Polecane posty

karste85    4

kontrola zrobiłą tzw spis z natury pokazałek akty notarialne, faktury za mleko za paliwo bo kto prowadzi gosp musi ponieść wydatki. apytali sie o ilośc zwierząt i wyliczyli esu, na koniec zaljechali na łąke i zdjęcie zrobili ( telefonem) bo aparat się popsuł

a czy ta kontrole miales wczesniej zapowiedziana czy zjawili sie bez ostrzezenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Witam

Jak to jest z tymi uprawami co pisane w planie rozwoju bo chcę teraz przejść na rolnośrodowiskową na zrównoważone i poplony i czy będę to mógł zmienić co wpisałem w MR bo wiem że ważne ESU ktoś może przechodził w coś podobnego??

A np. jak mam 20ha swojego to do rolnośrodowiskowej mogę objąc ustne dzierżawy od obcych osób i czy ojca kawałki też mogę objąć oczywiście te które ja obrabiam ale nie są na mnie czy tylko swoje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Panowie mogłby ktoś mi podpowidzedzieć? bo planuje zakup..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

a pieniedzy dalej nie ma. juz codzinnie sprawdzam konto. termin juz sie konczy 15 maja u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

mój termin już chyba dawno się skończył ciągnie to się w nieskończoność również z nadzieją co dzień sprawdzam konto czy może dziś a tu nic .... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owczanuszka    0

Orientuje się ktoś, czy przy składaniu po raz pierwszy wniosku o płatność bezpośrednią potrzebne jest "oświadczenie przejmującego posiadanie działek rolnych lub ich części położonych na obszarach ONW" ? Kupiłem pole i sprzedający dał mi takie oświadczenie i powiedział, że muszę to załączyć do wniosku. Czy jeśli przejąłem gospodarstwo od rodziców muszę złożyć drugie takie oświadczenie z numerami przejętych działek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

mój termin już chyba dawno się skończył ciągnie to się w nieskończoność również z nadzieją co dzień sprawdzam konto czy może dziś a tu nic .... :(

 

No ale jak to oni sobie wyobrażają?? Przecież mają termin 60 dni na wypłate i powinni sie dostosować do tego. My rolnicy jak bierzemy pieniądze to musimy sie dostosowac do ich wymagac i w ogole a ani co robią. W kulki sobie lecą. Poprostu porażka. Tyle kasy i robią obrót tymi pieniędzmi. szkoda gadać!! Oni robią co chcą. Im wolno wszystko ale nie nam. Mały jakis błąd i zaraz akcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Witam chciałbym zmienić biznesplan,ale nie wiem od czego zacząć. Pierwsza kwestia to czy moge zmienić czas realizacji z 2012 na 2012-2015? tzn nie podawać konkretnego roku realizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro    1

mi przelali pieniądze po 55 dnich roboczych od złożenia wniosku o płatnośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

A jak myślicie co będzie po 2013 roku z dotacjami ? Nie będzie czy może będzie jakiś nowy program ? Mam zamiar przejąć gospodarstwo za jakiś czas i się właśnie zastanawiam Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tego to nawet najstarsze członkinie zespołu "Jarzębina" nie wiedzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Jeśli rozliczyłem się po roku z premii, to powinno przyjść do mnie jakieś tego potwierdzenie, że wszystko jest w porządku i wszystkie zobowiązania wypełniłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

witam mam pytanie odnośnie podjęcia pracy przez MR. W sierpniu ubiegłego roku dostałem 75 tys.według starych zasad było trzeba być 5 lat na krusie,podobno teraz wystarczy 1 rok. Czy to prawda? dzwoniłem do arimr i z gościa tłumaczeń wynika że po roku otrzymania premi muszę okazać z krusu zaświadczenie o ubezpieczeniu ,,rocznym,,i po tym okresie mogę iść do pracy.Może wiecie coś w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A dostałeś pismo z informacją o skróceniu okresu ubezpieczenia ?

 

Nie wiem czy czasem to nie dotyczy tylko ostatniego 2011r naboru ;)

 

 

 

P.S. Złożyliście już wnioski o dopłaty ? składacie wraz z mapkami czy bez nich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A skąd masz mapki żeby złożyć? Od poprzedniego właściciela działki nie możesz przejąć mapek.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

ja już złożyłem wniosek o dopłaty bez mapek i musiałem 2 oświadczenia wypełnić o rowach i o uprawach.

 

jak to jest z tym ubezpieczeniem zaświadczenie z KRUS się dostarcza rok po otrzymaniu pieniędzy czy rok po otrzymaniu decyzji ze przyznano premie MR??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

dokładnie to w terminie 60 dni od upływu 12 miesięcy od dnia wypłaty pomocy:) czyli maksymalnie niecałe 14 miesięcy po wypłacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

jak myślicie ? Mając rentę socjalną z zus -u to gdy przejmę gospodarstwo to mogę ubezpieczyć się w krus-ie ? Czy może musiałbym zrezygnować z renty czy nie będzie takiej konieczności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1
Napisano (edytowany)

jak myślicie ? Mając rentę socjalną z zus -u to gdy przejmę gospodarstwo to mogę ubezpieczyć się w krus-ie ? Czy może musiałbym zrezygnować z renty czy nie będzie takiej konieczności ?

 

musisz zrzec sie renty z Zusu inaczej nie ubezpiecza Cie w krusie właściwie to sie nazywa wstrzymanie renty bo prawa do niej nie można sie pozbyć. Co się dzieje z tym arimr nie wypłacają kasy,a jutro minie 2 mieciące? jak myślicie jest sens sądzic sie o to że zwlekali z wypłata, chętnie bym wszeszedł na droge sondową, bo ja jak rolnik czegoś w teminie nie dopilnuje to zabieraja pomoc a w odwrotna strone to tez powinno działać

Edytowano przez olimpik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

nareszcie dobry dzień kasa na koncie jutro wyprawa do dilera :P a dziś %

 

nareszcie dobry dzień kasa na koncie jutro wyprawa do dilera :P a dziś %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

Witam.

mam pytanie może trochę dziwne.

Załóżmy(!!!!) że dostałem na konto. Idę do dilera na zakupy I czy moge zapłacić odrazu pieniążkami z dofinansowania czy muszę zrobić pierw wkład własny. Może mi ktoś wytłumaczyć jako jest z przelewem pieniędzy już podczas zakupu. Robiłem dzisiaj rozpoznanie w cenach belarek i dealer coś kręcił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Możesz odrazu zapłacić jak będziesz mieć już pieniądze na koncie. Co kręcił może mówił o innym programie a nie o MR?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

nareszcie dobry dzień kasa na koncie jutro wyprawa do dilera :P a dziś %

 

nareszcie dobry dzień kasa na koncie jutro wyprawa do dilera :P a dziś %

 

Jak długo czekałes na kase??? U mnie 14 maja mija 60 dni i dalej nie ma kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

A dostałeś pismo z informacją o skróceniu okresu ubezpieczenia ?

 

Nie wiem czy czasem to nie dotyczy tylko ostatniego 2011r naboru ;)

 

 

 

P.S. Złożyliście już wnioski o dopłaty ? składacie wraz z mapkami czy bez nich ?

 

 

Agencja nie chce mapek jak się pierwszy rok składa ale jak się ma nawet ksero to można dać im ja tak zrobiłem.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

6 marca miałem ostatnie poprawki i zmianę maszyn na inne co zostało zatwierdzone 27 marca po czym zostało przesłane do Warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj