Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chomik111    18

to jaki to problem kup na razie na tatę a później w razie czego on ci ją przepiszę notarialnie i po sprawie. Jesteś zabezpieczony na wszelki wypadek jak będzie młody rolnik a tak jak kupisz na siebie zamykasz sobie drogę do dotacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

A czy mial ktos z was taka sytuacje, ze jestescie zameldowani w jednym wojewodztwie a weszliscie w posiadanie ziemi w innym wojewodztwie to jesli przyszlo do zlozenia wniosku o platnosc to wysylali/przenosili wasz wniosek do centrali tego drugiego wojewodztwa, tam gdzie posiadacie wiekszosc gruntow?! Czy zostawiali w tej samej centrali, w tym wojewodztwie w ktorym jestescie zameldowani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Cos nie tak w akcie notarialnym było i potrzebowali oświadczenia mojej babci że nie będzie jakiejś tam części mojej ziemi nikomu dzierżawci i że ona jest w całości moja, babcia podpisała oświadczenie->zrobiłam skan->wysłałam maila do Pani która mi wniosek rozpatrywała i jak to dostała to tego samego dnia wysłała wniosek do Warszawy. A 3 stycznia zawiozłam orginał i wypełniając papiery pisałam datę z 30 grudnia :D

 

 

Madzia20, a o co chodzi z tym oswiadczeniem? co miałaś nie tak w akcie ze potrzebowali oswiadczenia babci? pytam bo obawiam sie ze bede mial podobny problem

 

Większą część ziemi którą mi rodzice przepisali to była akurat tzw. ojcowizna taty - i jak dziadkowie to 13lat temu tacie przepisali to było zastrzeżenie że do śmierci dom jest ich i ileś tam arów ziemi do tego musi być.

Tato mi przepisał i przeszło to na mnie - dziadek nie żyję ale babcia musiała napisać oświadczenie że ziemia zawarta w tym i tym akcie jest w całości moja i że ona na pewno nie będzie nikomu tego dzierżawić - no i tyle.

Edytowano przez Madzia20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszg311    0

Witam Jeżeli kupiłem maszyny jeszcze w 2011 roku to czy muszę rozliczyć się z fakturami do 31 stycznia 2012 roku czy mam na to 3 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

@mariusz,

Też próbuję się tego dowiedzieć od jakieś czasu, ale każdy telefon do Agencji to inna wersja. Dla świętego spokoju chyba zawiozę im te faktury w styczniu, tym bardziej, że w załączniku do decyzji o przyznaniu premii pisze, żeby rozliczać się do końca stycznia.

Jak będziesz coś wiedział na 100%, to napisz na forum, bo szczerze powiedziawszy, nijak mi się nie chce jechać do Agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

@gregson miałem to samo,chcieli oświadczenie od babci że ja będe uprawiał kilka arów które zapisała sobie jak przekazywała rodzicom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No to ja powinnam już jutro mieć swój sprzęt na podwórku - choć jeszcze nie płaciłam.

Ale myślę że zapłacę, w marcu przyjdzie 2-gi sprzęt i od razu pojadę się rozliczyć aby nie zostawiać tego i zastanawiac się jak koledzy powyżej czy już trzeba zawieźć czy można poczekać.

 

P.S jak dla mnie nie ma po co gdybac czy mam jeszcze msc na rozliczenie czy nie, a jak nie mam i się spóźnie i co...

Wsiadam w auto, jadę się rozliczyć i po sprawie.

Nie przesadzajmy że w rolnictwie teraz tyle roboty ze nie znjadziecie przykładowo tej 1-5h aby to zrobić.

A jeżeli ktoś pracuje gdzies tam to cóż, wczesniej o takich rzeczach trzeba myśleć i załatwiać sobie 1 dzień wolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

to jaki to problem kup na razie na tatę a później w razie czego on ci ją przepiszę notarialnie i po sprawie. Jesteś zabezpieczony na wszelki wypadek jak będzie młody rolnik a tak jak kupisz na siebie zamykasz sobie drogę do dotacji..

 

 

Ale z drugiej strony , jeśli nie będzie naboru w tym roku ,a będzie w następnym to powinni zmienić punkt o terminie rozpoczęcia działalności rolniczej z roku do dwóch lat , tak żeby była ciągłość i nie było "luki" dla ludzi którzy nie mogli skorzystac z programu w 2012 bo go nie było - tak samo jak zrobili w 2011 , ze można było prowadzić działalność rolniczą rok przed składaniem wniosku (tu zrobili tak dla tych którzy sie w 2010 nie załapli a awansem w 2011 dostali) .

 

Z tym rozliczaniem macie racje , nie ma sie co czaić tylko po skompletowaniu dokumentów jechac rozliczyć sie i spokój , to nie jest srodek żniw ze nie ma czasu na nic ...

 

@Madzia to kiedy sie pochwalisz fotkami nowych nabytków ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

@mariusz,

Też próbuję się tego dowiedzieć od jakieś czasu, ale każdy telefon do Agencji to inna wersja. Dla świętego spokoju chyba zawiozę im te faktury w styczniu, tym bardziej, że w załączniku do decyzji o przyznaniu premii pisze, żeby rozliczać się do końca stycznia.

Jak będziesz coś wiedział na 100%, to napisz na forum, bo szczerze powiedziawszy, nijak mi się nie chce jechać do Agencji.

 

Tak jak kiedyś już pisałem, byli u mnie i mówili, że w umowie jest wszystko ładnie opisane tzn. jeśli kupuje się coś w danym roku to trzeba się rozliczyć zawsze do 31 stycznia następnego roku. Lepiej zawieść i mieć z głowy potem problemy.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Mi facet co prowadzi mój wniosek w agencji powiedział że mam 3 lata na rozliczenie faktur ale chyba im wyślę teraz pocztą dla spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Ja mam taki dylemat.

Nie wiem jak rozegrać cały zakup. Wujek proponuje mi zapłacić za sprzęt od razu i wziąć fakturę, a potem czekać na niego, aż sprowadzą. No ale co będzie jak zapłacę, wezmę fakturę cofnę z niej VAT a zostanę oszukany i nie otrzymam sprzętu??

Jak u was wygląda cała sprawa?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ford7710    0

Rok temu dostałem premie młodego rolnika. Osiągnąłem średnią wojewódzką jeśli chodzi o posiadanie areału jednak do krajowej brakuje mi trochę. Mam pytanie jeśli nie osiągnę średniej krajowej to ile będę musiał wrócić premi? Czy tylko takie konsekwencje są, że wrócę część premi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Ja zamówiłem sprzęt, opłaciłem fakturę zaliczkową, w której mam wypisane jakie maszyny są przedmiotem zamówienia i jaka została uzgodniona cena. Przy odbiorze zaliczka zostanie mi oddana a całość sumy zakupu mam zapłacić przelewem.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja powinnam już jutro mieć swój sprzęt na podwórku - choć jeszcze nie płaciłam.

Ale myślę że zapłacę, w marcu przyjdzie 2-gi sprzęt i od razu pojadę się rozliczyć aby nie zostawiać tego i zastanawiac się jak koledzy powyżej czy już trzeba zawieźć czy można poczekać.

 

P.S jak dla mnie nie ma po co gdybac czy mam jeszcze msc na rozliczenie czy nie, a jak nie mam i się spóźnie i co...

Wsiadam w auto, jadę się rozliczyć i po sprawie.

Nie przesadzajmy że w rolnictwie teraz tyle roboty ze nie znjadziecie przykładowo tej 1-5h aby to zrobić.

A jeżeli ktoś pracuje gdzies tam to cóż, wczesniej o takich rzeczach trzeba myśleć i załatwiać sobie 1 dzień wolnego.

Możesz mi kolega napisać jak to mnij więcej wygląda bo piszesz ze jeszcze nie płaciłeś a będziesz miał sprzed na podwórku. W jaki sposób to załatwić i czy w tedy płaci się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja mam taki dylemat.

Nie wiem jak rozegrać cały zakup. Wujek proponuje mi zapłacić za sprzęt od razu i wziąć fakturę, a potem czekać na niego, aż sprowadzą. No ale co będzie jak zapłacę, wezmę fakturę cofnę z niej VAT a zostanę oszukany i nie otrzymam sprzętu??

Jak u was wygląda cała sprawa?

 

W jakim celu najpierw chcesz zapłacić?

Jak będziesz chciał odzyskać vat to zapewne poprosisz o przyspieszony zwrot vatu a wtedy będziesz miał kontrolę, która sprawdzi czy sprzęt stoi na podwórku a jak go nie zobaczą to będziesz miał problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregson    0

@gregson miałem to samo,chcieli oświadczenie od babci że ja będe uprawiał kilka arów które zapisała sobie jak przekazywała rodzicom.

 

 

 

a to oświadczenie to musi byc tak notarialnie potwierdzone czyli przy notariuszu pisane czy wystarczy takie na kolanie napisane i przez babcie podpisane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

nie mogą cię oszukać bo podpisujesz z nimi umowę sprzedaży później dają ci fakturę która masz zapłacić przed odbiorem sprzętu bo inaczej ci go nie wydadzą... przynajmniej u mnie to tak wygląda... na podstawie tej umowy i faktury w razie czegoś możesz iść do sądu i domagać się swoich praw...

 

chyba że to tak firma jakaś rzemieślnicza która chcesz robić przekręty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

Mi wczoraj przywiezli agregat uprawowo-siewny i podorywkowy jeszcze tylko na siewnik czekam. A kasy jak nie było tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Oświadczenie sam piszesz, a babcia się tylko np. podpisuje.

Jak znajdę w wysłanych wiadomościach w mailu u siebie to moge ci wysłac swoje (bo ja najpierw mailem słałam je do agencji)

 

Jak to zrobione..hmm..zwyczajnie.

We wtorek zadzwoniłam do firmy z którą wczesniej już uzgadniałam sprzęt że mam już kase itd., umówiliśmy się że wyśla mi pocztą fakturę, zapłace ją - zadzwonie do nich i po paru dniach będę miała sprzęt na podwórku.

Ale dzisiaj zadzwoniła Pani z firmy czy mam już fakturę bo sprzęt jutro będzie u mnie, a że faktury jeszcze nie mam to sprzęt będzie a niezapłacone, ale zapłace jutro lub w poniedziałek.

 

Z drugą maszyną którą mam mieć w marcu - mam spisaną umowę przed spzredaży i fakturę za zaliczkę, pewnie w marcu do mnei zadzwonią, wyśla mi fakturę do zapłącenia i sprzęt przyjedzie.

 

 

Ogólnie teraz często tak jest że najpierw płacisz, potem dostajesz - i hmm..czasem jest to ryzykowane, ale jak firma jest ok, ma jakąś renomę to trzeba im wierzyć, po za tym są umowy przed sprzedaży czy coś takiego, wystawiają Ci np.fakturę, jest potwierdzenie w banku że wpłaciłeś im kasę za to czy tamto więc chyba w razie czego sa podstawy i dowody zakupu danej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregson    0

Oświadczenie sam piszesz, a babcia się tylko np. podpisuje.

Jak znajdę w wysłanych wiadomościach w mailu u siebie to moge ci wysłac swoje (bo ja najpierw mailem słałam je do agencji)

 

był bym wdzieczny, mozesz wysłac na:

grzegorzgajo@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

drogie panie i panowie. czy wiadomo cos wiecej na temat tego ze "kazdy młody rolnik dostanie z ostatniego naboru pieniadze" bo poki co temat ucichl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

TAK , TAK ,TAK !!!

 

 

Pieniądze na koncie ^^ :D

 

 

 

Tylko tata straszy mnie ,że mam płacić 750zł urzędowi skarbowemu ? - chyba sobie jaja ze mnie robi ?

 

 

Dealerzy w lubelskim drżyjcie - Pawluś nadchodzi :lol: B)

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Na pewno robi, wszystkie premie i dotacje są zwolnione z podatku, poszukaj w Googlach i poczytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bronek4011    0

TAK , TAK ,TAK !!!

 

 

Pieniądze na koncie ^^ :D

 

 

 

Tylko tata straszy mnie ,że mam płacić 750zł urzędowi skarbowemu ? - chyba sobie jaja ze mnie robi ?

 

 

Dealerzy w lubelskim drżyjcie - Pawluś nadchodzi :lol: B)

kiedy składałeś wniosek o płatność??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj