Polecane posty

hubert1984    0

Jasne. dzień wcześniej telefonicznie. Zresztą przy składaniu wniosku o płatność powiedziano mi, że mogę się spodziewać kontroli ze względu że umowa jest w formie dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

cześć orientujecie się może czy za część premii mógłbym kupić kwalifikowany materiał siewny lub sadzeniaki ziemniaków ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

cześć orientujecie się może czy za część premii mógłbym kupić kwalifikowany materiał siewny lub sadzeniaki ziemniaków ??

Nie.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A dlaczego nie? Wystarczy chyba że rozliczy się z tych 52000 zł a z resztą może robić co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

masz wydać minimum 52500 i to udokumentować w ARIMR że przeznaczyłeś to na realizację biznes planu, a co zrobisz z resztą premii to już twoja sprawa możesz sobie nawet samochód kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

cześć orientujecie się może czy za część premii mógłbym kupić kwalifikowany materiał siewny lub sadzeniaki ziemniaków ??

 

wydasje mi się że możesz, jeżeli ujmiesz to w biznesplanie, jest takie rozporządzenie gdzieś co można kupić za premie i w jaki sposób sie rozliczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legionik. A co sprawdzali w budynkach.? I taki pytanko mam gdyż umowa dzierżawy musi być na 10 lat a program obowiązuje 5 lat co będzie gdy umowe zerwie po upływie tych 5 lat. Pytam bo u mnie w arimr nikt nie umiał mi odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Legionik. A co sprawdzali w budynkach.? I taki pytanko mam gdyż umowa dzierżawy musi być na 10 lat a program obowiązuje 5 lat co będzie gdy umowe zerwie po upływie tych 5 lat. Pytam bo u mnie w arimr nikt nie umiał mi odpowiedzieć.

Nic nie będzie. Po 5 latach mozesz zrezygnować z prowadzenia gospodarstwa, więc i możesz wypowiedzieć dzierżawę. Tylko po co to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
legionik    0

Sprawdzali tylko czy posiadam takie budynki jakie były podane we wniosku, nie kontrolowali ich stanu i tego co się w nich znajduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
legionik    0

Miałem kontrole jakoś październik/listopad i na większości pola miałem poplon. oni wpisywali tylko to co było na działce np. poplon, pole zaorane. Na jednej działce miałem kapustę choć w biznes planie nie miałem jej uwzględnionej i tez nie było z tym problemu. Pytali się tylko co było uprawiane w plonie głównym na danej działce wiec podałem dokładnie takie wielkości jak były we wniosku. Było ok.

Edytowano przez legionik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

A jak to jest właśnie z uprawami. Mam w BP kukurydzę, ale będę siał zboża. Jakie są konsekwencje i jak to ominąć?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A jak to jest z poprawkami w BP co do upraw ? jest jakis termin jesli np. siejemy kukurydzę zamiast pszenicy jarej w którym musimy zaniesc poprawkę ? bo jesli nie ma to nie ma co sie przejmowac (no byleby w wniosku o dopłaty się zgadzały grupy upraw) bo w razie kontroli MR można się tłumaczyć "a jutro mam własnie zawieźć poprawkę ze sieję kukurydzę zamiast pszenicy" - czyz nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trusvip    0

ja też dzwoniłem odnośnie zmiany uprawy i pani w agencji powiedziała mi ze jeśli jest to jedno i drugie przeznaczone na pasze to nie trzeba nic zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

ile czekaliście na wypłatę premii bo ja już czekam miesiąc i nic ani wezwania do poprawek ani kasy na koncie

o kolego za dużo wymagasz, po miesiącu to ja otrzymałem wezwanie do poprawki (ostatnią cyferkę w NIPie pomyliłem)a kasę przelali prawie po równych 3 mieś. cierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

witam mam pytanko czy za premie mr mogę kupić ciągnik tzn. 70 tys z premij a 60tys kredyt, a czy bank może być w bity w dowód rejestracyjny ciągnika czy to jest problem , czy agencja będzie się czepiać bo nie wiem czy tak można zrobić dziękuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

możesz kupić ciągnik na MR i za kredyt

 

a ja mam inny problem...można skorzystać z Młodego Rolnika jeśli jest sie ubezpieczonym w krusie jako domownik przez 3 lata???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jako domownik chyba tak (ale niech ktoś to potwierdzi dla większej pewności :) ) , tylko nie możesz być ubezpieczony w pełnym zakresie jako rolnik czyli jako osoba prowadząca działalność rolniczą - jesli nie miałeś ha to nie byłeś i możesz korzystac z MR .

 

@bronek4011 - nie łaska przeczytać kilka postów wstecz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No,no - wniosek o płatność złozony chyba 29 grudnia kasa na koncie 23.01 :D

Tylko muszę tutaj dodać że 30 grudnia wniosek był już wysłany do Warszawy (w 1 dzień mi go rozpatrzyli) więc już tylko na kasę czekałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Dzisaj dzwonilem do Wraszawy i jeszce nie maja mojego wniosku:/ a pozniej zadzwonilem do babki ktora prowadzi moj wniosek to powiedzial ,ze juz tydzien temu zostal wyslany... heh teraz kto tu klamie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj