Polecane posty

pawlus224    2624

Oczywiście się pochwalę ;)

 

 

... ale nie opuszczam was :) śledzę temat ponad rok i nie zamierzam przestac , po za tym rodzi się wiele pytań na kazdym etepie realizacji BP ;)

 

 

 

 

P.S. Życzę szybkich wypłat reszcie Agrofotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Mam takie pytanie ale pewnie nikt mi nie będzie znał odpowiedźi.

 

Czy mogę przyjąć dzierżawę od osoby, która ma na te grunty dopłatę rolnośrodowiskową? Dzierżawa była by robiona w gminie i dopłaty musiałbym brać ja tylko czy można tak zrobić jeśli tamta osoba ma te rolnośrodowiskowe?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz przejąć tą dzierżawę ale razem z nią musisz przejąć zobowiązania rolnośrodowiskowe ale jest jeden mały szczegół jeśli posiadasz już w swoim gospodarstwie jakiś program rolnoś. bo jeśli tak to sprawa się troche komplikuje wsumie można połączyć pakiety ale muszą być takie same czyli stary pakiet ze starym a nowy z nowym. Ale to już musiał byś się dowiedzieć dokładnie w agencji. Po podpisaniu umowy o dzierżawę musisz zgłosić do agencji ze przejmujesz zobowiązania rolnoś. masz na to 1 mies. Albo 2 mies. W zależności od pakietu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Przy zawożeniu faktur wypełnia się tylko tą kartkę na załączniki co przyszła ze skróceniem okresu ubezpieczenia i oświadczenie że nie robiło się zakupów z rodziną(no i załączniki oczywiście)? Czy brak jeszcze jakieś ankiety itp wypełniać? Bo "Sprawozdanie z realizacji biznesplanu" to chyba po 3 latach tylko się zawozi?

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

A jak to jest z tą dzierżawą wkońcu?? ja mam 10 ha wziołem na młodego i mi brakuje te 15arów, i mam na to 3 lata zeby to uzupełnic?? to czy mogę wziąśc dzierżawy sobie np te 1,5 ha??? od kogoś?? i jak to najlepiej zrobic żeby było dobrze- mam ją podpisac notarialnie na 10lat?? czy w gminie??? która opcja jest lepsza??? I rozumiem ,że dopłaty jak jestem dzierżawcą to biore ja???????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas    0

Chciałem tylko skorygować ,że obowiązek rozliczenia faktur jest do trzech lat od otrzymania kasy . Nie trzeba rozliczać wydatków z każdego roku do 31 stycznia następnego(przed chwilą wykonałem telefon do ARIMR! Pozdrawiam forumowiczów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Wszystko zależy od pracownika, każdy mówi co innego :) Ja też dzwoniłem i pani powiedział "Ma pan czas do 3 lat od wypłaty pomocy, ale należy rozliczać się po każdej z inwestycji." Gdy się zapytałem wprost czy "po każdej z inwestycji" dotyczy 31 stycznia roku kolejnego po inwestycji pani nie powiedziała wprost, ale że różnie mogą być przepisy interpretowane, więc dla świętego spokoju lepiej zawieźć w tym czasie. Wystarczy krótkie pisemko ze znakiem sprawy i wypisanymi załącznikami plus oczywiście te załączniki (to pismo co ze skróceniem KRUSu przyszło jest odpowiednie). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Ja bym radzil to sprawdzic. Ja wiem, ze trzeba to zrobic, moze zalezy to od naboru?

A jak wam na pismie tego nie dadza, tylko powiedza telefonicznie to mozna sobie taka informacje miedzy mity wlozyc...


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wszystko zależy od pracownika, każdy mówi co innego :) Ja też dzwoniłem i pani powiedział "Ma pan czas do 3 lat od wypłaty pomocy, ale należy rozliczać się po każdej z inwestycji." Gdy się zapytałem wprost czy "po każdej z inwestycji" dotyczy 31 stycznia roku kolejnego po inwestycji pani nie powiedziała wprost, ale że różnie mogą być przepisy interpretowane, więc dla świętego spokoju lepiej zawieźć w tym czasie. Wystarczy krótkie pisemko ze znakiem sprawy i wypisanymi załącznikami plus oczywiście te załączniki (to pismo co ze skróceniem KRUSu przyszło jest odpowiednie). ;)

 

 

Jakie pismo przyszło z skróconym okresem ubezpieczenia ?

 

Mi nic innego oprócz tego pisma nie przyszło :blink:

 

... już nie będę wspominał ,że tę kartkę gdzieś posiałem :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A mi przyszła jeszcze taka kartka, coś w stylu

 

"Dot. dokumentów związanych ze spełnieniem zobowiązań podczas realizacji biznesplanu

 

Wypełniając zobowiązania związane z przyznaną pomocą finansową w ramach działanie "Ułatwianie startu młodym rolnikom" przekazuję w załączeniu następujące dokumenty:

1. .........

2. ............

itd..."

 

No i oczywiscie dane, babka powiedziała że można samemu cokolwiek napisać, byleby byly dane osoby i znak sprawy.

 

Ja jadę jutro, wolę złożyć za wcześnie niż za późno, ja miałem inną kwestię do wyjaśnienia, stąd dzwoniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

To u mnie czegoś takiego nie było ...

 

a jak u innych ?

 

 

To jutro napisz co trzeba było i jak to przebiegło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Spoko, jct podaj mi mail na gg to Ci podeślę jeśli nie będzie z tym problemu to bedziesz miał wzór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

@pawlus224 miałeś jakieś poprawki ?? ja złożyłem wniosek o płatność jakoś pod koniec grudnia i puki co zero odezwu a sam dopatrzyłem się nieprawidłowości bo notariusz popełnił błąd w akcie notarialnym i wpisał zły numer jednej działki wgl nie będącą naszą własnością :(

zastanawiam się nad przejściem na VAT i czy z maszyn zakupionych z premii mogę odliczyć sobie podatek ???

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja dziś złożyłem rozliczenie, wszystko poszło sprawnie :)

 

 

Jeśli był ktoś do 9 dziś w Warszawskiej ARiMR i obsługiwał go ten starszy pan w kancelarii to niech spojrzy na potwierdzenie przyjęcia dokumentów bo może zdziwić się datą(1.02.2012 zamiast 31.01.2012), dopiero przy mnie to wyszło, miał poprawiać wcześniejsze papiery ale warto się upewnić.

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Andrzej , nie miałem poprawek , u mnie chyba też jest błąd , ale w biznesplanie z numerami działek , jednak przy wniosku o płatność dałem im akt notarialny na właściwe działki i żadnych poprawek nie miałem :)

 

Dominik , dzięki wielkie za kopię tego pisma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Właśnie chwilę temu pieniążki zostały zaksięgowane na koncie :) Wniosek złożony 30 listopada z poprawką 18 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregson    0

mam do was takie pytanie: do wniosku o platnosc trzeba dolaczyc kopie aktu notarialnego przez kogos potwierdzonego z oryginalem czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

kserujesz na własny koszt jedziesz do agencji z ksero i orginałem i oni już tam sobie przybijają pieczątkę zgodności z orginałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregson    0

i pytanie do pawlus224 lub dominik, o co chodzi z tym pismem? kazdy to musi zlozyc? bo ja nic takiego nie dostalem i pierwszy raz o tym slysze..

 

dzieki chomik, a jak to robiliscie z geodezja bo mi powiedzieli ze notariusz sam musi ich powiadomic, i ze ja sam nie moge nic zrobic.. to mam poprosic notariusza zeby sie pospieszyl czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Te pismo to wzór pisma przewodniego do składania dokumentów w związku z wypełnieniem zobowiązań BP, dosłownie jedno zdanie + miejsce na wypisanie załączników + miejsce na dane. Szczerze to myślałem że wszyscy to dostawali, mi przyszło razem w kopercie z informacja o skróceniu okresu podlegania pod KRUS. Ale można i samemu napisać, byleby podać swoje dane, znak sprawy i wypisać załączniki.

 

Zagadaj z notariuszem że Ci na czasie zależy i uśmiechnij się do pracowników geodezji w starostwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A może tylko w Mazowieckim wysyłali te drugie wzory do rozliczenia z Biznesplanu ?

... albo Dominik się za bardzo uśmiechał do urzędniczek i z tąd ten bonus :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naspin    0

Czy po technikum agrobiznesu można liczyć na premie 75 typu młody rolnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj