry ANR ) że ruszy młody rolnik w lipcu. PROW zaraz po młodym albo i w tym samym czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Ja składałem wniosek w 2010 na MR pisałem tez wtedy mail do arimr z zapytaniem czy jesli skoncze policealną szkołę rolnicza w zawodzie technik-rolnik i bede miał tylko świadectwo czy to wystarczy dostałem odpowieź, że swiadectwo i dyplom technika rolnika czyli zdany egzamin zawodowy to dokumenty równorzędne. Wczoraj odebrałem świadectwo i jest na nim napisane, że ukończyłem policealną szkołę rolnicza, ale nie jest napisane w jakim zawodzie. Nie wiem w końcu czy trzeba mieć zdany ten egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

@zielskoq7 też tak słyszałem że PROW będzie w tym roku i lepiej żeby było bo kilka maszyn by się przydało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Tak ruszy MR i modernizacja już to widzę jak kasy nie mają to jak uruchomią nabór ciekawe ciekawe oby tak się stało bo na modernizacje przydało by się złożyć wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja składałem wniosek w 2010 na MR pisałem tez wtedy mail do arimr z zapytaniem czy jesli skoncze policealną szkołę rolnicza w zawodzie technik-rolnik i bede miał tylko świadectwo czy to wystarczy dostałem odpowieź, że swiadectwo i dyplom technika rolnika czyli zdany egzamin zawodowy to dokumenty równorzędne. Wczoraj odebrałem świadectwo i jest na nim napisane, że ukończyłem policealną szkołę rolnicza, ale nie jest napisane w jakim zawodzie. Nie wiem w końcu czy trzeba mieć zdany ten egzamin.

 

rozmawialem ze znajomym we wtorek ktory dostał pieniadze MR2009 (50tys) i wystarczy świadectwo wraz z zaświadczeniem ze szkoły w jakim zawodzie i kiedy ukonczył. tak to wyglada w wlkp.

 

aha konczył on Policealne Studium Architektury Krajobrazu 2-letnie nie myslić ze studiami !! tak samo jak ja :) i mam nadzeje ze to mi rowniez styknie na MR2011

 

Tak ruszy MR i modernizacja już to widzę jak kasy nie mają to jak uruchomią nabór ciekawe ciekawe oby tak się stało bo na modernizacje przydało by się złożyć wniosek

 

moze planuja zrobic nabór w tym roku tzn 2012. a decyzje beda wydawac podczas gdy juz beda miec pieniadze z nowego bużdzetu na owe lata.czyli reasumujac odciagna wydanie decyzji na przyszly rok i chyba tak to bedzie wygladało

No to jakby w tym roku nie bylo programów to troszke nie sprawiedliwe w stosunu osób przejmujacych gosp. w tym roku

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Witam, dostałem dziś informacje ( praktycznie z samej góry ANR ) że ruszy młody rolnik w lipcu. PROW zaraz po młodym albo i w tym samym czasie :)

 

 

A co ma ANR do Młodego rolnika ?

 

Panowie i panie pisał / składał już ktoś oświadczenie o uzyskaniu średniej krajowej wielkości gospodarstwa ? W sensie , że miałem mieć te 10,22 ha w ciągu 3 lat , mam już i muszę im to udokumentować -> pisaliście jakieś pismo w takim przypadku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj