Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
versus    27

Ja też dostałem info że jeśli na danej mapce wszystkie działki są na nowego właściciela to można, a wręcz wskazane jest, aby ten nowy właściciel "przejął"takie mapki. Info z informacji powiatowej ARiMR, ale pani była "wyżej" się dowiedzieć bo jeszcze o kilka spraw chodziło. Z resztą już kiedyś o tym tu pisałem. Myślę że po niedzieli złożę wniosek to coś pewnego powiem wtedy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

hej.Jak przeliczyc pole na hektary i ary majac jego dlugosc i szerokosc? moze ktos wie jak i jest tego pewien? Sasiad mi odoral,ale kazal mierzyc i zabierac co swoje. Powinno byc 1ha 19 ar w prostokacie a jest 1ha albo 1.05ara i leci po skosie bo nierowno odoral. W jednym koncu mniej w drugim wiecej, A nie chce miec problemow w agencji. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hary884    0

wracam do mojego pytania o młodym ?????

moze ktos zna link bo moze był juz temat a ja nie mogę znaleś

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

hej.Jak przeliczyc pole na hektary i ary majac jego dlugosc i szerokosc? moze ktos wie jak i jest tego pewien? Sasiad mi odoral,ale kazal mierzyc i zabierac co swoje. Powinno byc 1ha 19 ar w prostokacie a jest 1ha albo 1.05ara i leci po skosie bo nierowno odoral. W jednym koncu mniej w drugim wiecej, A nie chce miec problemow w agencji. Dzieki

No cóż, jeśli pole jest idealnym prostokątem, to mnożysz długość razy szerokość w metrach i ci wychodzi powierzchnia w metrach kwadratowych:) dzielisz przez sto i masz powierzchnię w arach. Jeśli pole nie jest w dużym przybliżeniu prostokątem to sprawa się komplikuje:) Mógłbyś podzielić pole np. na prostokąt i trójkąt, gdy dłuższe boki nie są równoległe. Generalnie trochę matematyki, ale jeśli pole nie ma idealnego kształtu (prostokąt, trójkąt, koło:)), to wynik będzie zawsze przybliżony.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faryy    0

witam mam pytanie ma ktoś może numer tel. do działu płatności arimr w Warszawie? z góry dziękuje

Departament Księgowości w Warszawie 225950120 i 225950100 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dostał już ktoś z was decyzje o przyznaniu chodzi mi o ostatnią listę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faryy    0

"" Zmiany polegające na zmniejszeniu lub zwiększeniu jednego gatunku roślin, mierzonej powierzchnią uprawy lub gatunku zwierząt, mierzonej liczby zwierząt o nie więcej niż 30% nie wymaga zgody Agencji. w przypadku zmian dotyczących powierzchni uprawy zbóż, roślin strączkowych lub roslin motylkowych drobnonasiennych, zmiany powierzchni upraw określa się dla całej grupy........ :huh: rzepak mi wymarzł na 2,5 hektara czyli całość uprawy rzepaku w gospodarstwie ..czyli mam 100% straty rzepaku i muszę pisać list do dyrektora :huh: co z tym fantem zrobić z prośbą zeby się zgodził na pozwolenie posiania kukurydzy?? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Hmm..a nie jest tak że np. mam 20ha - 30% to jest 6 ha

I nawet jak się chce na 5ha przesiać rzepak na pszenicę czy kukurydzę to nie trzeba im zgłaszać?

 

Lub jest tak jak piszesz wyżej.

Czyli ja mam jakoś 14-15ha rzepaku.

To 30% to jest 4,5ha - więc do takiej ilości mogę rzepak przesiewać na pszenicę a powyżej 4,5ha trzeba zgłaszać?

 

Jutro tez musze dokładnie zadzwonić do ARiMR i się dowiedzieć bo rzepak musze przesiać ale u mnie to tak góra 5ha będzie z 15ha.

 

Aaa..i wydaje mi się że nawet jak trzeba pisac o zgodę to chyba ze względu na wymarznięcie nie powinni robić problemów, tylko zamieszania jest i do tego ciekawe ile trzeba czekac na decyzję jak siać trzeba będzie lada dzień..

Edytowano przez Madzia20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faryy    0

Dzwoniłem tam właśnie dzisiaj do Agencji żeby się dowiedzieć ale każdy inaczej to interpretował... Lepiej chyba napisać pismo jakieś do Agencji ...żeby dym się z tego za jakiś czas nie zrobił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

rzepak mi wymarzł na 2,5 hektara czyli całość uprawy rzepaku w gospodarstwie ..czyli mam 100% straty rzepaku i muszę pisać list do dyrektora :huh: co z tym fantem zrobić z prośbą zeby się zgodził na pozwolenie posiania kukurydzy?? :huh:

 

W ostatniej nowelizacji akurat ten paragraf (21 ust. 4 ) zmienił sie:

"Zmiany polegające na zwiększeniu lub zmniejszeniu o nie więcej niż 30 punktów procentowych skali produkcji roślin danego gatunku mierzonej udziałem powierzchni uprawy w całości upraw lub zwierząt danego gatunku mierzonej udziałem zwierząt tego gatunku w całkowitej obsadzie zwierząt w gospodarstwie, ustalonej z wykorzystaniem współczynników przeliczeniowych na duże jednostki przeliczeniowe (DJP), nie wymagają zgody Agencji. W przypadku zmian dotyczących udziału powierzchni uprawy zbóż, roślin strączkowych lub roślin motylkowych drobnonasiennych zmiany określa się w odniesieniu do całej grupy.”

Teraz porównujesz zmianę pkt procentowych poszczególnych upraw do. całości. Jak rzepak stanowił u ciebie do 30 % upraw to nie ma problemu nie potrzebujesz zgody Agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

snapback.pngdarkuspinex, o 22 marzec 2012 - 11:44, powiedział:

 

witam mam pytanie ma ktoś może numer tel. do działu płatności arimr w Warszawie? z góry dziękuje

Departament Księgowości w Warszawie 225950120 i 225950100 :)

 

Dzwoniłem tam kilkakrotnie i nikt tam nie odbiera ...

  • rep_up.png
  • 0

  • Odpisz
  • Multi cytowanie
  • Bloguj

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W ostatniej nowelizacji akurat ten paragraf (21 ust. 4 ) zmienił sie:

"Zmiany polegające na zwiększeniu lub zmniejszeniu o nie więcej niż 30 punktów procentowych skali produkcji roślin danego gatunku mierzonej udziałem powierzchni uprawy w całości upraw lub zwierząt danego gatunku mierzonej udziałem zwierząt tego gatunku w całkowitej obsadzie zwierząt w gospodarstwie, ustalonej z wykorzystaniem współczynników przeliczeniowych na duże jednostki przeliczeniowe (DJP), nie wymagają zgody Agencji. W przypadku zmian dotyczących udziału powierzchni uprawy zbóż, roślin strączkowych lub roślin motylkowych drobnonasiennych zmiany określa się w odniesieniu do całej grupy.”

Teraz porównujesz zmianę pkt procentowych poszczególnych upraw do. całości. Jak rzepak stanowił u ciebie do 30 % upraw to nie ma problemu nie potrzebujesz zgody Agencji

 

Czyli np. gdy ma sie 10 ha gospodarstwo 7 ha zbóż , a 3 ha rzepaku , to jeśli musowo go przesiać zbożem to nie trzeba tego zgłaszać ?

30 %zmian nie dotyczy poszczególnej uprawy tylko całego areału ? czyli jesli np. ktoś ma dużo różnych upraw których areał jest mniejszy niż 30% to bez konsekwencji może zrezygnować z jednej uprawy na rzecz innych ?

 

Przepraszam ,że to tak ujmuję , ale próbuję sobie sam to jakoś rozjaśnić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Czyli pewnie z bydłem podobnie jeśli ktoś ma 20 a zrobi się np. w tym roku 17 to tego też nie trzeba zgłaszać. No ale na koniec ESU ma zwrosnąć czyli co bydła musi być więcej?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

ile w waszych przypadkach czekaliście na wypłatę pieniędzy od ostatniej poprawki ??

bo ja już czekam i czekam i strasznie się dłuży :( ma może znaczenie z jakiego banku usług się korzysta ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Co to za oświadczenie daje ARiMR przy rozliczaniu się z faktur odnośnie VAT?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faryy    0

Tylko pisać pismo i czekać?

Czy wysłać i przesiać> ? :)

Wydaje mi się że lepsza jest metoda druga :) bo za nim oni to rozpatrzą to też nie wiadomo ile czasu potrwa ..ta cała biurokracja ...ale pisemko jakieś będzie trzeba do nich napisać żeby był jakiś papier od nich ...a nie ze później wyjdzie że nie dotrzymuje warunków biznes planu :huh:

 

snapback.pngdarkuspinex, o 22 marzec 2012 - 11:44, powiedział:

 

witam mam pytanie ma ktoś może numer tel. do działu płatności arimr w Warszawie? z góry dziękuje

Departament Księgowości w Warszawie 225950120 i 225950100 :)

 

Dzwoniłem tam kilkakrotnie i nikt tam nie odbiera ...

  • rep_up.png
  • 0

  • Odpisz
  • Multi cytowanie
  • Bloguj

 

Ja tam dzwonie co tygodnia :lol: to ta kobieta już po głosie mnie poznaje :) dzwoń na drugi numer bo prędzej go odbierają ... Ps.Spróbuj z zastrzeżonego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faryy    0

ile w waszych przypadkach czekaliście na wypłatę pieniędzy od ostatniej poprawki ??

bo ja już czekam i czekam i strasznie się dłuży :( ma może znaczenie z jakiego banku usług się korzysta ??

Czeka się do 3 miesięcy... ale to zależy bo każdy wniosek rozpatrują indywidualnie..Ja składałem wniosek 4 stycznia miałem 2 poprawki miesiąc temu kontrolę z agencji i przeszła pozytywnie ...ale pieniędzy dalej nie widać ...dzwoniłem do Warszawy to w przyszłym tygodniu powinne już być pieniądze na koncie....To czekanie jest najgorsze ale albo im się tam nie śpieszy albo mają tyle roboty... bo z jednego pokoju do drugiego papiery bardzo długo idą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

kto ile czekał z lubelskiego?? ja złożyłem 1,5 miesiąca temu i cisza nic na koncie jeszcze nie ma ani też żadnych listów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owczanuszka    0

kto ile czekał z lubelskiego?? ja złożyłem 1,5 miesiąca temu i cisza nic na koncie jeszcze nie ma ani też żadnych listów...

 

Lubelskie. Wniosek złożony 16 grudnia. 24 lutego przesłany do Warszawy. Pieniędzy na koncie na chwilę obecną nie stwierdzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

ale numer... to są jakieś kosmiczne jaja chyba... kolego jak się dowiadywałeś i gdzie dzwoniłes?? bo ja się tym zainteresuje w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj