Polecane posty

Mateusz319    0

witam

dawno tu nie zaglądałem i po przeczytaniu zaległości widze, że ze zwierzętami to nie taka prosta sprawa. Mam 8,5 ha aronii i żeby podnieść ESU miałem wpisane we wniosku, że w piątym roku będę miał 3 lochy i 20 tuczników. Dodam, że nie chce bawić się w produkcje zwierzęcą bo w małych ilościach się nie opłaca a na dużą hodowle trzeba mieć duże pieniądze na start itd... No ale do rzeczy. Doradzcie jak podnieść ESU jakąś produkcją roślinną ? dodam, że mam tylko 1 ha łąki więc za bardzo nie mam możliwości na jakąś nową uprawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja złożyłem zmiany w BP bez żadnej prośby do Dyrektora ARIMR złożyłem BP i wniosek o zmianę. Mam nadzieję że go zaakceptują. Czy muszę jakieś dodatkowe pismo dla dyrektora wysłać czy nie osoba która mi robiła wniosek mówiła że tak wystarczy jak robiliśmy BP i wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huanmontoja    4

to w końcu jest ta dopłata do mlodego rolnika bo jak bylem ostatnio pytac to nic nie bylo wiadomo ?? A pani mówiła że raczej w tym roku tego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Mój doradca też nie jest pewien co do naboru na MR, ale mówi, że jak ma być, to najprawdopodobniej będzie to maj.


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie jescze mam jedno pytanie. Jak robiłęm biznesplan do wniosku to pani kazała mi jeździć do jakieghoś dilera i żebym przywiozł oferte cenowa na maszyny które chce wpisać. i tam wpisałe opryskiwacz i agregat upr-siewny i łącznie niby maja one kosztować 100tys zł. teraz tak wystarczy jak kupie te dwie maszyny i np wydam razem 80tys czy musze jednak wydac 100?

 

 

Bylebyś wydał 70% kwoty :) bez problemu możesz wydac te 80 tys zamiast 100 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

witam jezeli w bp. mam zakup kilku maszyn jednom za 30tys ,drugom za 70 tys,nastepnom za 40 tys, czy te maszyny mogom być zakupione za mniejsze pienodze niz podane w bp.aby sie tylko rozliczyn z tych 70% premi? czy bedom sie czepiać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

możesz kupić za ile chcesz nie ważne jakie kwoty były wpisane w bp abyś tylko się rozliczył z 70%, wiem z własnego doświadczenia bo już się rozliczałem z faktur

a powie mi ktoś jak to jest z tymi 30% zmian w uprawach?? w bp mam wpisane ze sadzę 0,4ha ziemniaków ale czy w każdym roku muszę je sadzić??bo teraz akurat bym nie chciał sadzić ale za rok już bym sadził. i czy musze informować agencję o tym??

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

a ja przejelem wiecej pola niz w bp i pieniadze juz mi przelali na konto pod koniec marca ale dzisiaj dzwonili i chca sie umowic na kontrole nie wiecie co oni beda sprawdzac bo chcialbym sie lepiej przygotowac

 

a i jeszcze jedno morzę się ktoś orientuję co z kredytami na mr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

witam jezeli w bp. mam zakup kilku maszyn jednom za 30tys ,drugom za 70 tys,nastepnom za 40 tys, czy te maszyny mogom być zakupione za mniejsze pienodze niz podane w bp.aby sie tylko rozliczyn z tych 70% premi? czy bedom sie czepiać :(

 

 

Ja jestem w stanie zrozumieć jesli ktoś nie chce szukac informacji na 30 stronach wstecz , ale ,żeby nie spojrzeć na post wyżej ??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor87    0

Witam wszystkich młodych rolników,mam takie pytanie czy jest jakis przepis który okresla ile czasu ma agencja na odpowiedz w sprawie zmiany założeń biznesplanu ,złożyłem wniosek w listopadzie do tej pory żadnej odpowiedzi,dzwoniłem do nich ale nic nie chca powiedzieć ,co jest grane ,nie wiem majo duzo pracy ale żęby sprawdzić 4 kartki zajmuje im to tyle czasu,żeby potem nie okazało sie że nie dotrzymuje założeń biznesplanu jak myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajaczek171    0

mają 14 dni gdzieś to czytałem że dyr od. reg. wyraża zgode na piśmie w terminie 14 dni.

także smiech na sali jak jeszcze nie odpowiedzieli.

a jakie dokumenty potrzebne sa do kontroli i co sprawdzają ?

czy np. chodzą i mierzą i spr zasiewy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Panowie pytanie tego typu. Jeśli zamówiłem maszynę z pieniędzy na MR to teraz muszę się z tego rozliczyć? Tak?? Czyli mam pojechać do agencji i przedstawić im fakturę z zakupu maszyny tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

Witam wszystkich młodych rolników,mam takie pytanie czy jest jakis przepis który okresla ile czasu ma agencja na odpowiedz w sprawie zmiany założeń biznesplanu ,złożyłem wniosek w listopadzie do tej pory żadnej odpowiedzi,dzwoniłem do nich ale nic nie chca powiedzieć ,co jest grane ,nie wiem majo duzo pracy ale żęby sprawdzić 4 kartki zajmuje im to tyle czasu,żeby potem nie okazało sie że nie dotrzymuje założeń biznesplanu jak myślicie

tez mam taka sytuacje tylko ze ja zlożyłem zmieniony biznesplan w lutym i od tego czasu nic przyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Panowie pytanie tego typu. Jeśli zamówiłem maszynę z pieniędzy na MR to teraz muszę się z tego rozliczyć? Tak?? Czyli mam pojechać do agencji i przedstawić im fakturę z zakupu maszyny tak??

 

Jak zapłacisz za tę maszynę i będziesz mieć fakturę i dowód wpłaty to musisz to przedstawić agencji .


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

orientuje się może ktoś czy będą następne nabory MR bo jeżeli tak to mam pytanko; jeżeli moja żona ma w dniu dzisiejszym na siebie dzierżawę na którą bierze dopłatę czy nie będzie to kolidowało jeżeli w przyszłości chciałbym otrzymać premię MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napster2354    3

Witam.

Jestem tu nowy i mam takie bardzo ważne pytanie w październiku będę osbą pełnoletnią chciałbym się dowiedzieć czy mogę się ubiegac o jakiekolwiek dofinansowania z prow dodam ze chodzi mi o młodego rolnika i modernizację gospodarstwa rolnego. Uprawiam porzeczkę czarną i wiśnię chciałbym kupic nowy sprzęt oraz powiększyć plantację jednak pełnoletni bede dopiero w pazdzierniku :( i nie wiem czy to mnie dyskwalifikuje z wszelkich dofinansowan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie wiadomo czy w tym roku będzie program Młody rolnik już nie mówiąc o Modernizacji ... jeśli nie będzie teraz , to aż w 2014 roku , prawdopodobnie po tak długiej przerwie wymóg nie prowadzenia działalności rolniczej w dniu składania wniosku lub nie prowadzenia działalności rolniczej maks rok przed złożeniem wniosku powinien być zniesiony ... ale to tylko domysły .

 

 

Brak oficjalnych informacji co do tegorocznego naboru ale jest większe prawdopodobieństwo ,że go nie będzie niż ,że będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

witam ma takie pytanie w b.p ma wpisane ze przejmuje 25h ziemi a teraz mam zamiar wydzeierzawic 15h czy trzeba składać zamiany w b.p? dodam ze premie wypłacili mi w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy ktoś już załatwiał zmianę BP w związku z wymarznięciem ozimin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Dzisiaj rozmawiałam z kobietą z ODR i mówiła mi że nie ma co się spieszyć.

 

Osobiście muszę dokładnie przeliczyć ile przesiałam, bo może nie będę musiała składac zmian.

 

Ale wiem że teraz niby trzeba składać cały biznesplan, kiedyś tylko stronę gdzie są wypisane uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisu1990    0

koledzy mam takie pytanko chce sie po weekendzie majowym ubezpieczyć w krusie,moi rodzice są rolnikami i są ubezpieczeni w krusie.Moje pytanie jest takie chce w tym roku starać sie o dotacje na młodego rolnika i czy jak przed złożeniem wniosku ubezpiecze sie w krusie to czy automatycznie wyklucza mnie to z możliwości wzięcia premi na młodego rolnika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

na ten rok nie przewiduje się naboru na MR... ale ubezpieczyć się jako domownik możesz, zawsze będziesz pod opieką KRUS-u :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj