Polecane posty

jarecki01    1
czy umowę dzierżawy trzeba rejestrować w starostwie??

Jeśli dzierżawa była podpisana do celów przejścia osoby wydzierżawiającej na rentę-emeryturę to trzeba rejestrować w Starostwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam765    0

Czy do "mlodego rolnika" wystarczy ukonczenie zasadniczej szkoly zawodowej rolniczej i swiadectwo ukonczenia szkoly czy potrzebny jest tez zdany egzamin zawodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwoj    0

Jeśli dzierżawa była podpisana do celów przejścia osoby wydzierżawiającej na rentę-emeryturę to trzeba rejestrować w Starostwie.

 

 

Witam, czyli jak nie jest podpisana do celów przejścia na rentę, emeryturę to nie trzeba, a czy nie będzie problemów z dopłatami ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasiorkę mam obiecaną do końca stycznia:)

 

 

Heh, ja szukałem tego jako oddzielnego pliku, a to po prostu we wniosku się oświadcza.dzięki

 

 

Kolego in2dex, ja miałem obiecaną do końca 2011 roku przez panią z działu płatności i nie ma. Dowiadywałem się w centrali i będzie 9 stycznia.

 

Kolego Geronimo tu masz to oświadczenie i jest na osobnym kwicie 5. Oświadczenie wnioskodawcy o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego (wersja Microsoft Word - txt)


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1
Witam, czyli jak nie jest podpisana do celów przejścia na rentę, emeryturę to nie trzeba, a czy nie będzie problemów z dopłatami ??

 

Nie będzie problemu z Dopłatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt612lsa    46

Witam

Czy wiecie może kiedy bedzie orientacyjnie nastepny nabor na Mlodego Rolnika??

 

 

Następnego naboru nie będzie do końca 2013 roku jak już to może będzie w nowym PROW ale to wątpię bo szybciej unię rozbiją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wester - a kiedy składałeś wniosek o płatność ?

 

8 listopada złożyłem wniosek o płatność, kisił się miesiąc w agencji, jak się nad nim zlitowali w końcu to odkryli błąd, pierdołę jakaś zresztą, 8 grudnia poprawiłem.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

nie jednego krew by zalała ja jak mam jechać do Gdyni do Agencji to mam zagwarantowany dzień do bani fatalna obsługa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

witam. koledzy , którzy jesteście na bierząco z MR powiedzcie czy działki brane na podstawie umowy o dzierżawie (ale bez rejenta) liczą się do Młodego rolnika? bo jak ja składałem w sierpniu 2010 to musiały one byc dzierżawione rejentalnie.Czy to się zmieniło? pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Starostwo, gmina też będzie OK. Oby była data pewna


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wszyscy którzy są na listach na NIE dostaną Premię obecnie decyzja ministra wendruje po użędach i jest weryfikowana opinia publiczna itd.

Rozpożadzenie wyjdzie w życie w Lutym kiedy dokladnie nie widomo po wejściu w życie ARIMR ma 14 dni na wyslanie decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Informacje Pewne bo z MRIRW także tylko czekać a będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj zadzwoniłem do agencji zapytać się kobiety prowadzącej mój wniosek co się z nim dzieje i usłyszałem, że poszła na urlop(to już drugi raz kiedy dzwonię i jej nie ma). Osoba która odebrała mój telefon powiedziała mi, że wniosek nie jest jeszcze sprawdzony i pracownik ARiMR ma 60 dni na sprawdzenie wniosku, więc nie wiem czemu piszecie(skąd ta informacja, bo na decyzji nie ma nic o tym), że agencja ma 60 dni na wypłatę pieniędzy od momentu złożenia poprawnie wniosku. Dopiero po tych 60 dniach wniosek przekazywany jest do płatności i jak już ktoś wspomniał trzeba poczekać wtedy jeszcze 2-3tyg. Wniosek złożony był 6 grudnia. Gdy to usłyszałem zepsuło mi to humor na co najmniej najbliższy miesiąc ;[ i pieniędzy mogę spodziewać się pod koniec lutego, albo i w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trusvip    0

A ja was wszystkich pociesze , bo od nowego roku wszystkie ciągniki zdrożały o 3% czyli tak średnio na dobrym ciągniku w granicach 4000 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

jeszcze jedno pytanie chce kupic drugi wiekszy ciagnik za swoja kase i dlatego chce zmienic maszyny ktore planowalem kupic na wieksze rozumiem ze w BP musze wprowadzic zmiane ze mam wiekszy ciagnik zeby zgodzili sie na zmiane maszyn co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Czy mógłby ktoś raz jasno i czytelnie powiedzieć ile czasu agencja ma na wypłacenie pieniędzy od kiedy ten czas się liczy ?? Tylko prosił bym o dokładne wypowiedzi ile czasu od jakiej procedury :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

Czy mógłby ktoś raz jasno i czytelnie powiedzieć ile czasu agencja ma na wypłacenie pieniędzy od kiedy ten czas się liczy ?? Tylko prosił bym o dokładne wypowiedzi ile czasu od jakiej procedury :rolleyes:

 

od złorzenia wniosku o płatnosc majom 60 dni na wypłate premi ja czekałem około 30 dni i kasa przelana na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj