Polecane posty

Gość   
Gość

Jak składałem liczyły się użytki rolne, tj łąki, pastwiska, grunty orne, stawy zarybione i sady. las nie należy do użytków rolnych. W KRUSIE liczy się Ha przeliczeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Mam pytanko czy jest jakiś sensowny sposób żeby dostać młodego rolnika jeżeli minął termin od przejęcia gospodarstwa od rodziców. Ktoś ma jakieś pomysły? Gospodarstwo przejąłem w 2004 dodam że jetem żonaty więc opcja z wzięciem dopłaty na żonę też nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Jak składaliście wniosek o płatność to AKT NOTARIALNY kserowali wam w ARiMR, czy sami kserowaliście gdzieś na mieście czy w domu?

Czy może mieliście od notariusza dodatkowy odpis aktu?

 

Już znalazłam wcześniej odpowiedź na swoje pytanie :)

i właśnie w domu sobie kseruje ten akt

Edytowano przez Madzia20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie zaszkodzi jak napiszę , że mi nie kazano kserowac bo rzekomo agencja nie honruje , a w agencji chcieliby ,żebym im dał gotowe ksero ;) Ale zrobiłem minę kota ze shreka i pani skserowała :D

 

Madzia wniosku jeszcze nie składałas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W mazowieckim sami kserują, jak chciałem dać im gotowy akt notarialny bo miałem specjalnie po to jeden więcej, to nie chciała babka przyjąć. blink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

W czwartek jadę dopiero złożyć..

Bo dopiero w czwartek dostanę z KRUS zaświadczenie które jest prawomocne.

Choć podobno nie raz tu pisaliście że tylko dostaliście decyzję o ubezpieczeniu w KRUS i od razu zaświadczenie i heja z wnioskiem.

A ja jak dostałam decyzję z KRUS i poszłam po zaświadczenie to normalnie przygotowała ale po chwili się zorientowała że nie minęło ileś tam dni i nie jest prawomocne więc ARiMR i tak mnie z nim wróci i jakies tam duperele..

Nie chciało mi się tego wyjasniać więc czekam aż będzie prawomocne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Dziś po ponad miesiącu czasu dostałem Akceptacje moich zmian w biznes planie zmieniających zakup maszyn :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

Dzisiaj właśnie dostałem pieniądze

wniosek o płatności składany 30 listopada malutka poprawka była i woziłem ja 5 grudnia no i nareszcie kaska jest wiec agencja pełna parą pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

a jak jest z wydzierżawieniem budynku np. obory dla brata??? miał ktoś z was taką sytuacje :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

Pieniadze przelane na konto po 22 dniach od dostarczenia wniosku o przelew. Mikołaj sie spóznił ale jak takie prezenty daje to moze trochę sie spóżnić co roku :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Witam wszystkich, prowadze gospodarstwo już ponad 5 lat na MR się nie załapałem ale ojciec ma niecałe 2koła rentki.Moje pytanie czy gdybym przepisał całe gospodarstwo na brata który już nie mieszka z nami i nie posiada gosp. czy on by mógł dostac MR a tacie nie przyczepili by sie do rentki.? Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

no nie dobijajcie nas, no dobra ale odpowiem, kupić zawsze można, a tak na poważnie to nie, proponuję stronę arimr , i warunki przyznania premi MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

witam mam pytanko dostaliście na pewno papierek o ubezpieczeniu i tam coś pisało ze po roku czasu od premii trzeba złożyć jakiś papierek o ubezpieczeniu w KRUS dobrze napisałem bo zgubiłem gdzieś swój i nie wiem czy to tak pisało

Edytowano przez menos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

witam mam pytanko dostaliście na pewno papierek o ubezpieczeniu i tam coś pisało ze po roku czasu od premii trzeba złożyć jakiś papierek o ubezpieczeniu w KRUS dobrze napisałem bo zgubiłem gdzieś swój i nie wiem czy to tak pisało

 

Tak po roku czasu od wpłynięcia na twoje konto pieniędzy musisz wysłać do agencji pismo że nadal podlegasz ubezpieczeniu Krus jako Rolnik i masz na to 60 dni inaczej będziesz miał kare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

kolega miał po roku od wypłaty :) a ja czekam na wypłatę a na kontrol nie koniecznie :)

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

kolega miał po roku od wypłaty :) a ja czekam na wypłatę a na kontrol nie koniecznie :)

Co sprawdzali?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osalek    1

koledzy tyle jest stron tego że ciężko odnaleźć sie ale powiedzcie mi czy potrzebuje aby dostać na rozwój dla młodego rolnika szkoły rolniczej czy to ze tato ma gospodarstwo od kilkunastu lat pracuje na nim czy to coś mi wystarcza bo tyle jest rożnego rodzaju odpowiedzi na ten temat ze nie wiem sam jak to jest :)

Obecnie jestem w 3 klasie technikum ale nie o profilu rolniczym..

 

Jak wiecie jak to jest to odpowiedzcie

dzięki ;)

Edytowano przez Osalek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy tyle jest stron tego że ciężko odnaleźć sie ale powiedzcie mi czy potrzebuje aby dostać na rozwój dla młodego rolnika szkoły rolniczej czy to ze tato ma gospodarstwo od kilkunastu lat pracuje na nim czy to coś mi wystarcza bo tyle jest rożnego rodzaju odpowiedzi na ten temat ze nie wiem sam jak to jest :)

Obecnie jestem w 3 klasie technikum ale nie o profilu rolniczym..

 

Jak wiecie jak to jest to odpowiedzcie

dzięki ;)

 

Przede wszystkim potrzebujesz kolego nowego naboru wniosków, a z tego co mi wiadomo będzie dopiero po 2013 roku.

Potrzebujesz wykształcenia rolniczego, ale dopuszczalne było uzupełnienie w terminie do 3 lat.

Masz tutaj pozostałe informacje na ten temat warunki otrzymania pomocy

 

Oczywiście to są warunki z tegorocznego naboru, więc mogą się w jakimś stopniu zmienić.

Edytowano przez WesternRiding

www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj