Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mate02    0

a jak wygląda sytuacja z tak zmiana BP bo miałem w nim napisane ze wydzierżawię jedna działkę a teraz chce ja przepisać na siebie na własność czy agencja moze robic z tym problemy czy nie?? i ile tak mniej wiecej czeka sie na odpowiedz z ARiMR :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem co pisze- bo mi zarejstrowali- powiem wiecej bo ktos pisał ze nie zarejstruja czesci dzialki- a ja mam zarejstrowana czesc- poprostu pisane bylo jakies oswiadczenie na ktorym zapisywalem co dzierzawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Przejrzałem na spokojne te przepisy w wychodzi na to, że Masz rację. Podstawą do rejestracji jest §11ust.1pkt.1 i 2. Właśnie to "i" ma ogromne znaczenie bo trzeba spełnić obydwa punkty aby rejestracja dzierżawy była możliwa, a w następstwie ubezpieczenie się w KRUS.

Wniosek nasuwa się sam. Ktoś w ARiMR do końca nie pomyślał, umożliwiając na takich zasadach podpisywanie umów dzierżawy na potrzeby programu "Młody Rolnik".

 

Ciekawe jak to się ma do wydzierżawiającego, który jest ubezpieczony w ZUS. Mam możliwoścć podpisania jeszcze jednej umowy z taką właśnie osobą, a w Agencji znów będą wymagać rejestracji dzierżawy.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszg311    0

Jeżeli mam podane we wniosku że zakupię 5 maszyn to muszę teraz je wszystkie kupić czy mogę np 4 kupić aby wykorzystać te 52500tyś zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Jeżeli mam podane we wniosku że zakupię 5 maszyn to muszę teraz je wszystkie kupić czy mogę np 4 kupić aby wykorzystać te 52500tyś zł?

Co masz w Biznes Planie to musisz z tego się wywiązać. Jeśli nie kupujesz tego co wpisałeś lub z czegoś rezygnujesz, to czeka Cię korekta BP i lepiej to zrobić przed zakupem niż po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

spisuj wszystkie umowy na 10lat. Jak Ci ich nie zarejestruja w geodezji to wystosuj do nich oficjalne pismo "dlaczego", a ich odpowiedz dołącz do wniosku i bedzie po sprawie. Ja tak zrobiłem


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Mam pytanie dotyczące MR a dokładnie zmiany biznesplanu. Wiadomo że nie wszystko idzie tak jak się to zaplanuje i jestem zmuszony zmienić BP. Korzystałem z naboru 2011 marzec kasa na koncie 1.11.2011. Teraz pierwsza niewiadoma:

1) Mam w BP 1,80 ziemniaki, 3ha QQ, 2,08 owies + koniczyna + lucerna, chce to zmienić bo sadzeniaka nie mam same duże, po dokładnym przemyśleniu doszedłem do wniosku że będę musiał zamiast mieszanki zasiać QQ czyli 5,08ha. Inne zasiewy muszą zostać bez zmian, zamiast 1,8ha ziemniaków 0,80a ziemniaków i 1 ha owsa albo coś do wypasania krów.

W jaki sposób przebiega taka zmiana?? Agencja może się nie zgodzić czy raczej bez problemu pewnie trzeba jechać osobiście jak to tym jest.

2) Zwierzaki - mam w roku 2011 napisane

krowy mleczne 10 mam 4 tylko na razie bo się jeszcze nie wycieliły wcześniej założyłem ze się wycielą

jałówki mam 10 w ogolę nie wiem dlaczego ta pani z AR mi tyle wpisała a mam ich obecnie 6 nie wiem czy się do końca roku wycielą

byki 2 miałem ale sprzedałem

cielęta mam 7 a mam 4

wszystko przez to że założyłem ze się te jałówki do końca roku wycielą a się pewnie nie wycielą i się wszystko pomiesza.

także to się trochę zmienia a te dane są podawane na koniec roku bazowego czyli mniej więcej teraz. Czy takie różnice w stadzie tez zgłaszam na koniec roku bazowego?? czy kiedy?? Nie mam wypełnionej tabeli roczny obrót stada.

W kolejnych latach myślę że tez nie będzie tak do końca się zgadzało. Nie chce mieć kłopotów wszystkiego nie da się tak dokładnie zaplanować jaki stosunek ma o tego agencja??

Dodam jeszcze że wiem o tym że wszystkie zmiany przekraczające 30% powinny być zgłaszane ale jak to jest w praktyce czeka sie na jakaś decyzje czy jak co trzeba składać

Edytowano przez daromen89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ad.1 Zrób zmianę i napisz wyjaśnienie dlaczego to się pozmieniało, jeśli esu jakoś drastycznie się nie zmieni to bez problemu zaakceptują. Mi przyszła zgoda na zmianę po prawie miesiącu ale zmieniałem też przeznaczenie części premii no i w między czasie musiałem złożyć wyjaśnienie dlaczego zmieniła się struktura zasiewów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

ok... to trzeba wysłać poprawiony BP do agencji zaznaczyć zmiana do wniosku i napisać oddzielnie dlaczego się zmieniam jak dobrze rozumiem tak?? Ok to już rozumiem, a z tymi zwierzakami to nie wiem czy ta zasada 30% jeśli się przekroczy też obowiązuje czy jest to w jakiś inny sposób robione. W ogóle skoro mam napisane ze ma mieć np 18 krów 8 jałówek 10 cielaków bo tak samo mam przez kilka lat to faktycznie to muszę mieć co do głowy?? A jak uradzą mi się same byczki??

Co z tego że zmienię sobie skoro i tak nie jestem w stanie przewidzieć co będę odchowywał, za bardzo nie wiem jak to z tym bydłem jest może ktoś wie coś w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Słuchajcie:

30 listopada złożyłem wniosek o płatność a 19 grudnia przyszła do mnie poprawka wniosku o płatność ponieważ zły numer decyzji podałem, więc wysłałem poprawioną wersje 20 grudnia. Dziś zadzwoniłem do Pani która prowadzi wniosek i powiedziała mi że dobrze że już wysłałem poprawkę, a jej koleżanka zabrała Wniosek o Zmiany w BP który wysłałem 27 grudnia ale nadal nie otrzymałem odpowiedzi, a zmieniałem tylko maszyny jakie chce zakupić. Ta Pani również kazała mi zadzwonić za tydzień i będę coś wiedział. Moje pytanie brzmi czy te wszystkie poprawki mogą mocno opóźnić wypłatę pieniędzy, oraz czy ten wniosek z poprawką w BP ma duże znaczenie do wypłaty pieniędzy ?? :rolleyes: Proszę o sprecyzowaną odpowiedź :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

Byłem dziś na udokumentowaniu fakturami w Białymstoku. Krótka sprawa zajęło mi to 20 min. Trzeba orzeczenie napisać i jeszcze dwa papierki podpisać.

 

a ja dzwoniłem do ARiMR i powiedziano mi ze nie mogę złożyć teraz faktur aż po 3 latach, jak to w końcu jest??jestem z naboru 2010


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Jakub21

Nie wiem jak w innych oddziałach ale w łódzkim kto inny zajmuje się płatnościami a kto inny biznesplanami, tak więc zmiana BP nie miała wpływu na płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

A tam urwa... Po miesiącu dzwonią, ze są błędy... Jutro pewnie wysyłam kolejną poprawkę i zmianę BP i znowu z miesiąc będę musiał czekać. Zapowiedzieli już mi kontrolę i mierzenie działek. Ktoś wie jaka może być tolerancja?

Wypisy wypisami, a rzeczywisty stan swoją drogą. Mierzcie działki i zgłaszajcie wszystkie nieprawidłowości zanim sami do tego dojdą..


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Ahh ta Agencja problemy widzi tam gdzie ich nie ma a młodzi rolnicy czekają na pieniądze a maszyny drożeją. W poznańskim też ktoś inny zajmuje się działem płatności więc mam nadzieje że zmiana w BP nie wpłynie na wypłatę pieniędzy. Ale to prawda że Agencja ma na wypłatę pieniędzy 2 miesiące bez względu na wszystko (poprawki zmiany BP) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh ta Agencja problemy widzi tam gdzie ich nie ma a młodzi rolnicy czekają na pieniądze a maszyny drożeją. W poznańskim też ktoś inny zajmuje się działem płatności więc mam nadzieje że zmiana w BP nie wpłynie na wypłatę pieniędzy. Ale to prawda że Agencja ma na wypłatę pieniędzy 2 miesiące bez względu na wszystko (poprawki zmiany BP) ??

 

Nie chciałbym cię martwic kolego, ale w moim przypadku i myślę że w każdym, dział płatności nie zacznie rozpatrywać wniosku o płatność zanim nie dostaną poprawionego biznesplanu z działu wdrożeń. We wszystkich oddziałach agencji biznesplanami i wypłatami zajmują się osobne działy, ale się ze sobą w tej kwestii komunikują. Przykładowo jeżeli twój wniosek o zmianę bp będą rozpatrywać miesiąc to po miesiącu wezmą się za wniosek o płatność, a na jego rozpatrzenie mają kolejne dwa miesiące i już się robią z tego trzy. Mają dwa miesiące na wypłatę po otrzymaniu kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o płatność, wiec im dłużej będą się ciągnąć poprawki tym później zabiorą się za wniosek o płatność... niestety.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIotrek425    0

Sorry, że powtarzam pytanie strona po stronie, ale bardzo mi zależy na informacji w jakim kierunku działać, bo jak najszybciej chciałbym zacząć że tak powiem gromadzić wszystkie wymagania dotyczące MR...

 

Skończyłem studia mgr inż. na Polibudzie w lutym tego roku.. Doradźcie mi jak to zrobić, żeby spełnić warunki załapania się na MR?? Ojciec musi mieć na siebie z 2-3 lata jeszcze co najmniej (choć i tak lipa bo nie ma rent strukturalnych...). Czy może mi np przepisać tylko część gospodarstwa prawnie wymaganą w programie MR? I wtedy normalnie by mu się liczyło do emerytury..? Co do mnie, to jaki typ szkoły trzeba skończyć?? Ew czytałem coś o opłacaniu KRUS..??

No i najważniejsze, czy jest sens?? Bo czytałem, że może nie być już kasy na MR....

Dziwne to wszystko- jeszcze z 1,5 miesiąca temu oglądałem program w TV- mówili w nim, że UE będzie mocno dotować rolnictwo... Że boją się, bo rolników do 35 roku życia jest bodajże ok 20% i coraz mniej młodych się chce w to bawić.. Dlatego niby dalej mają być programy unijne wspierające rolnictwo... A tu słyszę, że kasy nie ma na rolnictwo i d... blada..

 

Bardzo proszę o porady i informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Tak ale mój wniosek o płatność jest już rozpatrywany, wszystko zależy od kaprysu pracowników Agencji... a wniosek z zmianą BP już miesiąc mija i tylko dziś się coś tam dowiedziałem że jakaś Pani w końcu się zabrała. Będę dzwonił w środę po świętach i zobaczymy co powiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że powtarzam pytanie strona po stronie, ale bardzo mi zależy na informacji w jakim kierunku działać, bo jak najszybciej chciałbym zacząć że tak powiem gromadzić wszystkie wymagania dotyczące MR...

 

Skończyłem studia mgr inż. na Polibudzie w lutym tego roku.. Doradźcie mi jak to zrobić, żeby spełnić warunki załapania się na MR?? Ojciec musi mieć na siebie z 2-3 lata jeszcze co najmniej (choć i tak lipa bo nie ma rent strukturalnych...). Czy może mi np przepisać tylko część gospodarstwa prawnie wymaganą w programie MR? I wtedy normalnie by mu się liczyło do emerytury..? Co do mnie, to jaki typ szkoły trzeba skończyć?? Ew czytałem coś o opłacaniu KRUS..??

No i najważniejsze, czy jest sens?? Bo czytałem, że może nie być już kasy na MR....

Dziwne to wszystko- jeszcze z 1,5 miesiąca temu oglądałem program w TV- mówili w nim, że UE będzie mocno dotować rolnictwo... Że boją się, bo rolników do 35 roku życia jest bodajże ok 20% i coraz mniej młodych się chce w to bawić.. Dlatego niby dalej mają być programy unijne wspierające rolnictwo... A tu słyszę, że kasy nie ma na rolnictwo i d... blada..

 

Bardzo proszę o porady i informacje

Kolego, trudno Ci cokolwiek doradzić w tej chwili. Nie wiadomo czy będzie MR w 2012 roku, nie wiadomo jakie będą kryteria naboru, bo te w pewnym stopniu się zmieniają (na mocy Rozporządzenia Ministra) Jakaś pomoc dla rolników na pewno będzie, może niekoniecznie w takich formach jak dotychczas. Ponoć maja być wyższe dopłaty bezpośrednie dla młodych rolników. Także czekać chyba tylko można.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Sorry, że powtarzam pytanie strona po stronie, ale bardzo mi zależy na informacji w jakim kierunku działać, bo jak najszybciej chciałbym zacząć że tak powiem gromadzić wszystkie wymagania dotyczące MR...

 

Skończyłem studia mgr inż. na Polibudzie w lutym tego roku.. Doradźcie mi jak to zrobić, żeby spełnić warunki załapania się na MR?? Ojciec musi mieć na siebie z 2-3 lata jeszcze co najmniej (choć i tak lipa bo nie ma rent strukturalnych...). Czy może mi np przepisać tylko część gospodarstwa prawnie wymaganą w programie MR? I wtedy normalnie by mu się liczyło do emerytury..? Co do mnie, to jaki typ szkoły trzeba skończyć?? Ew czytałem coś o opłacaniu KRUS..??

No i najważniejsze, czy jest sens?? Bo czytałem, że może nie być już kasy na MR....

Dziwne to wszystko- jeszcze z 1,5 miesiąca temu oglądałem program w TV- mówili w nim, że UE będzie mocno dotować rolnictwo... Że boją się, bo rolników do 35 roku życia jest bodajże ok 20% i coraz mniej młodych się chce w to bawić.. Dlatego niby dalej mają być programy unijne wspierające rolnictwo... A tu słyszę, że kasy nie ma na rolnictwo i d... blada..

 

Bardzo proszę o porady i informacje

Kolego daj sobie spokój. Ja jeszcze nie dostałem przelewu ale już mam dosyć. Do dzisiejszego dnia łącznie za wszystko wyniosło mnie już 4tys.zł, a zdrowia już nie liczę.

A poza tym jakieś technikum rolnicze musiałbyś zrobić.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Koledzy z jakich woj jesteście że nie macie jeszcze kasy na koncie??

Ja z mazowieckiego, wniosek wysłałem 27 kwietnia 2011 15 sierpnia I poprawka 30 II poprawka miła pani z Warszawy pow żebym przyjechał osobiście i razem coś poradzimy:D Młoda laska w moim wieku szło się z nią dogadać:D:D Poprawiła mi ten wniosek choć jakoś mi się te jej założenia nie podobają tak jak mówiłem wcześniej i będę zmieniał. Ale kasę mam już 22 dni na koncie. Głowa do góry.

 

Kolego daj sobie spokój. Ja jeszcze nie dostałem przelewu ale już mam dosyć. Do dzisiejszego dnia łącznie za wszystko wyniosło mnie już 4tys.zł, a zdrowia już nie liczę.

A poza tym jakieś technikum rolnicze musiałbyś zrobić.

 

Ojciec niech ci przepisze trochę a resztę sobie zostawi na te 2 lata do renty a ty możesz składać MR jak będzie. A po 2 latach jak ojciec dostanie rentę odpisze ci resztę i już. Będziesz miał decyzje z zastrzeżeniem obowiązku uzupełnienia ziemi i wykształcenia.

Tylko żeby ci odpisał więcej jak średnia województwa bo jak mniej to kasy nie dostaniesz dopóki ziemi nie uzupełnisz.

A wykształcenia nie musisz robić jak byłeś ubezpieczony w KRUS min 3 lata a domyślam się że nie byleś wiec technik-rolnik musisz zrobić

 

 

Sorry odpowiedz miała być do piotrka425

Edytowano przez daromen89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

daromen89 Ty kosmicznie długo czekałeś na kasę. Ja też jestem z mazowieckiego ale miałem poprawkę po niecałym miesiącu.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja dostałem tydzień temu, około 6 tygodnie po wysłaniu wniosku o płatność, ale miałem jedną poprawkę.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Ja dostałem tydzień temu, około 6 tygodnie po wysłaniu wniosku o płatność, ale miałem jedną poprawkę.

Również mam poprawkę w wniosku o płatność mam nadzieje że pójdzie dalej gładko bo maszyny już mam zamówione i wpłatę zrobioną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj