Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Artur7    0

No wkońcu, to teraz nam pozostaje czekać na listonosza - decyzje z agencji i można działać z zapisem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Że nie mogli tego wczesniej poobliczac i przesunąć, no ale gratulację i czekajcie na pisemka, załatwiajcie itgd :)

 

ja teraz się zastanawiam jak to jest z tymi 30% upraw że moga się zmieniać.

Bo wymarzł mi rzepak i będę go orać i siać pszenicę jarą coś ok3 ha (całośc gosp.19,45ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

jedni się cieszą (gratuluję) a braciak niestety nie dostanie, choć był na zielonej, nie zdążył z zakupem ( brak kasy na kredyty pref, sama agencja go załatwiła)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

witam mam pytanie czy biznes plan można zmienić po wypłaceniu premij ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fary    0

Super :) w czasach kryzysu każdemu przyda się zastrzyk gotówki.. a szczególnie po tych wielkich przymrozkach bez śniegu ...co narobiły tyle szkód :unsure: w niektórych regionach. Zawsze z tej kasy można się trochę pod ratować :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

witam mam pytanie czy biznes plan można zmienić po wypłaceniu premij ?

 

Można zmienić.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mam pytanie odnosnie skladania wniosków o platnosci bezposrednie jak i rozne pakiety rolno-srodo.

otóż załapałem sie na premie na MR z rozporzadzenia podajrze z 16marca i teraz to ja musze skladac wnioski o grunty ktore DZIERŻAWIE ok 12ha ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jesli chcesz by arimr brała je pod uwagę jako Twoje to oczywiście ,że tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

czyli aby wszystko było zgodne z przepisami musze wziac czysty wniosek o płatność i mapki od własciciela czy moze byc bez mapek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jeśli pierwszy raz składasz wniosek na te działki to nie musi być z mapkami , ale nie zaszkodzi je wziąć od poprzedniego własciciela , wykreslić jego dane a wpisac swoje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brudnicka    0

Mam takie pytanie: Czy dostaliście już nowe wnioski o płatności bezpośrednie? Bo ja niestety jeszcze nie, będę składała dopiero pierwszy raz, gospodarstwo przejęłam w styczniu tego roku. Dodam, że jeszcze nie otrzymaliśmy nawet decyzji z tamtego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy idzie załatwić zmiany w biznes planie w kilka dni a konkretnie w zasiewach. Bo musze zasiać coś innego niż miałem podane i teraz nie wiem co zrobić. jestem z naboru 2011 wielkopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Mam takie pytanie: Czy dostaliście już nowe wnioski o płatności bezpośrednie? Bo ja niestety jeszcze nie, będę składała dopiero pierwszy raz, gospodarstwo przejęłam w styczniu tego roku. Dodam, że jeszcze nie otrzymaliśmy nawet decyzji z tamtego roku.

 

U mnie też nie przyszły jeszcze mapki. Byłem pytać się w ARiMR dlaczego i dowiedziałem się tam , że zdarza się , że czasem nie wyślą mapek wcale. Wtedy trzeba się zgłosić do agencji i oni wydrukują wszystko. Ale mówili jeszcze poczekać 10-15 dni może przyjdą.

 

Szybkość złożenia wniosku i tak nie wpływa na "szybsze dostanie pieniędzy"


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

Czy ktoś z Was w punktach w celu wstępnego przygotowania się do złożenia wszystkich papierów do agencji może wymienić co po kolei przyszły młody rolnik musi zrobić o przyznanie płatności??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mam takie pytanie: Czy dostaliście już nowe wnioski o płatności bezpośrednie? Bo ja niestety jeszcze nie, będę składała dopiero pierwszy raz, gospodarstwo przejęłam w styczniu tego roku. Dodam, że jeszcze nie otrzymaliśmy nawet decyzji z tamtego roku.

 

 

Ale chodzi Ci o to ,że nie przyszły na Ciebie (a pierwszy raz będziesz składac) czy nie przyszły na twoje pole poprzedniemu włascicielowi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mam pytanie odnosnie biznes planu otóz mam tam wpisane iz mam bydło po matce (dzierżawa ) i na koncu musze to zwiekszyc. a moge calkowicie wykreslic bydlo z mojego wniosku co do MR2011?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Mam takie pytanie: Czy dostaliście już nowe wnioski o płatności bezpośrednie? Bo ja niestety jeszcze nie, będę składała dopiero pierwszy raz, gospodarstwo przejęłam w styczniu tego roku. Dodam, że jeszcze nie otrzymaliśmy nawet decyzji z tamtego roku.

 

Jeśli chodzi o wniosek o dopłaty bezpośrednie to przyszły ale na ojca, dlatego trzeba wziac z agencji nie wypełniony blankiet i przepisać te działki i wszystkie swoje dane. A mapek nie trzeba zdawać agencji ale to sie dotyczy tylko pierwszego własnego składania wniosku o dopłaty bezpośrednie, ponieważ agencja nie ma jeszcze naszych danych wciągniętych w komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli pierwszy raz składasz wniosek na te działki to nie musi być z mapkami , ale nie zaszkodzi je wziąć od poprzedniego własciciela , wykreslić jego dane a wpisac swoje .

Nie jest tak jak tu piszesz. Pytałem się w ARiMR i powiedziano mi, że Młody Rolnik składa czysty niewypełniony wniosek bez mapek. Mapki z wnioskiem składa poprzedni właściciel jeśli ma jeszcze część ziemi a z niewykorzystanych mapek musi się rozliczyć. Nie ma mowy o żadnym skreślaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hary884    0

czy sa nobory na młodego na 2012?????

jesli nie to na co moge dostac doplate jesli mlodego juznie ma,przejmuje gospodarstwo w tym roku od rodzicow i dlatego pytam.....

 

a dodam jeszce ze chcee przerobic obore z mlecznego na opasy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek17    0

Wiecie może jak jest z ciągnikiem w rozliczeniu z MR? bo Znalazłem się na tej szczęśliwej liście i mam wpisany ciągnik 80 kM i myślę nad MTZ-em czy musze go brać z najnowszą emisją spalin EURO czy mogę kupić taki aby przeszedł mi w Wydziale komunikacji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brudnicka    0

Byłam dzisiaj w agencji odnośnie składania pierwszy raz wniosku na dopłaty, otóż powiedzieli mi, że mam wypełnić czysty wniosek, (który mi dali) nie dołączam mapek gdyż składam pierwszy raz. A jeżeli teść przepisał całość gospodarstwa to ja tylko przepisuje numery działek i ich powierzchnie z wniosku który przyszedł na teścia no i oczywiście zasiewy. A tak na marginesie obecnie już czekam tylko na przelew pieniążków z MR, podobno mają od 4 do 6 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

A czy po zakupie maszyn z programu "młody rolnik" musimy powiesić tablicę że zakup był finansowany z środków unijnych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

@rafik87 jeśli twoja inwestycja przekroczy 50 000 euro to musisz powiesić taką tablice w innym wypadku nie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie jest tak jak tu piszesz. Pytałem się w ARiMR i powiedziano mi, że Młody Rolnik składa czysty niewypełniony wniosek bez mapek. Mapki z wnioskiem składa poprzedni właściciel jeśli ma jeszcze część ziemi a z niewykorzystanych mapek musi się rozliczyć. Nie ma mowy o żadnym skreślaniu.

 

 

Takie informacje uzyskałem na szkoleniu "dopłaty bezpośrednie w 2012 roku" od zastępcy kierownika biura powiatowego ARIMR ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj