Polecane posty

jarecki01    1

Ja w grudniu przed wypłatą pieniędzy zmieniałem maszyny w biznesplanie. Decyzję pozytywną otrzymałem po dwóch tygodniach. Teraz musiałem w biznesplanie zmienić areał poszczególnych upraw, do tego dopisałem jeszcze jedną maszynę. Czekam już 2 tygodnie. Żadnego odzewu ze strony Agencji. Maszyny czekają na placu, a ja nie mogę ich kupić przed zatwierdzeniem zmian :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Aktualizacja listy z 7marca i nic sie nie zmienilo,zero informacji na temat tych osób które nie dostały odrazu, a mają dostać premię z przerzuconych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

@eryko cierpliwości... dzwoniłem do ministerstwa i kasa będzie tylko trzeba trochę poczekać... do końca marca powinno być rozporządzenie podpisane potem agencja ma 14 dni na przesłanie tym którzy sie zakwalifikują informacji o tym kto się załapał. Też czekam na ten dzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja4512    0

a co zrobić jak nie złożyłem w zeszłym roku wniosku o płatności bezpośrednie ?

a miałem gospodarstwo na siebie a wniosek złożyła inna osoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brudnicka    0

Witam, jestem tutaj nowicjuszką a chciałabym uzyskać pewnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Otóż 31 stycznia 2012 wysłałam wniosek o płatność na młodego rolnika a mam umowę dzierżawy (dodatkowe 6 ha) z dnia 01 luty lecz podpisaną dopiero dziś, gdyż wydzierżawiający musiał cofnąć datę sporządzenia umowy ze względu na brak ciągłości w otrzymaniu renty rolniczej. Moje pytanie brzmi: Czy muszę już teraz wysyłać zmianę do biznesplanu czy mogę to zrobić wraz ze zmianą zakupu maszyn bądź z wysłaniem wniosku o płatności bezpośrednie? Dodam ,że przysłano mi właśnie dziś pismo z Poznania, że mój wniosek będzie sprawdzany do końca marca. A ja miałam nadzieję na wczesny przelew pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Po prawdzie to powinnaś wysłać zmianę założeń bp. czyli tak jak mówisz wraz ze zmianą maszyn w bp. - z tego co chlopaki i dziewczyny piszą w temacie to zmienia się tylko te strony wniosku w których jest korekta :)

 

 

 

 

Jeśli na umowie dzierzawy musi być ustalony czynsz dzierzawny to lipa ;) bo w moim przypadku dopłaty biore ja , podatek płacę ja , a czynszu nic nie płacę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tutaj nowicjuszką a chciałabym uzyskać pewnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Otóż 31 stycznia 2012 wysłałam wniosek o płatność na młodego rolnika a mam umowę dzierżawy (dodatkowe 6 ha) z dnia 01 luty lecz podpisaną dopiero dziś, gdyż wydzierżawiający musiał cofnąć datę sporządzenia umowy ze względu na brak ciągłości w otrzymaniu renty rolniczej. Moje pytanie brzmi: Czy muszę już teraz wysyłać zmianę do biznesplanu czy mogę to zrobić wraz ze zmianą zakupu maszyn bądź z wysłaniem wniosku o płatności bezpośrednie? Dodam ,że przysłano mi właśnie dziś pismo z Poznania, że mój wniosek będzie sprawdzany do końca marca. A ja miałam nadzieję na wczesny przelew pieniędzy.

 

Kiedy był złożony wniosek o płatność bo tez składałem w poznaniu i ciekawy jestem ile trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brudnicka    0

Wniosek wysłałam 31 stycznia, były dwa wyjaśnienia ale ze względu na przekazanie mojego wniosku innej osobie prowadzącej wszystko się przedłuża. Płatność miała być na początku wysłana do Warszawy około 15 marca a tu jak się okazuje jeszcze w Poznaniu będzie do 31 marca.

Na umowie dzierżawy mam wpisaną wysokość czynszu i to dużą ( no i do tego podatek) ale ze względu na planowany program rolnośrodowiskowy będzie i tak na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Czy ktoś kto miał juz kontrole z mlodego rolnika moze powiedziec czy mocno trzymaja sie załozen w biznesplanie? Pytam poniewaz w tabeli upraw napewno nie bede siał tak jak mam wpisane a nie wiem czy warto robic wniosek o zmiane zasiewu? i dwa mam na 2012 maszynke do zakupu a rok pózniej opryskiwacz, czy jak bede miał faktury na 2 sprzety np. z 2012 roku to bedzie problem? bo generalnie kogo sie pytam to twierdza ewentualnie z zakupem maszyn mam pilnowac terminu ale jesli chodzi o hektary zasianych upraw to nie mam patrzec na biznes plan tylko siac jak bede chciał. no i czy ja bede podpisywał jakas umowe z agencja wogóle?Agencje mam w Poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Ja również zmieniałam planowane maszyny. Pani w agencji mi wydrukowała stronę planu rozwoju gospodarstwa wpisałem maszyny na które się decyduje i powiedziała ze z zmianą niema problemów...

Na dzień dzisiejszy nie otrzymałem w tej sprawie żadnego odzewu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Dziś dzwoniłem do Poznania w sprawie zmiany biznesplanu to mi powiedziała że jeszcze weryfikują wnioski z zeszłego roku i jeszcze co najmniej miesiąc trzeba będzie poczekać na zaakceptowanie zmiany zakupu maszyny... Przynajmniej tak jest w Wlkp ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Wkrótce mam przejąc małą pasiekę. Czy w rozumieniu prawa jest to rozpoczęcie działalności rolniczej? Czy może to w przyszłości zagrodzić drogę do złożenia wniosku na MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatra    0

Ja wprowadziłem zmiane w biznesplanie bo zakupiłem ziemie, zgłosiłem to do agencji i po paru miesiącach dostałem pismo że zmiany w biznesplanie zostały zaakceptowane

kolego a jak dokumentowałeś płatność za tą ziemie przed arimr przelew, jakiś dowód wpłaty czy wystarczy tylko suma podana w akcie notarialnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brudnicka    0

Dzisiaj dzwoniłam do Poznania z zapytaniem czy rzeczywiście mój wniosek będzie sprawdzany do końca marca a wysłałam go 31 stycznia. Powiedziano mi, że najpóźniej w poniedziałek będzie odesłany do Warszawy a potem trzeba czekać 3, 4 tygodnie na przelew. Brzmi to optymistycznie a w rzeczywistości zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Wkrótce mam przejąc małą pasiekę. Czy w rozumieniu prawa jest to rozpoczęcie działalności rolniczej? Czy może to w przyszłości zagrodzić drogę do złożenia wniosku na MR?

 

W moim rozumowaniu nie bedzie Ci sie nalezec ponieważ bedziesz juz posiadaczem gospodarstwa,a nie bedziesz go dopiero przejmować. Mogę sie mylić.

 

A wracająć do tematu to każda korekta we wniosku to jest ok. miesiąc w plecy, do tego osoba prowadząca Twój wniosek bedzie na "urlopie" i sie zrobi 3 miesiace. Ciężki i żmudny temat, przyczepianie sie do drobnostek. Pozdrawiam!

Edytowano przez Baartekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Mam zamiar zawieść do agencji rozliczenie z zakupu nowego traktora. Wymagają także dowód rejestracyjny? Posiadam na razie tylko miękki dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W przepisach mr , jest ,że trzeba im zawieźć dowód rejestracyjny - zrobią ksero , nie wiem czy miekki dowód im wystarczy - raczej nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

No masz rację, lepiej poczekam niż miałbym jeździć dwa razy.

Jestem też ciekaw czy będą wołać oświadczenia sprzedającego, że nie był traktor w dniu sprzedaży starszy niż 5 lat. To też jest zapisane w wymaganiach. No ale z drugiej strony na fakturze jest napisane: "produkt fabrycznie nowy" "rok produkcji 2011"

Edytowano przez hubert1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Nic takiego nie będą chcieć ;p Jeśli jest nowy to musisz zawieźć dowód rej., fakturę zakupu, świadectwo homologacji i dowód zapłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

No i jeśli współfinansowałeś kredytem maszynę kupioną na MR to brak złożyć jeszcze umowę kredytową(zapomniałem wyżej) :/ Oczywiście wszystko idzie w kserówkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Będzie jeszcze chyba potrzebna karta gwarancyjna bo na MGR za każdym razem wołali, więc lepiej zabrać ze sobą.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Rozwiń to co napisałeś bo nie kumam.

Mam dowód zapłaty w postaci polecenia przelewu z pieczątką banku i oświadczenie dealera że pieniążki wpłynęły na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj