Polecane posty

hubert1984    0

Musisz mieć to zaświadczenie przy składaniu wniosku o płatność. A dopiero po roku od wypłaty premii zawozisz im kolejne zaświadczenie, że przez ten rok byłeś ubezpieczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

W ARIMR jeszcze nic nie wiedzą o tym że Minister przesuną środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

W ARIMR jeszcze nic nie wiedzą o tym że Minister przesuną środki.

to cos nowego ;p a tak powaznie mogli by sie ogarnac troche w tej agencji i zaczac dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

Witam,

składałem wniosek na MR ale się nie załapałem ale z tego co mówili w Agrobiznesie to mają dostać wszyscy z naboru 2011 ?

Składałem też na różnicowanie i się załapałem. Problem w tym, że nie wiem czy można otrzymać dotację z obu działań ? jeśli tak to w jak to wygląda? Tzn chodzi mi tu o czy jeśli założe działalność to mogę otrzymać młodego rolnika?

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Słyszeliście ,że ministerstwo rolnictwa rzuciło 200tys zł na "orkiestrę wielkiej pomocy" ?

 

Andrzej , teraz potrzebne jest ci zaświadczenie że jesteś ubezpieczony jako rolnik a za rok będzie Ci potrzebne zaświadczenie ,że byłes ubezbieczony przez rok jako rolnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Słyszeliście ,że ministerstwo rolnictwa rzuciło 200tys zł na "orkiestrę wielkiej pomocy" ?

 

Andrzej , teraz potrzebne jest ci zaświadczenie że jesteś ubezpieczony jako rolnik a za rok będzie Ci potrzebne zaświadczenie ,że byłes ubezbieczony przez rok jako rolnik .

byłem dziś w agencji złożyć już ten wniosek o płatność bo już w domu wysiedzieć nie mogę w kursie się obijają i mam dostać to zaświadczenie po 20stycznia a terminy gonią....:( Pani jak zwykle nie była za przyjemna i wrogo nastawiona trochę się uspokoiła jak jej dałem dyplom i umowę darowizny to wzięła się za kserowanie i ostatecznie wszystko przyjęła tylko coś wspominała o zaświadczeniu ze samodzielnie prowadzę działalność przy okazji wizyty u Agencji wypytałem się co do maszyn używanych i wystarczy mi tylko umowa kupna z sprzedającym no i maszyna nie moze być starsza niż 5 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A , czyli możesz donieść zaswiadczenie później , tak ? na szybkość rozpatrzenia wniosku to nie pomoże chyba ;)

 

I wiesz już co kupujesz ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Pawlus powiem ci ze każdy nowy dzień to nowe pomysły... mam nadzieje ze niedługo uda mi się podjąć jakaś decyzje co do zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Tylko, że ten 5 letni sprzęt musi być wyceniony przez "Rzeczoznawcę". Wniosek o Płatność złożyłeś, ale nie będzie rozpatrzony puki nie dostarczysz zaświadczenia z Krus. W najbliższym czasie spodziewaj się telefonu z Agencjii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Pani w agencji mówiła ze na sprzęt używany wystarczy umowa kupna sprzedaży i sprzedający wypełnia formularz w którym określa pochodzenie maszyny i informacje dotyczące maszyny take jak: producent,model,numer,seryjny,rok,produkcji,stan maszyny,parametry Formularze są dostępne w agencji wystarczy o nie tylko zapytać :)

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

W ARIMR jeszcze nic nie wiedzą o tym że Minister przesuną środki.

 

Minister dopiero złożył wniosek o przesunięcie pieniędzy z tzw. kopert wojewódzkich do puli krajowej. Wniosek zapewne będzie pozytywny więc to jest kwestia czasu kiedy nastąpi przesunięcie. Dobrze, że miał chęci na taki wniosek zobaczymy co z tego będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Temat jest o przepisach, a nie o tym co kto kupuje....

 

 

Witam,

składałem wniosek na MR ale się nie załapałem ale z tego co mówili w Agrobiznesie to mają dostać wszyscy z naboru 2011 ?

Składałem też na różnicowanie i się załapałem. Problem w tym, że nie wiem czy można otrzymać dotację z obu działań ? jeśli tak to w jak to wygląda? Tzn chodzi mi tu o czy jeśli założe działalność to mogę otrzymać młodego rolnika?

Pozdrawiam :)

 

Sprawdź jak jest z ubezpieczeniem w KRUS, wcześniej trzeba było być ubezpieczonym przez 3 lata wstecz od momentu składania wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Kasiorkę mam obiecaną do końca stycznia:)


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak najbardziej rozumiem, jednak wielokrotnie padają pytania bardziej w charakterze co wybrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Minister dopiero złożył wniosek o przesunięcie pieniędzy z tzw. kopert wojewódzkich do puli krajowej. Wniosek zapewne będzie pozytywny więc to jest kwestia czasu kiedy nastąpi przesunięcie. Dobrze, że miał chęci na taki wniosek zobaczymy co z tego będzie...

 

 

Mylisz się na przesunięcie Kasy mają już zgodę. Także teraz tylko czekać aż ARIMR poinformują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam765    0

Czy do "mlodego rolnika" wystarczy ukonczenie zasadniczej szkoly zawodowej rolniczej i swiadectwo ukonczenia szkoly czy potrzebny jest tez zdany egzamin zawodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

witam kupilem jakis czas temu pole razem z dzierzawionym mam ponad 5 ha i czy moge sie starac o jakies pieniadze badz sprzet rolniczy z uni jestem na krusie dodammoze ktos zna te przepisy z gory dzieki pozdrawiam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Było już o tym tysiące razy tutaj. Tak w skrócie i nie wchodząc w szczegóły to masz mieć średnią krajową jeśli chodzi o powierzchnię czyli ponad 10 ha (10.25 ha). Musiałbyś najprościej jeszcze skądś wziąć trochę pola dzierżawę najprościej. Ale i tak nie wiadomo kiedy będzie następny nabór i czy będzie... A i jeszcze musisz mieć szkołę skończoną o kierunku rolniczym.

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

ok dzieki cos o tym slyszalem ale wolalem sie upewnic i sorki ze zawracam glowe nie doczytalem wszystkiego pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Panowie to oswiadczenie

 

3) oświadczenie o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa wskazanego w biznesplanie

 

pisze się samemu czy trzeba z gminy lub krusu wyciągnąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ech..., takie oświadczenie pobierasz ze strony ARiMR i podpisujesz i tyle.

To jest oświadczenie a nie zaswiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwoj    0

Witam złożyłem wniosek o płatność wraz z kompletem dokumentów czyli akt notarialny i umowa dzierżawy z datą pewną u notariusza zgodnie z BP czy umowę dzierżawy trzeba rejestrować w starostwie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj