Polecane posty

pawlus224    2624

Bez różnicy , byle z datą pewną i na conajmniej 10 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Jak długo trzeba czekać na kasę w pomorskim, może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

Bez różnicy , byle z datą pewną i na conajmniej 10 lat .

 

Zobowiązujesz się na prowadzenie gospodarstwa przez 5 lat, więc czemu musi być na 10 lat? U notariusza możesz zrobić dzierżawę np. na 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego, że taki jest wymóg w programie MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

wiadomo coś więcej na temat kasy dla wszytkich z naboru 2011 ? Może wie ktoś kiedy będzie jakaś lista czy coś ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Jak długo trzeba czekać na kasę w pomorskim, może ktoś wie?

kumple czekali około 4 tygodni ja osobiście czekam już miesiąc w poniedziałek poprawki mam i mam nadzieje ze dalej szybko już pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Zobowiązujesz się na prowadzenie gospodarstwa przez 5 lat, więc czemu musi być na 10 lat? U notariusza możesz zrobić dzierżawę np. na 8 lat.

 

Musisz mieć na umowie napisane na minimum 10 lat ale po 5 możesz rozwiązać tę umowę.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atosibodzio    0

Jeste z woj. zachodniopomorskiego, wniosek o płatność złożyłem 22.12.2011r. a pieniądze dostałem 30.01.2012r. uważam że w miare szybko licząc że były święta i nowy rok. Nie miałem żadnych poprawek, teraz tylko zmiana w biznesplanie więc na odpowiedź trzeba z miesiądz poczekać i można wydawać pieniądze tak że na przełomie marca kwietnia nowy sprzęt będzie stał u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Ja wniosek składałem 12.12.2011 a kasa w piątek na koncie. Też mi się wydaje że szybko. Ja na nowy sprzęt poczekam jak uruchomią kredyty bo teraz tej kasy to jest mało na nowy sprzęt. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
genesis01    0

Witam

mam pytanie,

ponieważ dostałem premie na młodego rok temu, uzupełniłem już wykształcenie, kupiłem ciągnik który miałem w biznesplanie, i w związku ze zmianą przepisów na ubezpieczenie KRUS (z 3lat na 1 rok) spełniłem warunek ubezpieczenia. Także praktycznie mam wszystko załatwione. Co teraz mam zrobić, żeby już mieć z głowy agencje i nie martwić się już, że mi zabiorą kasę, itp.Po prostu się z nimi rozliczyć na zero. Chodzi mi o kwestie formalne. Bo słyszałem, że trzeba tam składać jakieś sprawozdania z realizacji biznesplanu, itp.

Podpowie mi ktoś, może kto ma za sobą już te wszystkie formalności??

Jak to wygląda?? jak wyglądają kontrole, itp. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Witam

mam pytanie,

ponieważ dostałem premie na młodego rok temu, uzupełniłem już wykształcenie, kupiłem ciągnik który miałem w biznesplanie, i w związku ze zmianą przepisów na ubezpieczenie KRUS (z 3lat na 1 rok) spełniłem warunek ubezpieczenia. Także praktycznie mam wszystko załatwione. Co teraz mam zrobić, żeby już mieć z głowy agencje i nie martwić się już, że mi zabiorą kasę, itp.Po prostu się z nimi rozliczyć na zero. Chodzi mi o kwestie formalne. Bo słyszałem, że trzeba tam składać jakieś sprawozdania z realizacji biznesplanu, itp.

Podpowie mi ktoś, może kto ma za sobą już te wszystkie formalności??

Jak to wygląda?? jak wyglądają kontrole, itp. ??

 

nie uwolnisz się od ARIMR przez 5 lat, po 3 latach składasz im kartę weryfikacji spełnienia w gospodarstwie standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt, BHP, w ciągu 3 lat czeka cię kontrola najpierw dokumentów, pużniej powyższych standardów , a więc pilnuj się przez te ustawowe 5 lat i dostosowuj gospodarstwo do tych idiotycznych standardów bo nie trudno pozbyć się premi wraz z naliczonymi odsetkmi, a czy wysłałeś im w odpowiednim czasie zaświadczenie z krusu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dareklius    0

Witam.

Mam pytanie odnośnie wydawania pieniędzy z Młodego Rolnika. Czy ceny kupionych maszyn muszą być takie same jak ceny podane w biznesplanie, jeśli spełnia się próg 70%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
genesis01    0

Zaświadczenie odebrałem z KRUSu dziś, bo w zasadzie dopiero na początku lutego minął rok od wypłaty pomocy. A w tym zawiadomieniu z ARIMR pisało, że zaświadzczenie trzeba dostarczyć rok po otrzymaniu pomocy. I zamierzam je wysłać do agencji na dniach razem z papierami, że uzupełniłem wykształcenie, ale jest jeszcze kwestia sprawozdania z biznesplanu, kiedy trzeba to dostarczyć?

Czyli z tego co piszesz mam rozumieć, że wszystko musi być na tip top zgodnie z zasadami Crossa w papierach i w rzeczywistości <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

zaświadczenie z Krusu chyba w ciągu 60dni od wypłaty pomocy

zaświadczenie takie wydają od ręki?

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

zaświadczenie z Krusu chyba w ciągu 60dni od wypłaty pomocy

zaświadczenie takie wydają od ręki?

 

60 dni od dnia upływu 12 miesięcy od dnia wpłaty pomocy (dotyczy wszystkich, którzy wnioski o przyznanie pomocy składali w 2011 r)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1987    0

Witam

Chcę starać się o MR tylko nie wiem czy mam wystarczający areał. Tata posiada 8 ha i 3 ha dzierżawi. Za 2 lata kończy mi się wymagany termin dzierżawy (10 lat). Powiedzmy ze w tym roku będę składał wniosek (o ile będzie taka możliwość) i uwzględnię dzierżawę. Co jeśli nie przedłużą mi tej dzierżawy na okres kiedy będę podlegał kontroli arimr?

 

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Musisz w ciągu 3 lat od złożenia wniosku mieć conajmniej srednią krajową lub wojewódzką (zależy która srednia jest większa ) jeśli nie spełnisz tego warunku będziesz musiał oddac premię .W dniu składania wniosku możesz miec srednią wojewódzką lub krajową (zależy co mniejsze) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Czy można zmienić BP np po roku od otrzymania kasy? Chodzi mi o zmianę roślin


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

A jeżeli chciałbym zmienić w biznesplanie rok planowanej inwestycji i usunąć jedną maszynę to wniosek który trzeba złożyć do dyrektora agencji jest jakiś konkretny tzn. jest jakiś wzór wniosku czy wystarczy samemu napisać co się chce zmienić i dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0
Napisano (edytowany)

Zwykłe podanie +numer sprawy a w treści trzeba koniecznie napisać jakie zmiany i dlaczego chociażby w jednym zdaniu.

 

 

Dziś zerknąłem sobie w papiery od wniosku i jest tam coś w stylu spełnienia standardów. Jest ich sporo i są podobne do tych z wymogów wzajemnej zgodności. Odpowiedzi to: TAK, NIE, ND. Ale są tak takie brednie, że w głowie się nie mieści mn tabliczka na drzwiach obory. Miejsca na leki, środki ochrony. Szereg dokumentów, rejestrów itp. I to będzie sprawdzane, a jak nie przejdzie się tej kontroli to co wtedy?? ehh kara

 

Po 3latach chcą od nas sprawozdanie z realizacji BP, a gospodarkę mamy pędzić 5lat. Na moją głowę to 3lata trzeba sie pilnować, będą kontrole itp. a po tym okresie czyli pozostałe 2 lata można już żyć na luzie i nie patrzeć w BP.

 

Moje pytanie:

Czy po roku można nadal zmienić BP? Odnośnie upraw?

Edytowano przez in2dex

To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w akcie notarialnym jest zapisane ze rodzice mają dwa ary np.na warzywa to tez musze mieć to zaświadczenie ze nie będą nikomu tego dzierżawić tak jak ktoś podawał w przypadku dziadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj