Polecane posty

badyl321    0

Panowie a jak to jest z powieszchną gospodarstwa ile potzrzeba ziemi to się liczą te normalne hektary czy te jakoś przeliczeniowe.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

Kolezanki i koledzy. Co do ubezapieczenia w KRUS. podpowiedzcie mi a raczej utwierdzcie mnie w tym. Mam taką sytuacje , W Krus jako rolnik jestem od 30 listopada 2010. Ale premie na kąto dostałem 4 lutego 2011. Wiec moje pytanie brzmi. Ile mam dni na złożenie tego zaświadczenia z KRUS do ARiMR???

Ja rozumiem to że mam 60 dni od wpływu kasy na kąto??? Dobrze rozumiem????

P.S. Moje wątpliwości są tylko i wyłącznie z tąd iż przy tych 60 dniach w nawiasie jest dodane -- dotyczy wszystkich którzy wnioski sładali w 2011. a ja składałem w 2010. ale kase miałem jak napisłałem wyżej aż w lutym-- utwierdzcie mnie w tym przekonaniu że dobrze rozumuje, żebym terminu nie przegapił-- czekam na opinnie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Kolezanki i koledzy. Co do ubezapieczenia w KRUS. podpowiedzcie mi a raczej utwierdzcie mnie w tym. Mam taką sytuacje , W Krus jako rolnik jestem od 30 listopada 2010. Ale premie na kąto dostałem 4 lutego 2011. Wiec moje pytanie brzmi. Ile mam dni na złożenie tego zaświadczenia z KRUS do ARiMR???

Ja rozumiem to że mam 60 dni od wpływu kasy na kąto??? Dobrze rozumiem????

P.S. Moje wątpliwości są tylko i wyłącznie z tąd iż przy tych 60 dniach w nawiasie jest dodane -- dotyczy wszystkich którzy wnioski sładali w 2011. a ja składałem w 2010. ale kase miałem jak napisłałem wyżej aż w lutym-- utwierdzcie mnie w tym przekonaniu że dobrze rozumuje, żebym terminu nie przegapił-- czekam na opinnie......

Tomek, po upływie pełnego roku od dnia przelania kasy na konto czyli w Twoim przypadku 4 lutego 2011 roku, musisz im dac zaswiadczenie najwczesniej 4 lutego 2012 roku a nie pozniej niz 4 kwietnia 2012 roku, bo po upływie roku jak Ci kase przeleja jest na to 60 dni!

 

Panowie a jak to jest z powieszchną gospodarstwa ile potzrzeba ziemi to się liczą te normalne hektary czy te jakoś przeliczeniowe.?

liczą sie hektary fizyczne czyli te normalne. Musisz miec conajmniej 10,15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hektary fizyczne a dokładniej Użytki Rolne (UR), czyli to na co dostajesz dopłaty. z resztą pisałem już o tym kilkadziesiąt postów wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Witam . Chcialem zapytac ile czeka sie na przelew od zolozenia wniosku o platnosc? Wniosek zlozylem 12,12,2011 .woj.podkarpackie.Pozdrawiam.

Edytowano przez krystiano35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

ponawiam pytanie czy będąc młodym rolnikiem mogę użyczyć budynek ojcu, wiem że młody rolnik nie może mieć współwłasności ale użyczenie to nie współwłasność. dodam że posiadam 3 chlewnie i w jednej zamiast świnek postanowiłem chować opasy a że nie mam ich w biznesplanie to były by na ojca.

 

miałem podobna sytuacje wiec dzwoniłem do lubelskiego oddziału i pani która jest "ekspertem" od młodego powiedziała ze jest to wykluczone nie moge dzierzawic własnego budynku dla brata, ojca, czy tam listonosza :P ale moze w twoim oddziale powiedza ci cos innego nie wiem...

 

a co do załatwienia papierków to od podpisania aktu u notariusza do ubezpieczenia sie w krusie mineło mi 5 godzin :P ale ja wybrałem miej oficjalne droge czyli miłe usimiechanie sie i czekoladki ;):P tylko na zaswiadczenie w KRUSie 2 tygodnie pani kazała mi poczekac <_<

Edytowano przez mate02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czyli co , nie można wydzierzawić ojcu budynków ?

 

jak Ja to mówie "wkur... się to mało " <_< Może ktoś biegły w przepisach co do MR wie czy jest jakiś zapis "że nie wolno dzierzawic swoich budynków" ?

 

Kolego wyżej rozumiem ,że miałes taką sytuacje , znalazłeś jakieś wyjscie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Panowie a ja mam takie pytanie .

dostałem premie na MR i w biznesplanie miałem zapisane ze kupuje nowy ciagnik i wykorzystam cała sume premi ( 75 tys.) czyli w 100% , bo ciągnik i tak bedzie kosztował ponad 100.000 tys.

i chciałem zakupic razem z nim ładowacz z osprzetem.

Pytanie brzmi czy moge zrobić zakup z wkładem własnym 50 tys i reszta podeprzeć sie kredyt.na 2% ??

I czy nie doczepia sie ze nie bedzie wkładu własnego w postaci całości czyli 75 tys (jak zostało zapisane w biznesplanie) ????????

PROSZE O PEWNE ODPOWIEDZI

Gadalem z gosciem w ARiMR ktory po poludniami dorabia sobie piszac wnioski na programy min. wnioski o kredyty preferencyjne to powiedzial ze jezeli dostalem premie i wykorzystuje ja jako wklad wlasny w ten ze kredyt(MR 2% lub CSK) to pwinienem udokumentowac ze wlozylem min te 70% z 75 tys. ktore przyznano mi na MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czyli co , nie można wydzierzawić ojcu budynków ?

 

jak Ja to mówie "wkur... się to mało " <_< Może ktoś biegły w przepisach co do MR wie czy jest jakiś zapis "że nie wolno dzierzawic swoich budynków" ?

 

Kolego wyżej rozumiem ,że miałes taką sytuacje , znalazłeś jakieś wyjscie ?

 

Najpierw się zobowiązujesz, że przejmujesz i będziesz użytkował rolniczo, później bierzesz kasę i chcesz komuś wydzierżawić? Idąc dalej tym tropem połowa by chciała wydzierżawić ziemie tą co przejęli :P

 

Trzeba było nie brać działki z budynkami i nie było by problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

dokładnie jak kolega wyzj poradził ja nie wziołem działki z budynkami tylko ja wydzierzawiłem od brata i on sobie w oboorze trzyma swiniaki a ja wydzierzawiam od niego inne bydynki i pole :P

 

bo tez miałem taki plan zeby wziąść wszystko i bratu wydzierzawic obore ale powiedziano mi ze nie moge i d*pa <_<

Edytowano przez mate02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jak to jest z tym MR, decyzje dostałem 22.12.2010r, a pieeniądze wpłyneły na konto na poczatku kwietnia i kiedy musze złozyc zaświadczenie z Krus, co jeszcze muszę złożyć w dalszych terminach, w I etapie od 2010 do 2013 miałem wpisane Zakup prasy i owijarki i to już kupiłem, a w II etapie wzrost produkcji żywca wołowego( sprzedaż opasów od 1 do 4 szt. rocznie) czyli ile minimum musze sprzedać i o jakiej wadze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

a jak to jest z tym MR, decyzje dostałem 22.12.2010r, a pieeniądze wpłyneły na konto na poczatku kwietnia

to masz 60 dni o minięcia roku od dnia wypłaty pieniędzy przez ARiMR


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Nie jest to takie oczywiste... Jestem z naboru 2010 a mimo to, otrzymałem takie pismo:

 

"(...)okres obowiązkowego podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik został skrócony z trzech lat do jednego roku.

W związku z powyższym konieczne jest złożenie przez Pana zaświadczenia z właściwego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego o okresach podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników (...) w terminie 60 dni od dnia upływu 12 miesięcy od dnia wypłaty pomocy (dotyczy wszystkich, którzy wnioski o przyznanie pomocy składali w 2011r.)

 

Co z tymi, którzy składali w 2010r.? Być może chodzi o osoby, które wniosek składały w 2010 a premię dostały w 2011. Lepiej nie ryzykować i dostarczyć im to zaświadczenie, ale są tutaj wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

To i ja bym był w takiej sytuacji,bo składałem w 2010,decyzje dostałem pod koniec,na początku 2011 ze wszystkim ruszyłem tj. ubezpieczenie...kasę dostałem też w kwietniu.

1.Zmiana weszła w październiku 2011,dotyczy tych co składali wnioski w 2011 ,jak i latach wcześniejszych,przeczytaj sobie pierre co pisze niżej...

2.Jak mam im wysłać to zaświadczenie skoro nie mam jeszcze tego wymaganego rocznego ubezpieczenia bo minie mi ono dopiero ostatniego lutego???


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

ad1. Dalsza część pisma dotyczy osób, którym 3. Października minął rok od otrzymania premii. Wtedy mają 90 dni. Mnie to nie dotyczy;

ad2. Liczysz rok od dostania kasy, czyli w Twoim przypadku kwiecień.

Edytowano przez pierre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

1.mnie też nie,tj trzeba czekać do minięcia roku

2.no...bo inaczej jakbym liczył te 90 dni to i tak by mi daty nie pasowały

Lepiej nie ryzykować i dostarczyć im to zaświadczenie

tak czy tak to trzeba im to odesłać czy tam zawieźć(zależy jak komu wygodnie).


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Najpierw się zobowiązujesz, że przejmujesz i będziesz użytkował rolniczo, później bierzesz kasę i chcesz komuś wydzierżawić? Idąc dalej tym tropem połowa by chciała wydzierżawić ziemie tą co przejęli :P

 

Trzeba było nie brać działki z budynkami i nie było by problemu.

 

 

Zgoda zobowiązałem się prowadzić działalność rolniczą , itp. tylko na co mi obora jeśli mam tylko produkcję roślinną ? Stodoła , garaż , budynki gospodarcze rozumiem , ale obora ? skoro ma stać pusta to niech tata trzyma w niej koniki ;)

 

 

Trzeba będzie zburzyć :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Jak to jest? Czy wymagają od was wraz z wnioskiem o płatność info dotyczącą ilości zwierząt itp.?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam produkcję zwierzęcą i gdy składałem wniosek to ode mnie nie wymagali nic więcej poza tym co jest wymienione na wniosku o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Dzisiaj złozyłem wniosek, mielismy zmiany w BP trochę inne maszyny niż wczesniej zaplanowaliśmy to tylko na miejscu kazali napisac podanie o akceptację zmian. Teraz tylko czekac na kasę lub na poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj