Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
suzuki21l    5

Sorry, że powtarzam pytanie strona po stronie, ale bardzo mi zależy na informacji w jakim kierunku działać, bo jak najszybciej chciałbym zacząć że tak powiem gromadzić wszystkie wymagania dotyczące MR...

 

Skończyłem studia mgr inż. na Polibudzie w lutym tego roku.. Doradźcie mi jak to zrobić, żeby spełnić warunki załapania się na MR?? Ojciec musi mieć na siebie z 2-3 lata jeszcze co najmniej (choć i tak lipa bo nie ma rent strukturalnych...). Czy może mi np przepisać tylko część gospodarstwa prawnie wymaganą w programie MR? I wtedy normalnie by mu się liczyło do emerytury..? Co do mnie, to jaki typ szkoły trzeba skończyć?? Ew czytałem coś o opłacaniu KRUS..??

No i najważniejsze, czy jest sens?? Bo czytałem, że może nie być już kasy na MR....

Dziwne to wszystko- jeszcze z 1,5 miesiąca temu oglądałem program w TV- mówili w nim, że UE będzie mocno dotować rolnictwo... Że boją się, bo rolników do 35 roku życia jest bodajże ok 20% i coraz mniej młodych się chce w to bawić.. Dlatego niby dalej mają być programy unijne wspierające rolnictwo... A tu słyszę, że kasy nie ma na rolnictwo i d... blada..

Bardzo proszę o porady i informacje

kolego nic nie rób do puki nie ogłoszą naboru

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

mam takie pytanie mam gospodarstwo razem z zona tylko wszystko jest na mnie czy jakbym przepisal pole na zone to dostala by premie na mlodego rolnika czy nie?? i jaka jest srednia gospodarstwa w woj slaskim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Jeżeli ty już korzystałeś z MR to żona nie dostanie. Średnią poszukaj w necie albo na stronie arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

mam takie pytanie mam gospodarstwo razem z zona tylko wszystko jest na mnie czy jakbym przepisal pole na zone to dostala by premie na mlodego rolnika czy nie?? i jaka jest srednia gospodarstwa w woj slaskim??

 

 

jeśli zona jest współposiadaczem gospodarstwa dłużej niż chyba rok to nie dostanie premii dlatego że to gospodarstwo jest wspólne przez x lat i Twoja żona tak jakby jest już rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nowy nabór będzie po 2013 roku i nie wiadomo na jakich zasadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIotrek425    0

marekfarmer, a z jakiego źródła to info?? Na ile to pewne?? Jeśli by to dalej funkcjonowało na podobnej zasadzie to nie byłoby źle... Pożyjemy, ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Nowy nabór będzie po 2013 roku i nie wiadomo na jakich zasadach

A nie wiesz kiedy będzie nabór na Modernizajce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/srednia-powierzchnia-gospodarstwa.html

 

W śląskim 7,01ha

 

suzuki21l , dzięki za poradę. Tak chyba zrobię, że będę czekał, a jak kiedyś ogłoszą nabór to będę działał i na umowie będzie najwyżej, że do x czasu zobowiązuję się uzupełnić wykształcenie i tyle..

no bo chodzi o to żeby nie zrobić czegoś za wcześnie, np przepis ziemi, ubezpieczenie w krus, mi o mało co rodzice nie przepisali ziemi wcześniej niż złożyłem wniosek , a najpierw trzeba złożyć wniosek i po pozytywnym rozpatrzeniu ma się czas na przepis, ale to rużnie bywa, teraz proponuję poczytać o wymogach przepisach MR, i czekać na nabór, ale niełudz się że będzie wcześniej niż w 2013r, a i jak nie masz odpowiedniego wykształcenia to zacznij robić , im wcześniej tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

No zacznij sobie od września jakąś szkołę a raczej kurs bo wtedy to już mają być kursy.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIotrek425    0

Panowie, a jakiego typu szkołę muszę ukończyć?? Coś kiedyś czytałem, że jak ma się magistra to nie można technikum itd.. Tylko, że jakaś podyplomówka czy coś... Jak to jest dokładniej?? Ilu letnia szkoła?? Słyszeliście, aby ktoś robił to w szkole internetowej?? Tzn, że przysyłają Ci materiały, a ty tylko na zaliczenia jeździsz..

Znajomy deklarował jakąś datę ukończenia, a rok szkolny w tej szkole kończył się jakoś kilka dni po tej dacie i teraz już z 2 lata po sądach jeździ i walczy, bo chcą mu wszystko co dostał zabrać + grube odsetki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

korzstalem tylko z modernizacji ale calosc pola jest na mnie zona tylko placi krus odkad jestesmy malzenstwem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W broszurze informacyjnej na stronie arimr masz wszystko napisane, wystarczy poczytać. Poza tym nikt nie wie jakie będą zasady w nowym naborze bo teraz co nabór to się sporo zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Panowie, a jakiego typu szkołę muszę ukończyć?? Coś kiedyś czytałem, że jak ma się magistra to nie można technikum itd.. Tylko, że jakaś podyplomówka czy coś... Jak to jest dokładniej?? Ilu letnia szkoła?? Słyszeliście, aby ktoś robił to w szkole internetowej?? Tzn, że przysyłają Ci materiały, a ty tylko na zaliczenia jeździsz..

Znajomy deklarował jakąś datę ukończenia, a rok szkolny w tej szkole kończył się jakoś kilka dni po tej dacie i teraz już z 2 lata po sądach jeździ i walczy, bo chcą mu wszystko co dostał zabrać + grube odsetki..

 

Teraz mają być kursy to nie wiem jak to dokłądnie jest. Ale ja mam licencjata i mogłem normalnie się zapisać na technika rolnika warunek to jest mieć wykształcenie średnie reszta ich chyba nie powinna obchodzić. To chyba nie powinno być problemu z mgr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

marekfarmer, a z jakiego źródła to info?? Na ile to pewne?? Jeśli by to dalej funkcjonowało na podobnej zasadzie to nie byłoby źle... Pożyjemy, ...:)

 

 

Pewne pewne bo brak środków jest nie starczylo dla wszystkich z naboru 2011 to skąd by wzieli kase dla naboru 2012 niema opcji żeby byl chyba że w tych wojach gdzie zostalo kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Dajcie sobie spokój z następnym naborem:) Gdybym mógł to bym się wycofał...

Wesołych Świąt i szybkich przelewów:*


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

No to piękny prezent dostałem pod choinkę :D

Sprawdzam dzisiaj konto a tu zonk- 77000 zł (wniosek składany 29.11) :D

Wesołych świąt życzę wszystkim no i pomyślnych przelewów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdzioch87    0

Do kiedy można robić zmiany w biznesplanie? Tzn czy np po złożeniu wniosku o płatność lub otrzymaniu pieniędzy jeszcze można??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja nawet nie sprawdzam już.... wniosek złożony przed 20 X teraz w grudniu miałem poprawkę bo się imię nie zgadzało i zaraz po tym wysłane zlecenie do warszawy na początku grudnia i kasa może będzie w styczniu albo lutym... gościu co prowadzi mój wniosek powiedział że od wysłania zlecenia przelewu mają miesiąc na wypłatę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do kiedy można robić zmiany w biznesplanie? Tzn czy np po złożeniu wniosku o płatność lub otrzymaniu pieniędzy jeszcze można??

Jakiś czas temu dzwoniłem właśnie w tej sprawie do swojego oddziału i usłyszałem niezbyt życzliwym głosem "przed zakupem". Nie jestem tego pewny na 100% tak jak w przypadku wielu innych informacji z ARiMR. Sam też muszę zmienić troszkę biznesplan, ale czekam, aż dostanę pieniądze, żeby nie przedłużać wypłaty. Lepiej zadzwoń i upewnij się czy tak jest, żeby nie było za późno na zmiany i daj mi znać.

 

Dzwoniłem w piątek zapytać się co z moim wnioskiem składanym 6 grudnia to otrzymałem informację "musi pan czekać na decyzję z wypłatą czy trzeba robić poprawki" nawet nie sprawdziła w komputerze co dzieje się z wnioskiem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Ja jak do nich dzwoniłem i się pytałem co się dzieje z moim wnioskiem to też nie chcieli mi nic powiedzieć, tylko że mam czekać na oficjalne pismo w razie poprawek no i myślałem, że pewnie nic nie robią z tymi wnioskami tylko będą czekać na pełne 60 dni.. Ale chciałem zobaczyć ile mam kasy na koncie. No i zaciesz był :)

agencja zabawiła się w Mikołaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Słuchajcie jak to było teraz z przyznawaniem tego MR, dajmy na to las się też liczy do pow. gospodarstwa? Czy posiadając dajmy na to 2 ha lasu to jest się rolnikiem, czy trzeba mieć ten jeden hektar orny żeby być w KRUSie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj