Polecane posty

Jacooo    0

A Ja też chciałbym zapytać jakie trzeba spełnić wymagania odnośnie mlodego rolnika jeśli chodzi o dostosowanie gosp. w ciągu tych 3lat. Mógłbym poprosić o jakiś link albo info. Za wszelkie informacje bede wdzięczny :)



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Nie może. Co co kupujesz ma być tylko twoje.

A mógłbys mi powiedziec gdzie jest napisane, że zakazuje się użyczania maszyny, bo mi nie chodzi o współwłasność tylko raz po raz uzyczanie komus bezpłatnie tej maszyny, czysto po sasiedzku,np ja uzyczam opryskiwacz, sasiad talezowe, ojciec traktor itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tym bardziej zadaj sobie pytanie jak ARIMR mogłaby to sprawdzić ? nie mogłaby ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor87    0

Nikt ci nie broni pozyczać sąsiasowi koledze czy komus tam jeszcze maszyny ,czy agregatu ale kupując sprzet za pieniadze z młodego rolnika jestes za to odpowiedzialny tzn nie mozesz go sprzedac przez 5 lat ,i nie moze sie z nim nic stac ,bo przyjadą cie zkontrolować i co im powiesz że pożyczyłęs koledze ciągnika przywieśc bele; postawił pod sklepem i ukradli,chcesz to pozyczaj twoja sprawa ale musi być w twoim posiadaniu przez pięć lat od zakupu i koniec ,sprzedasz albo cos sie z nim stanie to cie podrapio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A mógłbys mi powiedziec gdzie jest napisane, że zakazuje się użyczania maszyny, bo mi nie chodzi o współwłasność tylko raz po raz uzyczanie komus bezpłatnie tej maszyny, czysto po sasiedzku,np ja uzyczam opryskiwacz, sasiad talezowe, ojciec traktor itd.

 

Ale po co chcesz dokumentować takie użyczenie?

Z maszyną czy studnią możesz sobie robić co chcesz byle tylko na papierze dla arimr wszystko było tak jak oni chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Mój tata ma coś koło 45lat, ma rentę inwalidzką. Tata jest ubezpieczony w krusie. Mama jest ubezpieczona w zusie bo pracuje w szkole. Hodujemy bydło mlecze i jałówki na sprzedaż. Własnego mamy 7ha ale możemy podpisać dzierżawy na pola które już dzierżawimy z 5ha możemy tak podpisać. Czy na coś się możemy załapać? Proszę o szybką i szczegółową odpowiedź :rolleyes:

 

Mój tata ma coś koło 45lat, ma rentę inwalidzką. Tata jest ubezpieczony w krusie. Mama jest ubezpieczona w zusie bo pracuje w szkole. Hodujemy bydło mlecze i jałówki na sprzedaż. Własnego mamy 7ha ale możemy podpisać dzierżawy na pola które już dzierżawimy z 5ha możemy tak podpisać. Czy na coś się możemy załapać? Proszę o szybką i szczegółową odpowiedź :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Niestety nie. Pula na to działanie jest wyczerpana.

Na chwile obecną brak informacji o jakimś przesunięciu kasy z której można by zrobić nabór.

Pilnować programów dla rolnictwa po 2013 roku, ma być nowy budżet i może nowe nabory wniosków.

 

Niestety nie. Pula na to działanie jest wyczerpana.

Na chwile obecną brak informacji o jakimś przesunięciu kasy z której można by zrobić nabór.

Pilnować programów dla rolnictwa po 2013 roku, ma być nowy budżet i może nowe nabory wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketrab    3

koledzy kto mi wytłumaczy jak to jest z tymi zasiewami, bo kurcze zgapiłem sprawe i teraz patrze w biznesplanie mam zapisane zupełnie inne powierzchnie danych roslin niż w rzeczywistości mam obsiane. Co teraz z tym faktem zrobic zgłaszac to do agencji czy nie?? np: w BP na ten rok nie mam wpisanego rzepaku, a na jesieni jak gospodarstwo bylo ojca to obsialiśmy 4 ha rzepakiem i jak teraz z tego wybrnąc?? Co mi grozi za to że nie będzie to się zgadzało, np:w przypadku kontroli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dostał już ktoś z was z listy z marca 2012 poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny przypadek, tzn. areał poszczególnych upraw nie zgadza się z tym co zaplanowane zostało w biznesplanie. Myślę, że już przy złożeniu wniosku na dopłaty pokażą się te nieścisłości, dlatego złożyłem podanie o zmianę tych zasiewów, żeby się zgadzało. Musisz złożyć podanie do Dyrektora swojego oddziału regionalnego w którym wyjaśnisz co chcesz zmienić i dlaczego, oraz pierwszą i ostatnią stroną wniosku z zaznaczeniem że to jest zmiana + strony biznesplanu które chcesz zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudey102    0

ale to wy mówicie o "planie rozwoju gospodarstwa" składanego przy programie 'ułatwienie startu młodym rolnikom", przecież to było w moim przypadku pisane rok temu to i tak nie ma tam informacji o tym co było siane i w jakim areale jesienią na polach, dlatego nie rozumie dlaczego trzeba teraz składać jakieś wyjaśnienia w oddziale regionalnym związane z przesiewami! jeśli by tak było to po każdych zasiewach należało by składać takie wyjaśnienia. Czy to chodzi o ogólną strukturę upraw, np z upraw zbożowych na okopowe?? bo rozumie jest to związane z wyliczeniem wskaźnika ESU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

witam.

dostałem premię z ostatniego naboru. posiadam 14ha gruntów oraz prowadzę hodowlę bydła opasowego, dla którego to planuje wybudować oborę. z racji, iż przeszedłem w ostatnim czasie na VAT chcialem też mieć małą ilość trzody chlewnej na siebie, aby odliczać VAT... napisałem list do agencji z zapytaniem o taka możliwość i uzyskalem odpowiedz, że można, ale muszę przerobic biznes plan.

zadalem również pytanie odnośnie udokumentowania platności za faktury przez internet z wydrukowaniem potwierdzenia- odpowiedzieli, iż taka forma platności jest poprawna.

zapomniałem przy okazji zapytać jak rozwiazać sprawę faktur dla agencji, bo przecież oryginały musze oddać do urzedu skarbowego, aby odzyskać VAT. chyba czytałem na tym forum, ze wystarczy iść do agencji z oryginalem i oni sobie skserują i potwierdzą zgodność z oryginałem- może ktoś z forumowiczow to potwierdzić?

znalazlem rowniez sprzeczne informacje odnośnie tego, czy wykazane minimalne 70% ma być netto czy brutto? prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

żadnej faktury nie oddajesz do US!!! czy to prowadzisz zwykła firmę czy gospodarstwo rolne na pełnym vacie.

Faktury trzymasz w domu lub przechowuje je biuro rachunkowe jeśli takie prowadzi ci sprawy podatkowe.

Do agencji wystarczy kopia.

 

U mnie jest tak, że materiał siewny - robimy kopię faktury idziemy z oryginałem i kopią do agencji - Pani bierze oglada kopie i oryginał na kopii przybija swoją pieczątke i podpisuje za zgodność z oryginałem. Oryginał zabieram i zostawiam w biurze rachunkowym.

 

Identyko sytuacja ma miejsce ze zwrotem akcyzy na paliwo. Zanosimy do gminy oglądają oryginał, na kopii pieczątka i oddają z powrotem do biura.

Nam kazali wykazać netto, nie pamiętam czy to było 70, czy 75% ale NETTO

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Witam.

 

Dostałem dzisiaj poprawki chcą wypisu z rejestru gruntów do jednej z działek którą mam wpisaną jako dzierżawa. nie mam wypisu w domu muszę jechać po niego do Starostwa termin dali 7 dni czy jak przekroczę go ze względu na te święta majowe to coś się stanie macie jakieś doświadczenia w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

OR Warszawa bierze pod uwagę kwoty BRUTTO, mój kumpel jest na vacie i rozliczył się z faktury w której netto było mniej niż 52,5tys zł i przeszło


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Witam.

 

Dostałem dzisiaj poprawki chcą wypisu z rejestru gruntów do jednej z działek którą mam wpisaną jako dzierżawa. nie mam wypisu w domu muszę jechać po niego do Starostwa termin dali 7 dni czy jak przekroczę go ze względu na te święta majowe to coś się stanie macie jakieś doświadczenia w tym temacie

 

Mam pytanie. Tę dzierżawę masz zrobioną notarialnie i podatek na Ciebie wtedy wybierasz z geodezji normalnie ? Pytam bo może dawałeś do agencji jakieś umowy dzierżawy więc może masz już tam jakieś doświadczenia możesz napisać przyda się niektórym.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Witek2010

 

Tak notarialnie ale nie zarejestrowałem jej w starostwie jeszcze bo nie było czasu także okaże się w poniedziałek co i jak będzie. Jeszcze muszę przedzwonić do osoby co prowadzi mój wniosek poco jej wypis tylko dla 1 działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ok dzięki za szybką odpowiedź. Może ktoś zawoził do ARiMR umowy dzierżawy ale zwykłe takie z gminy? Podobno ma to też przechodzić ale chyba jeszcze nikt w tym temacie nic nie pisał o tym :/


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudey102    0

Witam.

 

Dostałem dzisiaj poprawki chcą wypisu z rejestru gruntów do jednej z działek którą mam wpisaną jako dzierżawa. nie mam wypisu w domu muszę jechać po niego do Starostwa termin dali 7 dni czy jak przekroczę go ze względu na te święta majowe to coś się stanie macie jakieś doświadczenia w tym temacie

 

Lepiej pilnuj terminu, ja przy składaniu wniosku na modernizacje spóźniłem się jeden dzień z oddaniem poprawek i było po robocie, nawet odwołania do Warszawy nic nie dały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dangeronmix    1

Witam Serdecznie,

 

Mam małe pytanko. Chodzi mi dokładnie o dopłate dla młodych rolników czy jeszcze miozan skladac i czy sa?. Moje pytanie brzmi czy ja jako młody chłopak chodzący do pierwszej klasy rolniczej (technik rolnik) mający 22 lata moge starać się o dopłate dla młodych rolników na zakup ziemi? W przyszłości przejme gospodarstwo po swoim wuju które posiada 15 hektarów. Teraz mam możliwość wziecia dzierzawy na sibie lub rodzicow chce zalozyc własna hodowle i gospodarstwo czy mam wogóle jakieś szane? Czy jest coś co stoi na przeszkodzie? Czy cos mi przysługuje jako osobie ktora zaczyna od zera? W okolicy jest masa ziemi ktora jest nieużytkami rolnymi ktore chcial bym w przyszlosci wykupic z dofinansowan o ile takie o to będą.

Prosił bym o wyrozumiałość i odp na mojego posta

Z Gory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

rudey102

 

chyba nie będzie tak źle bo mam wezwanie do złożenia wyjaśnień to pojadę z wypisem albo bez niego i zobaczymy co powie bo przez te święta się nie da załatwić to w tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

witam. pytałem parę dni temu o możliwość odliczenia VAT z faktur na zakupy w MR (konkretnie o to jak rozwiązać sprawę z oryginalem faktury dla agencji). odpisaliście, że dla agencji wystarczy kopia oryginalu z potwierdzeniem oryginalności przez agencję i pieczątką.

parę dni wczesniej wysłałem @ do agencji z takim zapytaniem i odpisali, ze wyplacana premia nie ma refundacji kosztów, oraz nie ma kwalifikowalności kosztow czy też odzyskiwania VAT. ponadto trzeba wykazac 70% brutto oraz faktury i dowody musza być przedlożone w oryginale, celem ostemplowania pieczątką.

wyraźnie napisali, ze musze dać im oryginały. macier pewność, że nic się nie zmienilo w tych kwestiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8705    0

mam pytanie mój brat ma w dzierżawie na siebie 1,2 ha ziemi. Czy w przyszłości czyli po 2014 będzie mógł starać się o dotację na : Ułatwianie startu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj