Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zajaczek171    0

jeżeli pismo podanie prośbę złożyłeś w terminie 150 dni to musi być uwzgledniona pozytywnie (w twoim wypadku )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brudnicka    0

150 dni dokładnie minęło 17 marca od otrzymania decyzji a jak wcześniej napisałam wniosek do Warszawy został wysłany 16 marca. Jednak zmiany w biznesplanie dokonane zostały wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajaczek171    0

150 dni liczy sie od dnia otrzymania decyzji . jeżeli ty wyrobiłeś sie w tym terminie ze złożeniem podania to wporządku . to kiedy wyślą twój wniosek do działu płatności nie ma znaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

mnie interesuje też to bo wniosek złożyłem 1,5 miesiąca temu i zero odzewu przyszło potwierdzenie zmian i tyle... ciekawe czy coś ma do tego że mam na jednej umowie o 1,5 ha więcej do dzierżawienia a tego nie ma w biznesplanie bo i po co zeby było mi się rozliczać co tam bedę siał, ale myśle że chyba nie ma problemu bo już listy by jakieś wysłali albo by dzwonili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

moje pytanie jest podobne czy maszyny ktore zamierzam kupic musza byc dopasowane do mocy ciagnika ktory obecnie posiadam czy moga byc wieksze bo zamierzam kupic wiekszy ciagnik ale za swoja kase czy mial ktos taka sytuacje i czy byly jakies problemy? dodam ze na forum pojawiaja sie odpowiedzi zarowno na tak jak i na nie

 

Nie muszą być dopasowane do ciągnika którego masz. Ale jeśli kupujesz większy za swoją kasę trzeba było wpisać tam w biznesplanie w tej pierwszej tabelce co jest planowane. Ja miałem tak wpisane.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

150 dni od otrzymania decyzji było na zmiany.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

150 dni od otrzymania decyzji było na zmiany.

i tu trzeba zaznaczyc jakie zmiany.Zmiany odnosnie zakupu maszyn można zrobic nawet po zlozeniu wniosku o platosc, 150 dni dotyczy tylko tych rzeczy ktore sa w gospodarstwie np.powierzchnia gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brudnicka    0

A co jeśli otrzymałam dzierżawę po wysłaniu wniosku o płatność,na dzień dzisiejszy mój wniosek jest już w dziale płatności w Warszawie. Osoba która pomagała mi sporządzić biznesplan powiedziała, żebym poczekała do otrzymania pieniędzy i wtedy zgłosiła zmianę o dzierżawioną powierzchnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Koledzy i koleżanki. Proszę ograniczajcie się z postami odnośnie "ile to czasu może potrwać?" "Ile czasu się czeka w X" gdzie jest wasz wniosek i czy macie kasę. Wiem jak to jest czekać i się niecierpliwić, ale to nic nie przyśpieszy. Arimr to państwo w państwie.

Takimy oto postami przeszkadzacie tym co są już dawno po wypłacie i zaglądają tu żeby dowiedzieć się czegoś nowego.

Nie spamujmy!!!!!

Edytowano przez Marcin91

To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja decyzje mam od poniedziałku dzisiaj złożyłem wniosek o płatność i zmiany w BP teraz czekać muszę na ewentualne poprawki i kasę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dfb    0

Dzisiaj otrzymałem pismo z lubelskiego oddziału ARIMR o tym że "stało się możliwe" przyznanie pomocy tym dla których zabrakło środków i (tu cytuje) "Jednocześnie informuję, że termin na rozpatrzenie wniosku o przyznanie pomocy biegnie od dnia doręczenia tego pisma."

Czy dobrze kojarzę, że ten termin wynosi 14 dni??

Pismo nadano 27.03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Miał ktoś z Was taką przypadłość że przed decyzją miał z jakiś tam przczyn mniejszą powierzchnie niż w biznesplanie? bły jakieś konsekwencje? w biznesplanie miałem 11,61 a zmniejszyło mi się o 0,33 będą tego konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holeryk    0

Ja mam pytanie z innej beczki. Kiedy będzie, i czy w ogóle będzie kolejna tura MŁODEGO ROLNIKA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

To pytanie pada w tym temacie co kilka dni a odpowiedz jest jedna - tego nie wie nikt, czekaj do planu na 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Mam pytanie odnośnie uzupełnienia wykształcenia.W biznes planie miałem wpisane że szkołę ukończę w lutym 2012r. lecz nie udało mi się to z braku czasu.Czy teraz muszę wprowadzić jakieś zmiany w całym wniosku że ukończę w 2013?

 

i czy muszę też robić zmianę jeżeli będe miał na siebie 3ha więcej?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

Dzisiaj otrzymałem pismo z lubelskiego oddziału ARIMR o tym że "stało się możliwe" przyznanie pomocy tym dla których zabrakło środków i (tu cytuje) "Jednocześnie informuję, że termin na rozpatrzenie wniosku o przyznanie pomocy biegnie od dnia doręczenia tego pisma."

Czy dobrze kojarzę, że ten termin wynosi 14 dni??

Pismo nadano 27.03.

 

czytaj dokladnie

"jesli dopelni warunkow w ciagu 180 dni od dnia doreczenia decyzji"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dfb    0

Tak też czytam. W liście który otrzymałem nie zostało użyte "180 dni". Zdziwiło mnie to, bo spodziewałem się innej treści. Może w poniedziałek zadzwonie i się dowiem ocb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

dziwne u mnie jak byk stoi 180 dni ale daj znac czego sie dowiedziales

Edytowano przez karste85
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

Miał ktoś z Was taką przypadłość że przed decyzją miał z jakiś tam przczyn mniejszą powierzchnie niż w biznesplanie? bły jakieś konsekwencje? w biznesplanie miałem 11,61 a zmniejszyło mi się o 0,33 będą tego konsekwencje?

Jeśli od wydania decyzji minęło już 150 i nie zmieniałeś powierzchni w biznesplanie i po tym terminie złożyłeś wniosek o płatność to możesz mieć problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj