Polecane posty

rafalwoj    0

To ciekawe.. a koszt takiej firmy?

 

 

Z umowy wynika że rolnik płaci 20% wartości usługi plus VAT od całości resztę pokrywa agencja jest o tym informacja na stronie arimr, i właśnie się zastanawiam nad podpisaniem takiej umowy, jest także możliwość dogadania się z firmą doradczą odnośnie tych 20% :), oczywiście z tą z którą ja mam zamiar zawrzeć umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
furai    0

witam, mam takie pytanko; złożyłem zmiane biznesplanu(róznica areału ok 0,5ha) 10 stycznia i jeszcze nie otrzymalem zadnej odpowiedzi z arimr; dzwoniłem tydzien temu kazali czekac; czy miał ktos podobna sytuacje i ile musial czekac na jakis odzew? a jak nic nie przyjdzie jeszcze przez tydzien czy moge wysłac wniosek o płatnosc? bo mam juz wszystko pozałatwiane, z gory dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

Czyli termin to tylko nas dotyczą że 150 dni na zmianę biznesplanu i basta. On mają niby 14 dni na odpowiedź jak ktoś robił korektę a jak widać tego nie przestrzegają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Większość piszących tu osób zmieniało swoje biznesplany. Ja niestety też muszę zmienić swój i stąd moje pytanie i prośba jak powinno wyglądać to wyjaśnienie zmian. To ma wyglądać jak wniosek (podanie) do dyrektora OR ARiMR o zmianę? Jak wy argumentowaliście swoje zmiany? Dużo tego pisać? Jeszcze małe pytanie, czy muszę dołączać cały zmieniony biznesplan czy tylko stronę 2, bo tylko na niej mam zmiany? Pytam, bo przez telefon powiedziano mi lakonicznie tylko tę kartkę i krótkie wyjaśnienie a w tym temacie znalazłem informacje, że trzeba cały. Jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Tylko tą kartę którą zmieniasz.. Uzasadnienie krótko w kilku zdaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Warszawa wymaga całych BP i wniosków + podanie.

 

Czy po roku można również zmienić uprawy we BP czy 150dni i pupa?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krz4ys    0

Witam

 

Mam takie pytanie odnośnie dofinansowania dla młodego rolnika. Czy w przypadku gdy chcę kupić ziemię za otrzymane pieniądze , to muszę ten grunt kupić w ten sam dzień w któtórym pieniądze wpłynęły na konto? Tak dziś mówili w agrobiznesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

to źle słyszałeś bo masz 3 lata na zakup czegos z tych pieniędzy.

 

Panowie byłem dzisiaj w agencji i babka jakos sama wskoczyla na temat kontroli. Jesli ktos zostanie wybrany do kontroli to sprawdzaja papierki i pola tzn co masz obsiane zgodnie z biznesplanem lecz powiedziała cos jeszcze... ten kto ma w biznesplanie uwzględnione dzierżawy jest najbardziej podatny na kontrole oraz zapytala mnie czy uzupelniam wyksztalcenie dziennie czy zaocznie. Powiedziałem, ze zaocznie to powiedziała: "to lepiej". Nie wiem o co jej w tym chodziło ale tyle o kontroli co się dowiedziałem. Aaa jeszcze powiedziała, ze kontrole robia najczesciej przed wypłatą pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Panowie problem mam z tymi załącznikami.

Na odwrocie tej kartki jest ze trzeba dołączyć 5 załącnzikow. mozecie mi powiedzieć jakie to są? akt w orginale czy kopia? no i z KRUS-u a pozostałe 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Witam

 

Mam takie pytanie odnośnie dofinansowania dla młodego rolnika. Czy w przypadku gdy chcę kupić ziemię za otrzymane pieniądze , to muszę ten grunt kupić w ten sam dzień w któtórym pieniądze wpłynęły na konto? Tak dziś mówili w agrobiznesie.

 

 

Też to dziś słyszałem i mówili, że to taki absurdalny przepis jest i trzeba w ten sam dzień zakupić ziemię. Maszyny normalnie a z tą ziemią jest tak dziwny przepis... ale w końcu tu jest Polska czyli dziwny przepis to norma...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W biznesplanie napisałem, że kupię 4ha w 2012 i dodatkowo 3ha w latach 2012-2014, premia będzie jako wkład własny do kredytu. Bez problemu to przeszło. Na start maiłem więcej niż średnia krajowa.

 

Może im chodzi o kogoś kto nie ma wymaganej średniej krajowej? Jutro chyba będzie trzeba zadzwonić na infolinię i się dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0

Witam

 

Mam takie pytanie odnośnie dofinansowania dla młodego rolnika. Czy w przypadku gdy chcę kupić ziemię za otrzymane pieniądze , to muszę ten grunt kupić w ten sam dzień w któtórym pieniądze wpłynęły na konto? Tak dziś mówili w agrobiznesie.

 

 

Ja też to słyszałem ale na oczy nie widzałem żadnego dokumentu lub przepisu mówiącego o tym każdy z nas ma na decyzji napisane że zobowiązuje sie do wydatkowania 70% przez 3 lata i tego sie mamy trzymać ,więc bez paniki a po zatym pytałem w agencji to mówila że nie słyszała o niczym takim ale o szczególy mósiał bym pytać osoby prowadziącą sprawe. A co do dokumentów jakie składałe z poprawieniem wniosku lub zlożeniem tj. zmian wniosku: biznes plan, wniosek o zmiane pisałem na miejscu nie musiałem uzasadniać tylko co załączam, wniosek ten co składałem na poczatku oraz oswiatczenie o zmianie wykształcenia.(bo zmieniałem czas uzupelnienia wykształcenia) oraz kopiowała mój dowód(ksero namiejscu), i w tym samym czasie sam wniosek: wniosek o złożenie dopłaty (musze mieć nr gosp. zaświatczenie o ubez. w KRUS-e, Akt notarialny, oswiatczenie o samodzielnym prowadzeniu gosp. wszystko jes na decyzji jak bym o czyms zapomił wystarczy sie wczytać. (składane dzisiaj)



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Mam pytanie orientuje się ktoś czy jeśli chcę zmienić biznes plan to co tam mogę zmienić działki które biorę w dzierżawę i ich powierzchnię? a można zmienić deklarację na co mam zamiar wydać otrzymane pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

Większość piszących tu osób zmieniało swoje biznesplany. Ja niestety też muszę zmienić swój i stąd moje pytanie i prośba jak powinno wyglądać to wyjaśnienie zmian. To ma wyglądać jak wniosek (podanie) do dyrektora OR ARiMR o zmianę? Jak wy argumentowaliście swoje zmiany? Dużo tego pisać? Jeszcze małe pytanie, czy muszę dołączać cały zmieniony biznesplan czy tylko stronę 2, bo tylko na niej mam zmiany? Pytam, bo przez telefon powiedziano mi lakonicznie tylko tę kartkę i krótkie wyjaśnienie a w tym temacie znalazłem informacje, że trzeba cały. Jak to z tym jest?

 

witam dołączam sie do pytania poniewaz mam podobna sytuacje z 3 maszyn jakie napisałem bede musial kupic 2, co trzeba poprawic zmienic czy wystarczy tylko 2 strona co trzeba ewentualnie jeszcze zlozyc jakie dokumenty. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

BP zmieniałem 2 razy. Kiedy zmianie uległa tylko jedna strona, to do podania załączyłem właśnie tę jedną stronę. Kiedy zmieniałem wielkość przejmowanego gospodarstwa, to praktycznie co druga strona BP ulega zmianie, czyli trzeba było dołączyć cały Biznes Plan. Co ciekawe odpowiedź w drugim przypadku miałem po tygodniu a w pierwszym po jakichś 6 tygodniach.

 

Uzasadniając nie musisz się wznosić na wyżyny swojej polszczyzny. Walisz prosto z mostu, bez ściemy dlaczego zmieniasz (w jednym - dwóch zdaniach).

Ja w nagłówku pisałem "Agencja Restrukturyzacji bla, bla, bla...")

 

@pig

Zmieniając tabelę 1.3, musisz zmienić również 5.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

Dzień dobry,

Jestem beneficjentem programu “Ułatwianie startu młodych rolników” i jestem zszokowany wczorajszym wydaniem agrobiznesu z 14.02.2012. Duża część programu była poświecona w/w programowi natomiast najbardziej interesującą informację, która mnie zwyczajnie zwaliła z nóg dotyczyła wydatkowania srodków w przypadku kiedy w naszym biznesplanie zadeklarowaliśmy zakup gruntów. Otóż wg. najnowszej interpretacji przepisów zakupu możemy dokonać tylko i wyłącznie w dniu, kiedy środki zostały przelane na nasze konto!! Proszę sobie wyobrazić moje zdziwienie, ponieważ do tej pory żyłem w przekonaniu, że mam na to 3 lata od momentu zaksięgowania pieniędzy na swoim koncie. Zadzwoniłem w tej sprawie do swojego oddziału terenowego, gdzie ta informacja najwidoczniej jeszcze nie dotarła, następnie do wojewódzkiego gdzie już coś słyszeli, ale zapewnili mnie, że nie ma się czym przejmować, ale teraz najciekawsze i najlepsze…. dzwoniąc na numer infolinii 0800 ARiMR dwukrotnie zostałem wyprowadzony z błędu w którym do tej pory żyłem. Otóż zostałem poinformowany, że informacja jest prawdziwa i podobno przepisy zawsze brzmiały w ten sam sposób i to ja je zle interpretowałem. Pisząc „ja” trzeba wspomnieć o doradcy z ODR, który pisał mój wniosek. pracowniku ARiMR, który zatwierdził mój wniosek i biznesplan, no i pozostałych bezmyślnych rolnikach, którzy sądzili, że mają do czynienia z fachowcami a nie dziećmi z piaskownicy, które przerzucają na siebie winę. Mało tego, zostałem również poinformowany, że grunty, które zadeklarowałem do zakupu powinny być już w moim posiadaniu w momęcie kiedy pieniądze są przelewane na moje konto! Nie wiem jak można użytkować grunty rolniczo kiedy się nie jest się ich właścicielem i dopiero myśli o zakupie, ale wg. ARiMR można, nawet trzeba. Co prawda, może się znajdą szczęśliwcy, którzy mieli dzierżawę od sąsiada i teraz odkupią te grunty, ale ilu jest takich, boja nie znam żadnego. Zwyczajnie ręce opadają, ale dalej mam nadzieję, że ktoś tu pójdzie po rozum do głowy i coś zrobi w tej sprawie i zacznie traktować nas poważnie, bo stan na dzie dzisiejszy to zakrawa na skandal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Ale skąd niby mam wiedziec kiedy przyjdzie kasa na konto? Czli wedlug ARiMR mam czekac u notariusza razem ze sprzedajacym i czekac az przyjdzie kasa i wtedy sprzedaz i przepis. Cos tu nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

no własnie to jest jakieś chore ;[ żaden notariusz nie zrobi aktu notarialnego w ciągu 5 minut i co teraz mamy zrobic?? juz na zmianę biznes planu za późno i wogóle ja nie chce go zmieniac :mellow: a w ogóle kupował juz ktoś ziemie z kasy z tego naboru???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przed chwilą dzwoniłem na infolinię i gość powiedział, że w momencie składania wniosku powinienem użytkować tą ziemię, którą chcę kupić a zapłacić mogę nawet za dwa lata. Więcej nic nie wiedział i kazał dzwonić do oddziału regionalnego. Dzisiaj już za późno, muszę jutro zadzwonić.

 

Durny jakiś ten przepis bo jak w momencie składania wniosku mogę użytkować tą ziemię skoro we wniosku dopiero deklaruje chęć przejęcia gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

Wydaje mi się, że zmiana bines planu, lub zupełnie odstąpienie od programu to jeszcze pól biedy. W najgorszej sytuacji bedą ci, którzy nabyli już ziemię, czekają na rozliczenie z agencją i za pare miesięcy, lat dowiedzą się, że niestety nie mogą im zaliczyć tych zakupów. Nie chcę nikogo straszyć, bo sprawa jest swieża i może wszystko się odkręci, ale widmo zwrotu premii z odsetkami jest jak najbardziej realne i sam się z tym liczę. Co do dowolności interpretacji przepisów przez biura powiatowe, regionalne ARiMR spotykam się już nie pierwszy raz i naprawdę nic mnie nie zdziwi. Polska to własnie taki piękny kraj wielu możliwości. Zakładasz firmę, zatrudniasz ludzi, płacisz podatki, a za pare lat dowiadujesz się, że urzednik inaczej interpretuje jakieś przepisy i trzeba płacić jakieś odsetki, kary, zamykać interes. Wierzcie mi takie rzeczy się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

W sobote rano Pani z ARiMR zadzwoniła do mnie że będę miał kontrolę w poniedziałek koło południa. Kontrola była, sprawdzali pola które miałem w biznesplanie, maszyny które zakupiłem, faktury oraz kopie przelewów, umowy użyczenia, opłaty krus, czyli wszystko co dotyczy MR. Ogólnie kontrola przebiegła bardzo dobrze. Żadnych problemów nie miałem. Tylko z jednego nie jestem zadowolony gdyż jak mi przelali pieniądze na początku pażdziernika to w ARiMR pytałem czy jeśli przechodzę na VAT to te 52500 zł. to musi być kwotą netto, w odpowiedzi usłyszałem że Vat agencje nie interesuje, a na początku listopada powstały nowe zasady gdzie będąc na Vacie nuszę wydać 52500 netto czyli 64575 zł. Maszyny kupuję za kwotę brutto tylko musi być to 64 tyś. Zmieniłem biznesplan i dodałem maszynę którą miałem kupić za gotówkę także wszystko ok teraz tylko czekam na pozytywne rozpatrzenie zmiany. Ogólnie mówiąc niema się czym przejmować jeśli jest kontrola ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

BP zmieniałem 2 razy. Kiedy zmianie uległa tylko jedna strona, to do podania załączyłem właśnie tę jedną stronę. Kiedy zmieniałem wielkość przejmowanego gospodarstwa, to praktycznie co druga strona BP ulega zmianie, czyli trzeba było dołączyć cały Biznes Plan. Co ciekawe odpowiedź w drugim przypadku miałem po tygodniu a w pierwszym po jakichś 6 tygodniach.

 

Uzasadniając nie musisz się wznosić na wyżyny swojej polszczyzny. Walisz prosto z mostu, bez ściemy dlaczego zmieniasz (w jednym - dwóch zdaniach).

Ja w nagłówku pisałem "Agencja Restrukturyzacji bla, bla, bla...")

 

@pig

Zmieniając tabelę 1.3, musisz zmienić również 5.2

czyli do wniosku dołączam tylko te dokumenty które poprawiam tak a nie cały biznesplan.A z tym zaświadczeniem do dyrektora arimr o co chodzi to jest prosba o zgode czy tylko go informuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krz4ys    0

No i ja mam właśnie taki problem, też chce kupić ziemie za pieniądze z ,, młodego rolnika". Dzisiaj próbowałem dzwonić do ARiMR i nikt nie odbiera. W sumie gdyby mi podali dokładną date wpłaty pieniędzy na konto to da się kupić tą ziemie w jeden dzień. Tylko by już trzeba dokumentacje zbierać. I zeby w terminie wpłacili a nie tak jak w tym roku dopłaty bezpośrednie( po 2 miesiącach od dostarczenia decyzji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj