Polecane posty

gregson    0

tak, mozna..

 

a nie moge z aktem od notariusza isc prosto do gminy zeby mi podatek naliczyli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U Mnie to nie przeszło ;) musiało iść notariusz->starostwo->gmina ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ale nie zaszkodzi że pójdzie i spróbuje może akurat mu się uda i przejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

panowie, mam taką sytuacje- co do tego pisma o skróceniu okresu ubezp. przyszło mi tez te dodatkowe pismo tzn ta kartka zeby wpisac tam założenia biznes planu itp. ale ja jeszcze nic nie kupowałem a musze juzte zaswiadczenie z KRUSU im wysłac- to jak to zrobic żeby było dobrze??? doradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Koledzy mam pytanie, czy można kupić na młodego rolnika nowy ciągnik w czechach? czy tylko musi być to w kraju? Orientuje się ktoś może jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

A co jeśli w biznesplanie miałem że 10,4 ha wydzierżawię i 8.66 przejmę od rodziców a plany się zmieniły i mam tylko tą dzierżawę 10,4 ha a te 8,66 bym przejmował później. Jak przyszła decyzja przyznająca to jest w niej napisane że muszę nabyć grunty o powierzchni minimum średniej krajowej tj, 10,23 ha. Teraz nie wiem czy mogę składać wniosek o płatność czy muszę robić korektę biznesplanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66
Napisano (edytowany)

witam wszystkich dzis dostałem telefon w sprawie MR i musze złozyć nowe zgłoszenie działek do ewidencji czy coś w tym stylu i ponoć jest dostepny taki formularz na stronie ar mr ale niestety nie moge tego znalesc miał ktoś podobny problem ??

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Panowie a chodzimi o załączniki. Na odwrocie tejkartki jest tabela załacznikow. i Mogłby mi ktos powiedziecjakie załaczniki oprocz KRUSu tam potrzebne sa? z Urzedu Skarbowego to tezjakis zalacznik potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

witam wszystkich dzis dostałem telefon w sprawie MR i musze złozyć nowe zgłoszenie działek do ewidencji czy coś w tym stylu i ponoć jest dostepny taki formularz na stronie ar mr ale niestety nie moge tego znalesc miał ktoś podobny problem ??

Czy możesz coś więcej napisać?

Czy też tak miałeś, ze dzierżaw nie mogłeś zarejestrować bo ktoś tam nie zakończył działalności itp.? Może zmienili przepis i już można je rejestrować. A to nie dobrze bo nam Krus zwiększą:/


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregson    0

a ja mam takie pytanie: po co od notariusza mam isc do starostwa? przeciez oni tam i tak mi zadnego zaswiadczenia ani nic nie dadza. czy sie myle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

My dzisiaj dostaliśmy telefon (po prośbie do kolegi żeby się zorientował na jakim etapie jest wniosek). Sytuacja była taka ze jak składaliśmy wniosek to po teściu przejmowaliśmy tylko C-360 i tylko ten ciągnik widniał w planie. Drugi kupiliśmy w międzyczasie i nie był ujęty w planie. Pani powiedziała ze wniosek nie przejdzie ze względu na to ze maszyny nie sa odpowiednie do posiadanego ciągnika, wyjaśniłem to ze mamy drugi kupiony po złożeniu wniosku jakoś przeszło dodatkowo jeszcze musieliśmy usunąć przedni TUZ bo niestety nie chcieli go uznać. Jak kończyliśmy rozmowe pani oddawała wniosek do kolegi który sprawdza wnioski o płatność. Potem dostaliśmy info ze wszystko ok i poszło do działu płatności. Pani nie ukrywała tego ze jakby nie interwencja kumpla który pracuje w agencji to według kolejności przyjmowania rozpatrywany by był za jakis miesiąc ;)

Teraz tylko czekać na kasę.

Mazowieckie

ARiMR Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

Czy teraz też przyjmują wnioski o premie czy to już temat zamknięty na te lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atosibodzio    0

A co jeśli w biznesplanie miałem że 10,4 ha wydzierżawię i 8.66 przejmę od rodziców a plany się zmieniły i mam tylko tą dzierżawę 10,4 ha a te 8,66 bym przejmował później. Jak przyszła decyzja przyznająca to jest w niej napisane że muszę nabyć grunty o powierzchni minimum średniej krajowej tj, 10,23 ha. Teraz nie wiem czy mogę składać wniosek o płatność czy muszę robić korektę biznesplanu?

 

 

Uwaga! ARiMR przypomina młodym rolnikom, którzy złożyli w 2011 r. wnioski o przyznanie pomocy na samodzielne rozpoczęcie działalności, że zmiany w biznesplanie, dotyczące powierzchni użytków rolnych, można złożyć do Agencji w terminie do 150 dni liczonych od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu wsparcia.

Co do płatności to nie wiem, ale zmiane w biznesplanie musisz zrobić. Pamiętaj żeby złożyć wniosek o płatność w ciągu 180 dni od przyznania decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

My dzisiaj dostaliśmy telefon (po prośbie do kolegi żeby się zorientował na jakim etapie jest wniosek). Sytuacja była taka ze jak składaliśmy wniosek to po teściu przejmowaliśmy tylko C-360 i tylko ten ciągnik widniał w planie. Drugi kupiliśmy w międzyczasie i nie był ujęty w planie. Pani powiedziała ze wniosek nie przejdzie ze względu na to ze maszyny nie sa odpowiednie do posiadanego ciągnika, wyjaśniłem to ze mamy drugi kupiony po złożeniu wniosku jakoś przeszło dodatkowo jeszcze musieliśmy usunąć przedni TUZ bo niestety nie chcieli go uznać. Jak kończyliśmy rozmowe pani oddawała wniosek do kolegi który sprawdza wnioski o płatność. Potem dostaliśmy info ze wszystko ok i poszło do działu płatności. Pani nie ukrywała tego ze jakby nie interwencja kumpla który pracuje w agencji to według kolejności przyjmowania rozpatrywany by był za jakis miesiąc ;)

Teraz tylko czekać na kasę.

Mazowieckie

ARiMR Warszawa

mi powiedziano ze mogę kupić obojętnie jakie maszyny i parametry nie mają znaczenia ze agencja w to nie będzie ingerować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Dokładnie, przy MR nic ich nie obchodzą parametry maszyny, to nie MGR.... Ja we wniosku nie miałem żadnych maszyn i po rozmowie tel tak przeszło bez żadnego ale (powiedziałem że póki co będę korzystał z maszyn taty i w międzyczasie uzupełniał park maszynowy > zapis w BP że w kolejnych latach będą zakupowane maszyny do ciągnika). We wniosku miałem ciągnik + ładowacz czołowy, osoba prowadząca wniosek kazała wykreślić ładowacz, ale tylko z tego względu że sam ciągnik jest wystarczająco drogi aby pokryć wydatkowanie premii, ciągnik kupiłem razem z ładowaczem (na 2 faktury), więc na jakąś upierdliwą osobę trafiłeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

a co ich to obchodzi że maszyny masz droższe niż wysokość premii???? możesz kupić i za 400 tys jak cię stać a rozliczyć się tylko z 52500 zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Pisze tak jak było, TUZa mi nie uznali wcale a pani zapytała czemu takie maszyny skoro nie mamy ciągnika do nich, ciekaw jestem co by było jakbym go jeszcze nie kupił czy by przeszło jakbym powiedział ze mam w planie kupić tylko nie w tej chwili. Najważniejsze ze już jest OK i wniosek poszedł do płatności teraz czekam tylko na przelewik. A swoja droga to tak jak to było w tym temacie pisane wiele razy co pracownik to inna wersja. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Ile czasu leży wniosek w centrali do dnia przelewu?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak już wcześniej pisali może zejść nawet do 30dni, bo tyle mają czasu na wypłatę pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

Na młodego rolnika nie mogę już składać wniosku. Dowiedziałęm się o kredycie na nowe technologie prawdopodobnie on jest na takich warunkach jak MR.Czy to prawda i czy trzeba być na KRUS ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Napisano (edytowany)

Moze ktoś rozwinąć w/w wątek:

nie wiem czy dobrze czytałem iz kredytobiorcy ARIMR zwraca 40% a z terenów ONW i Natura2000 50% tylko czy łacznie z procentem?.

 

aha i jakie czynnosci nalezy wykonać (spełniać aby taki kredyt dostać)

no i jakie są np. terminy skladania takich wnioskow czy w kazdej chwili mozna isc i pisac podanie?

 

Trzeba przyznac iż ciekawy temat :D

 

A wracając do tematu :)

Czy cos juz wiadomo na temat osób spoza list.

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj