Polecane posty

Madzia20    16

Hmm.. to faktycznie

 

mój był wysłany 30 grudnia, a jakoś 3 stycznia byłam jeszcze zawozic poprawki z datą wsteczną :D

Cos nie tak w akcie notarialnym było i potrzebowali oświadczenia mojej babci że nie będzie jakiejś tam części mojej ziemi nikomu dzierżawci i że ona jest w całości moja, babcia podpisała oświadczenie->zrobiłam skan->wysłałam maila do Pani która mi wniosek rozpatrywała i jak to dostała to tego samego dnia wysłała wniosek do Warszawy. A 3 stycznia zawiozłam orginał i wypełniając papiery pisałam datę z 30 grudnia :D

 

Szczerze mnie tez bardzo zdziwiło jak zawiozłam papiery w czwartek a w piatek rano dzwonią do mnie że jest mała poprawka, jak im mailem wyślę babci oświadczenie to wniosek od razu wyślą.

MEGA POZYTYW był w porównaniu jak niektórzy tutaj piszą że po msc do poprawek wzywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Tutaj nie ma sprawiedliwości... Wyobraźcie sobie że mój wniosek z Arimr Poznań do Warszawy idzie już prawie 3 tydzień i nadal jak dzwoniłem go nie mają więc to jest po prostu żenada mają taki bałagan w dokumentach że szok... Jak my dla nich mamy coś zrobić wysłać czy coś to mamy 7 dni a oni co!! Polska to chory kraj.... niestety :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja to się tylko martwię , żeby im ten mój wniosek nie zaginął :unsure:

 

Poczekam i te maksymalne 3 miesiące , ok. ale jak mi po 2 miesiącach przyjdą poprawki , albo co gorsza <odpukać > po 3 miesiącach będzie dalej cisza <twu twu> to się załamię , wkur... i skończy się kulturalne obchodzenie z ARIMR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unia pieniądze daje ale to wszystko jest robione pod górke te wszystkie papiery i wnioski niektóre jak się wypełnia to głowa boli a te ich terminy to w ogóle Praszka zamiast wszystko szybko pozałatwiać i dać rolnikowi pieniądze żeby inwestował i rynek napędził to oni zawsze coś znajdą żeby utrudnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Również się martwię by nie zaginął jeśli do końca tygodnia nie będzie mojego wniosku w Warszawie to Arimr poznań czeka nie miła rozmowa... Dokładnie rolnicy czekają na te pieniądze każdy widzi podwyżki a agencja przeciąga przecież im odsetki na kontach rosną to co się będą spieszyć.... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

a ja mam takie pytanie: czy w MR trzeba postawić tablicę informacyjną że zostało sfinansowane z PROW tak jak w MGR itp czy nie trzeba??


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

a ja mam takie pytanie: czy w MR trzeba postawić tablicę informacyjną że zostało sfinansowane z PROW tak jak w MGR itp czy nie trzeba??

 

Chyba nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Koledzy i koleżanki, a wiecie coś może na temat ewentualnego naboru 2012, kolega ma znajomego w agencji, również jak ja liczy na tegoroczny nabór, i dostał ostatnio informacje, że na wiosnę prawdopodobnie będzie jeszcze jedno podejście. Co Wy o tym myślicie, macie jakieś info.?? na stronie agencji cisza <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doubleb    0

Koledzy i koleżanki, a wiecie coś może na temat ewentualnego naboru 2012, kolega ma znajomego w agencji, również jak ja liczy na tegoroczny nabór, i dostał ostatnio informacje, że na wiosnę prawdopodobnie będzie jeszcze jedno podejście. Co Wy o tym myślicie, macie jakieś info.?? na stronie agencji cisza <_<

 

Cześć,

nie jestem wykwalifikowanym "wszystko wiedzącym" a w temacie siedzę krótko ( od tygodnia zacząłem się interesować MR ), więc nie jestem pewien w 100% poprawności moich informacji.

Przeszukując jakieś strony trafiłem na podpisane rozporządzenie dotyczące MR w 2012 roku, żadnych dat, żadnych konkretów, jednak to świadczy o tym, że program się odbędzie ( zatwierdzić musi jeszcze minister ).

Parę dni mi to zajęło, ale przeczytałem forum od 150 strony czyli od początku roku 2011, i wiem, że do puki nie będzie oficjalnej informacji, nic do końca nie będzie wiadome ( gdybanie i domysły nic tu nie pomogą ). Także radzę się uzbroić w cierpliwość i poczekać na info.

Byłem w tej sprawie w ARiMR w Szczecinie, nic się nie dowiedziałem, dzwoniłem do centrali, nic się nie dowiedziałem, więc tak jak pisałem wcześniej, poczekamy, zobaczymy.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Mając ukończony kurs na rolnika + opłacając składki 3 lata, chyba można mieć MR, to wiem ale czy będąc

współwłaścicielem gospodarstwa np. o powierzchni 10ha z trzema osobami to każda z tych osób może po ukończeniu kursu brać MR? Przykładowo rodzic pisze papier że gospodarstwo jest własnością dzieci i one mają równe prawa czy coś takiego, i jest np 5 braci to każdy może brać MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

W MR trzeba SAMODZIELNIE prowadzić gospodarstwo, czyli żadne współwłasności nie wchodzą w grę. Kursy też tutaj nic nie dają, albo wykształcenie rolnicze, albo staż w KRUS (3 lub 5 lat w zależności od wykształcenia). Tak przynajmniej było do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zapomoga już przyszła. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

mam pytanie wczoraj byłem u notariuszki zrobić darowiznę od rodziców. KRUS dzisiaj załatwiłem tylko wypisu z rejestrów gruntów nie mam, na tą darowiznę bym to załatwił tylko bym musiał w geodezji akt notarialny zostawić. Nie mogło być to ksero aktu. Nie zostawiłem bo będzie mi potrzebny ten akt. Jak wy załatwiliście wypisy z rejestru gruntów??? może być na poprzedniego właściciela ten wypis i potwierdzone to aktem notarialnym.

 

Teraz pewnie będę musiał czekał na drogę urzędową czyli miesiąc a czas to pieniądz kurcze żałuję że od notariusza nie wziąłem tego do sądu i geodezji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

mam pytanie wczoraj byłem u notariuszki zrobić darowiznę od rodziców. KRUS dzisiaj załatwiłem tylko wypisu z rejestrów gruntów nie mam, na tą darowiznę bym to załatwił tylko bym musiał w geodezji akt notarialny zostawić. Nie mogło być to ksero aktu. Nie zostawiłem bo będzie mi potrzebny ten akt. Jak wy załatwiliście wypisy z rejestru gruntów??? może być na poprzedniego właściciela ten wypis i potwierdzone to aktem notarialnym.

 

Teraz pewnie będę musiał czekał na drogę urzędową czyli miesiąc a czas to pieniądz kurcze żałuję że od notariusza nie wziąłem tego do sądu i geodezji

 

Idź z tym aktem notarialnym do geodezji powiedz żę rodzice przepisali na ciebie ziemię i ze pilnie potrzebujesz wypis z rejestru gruntów oni ten akt skserują i oddadzą. jak dostaniesz ten wypis z rejestru to idź z nim do podatków w urzędzie gminy i tam ci dadza zaświadczenie o ilości ha fizycznych i przeliczeniowych i dopiero z tym idź do KRUSu i cie zarejestrują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja bym zaczął od zadzwonienia do swojego wojewódzkiego oddziału niech połączą cię z kimś kompetentnym ds wniosków młodego rolnika i zapytał czy w ogóle wymagają wypisu z rejestru gruntów, bo być może nie potrzebnie tym sobie głowę zaprzątasz.. nie w każdym województwie wymagają wypisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

U mnie wypisów nie wymagano i w ogóle ich nie wysyłałem (zachodniopomorskie).


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie tak samo ...

 

A co kolego rozumiesz pod pojęciem "załatwiłem krus" ? ubezpieczyli cię tak szybko ? to teraz tylko zaswiadczenie ci potrzebne i wypisami nie ma co sobie głowy zawracać (najwyżej wezwą Cię do poprawek a wtedy już może papiery do starostwa dojdą) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Cześć,

nie jestem wykwalifikowanym "wszystko wiedzącym" a w temacie siedzę krótko ( od tygodnia zacząłem się interesować MR ), więc nie jestem pewien w 100% poprawności moich informacji.

Przeszukując jakieś strony trafiłem na podpisane rozporządzenie dotyczące MR w 2012 roku, żadnych dat, żadnych konkretów, jednak to świadczy o tym, że program się odbędzie ( zatwierdzić musi jeszcze minister ).

Parę dni mi to zajęło, ale przeczytałem forum od 150 strony czyli od początku roku 2011, i wiem, że do puki nie będzie oficjalnej informacji, nic do końca nie będzie wiadome ( gdybanie i domysły nic tu nie pomogą ). Także radzę się uzbroić w cierpliwość i poczekać na info.

Byłem w tej sprawie w ARiMR w Szczecinie, nic się nie dowiedziałem, dzwoniłem do centrali, nic się nie dowiedziałem, więc tak jak pisałem wcześniej, poczekamy, zobaczymy.

Pozdrawiam :)

 

Nie chcę Cię zmartwić ale wczoraj znalazłem na http://poradnik.net.pl/ Jest tam do pobrania "wywiad z ministrem Sawickim i np. jest coś takiego:

 

– Czy w 2012 roku będą jeszcze nowe nabory wniosków, chodzi o premie dla młodych

rolników, modernizacja gospodarstw, różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej,

programy rolnośrodowiskowe?

 

– Nie będzie nowego naboru na modernizację gospodarstw i premie dla młodego rolnika, a

także na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. Jedynie w tym ostatnim działaniu,

jeśli jakieś nieznaczne środki zostaną, ogłosimy jeszcze tzw. nabór czyszczący. W działaniu

premie dla młodego rolnika planujemy wyjście z ram wojewódzkich i otwarcie koperty na cały

kraj, aby rozdysponować wszystkie środki.Na najbardziej popularne działania, złożone wnioski

znacznie przekraczają zaplanowany budżet. Jesteśmy w trakcie negocjacji z Komisją

Europejską o możliwość przesunięcia z innych mniej popularnych działań PROW kolejnych 100

mln euro na modernizację gospodarstw. W sumie będzie to łącznie zwiększenie o 1,5 mld

złotych w stosunku do pierwotnego budżetu na to działanie. Chcę zaznaczyć, że modernizacja

gospodarstw jest priorytetowym działaniem i jeśli pojawią się sygnały, że w innych działaniach

PROW jest słabe zainteresowanie, to będziemy starać się o kolejne przesunięcia na rzecz

modernizacji. 


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko na zaświadczeniu z KRUS to są podane jakieś ha czy tylko pisze ze jesteś zarejestrowany jako rolnik i tyle starczy do agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj