Polecane posty

pierre    1

@pawlus

Odnośnie zmian w wielkości gospodarstwa miałem to samo na myśli, tylko mi wyszło trochę bardziej "skomplikowanie" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zuras ja tez trochę się niecierpliwie już bo składałem papiery jakoś w połowie stycznia potem była poprawka i 29 lutego zostało wysłane polecenie przelewu do warszawy z mojego OR - kasy do tej pory brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Tak chodzi mi wniosek o płatność. Troche mnie dziwi że byłoby wszystko ok. A jeśli by było to i tak przyśla jakis papierek i dopiero po tym spodziewać sie kasy no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie przyślą żadnego papierka , musisz poprostu kontrolowac stan konta lub czekać na poprawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Panie i Panowie!!! Nie sr*ć ogniem!!Niestety trzeba poczekać!!!

zuras wystarczy poczytać wstecz i pomyśleć. Pozdrawiam.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

jarecki01 ty to taki do przodu jesteś bo już masz kasę na koncie!

 

ja niestety jestem w gronie tych nieszczęśników co muszą oczekiwać komuś się zachce wziąć w garść sprawdzić wniosek i dokonać przelewu....

 

jest tu ktoś z MR z Pomorskiego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

2xandrzej360 ja też swoje musiałem odczekać. Ciekawe jaki to długi okres już czekasz na pieniądze po złożeniu wniosku o płatność? Ponad trzy miesiące? Bo tyle mają czasu na rozpatrzenie i zrobienie przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

przemasboss dzięki za sprostowanie. Tak mają 60 dni.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz470    0

Czy mógł bym wydać te pieniadze z młodego rolnika na budowę obory . Znaczy sie chciał bym zmodernizować nie użyteczna szklarnie do tego . Czy mógł bym przeznaczyć te pieniądze na to jak myślicie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

MAM PYTANIE w biznesplanie mam wpisane iz przejmuje krowy mleczne i młodzież a teraz chcialbym przejac tylko i wylacznie młodziez jak to sprostować. skladać jakis wniosek?? i kiedy to mozna zrobic bo myslaem nad tym iz zrobie to po otrzymaniu premii decyzje dostalem przed świetami a formalnosci mam zamiar zalatwic w tym tygodniu a wiec kiedy to zrobic aby pieniadze przyszly jak najszybciej bez zadnym zbednych komplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Może zwracał już ktoś premię? Jak przebiega taki proces? Jeszcze MR był połączony z RS.

 

Ja chyba zwijam ten interes... Radzę każdemu się dobrze zastanowić przed złożeniem wniosku, żeby potem nie żałować. Nie każdy ma taką samą sytuację, jeden ma lepiej drugi gorzej, ale prawda jest taka, że z gospodarstwa ciężko się utrzymać i nieliczni dali by sobie radę bez żadnych dotacji. Takie są realia polskiej wsi i nie wierzę żeby kiedykolwiek było lepiej, z roku na rok wszystko się stacza. Tak jak całe te państwo.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Kontrole za kontrolą, a nawet była kontrola kontroli. Weterynaria, Arimr itp. Wymogi.. co róż to o czymś nowym się dowiaduje w oborze przeróbki, tynk, płytki, tabliczki ehhh maskara. Sprzęty z MR trzeba trzymać po dachem, a nie mam miejsca na nie. Te ewidencje, VAT. Wpakowałem się w to jak...

 

Czy trzymacie zwierzęta w tym samym pomieszczeniu co inny gospodarz np. Ojciec i syn?? Podobno tak nie można i mam już kolejny problem


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hefaj6    0

in2dex

 

Poważnie? jeśli tak to to nie jest smieszne, to jest żałosne. tylko wymogi i wymogi, ale w sumie prawo mają bo to od nich jest kasa. Ja chciałem wziać MR ale jest dopiero zaczełem studia i nie dałbym rady wyrobić sie w 36 miesiacach. A mam pytanko: jesli bierzesz MR to musisz kupowac jakies maszyny czy mozesz zamiast tego kupic jakies krówki czy swinki?

Mimo to mam nadzieje ze w przyszlych latach bedzie jeszcze podobny program do MR bo wypadaloby sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz470    0

Możesz kupic maszyny ciągnik mini. 3 letni . Zwierzeta hodowlane mozesz kupić .I grunt . Ale musisz mieć 70 % faktur by sie z nimi rozliczyc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Mam takie pytanko- czy ktoś się orientuje jak po wypłacie kasy można zrobić zmianę maszyn które miały być zakupione według bp (np. agregat uprawowy na uprawowo-siewny)? Czy wystarczy w tym przypadku dostarczyć do ARiMR zmienione strony bp, czy trzeba jakieś podanko?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@tobiasz470

@hefaj6

@jareczek20lbn

 

Zapraszam do przeczytania góra 10 stron wstecz a napewno znajdziecie odpowiedz na wasze pytania :)

 

@janczar , poprawkę musisz zgłosić napewno , bo dorosłe sztuki to stado podstawowe - kapitał , ono się bardziej liczy niż młodzież .

 

@boniek - O tym ,że rolnictwo jedt nie opłacalne itp. itd. to trzeba się tak jak mówisz zastanawiac przed składaniem wniosków , kwota 75 tys kusi , oj kusi i skusi nie jednego z tym ,że wziąć jest stosunkowo prosto ale utrzymać gospodarstwo , rozwijac je przez 6 lat to już nie jest takie łatwe i napewno (niestety) nie jeden młody rolnik sie podda .

 

@ index2 - z kąd informacje ,że sprzęt zakupiony z mr trzeba trzymać pod dachem ?

Co do utrzymywania zwierząt ojca i syna w jednym pomieszczeniu to może być prawda - na szkoleniu z crosa był przykład ,że kazdy rolnik jedną sztukę świni może miec na własny użytek , rolnik zapytał , czy jesli gospodarzy równierz jego mama to czy wdety mogą być to 2 sztuki , prowadzący szkolenie odpowiedział : tak , ale nie mogą być trzymane w jednym pomieszczeniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Moim zdaniem teraz gdy po roku można iść do pracy poza rolnictwem nie jest tak źle za te 22500zl można przeżyć 12 miesięcy a potem iść do pracy i mieć nowy sprzęt na podwórku. Co do wymogów to one są dość drastyczne dla produkcji zwierzęcej jak komuś one nie odpowiadają to co za problem sprzedać zwierzęta i mieć spokój z częścią kontroli.

 

Z każdej opresji jest jakieś wyjście tylko trzeba zawsze otworzyć dogodną dla siebie furtkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @pawlus za jakże celną uwagę,

 

mam tylko małe ale- po przeczytaniu ok 30- 40 stron wstecz nie znalazłem odpowiedzi na moje konkretnie postawione pytanie. Wiem, że muszę złożyć strony bp na których zaistniały zmiany, ale czy muszę z nimi także złożyć jakieś "ala podanie"? Oprócz tego 1 i ostatnią stronę wniosku o przyznanie pomocy?

 

Jeśli ktoś się orientuje proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Co do wymogów to one są dość drastyczne dla produkcji zwierzęcej jak komuś one nie odpowiadają to co za problem sprzedać zwierzęta i mieć spokój z częścią kontroli.

 

 

No chwila, tylko, że nie możesz tak po prostu zwinąć hodowli, bo to by znaczyło niedotrzymanie biznesplanu - nie wiem czy to znaczy zwrot całości pomocy czy tylko 50%, ale generalnie kaplica. Obecnie twardo obstaje przy stanowisku, że wymogi spęłnię po trzech latach i niech się na razie odczepią. Chociaż czy wtedy je będę w stanie spełnić to też nie wiem. :wacko: Rok minął, jescze tylko następne cztery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Dzięki @pawlus za jakże celną uwagę,

 

mam tylko małe ale- po przeczytaniu ok 30- 40 stron wstecz nie znalazłem odpowiedzi na moje konkretnie postawione pytanie. Wiem, że muszę złożyć strony bp na których zaistniały zmiany, ale czy muszę z nimi także złożyć jakieś "ala podanie"? Oprócz tego 1 i ostatnią stronę wniosku o przyznanie pomocy?

 

Jeśli ktoś się orientuje proszę o odpowiedź.

 

Z tego co wiem musisz do BP dołączyć takie wyjaśnienie dlaczego po co go zmieniasz itp.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dzięki @pawlus za jakże celną uwagę,

 

mam tylko małe ale- po przeczytaniu ok 30- 40 stron wstecz nie znalazłem odpowiedzi na moje konkretnie postawione pytanie. Wiem, że muszę złożyć strony bp na których zaistniały zmiany, ale czy muszę z nimi także złożyć jakieś "ala podanie"? Oprócz tego 1 i ostatnią stronę wniosku o przyznanie pomocy?

 

Jeśli ktoś się orientuje proszę o odpowiedź.

 

 

You welcom :)

 

najlepiej zadzwoń do Elizówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Panowie jescze mam jedno pytanie. Jak robiłęm biznesplan do wniosku to pani kazała mi jeździć do jakieghoś dilera i żebym przywiozł oferte cenowa na maszyny które chce wpisać. i tam wpisałe opryskiwacz i agregat upr-siewny i łącznie niby maja one kosztować 100tys zł. teraz tak wystarczy jak kupie te dwie maszyny i np wydam razem 80tys czy musze jednak wydac 100?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

@jareczekd20lbn

musisz napisać pismo do dyrektora oddziału regionalnego z wyjaśnieniem i prośbą o akceptacje zmian. Oczywiście cały poprawiony wniosek też trzeba dołączyć...

Edytowano przez karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj