Polecane posty

pawlus224    2624

Z tym ksero mapek to dobry pomysł , też tak zrobię :)

 

Andrzej , kiedy nowe nabytki zawitają do Ciebie ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Napisano (edytowany)

no tak ale zmiane w biznesplanie mozna zrobić róznież po wpłynieciu kaski na konto?? bo ja tak planuje aby nie odciagnac wyplaty i chcem sie upewnić :D

 

wniosek złozony o dopłaty bezpsrednie i rolnosrodowiskowe a wiec mapek nie chcą tylko jak ktos przejmuje grunty objete jakims programem rolnośrodowiskowym musi załaczyc oswiadczenie o tym iz bedzie kontynuował pakiet i tabele uwzgledniajace numery dzialek pow. na ktporych owy program działa

 

PS. wiem ze niektorzy wiedza ale jest mozliwosc w programie rolnośrodowiskowym po upływie 3lat wejscie w inny pakiet. jest to zwiazane z sianiem prosa za ktore do ha jest +500zł wedlug mnie jest to alternatywa dla tak zwanych "piachowców" majacych V-VI klase :D siejemy proso i spokoj a o szczegołowe informacje prosze udzielic sie i dopytac "doradców" ktorzy nic nie wiedza w WODR i nie potpowiedza NIC

 

aha albo jak ktos ma łaki co kosi je jeden raz moze wsiac motylkowe i dostaje łacznie 2090zł do ha przez 5lat ale za to co roku ma kontrole

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Witam

 

Ma ktoś z was numer do warszawy gdzie kasę przelewają nie chce mi się szukać wstecz jeśli ktoś z was ma to proszę o podanie.

 

Ja skladalem zmiany w BP i wniosek o platność razem Wniosek już jest w warszawie a o zmianach na razie cisza. Także to nic nie przedłuża można razem skladać i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Marku w moim przypadku zmiana biznes planu odwlekła wypłatę a co do numeru do Warszawy to nie opłaca się tam dzwonić bo tam nikt nie odbiera

Pawle puki co jestem w trakcie negocjacji jak dobrze pójdzie to w wtorek już będę zamawiał i czekał na sprzęty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

no tak ale zmiane w biznesplanie mozna zrobić róznież po wpłynieciu kaski na konto?? bo ja tak planuje aby nie odciagnac wyplaty i chcem sie upewnić :D

 

wniosek złozony o dopłaty bezpsrednie i rolnosrodowiskowe a wiec mapek nie chcą tylko jak ktos przejmuje grunty objete jakims programem rolnośrodowiskowym musi załaczyc oswiadczenie o tym iz bedzie kontynuował pakiet i tabele uwzgledniajace numery dzialek pow. na ktporych owy program działa

 

PS. wiem ze niektorzy wiedza ale jest mozliwosc w programie rolnośrodowiskowym po upływie 3lat wejscie w inny pakiet. jest to zwiazane z sianiem prosa za ktore do ha jest +500zł wedlug mnie jest to alternatywa dla tak zwanych "piachowców" majacych V-VI klase :D siejemy proso i spokoj a o szczegołowe informacje prosze udzielic sie i dopytac "doradców" ktorzy nic nie wiedza w WODR i nie potpowiedza NIC

 

aha albo jak ktos ma łaki co kosi je jeden raz moze wsiac motylkowe i dostaje łacznie 2090zł do ha przez 5lat ale za to co roku ma kontrole

 

Możesz zmienić biznesplan jak już kasa będzie na koncie. Chyba tak nawet lepiej zrobić bo nie będzie się odwlekać przelew może.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

A ja dalej nie wiem czy moge kupic oddzielnie agregat i siewnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Kolego @zuras ja nawet bym się do końca nie sugerował odpowiedzią kogoś z forum. Ktoś ci powie źle a to ty będziesz miał problemy. Ja bym ci proponował zmianę biznesplanu i rozpisanie oddzielnie siewnika i agregatu. Masz wtedy pewność że wszystko będzie dobrze. A po pewne informacje zadzwoń do osoby prowadzącej twój wniosek w oddziale wojewódzkim ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

witam;) Jeśli pisałem że uzupełnie wykształcenie w szkole x w miejscowości X a teraz chciałbym jednak iść do szkoły y w miejscowości Y (szkoła o innym profilu, lecz kfalifikuje się jako uzupełnienei wykształcenia, po prostu weterynaria bardziej mi pasuje) to czy musze coś zmieniać we wniosku itd? czy wystarczy im tylko papier po szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem tak szkołe- ale pisałem zmiany do biznesplanu i ta karteczke o uzupelnieniu wyksztalcenia jescze raz im dalem- w odpowiedzi na pismie dostalem ze zmiany nie wymagały zgody kierownika OR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

a ja wniosek o płatność złożyłem 6 kwietnia, kasa na koncie 30 kwietnia :D a spodziewałem się, że będzie dopiero w czerwcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja składałem na początku lutego i kasa już jest na koncie, prawdopodobnie przed weekendem wpłyneło... :D to zaczynamy.... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Czy aby dostać kasę na Młodego Rolnika to trzeba mieć tzw wykształcenie rolnicze ? I czy zootechnika uprawnia do tego ? Czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

koledzy mam w biznes planie ze w tym roku kupuje część maszyna a pług w 2015 czyli te maszyny co teraz kupuje to rozliczam w agencji zaraz po zakupie czy całość po 2015?? i czy do rozliczenia maszyn wystarczy potwierdzenie dokonania przelewu i faktura oraz przy zakupie przyczepy to muszę przedstawić kopie dowodu rejestracyjnego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Z tego co tutaj czytałem są dwie wersje rozliczania zakupu maszyn , jedna z nich zakłada rozliczanie w ciągu pierwszego miesiąca roku następującego po roku w którym dokonano inwestycji , druga to już nie pamiętam ...

 

Faktura i potwierdzenie przelewu to dokument poświadczający wydanie środków finansowych pomocy a dowód rejestracyjny to dowód na realizację inwestycji (w przypadku maszyn rejestrowanych) czyli i to i to - to jest pewna informacja :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

witam ma pytanie w bp. miałem że bede prowadził produkcie roślinnom a teraz chec zakupic krowy czy musze zmieniac bp? i to zgłsic do zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
Napisano (edytowany)

Rozliczyć się należy po każdym z etapów, należy tego dokonać do końca stycznia roku kolejnego po dokonaniu inwestycji. Czyli jeśli kupisz cokolwiek w tym roku to do końca stycznia 2013 musisz się z tych maszyn rozliczyć, kolejne maszyny analogicznie będziesz rozliczał. Ale jeśli kupisz w maju i masz papiery to od razy mozesz zawozić dokumenty, do stycznia czekać nie musisz. A jeśli chodzi co składać to:

-dokument przewodni (dane, lista załączników itp....)

-faktura

-dowód zapłaty/przelewu

-dowód rej., wyciąg z homologacji (jeśli są)

 

 

Kiedyś pisałem o tym, że 31 stycznia facet wbijał datę 1 lutego, no i wiem że w okolicy był przypadek że chłopakowi przyszło pismo nakazujące zwrot 15% wraz z odsetkami, na szczęście po odwołaniu, przejrzeniu monitoringu i przyznaniu się pracownika ARiMR do błędu sprawa została wyjaśniona.

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

ma w biznes planie zakup przyczepy nowej w roczniku 2012 a jak kupie nową tyle ze zeszło roczną bo taka stoi na placu by się coś stało ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a ja chce zawiez narazie swiadectwo z zaswiadczeniem ze skonczylem techika rolnika i zastanawiam sie jak tu wykabinowac zeby po przelozeniu tych dokumentow dostac potwierdzenie ze tym samym spelniam wymog dotyczacy wyksztalcenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@versus'a to milo posłuchać/poczytać :)

 

Andrzeju , nic się nie stanie , bo ta przyczepa nigdy nie była rejestrowana i jest "fabrycznie nowa" więc to nie przeszkadza , w dokumentach będziesz miał datę pierwszej rejestracji , datę zakupu w roku 2012 więc wszystko ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

ja kupiłem ziemie pod koniec kwietnia a rozliczyłem się wczoraj i nikt mi żadnych problemów z tego nie robił :) złożyłem kopie aktu, oświadczenie ze nie kupiłem ziemi od członka rodziny jeszcze taka jedna kartkę o wydatkach od kogo kupione i za ile i potwierdzenie przelewu na którym przybili mi pieczątkę ze przedstawiono do rozliczenia inwestycji ułatwianie startu młodym rolnikom i tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

@versus, owszem, kiedyś tak było, teraz (od naboru 2010) trzeba rozliczać się do trzech lat od otrzymania premii. Chyba, że każdy oddział ma inne zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@pierre sytuacja którą opisałem dotyczy osoby z naboru 2011. Poza tym proponuję się wczytać dokładnie w dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Szkoda, tylko, ze kolega versus brednie pisze...

 

Ubolewam tez nad tym, ze w takich waznych sprawach pisanie glupot nie jest karane %. Jedynie co to mozna apelowac, aby ktos kilka razy pomyslal czy pomoze, a nie zaszkodzi!!!


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
Napisano (edytowany)

Z decyzji o przyznaniu płatności (pkt 5.b )

"Jest Pan zobowiazany do przedłożenia w Agencji (...) dokumentów potwierdzających poniesienie wydatków co najmniej 70% kwoty pomocy na inwestycje zgodne z założeniami biznesplanu - po zrealizowaniu każdej z inwestycji i nie później do dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pomocy;",

Na infolinii ARiMR osoba nie potrafiła powiedzieć czy do 31 stycznia roku kolejnego czy do 3 lat, jednak pracownik oddziału wojewódzkiego, jak również znajomy przeprowadzający kontrole w gospodarstwach, powiedzieli mi, że należy to zrozumieć w ten sposób, że dokumenty z inwestycji należy złożyć do 31 stycznia roku kolejnego po inwestycji ( określone w ustawie czy rozporządzeniu to jest dokładnie, nie chce mi się tego teraz szukać) a ta wzmianka o 3 latach jest ze względu na obowiązek wydatkowania pomocy w ciągu 3 lat.

 

@xsc ubolewam nad tym, iż obrzucasz innych błotem sugerując że ten ktoś pisze "brednie" a nie dajesz na poparcie swych słów żadnych dowodów, ubolewam że w tak ważnych sprawach za takie coś nie ma karania %...

 

@pierre i @xsc przypuszczam, że mylicie w tej chwili złożenie dokumentów potwierdzających wydatkowanie premii ze złożeniem sprawozdania z realizacji biznes-planu (patrz pkt 5.d decyzji).

 

Mam nadzieję że teraz któryś z was poda jakieś argumenty na potwierdzenie swoich słów i będzie to merytoryczna debata, a nie próba przepychanki "kto głośniej krzyknie"....

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

twa


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj