Polecane posty

MDSikor    6

Od jesieni mają ruszyć te kursy, ale z tego co słyszałem to mają trwać tyle co zaoczne technikum, czyli 2 lata, no i jeszcze nie wiadomo czy czasem nie będą one płatne.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

Technikum trwa 3 lata ;) , kursy oczywiście są płatne .

Edytowano przez przemek99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

u mnie technikum zaoczne trwa 2 lata.

 

Jak to jest z przypisaniem teraz pola ? Chce mi tato przepisać 20ha i chcę skorzystać z programu MR, studiuję (nie rolniczy kierunek), co muszę uczynić ? Byłem a ARiMR i kazali się dowiadywać cały czas, gdyż nie ma jeszcze naboru w tym roku na MR. Jak to jest ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Co do tego technikum to na pewno mówicie o szkole policealnej. Trwa 2 lata i jest się po niej jak po technikum tylko jest jeden warunek żeby tam się zapisać - trzeba mieć średnie wykształcenie czyli skończone np. liceum albo jakiś inne nierolnicze technikum.

 

XTRO

 

Pole możesz przepisać normalnie jak zawsze u notariusza. Musisz skończyć np. najlepiej i najszybciej tę szkołę policealną. Nie wiadomo kiedy będzie nabór i czy będzie musisz czekać i pilnować tematu :D


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

@XTRO a powiedzielic Ci czy sa chociaz szanse ze uruchomia nabor? bo ponoc cala kasa na lata 2007-2013 jest wykorzystana i trzeba czekac co wymysla w 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Panowie jak to jest z tą kasa? musze ywdać w 2012 czy jednak jest 3 lata na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

 

Do mnie w piątek przyjeżdżają i chcą abym się wypowiedział. Czy ktoś chce się wypowiedzieć na trasie z WMA/WPZ/WPU-Warszawa to proszę o info na priv?

 

Daj znać na forum kiedy będzie emisja tego odcinka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

powiedzieli mi, że muszę na bieżąco sprawdzać, tzn dowiadywać się, bo jak na razie naboru nie było, ale nie powiedzieli mi czy będzie w ogóle..

 

Do szkoły policealnej zamierzam zapisać się tego lata :)

 

aha z tego co mi jeszcze wiadomo to trzeba spełniać wymogi krajowe, tzn mieć na siebie pola minimum tyle co średnia krajowa.

 

Chciałbym dostać tą dotację, gdyż zamierzam za nie wybudować silosy zbożowe :)

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Panowie jak to jest z tą kasa? musze ywdać w 2012 czy jednak jest 3 lata na to?

na realizacje inwestycji masz 3 lata a po roku od przelania pieniedzy trzeba wysłac agencji zaswiadczenie z KRUSU o podleganiu ubezpieczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Czyli nawet jak mam termin realizacji inwestycji 2012 to jak kupie w 2013 to nic sie nie stanie? bedzie ok wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Lepiej napisać pismo do agencji o przeniesieni inwestycji w czasie i będziesz miał spokój.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Samemu piszesz zgodę o przesunięciu inwestycji w czasie i podajesz jakiś powód.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus5030    1

napisałem odwołanie dotycząca zmiany biznesplanu do prezesa arimr w warszawie, niewiecie po jakim czasie mogę spodziewac się jakiej kolwiek odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Nie spodziewaj się:) Ja jednej odpowiedzi nie dostałem:P


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

A dostał ktoś z Was potwierdzenie z agencji jeżeli zmienialiście maszyny w biznesplanie? jezeli tak to po jakim czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

Kolego ja zmieniałem bp . Zmiany wysłałem i po ok 2 miesiącach dostałem pismo ,że wyrażają zgode i tyle. I przystąpiłem do zakupu i co się okazało maszyna jaką zadeklarowałem w zmianie że ją kupie miała szer 1,8m a mi pasowała bardziej maszyna z innej firmy z szer 1,9 m i zacząłem sie dowiadywac czy musze to zmieniac - okazało się że ponoc tak- wiec wysłałem następną zmiane- ale pow mi odrazu ze na zmiane poczekam sobie nawet z pół roku- i powiem wam tak tą ostatnią zmiane wysłałem 16 stycznia i do chwili obecnej odpowiedzi brak- ale maszyne juz zakupiłem w marcu.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

mam podobną sytuacje bp zmienialem w lutym i do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi ale byłem sie zapytac w agencji to powiedzieli zebym sie uzbroił w cierpliwość bo maja mnóstwo zmian w bp

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Większość piszę o zmianach w biznesplanie jak maszyny inne chcecie kupić.

 

A jak chcę dokupić sobie pole bo nadażyła się okazja też muszę zmieniać biznesplan? I może jeszcze czekać na jakąś decyzję?

 

Wiecie coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

dostał ktoś z was pismo z agencji w sprawie uzupełnienia wykształcenia ?? bo ja dzis dostalem informacje iz wachlarz kierunków rolniczych został zmniejszony. i aby udukomentować wykształcenie wystarczy świadectwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek2088    0

hej wszystkim.

mam takie pytanie dotyczące MR a mianowicie upraw jakie zaplanowałem w bp czy ktos zmieniał uprawy tz siał coś innego niż zaplanował ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

dolączam do pytania wyzej. Czy jezeli sialiscie cos innego niz podawaliscie w bp to wysylaliscie list z prosba o zmiane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

dostał ktoś z was pismo z agencji w sprawie uzupełnienia wykształcenia ?? bo ja dzis dostalem informacje iz wachlarz kierunków rolniczych został zmniejszony. i aby udukomentować wykształcenie wystarczy świadectwo

 

Ja dostałem to, że zmieniły się te kierunki ale o tym wykształceniu że wystraczy świadectwo chyba nic nie było. Mógłbyś przepisać tę część co pisze coś o tym świadectwie?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

@Madzia20, Jeżeli ESU (po zakupie) dla roku docelowego zwiększy się o ponad 30% to tak. Na decyzję nie musisz czekać, bo będzie pozytywna, lub nie będzie jej wcale.

 

@krystek2088, jak wyżej, przelicz czy zmieniło się o więcej niż 30%. Jeśli tak, to lepiej napisać, chociaż są różne opinie - niektórzy twierdzą, że ta tolerancja dotyczy całego areału, inni, że również poszczególnych upraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam mam pytanie czy jak teraz bym był zarejestrowany w normalnej prywatnej firmie w ZUS to czy za jakiś czas mógł bym przejac gospodarstwo od rodziców????Wspomne jeszcze ze mam wykształcenie rolnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj