Polecane posty

pierre    1

Dla mnie argumentem jest częsty kontakt telefoniczny z moim oddziałem, który potwierdza, że nie ma już obowiązku rozliczania się z inwestycji do końca stycznia następnego roku. Rozumiem, że nie jest to mocny argument, ale przepisów na ten temat nie mogę znaleźć. Poza tym w dokumentach, które przyszły z decyzją, pisze o wydatkowaniu co najmniej 35tys. Więc mam te dokumenty traktować jako aktualne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czyli oprócz udokumentowania zakupu , trzeba jeszcze im coś zanosić z realizacji biznesplanu ? przecież jeśli najpierw zaniosę im dokumenty ,że za pieniądze z programu kupiłem maszynę to samo przez się rozumie ,że założenie bp co do wydatkowania kwoty zostało zrealizowane :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
Napisano (edytowany)

No tak, niby jest po 3 latach. Możesz trafić na urzędnika który to zaakceptuje a możesz trafic na takiego który będzie się trzymał "po każdej z inwestycji" i problem się robi, z resztą wspomniałem już że jedna osoba dostała nakaz zwrotu 15% za złożenie 1 lutego dokumentów z inwestycji, na szczęście dla tej osoby to był błąd urzędnika który źle ustawił datę na pieczątce a monitoring pozwolił wyjaśnić sytuację. Lepiej dmuchać na zimne i jak tylko zbierze się wszystkie potrzebne dokumenty to złożyć.

 

@pawlus ale w bp nie tylko o inwestycji pisałeś, ale o produkcji również ;)

 

@xsc tak czytam jeszcze raz, zauważ że między "po każdej z inwestycji" a "do dnia upływu 3 lat" jest "i" a nie "lub"... Takie drobnostki mogą mieć ogromne znaczenie

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

O matko ludzie jak wy motacie. W BP macie napisane do kiedy macie zrealizować inwestycje i do tego czasu musicie im zawieźć faktury. Tyle! Ja mam zrealizować w ciągu 3 lat, ale zrobiłem to w tym tygodniu, a faktury to zawiozę za tydzień


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mam pytanie do osób ktore otrzymajy pozytywna decyzje z MR2011 na dzierżawe a dokladniej jakie dokumenty trzeba załatwic aby złozyc wniosek o płatność bo aktualnie mam:

-ubezpieczenie w KRUS w trakcie

-umowa dzierżawy zarejestrowana w starostwie

-zaświadczenie o ha przeliczeniowych z gminy

-dyplom ukonczenia szkoly w ciagu 3lat

czy to wszystko czy cos jeszcze musze zalatwic bo na dobry sposob to agencje interesuja tylko 2pierwsze po punkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

gdzie znajde szczegołowe zobowiazania odnosnie młodego rolnika? ma ktos likn? do konca maja mam dostac kase, i chce sie przygotowac na wydatki ale w decyzji zobowiazania napisane sa zbyt ogolnie i niezbyt pewnie. Głownie chodzi mi czy jako vatowiec płace brutto czy jednak netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketrab    3

jestem na etapie wydawania już kasy z MR, i teraz zastanawiam się nad pewną sprawa, bo tak jak wcześniej tam ktoś pisał do rozliczenia się będzie potrzebna faktura oraz potwierdzenie przelewu. i tu moje pytanie mogę zrobic przelew przez neta i wydrukowac sobie takie potwierdzenie przelewu czy muszę udac sie do banku i tam zrobi przelew? bo jak zrobię przelew w banku to będę miał pieczatkę na tym potwierdzeniu a z internetu nie?? agencja patrzy na to czy nie ma różnicy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Kolego, z tego co wiem to możesz przez internet.

Drukujesz potwierdzenie przelewu i zanosisz do banku, bo pieczątka i tak musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

właśnie zobaczyłem błąd we wniosku o premię mianowicie działki leśne zostały wpisane w powieszchnię działek rolnych przez co zmienia się powieszchnia gospodarstwa na mniejszą jest szansa to odkręcić jakoś nie tracąc pieniedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

jestem na etapie wydawania już kasy z MR, i teraz zastanawiam się nad pewną sprawa, bo tak jak wcześniej tam ktoś pisał do rozliczenia się będzie potrzebna faktura oraz potwierdzenie przelewu. i tu moje pytanie mogę zrobic przelew przez neta i wydrukowac sobie takie potwierdzenie przelewu czy muszę udac sie do banku i tam zrobi przelew? bo jak zrobię przelew w banku to będę miał pieczatkę na tym potwierdzeniu a z internetu nie?? agencja patrzy na to czy nie ma różnicy??

Zgodnie z obowiązującym prawem, wydruk z przelewu przez Internet nie wymaga podpisu ani pieczątki i Agencja MUSI to uznać. Mają jednak swoje staroświeckie przepisy, wymagają pieczątki. Sprawę w sądzie masz wygraną, ale chce Ci się? Już lepiej dopłacić za pieczątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

gdzie znajde szczegołowe zobowiazania odnosnie młodego rolnika? ma ktos likn? do konca maja mam dostac kase, i chce sie przygotowac na wydatki ale w decyzji zobowiazania napisane sa zbyt ogolnie i niezbyt pewnie. Głownie chodzi mi czy jako vatowiec płace brutto czy jednak netto?

Niezależni. Rozliczasz się brutto. Pisze o tym w instrukcji wypełniania bp na stronie arimr


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

wie ktoś ile może trwać akceptacja zmian w BP bo czekam i czekam i nie mogę się doczekać wniosek o płatność już w Warszawie a zmiany w BP niema akceptacji a maszyny zmieniałem i nie wiem co robić jak wpłynie kasa czy kupować maszyny czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1
Napisano (edytowany)

@marekfarmer, do dwóch miesięcy. Kupować.

sorry, nic nie kupuj dopoki nie dostaniesz "kasy"

Edytowano przez pierre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Panowie jak waidomo termin skladania wniosków o dopłaty minół. A wiec mam pyt. jak w wniosku na młdego mam w tym roku 4ha a w wniosku o dopłąty złozeyłem ze na polu jest 4,1ha to jest taka jakas toleranca różni czy musi byc tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

może 30% się nie zgadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz225    0

witam. czy składając zmianę w biznesplanie spowodowaną zmianami wielkości upraw o więcej niż 30% muszę wyliczyć nowe ESU? czy tylko zmieniam tabele z uprawami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Musisz wyliczyć nowe ESU, najlepiej nie zmieniać ostatniego roku, wtedy ESU się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

ja też wydrukowałem potwierdzenie przelewu z internetu i zadnej pieczątki ode mnie z banku nie chcieli przybili tylko swoją pieczątke ze jest to rozliczenie z inwestycji i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie będzie kolejnych naborów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

witam

mam małe pytanko co do kasy z mr

kasa niedawno wpłynęła na konto i jak wygląda sprawa ze zmianami w biznesplanie bo mam zakupić sprzęt ale ze względu na braki pieniędzy przez banki na kredyty preferencyjne wolałbym budować przechowalnie

czy ktoś z was robił jakąś budowę na mr ??

jak wygląda rozliczenie takiej budowy??

ile czasu może trwać rozpatrywanie zanim prezes arimr podpisze zmiany w bp??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Czy ktoś oddawał z własnej woli dotacje na MR i czy ponosił tego jakieś konsekwencje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

pawlus224 stąd wiem że 100% kasy już poszło nic nie zostało i mówili że już naborów nie będzie bo skąd mają wziąść kasę jak w modernizacji ludzie czekają na kasę w różnicowaniu czekają na kasę to skąd wezmą na nowe nabory dla MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj