Polecane posty

mastach    0

Mi powiedzieli w agencji że dla nich ważne jest tylko stado podstawowe,stado obrotowe może nawet nie istnieć jeśli ktoś ma np,oprócz trzody opasy czy jałówki ważne jest tylko aby esu nie spadło do wartości poniżej roku bazowego ,ale nawet przez te trzy lata można mieć 30% mniej ,co do upraw to pewnie się liczy pewnie oddzielnie do zbóż a oddzielnie do użytków zielonych,u mnie tak było,kolega suzuki masz racje jeśli wszystkie zwierzęta masz w stadzie podstawowym wtedy jeśli zwiększysz lub zmniejszysz stado o więcej niż te 30 % musisz występować o zgodę do dyrektora agencji.Ja już czekam na decyzje trzy tygodnie i nic ,a wszystko przez kompetentnych ludzi z odr co tylko biorą pieniądze za nic,i kombinują wziąć jeszcze więcej,a ja mam przez to teraz problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dowiedzieć się kto prowadzi mój wniosek? Chciałbym zadzwonić i zapytać się, czy nie ma błędów we wniosku, żeby nie leżał, aż ktoś znajdzie czas na sprawdzenie, czy nie da się przyspieszyć. Jak myślicie nie jest za wcześnie by dzwonić do ARiMR, jeśli wniosek był złożony 6 grudnia?Pieniądze bardzo przydałyby mi się jeszcze w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

superman ja mialem taka sama sytuacje;) moze nawet bardziej skomplikowana- zwroc sie z urzedowym pismem - wpisanie w geodezji nalezy do ich obowiazkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

@Thomas2135 w któryś z papierów masz zapisane kto Ci prowadzi papiery, najprawdopodobniej na potwierdzeniu złożenia papierów.

 

Co do szkoły a pracy na gospodarce to oni są popi*****.. np.studjując dziennie dość blisko w domu nie ma Cię w domu te góra 8h, może 10 a często i wiele mniej jest zajęć w szkole.

A jak np.tylko po roku płacenia KRUS-u postanowisz iść do pracy bo można to co, pracując gdzieś tam w ZUS i na gospodarce daję się wg nich radę ale już ucząc się nie :) a przecież w pracy co dziennie też min 8 h jest się.

Śmieszni są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

jak kto jest z tym wypłacaniem premie mr mój kolega z sąsiedniej wsi już dostał z 1.5tyg temu kasę a wysyłał wszystko pocztą a ja woziłem osobiście i nadal jeszcze nie mam pieniądze na koncie możne mi to ktoś wytłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Nikt Tobie tego nie wytłumaczy. Ja złożyłem wnisek o płatność pod koniec listopada. Dzwonilem tydzień temu do Agencji i pytalem się czy mój wniosek jest rozpatrzony, pracownik Agencji potwierdził , że tak i został przekazany do działu płatności.Czekam na przelew do tej pory.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

aby napewno?

mnie się tak nie wydaje

we wniosku trzeba było wpisać powierzchnie ewidencyjną... we wniosku o dopłaty tak już nie jest...

poza tym jakby wpisać taką powierzchnie jak do dopłat we wniosku na MR to nie byłoby to zgodne z ewidencją co jest automatycznie odrzucane...

pisze co wczoraj mi powiedziano, i dlaczego dostałem wezwanie do wyjaśnień rozbieżności pow. działek działek, we wniosku MR, jak i o dopłaty, wpisujesz powierzchnię wynikającą z ewidencji gruntów, i powierzchnia użytkowane rolniczo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

superman ja mialem taka sama sytuacje;) moze nawet bardziej skomplikowana- zwroc sie z urzedowym pismem - wpisanie w geodezji nalezy do ich obowiazkow

 

Nic podobnego, geodezja nie ma żadnego obowiązku, co więcej nie ma prawa zarejestrować umowy, jeżeli np w jej wyniku wydzierżawiający (właściciel) nie otrzymuje renty strukturalnej. Zresztą pisałem o tym wcześniej. Widzę, że zaczynają się tu pojawiać bzdury wprowadzające w błąd, a szkoda bo AF to dobre, czasem jedyne źródło informacji.

Edytowano przez WesternRiding

www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Moim zdaniem jak tak przemyślałem to co piszecie i co można w tym temacie wyczytac to ,że te 30 % obowiązuje bez różnicy czy zboże czy co innego , przykładowo zamiast planowanych 2 ha pszenicy siejemy 1,70ha pszenicy i 0,30ha sadzimy ziemniaków i nie powinni się przyczepiac ;)

 

Bo jeśli prawdą byłoby to co napisał @suzuki21l z tym rygorystycznym trzymaniem sie liczby ESU , to zmiany w zasiewach zboża-zboża tez trzeba by wysyłac do arimr , bo w końcu kazde zboże ma inną liczbę ESU ;) po za tym ,czy ARIMR dało by sobie radę gdybyśmy zaczeli do nich latac z każdą zmienioną duperelą w BP?

 

Generalnie moim zdaniem nie ma co latac z takimi zmianami od razu do ARIMR , wystarczy sie pilnowac , by z tych upraw które zmieniamy ESU nie bylo niższe niż założone w BP i wszystko powinno być ok .

 

 

@suzuki - a może podpadłeś jakiejś urzędniczce i Cie tak specjalnie postraszyła :P

 

P.S. lukasz255 - mi w odr mówili tak samo cyt "... siej se co chcesz , byleby w roku bazowym , i docelowym wszystko sie zgadzało a w roku po roku docelowym ,żeby ESU nie było niższe ..." - ale Ja tam wolę się jako tako BP trzymac nawet w latach pomiędzy rokiem bazowym a docelowym ;)

z tego co zrozumiałem co mi babka powiedziała, to tak, 30% zmian w bizness planie można robić każdy o tym wie, ale trzeba im złożyć poprawki co do owych zmian by nie zaliczyć sankcji , ale proponuje tak jak to było w moim przypadku, jak potrzeba to robić zmiany nie zgłaszając i czekać aż sami wyślą pismo do złożenia wyjaśnień, w tedy jedziesz poprawiasz co się zmieniło i ok, tylko że rużnie z tymi agencjami jest ,żeby nie było że pisma nie wyślą tylko przy kontroli nałożą sankcję w % tach i wtedy lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czyli oni się sami dopatrzyli np. że masz jedną sztukę mniej bydła niż na stanie i wezwali do złożenia wyjasnien , tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Nic podobnego, geodezja nie ma żadnego obowiązku, co więcej nie ma prawa zarejestrować umowy, jeżeli np w jej wyniku wydzierżawiający (właściciel) nie otrzymuje renty strukturalnej. Zresztą pisałem o tym wcześniej. Widzę, że zaczynają się tu pojawiać bzdury wprowadzające w błąd, a szkoda bo AF to dobre, czasem jedyne źródło informacji.

Nie zgodzę się z Tobą. Ja rejestrowałem dwie dzierżawy (łącznie ok.18ha) i żadna z osób wydzierzawiajacych nie kończyła działalności rolniczej czy przechodziła na retę bądź cos jeszcze innego. Poprostu w Starostwie wydział Geodezji rejestruje się dzierzawe podajac powód ,ktory jest uwzgledniony we wniosku : Ubezpieczenie Dzierżawcy w KRUS i tyle. Nic więcej nie trzeba.

Tak sobie pomyślałem , że może rodzice wydzierżawili Tobie część działki, to wtedy jest "udział" i mogli przez to nie chcieć zarejestrować, ponieważ KRUS na podstawie takiej umowy by Cię nie ubezpieczył. Tak mi tłumaczyli w Starostwie, kiedy byłem u nich z drugą dzierżawą, gdzie mam tylko udział w działce, czyli umowa jest nie na całą powierzchnię .

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą. Ja rejestrowałem dwie dzierżawy (łącznie ok.18ha) i żadna z osób wydzierzawiajacych nie kończyła działalności rolniczej czy przechodziła na retę bądź cos jeszcze innego. Poprostu w Starostwie wydział Geodezji rejestruje się dzierzawe podajac powód ,ktory jest uwzgledniony we wniosku : Ubezpieczenie Dzierżawcy w KRUS i tyle. Nic więcej nie trzeba.

Tak sobie pomyślałem , że może rodzice wydzierżawili Tobie część działki, to wtedy jest "udział" i mogli przez to nie chcieć zarejestrować, ponieważ KRUS na podstawie takiej umowy by Cię nie ubezpieczył. Tak mi tłumaczyli w Starostwie, kiedy byłem u nich z drugą dzierżawą, gdzie mam tylko udział w działce, czyli umowa jest nie na całą powierzchnię .

 

Pierwszą dzierżawę ok 10ha mam zgłoszoną w geodezji. Właściciel przeszedł na rentę strukturalną i zaprzestał prowadzenia gospodarstwa. Drugą dzierżawę (cała działka nie udział) nie chcieli mi zarejestrować w geodezji. Był z tym problem bo agencja nie chciała mi takiej umowy uznać. Po analizie prawnej wiosek jest następujący: geodezja rejestruje tylko takie umowy w związku z którymi może być zaangażowany skarb państwa (np poprzez płacenie renty). Ja się ubezpieczyłem w KRUS na podstawie tej pierwszej umowy. Jak zawierałem drugą już byłem ubezpieczony. Tą umowę niezarejestrowaną w końcu mi agencja uznała.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Z udziałem jest problem, gdy jest to pierwsza umowa dzierżawy do ubezpieczenia w KRUS. Tak jak napisałem wcześniej, mi zarejestrowali drugą dzierżawę bez problemu bo już byłem ubezpieczony dzięki pierwszej dzierżawie, gdzie nikt nie przechodził na rente/emeryturę(może coś się zmieniło ,bo przecież struktury już nie ma) do tego działka miała dwóch współwłaścicieli, gdzie każdy musiał się podpisac wraz z żoną i żadnych problemów nie było. Na to wychodzi, że co Starostwo to inne podejscie do przpisów i obywatela. Jeszcze jedno. Czy przypadkiem nie ma takiego przepisu, że jesli podpisujemy dzierżawę na 10lat wzwyż to mamy obowiazek ja zarejestrować ? Cos gdzieś czytalem o tym, ale jak to dokładnie było to nie mogę sobie przypomnieć.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mastach    0

kolega suzuki ma racje jeśli w biznesplanie jest wpisane np.10 macior stada podstawowego ,z tego można mieć 30 % więcej lub mniej ,jeśli ktoś chce zwiększyć lub zmniejszyć powyżej tych 30 % musi napisać podanie do kierownika bo podczas kontroli będą sprawdzać stado podstawowe ,oczywiście trzeba spełnić wymagania kojce i takie tam do tego też mogą się przysrać ,a jeśli podczas wizytacji okazało by się że jest mniej loch niż można mieć powiedzmy 5 a można mieś 10 - 30 % czyli 7 wtedy jakieś problemy by były na pewno,sankcje grożą jeśli na czas nie otrzyma agencja zaświadczeń np.z krusu,ja ostatnio otrzymałem list o zmniejszonym okresie ubezpieczenia w krusie i jest wyraźnie napisane że od dnia przelewu na konto jest 90 dni na dostarczenie zaświadczenia, a poniżej grubym drukiem niedostarczenia zaświadczenia grozi zwrotem premii w 100% ,młody rolnik oddaje 15 % premii jeśli faktury za te 52,5 tysiąca nie otrzyma agencja a w okrasie trzech lat od daty przelewu,a tak wo ogóle to w wypadku zwrotu premii oprocentowanie wynosi 13 % w skali roku więc łatwo sobie policzyć ile trzeba będzie oddać,jakby ktoś olał sprawę,bo to nie jest tak że agencja może coś tam podarować ,nas obowiązują pewne przepisy ale ich też,żaden z pracowników agencji nie będzie ryzykował utraty stanowiska bo ktoś tam czegoś nie wiedział albo nie doczytał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Czyli oni się sami dopatrzyli np. że masz jedną sztukę mniej bydła niż na stanie i wezwali do złożenia wyjasnien , tak ?

w moim przypadku mam więcej niż w BP , no i powierzchnie użytków rolnych pokręcone, inne w MR a inne o dopłaty, ale tu chodziło tak jak pisałem o rozbierzność 0,01 ha, i 0,03ha, śmieszne nie , i tak dostałem pismo do złożenia wyjaśnień w terminie 7 dni od otrzymania pod rygorem utraty premi 15%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od tego jest temat - jakis problem ?

 

Chodzi mi o to, że piszecie wielkie wywody a mało bierze odpowiedzialność za to co piszę. Jak jest problem to się dzwoni do osoby prowadzącej i pyta. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że piszecie wielkie wywody a mało bierze odpowiedzialność za to co piszę. Jak jest problem to się dzwoni do osoby prowadzącej i pyta. smile.gif

 

Jak zawsze uzyskujesz odpowiedź na pytanie do osoby prowadzącej wniosek to gratuluję szczęścia. Tak samo odpowiedzialności nie mają osoby piszące na forum jak i urzędnicy agencji, z tym wyjątkiem, że tu ludzie nie są nieprzyjemni i jak ktoś może to pomaga.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

kolega suzuki ma racje jeśli w biznesplanie jest wpisane np.10 macior stada podstawowego ,z tego można mieć 30 % więcej lub mniej ,jeśli ktoś chce zwiększyć lub zmniejszyć powyżej tych 30 % musi napisać podanie do kierownika bo podczas kontroli będą sprawdzać stado podstawowe ,oczywiście trzeba spełnić wymagania kojce i takie tam do tego też mogą się przysrać ,a jeśli podczas wizytacji okazało by się że jest mniej loch niż można mieć powiedzmy 5 a można mieś 10 - 30 % czyli 7 wtedy jakieś problemy by były na pewno,sankcje grożą jeśli na czas nie otrzyma agencja zaświadczeń np.z krusu,ja ostatnio otrzymałem list o zmniejszonym okresie ubezpieczenia w krusie i jest wyraźnie napisane że od dnia przelewu na konto jest 90 dni na dostarczenie zaświadczenia, a poniżej grubym drukiem niedostarczenia zaświadczenia grozi zwrotem premii w 100% ,młody rolnik oddaje 15 % premii jeśli faktury za te 52,5 tysiąca nie otrzyma agencja a w okrasie trzech lat od daty przelewu,a tak wo ogóle to w wypadku zwrotu premii oprocentowanie wynosi 13 % w skali roku więc łatwo sobie policzyć ile trzeba będzie oddać,jakby ktoś olał sprawę,bo to nie jest tak że agencja może coś tam podarować ,nas obowiązują pewne przepisy ale ich też,żaden z pracowników agencji nie będzie ryzykował utraty stanowiska bo ktoś tam czegoś nie wiedział albo nie doczytał

 

 

 

Czy Ja o czymś nie wiem ?

 

U mnie jest ,że zaswiadczenie o podleganiu ubezpieczeniu przez rok w krusie trzeba dostarczyć w ciągu 60 dni po uplywie roku od dnia wypłaty pomocy (czy jakos tak) .

 

@bobek , źle zrozumiałem ;)

 

@western - chyba nikt powazny nie traktuje informacji z forum jako pewne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

W geodezji nie można zarejestrować dzierżaw od ludzi nie kończących w pełni działalności(trzeba wziąć wszystko). Takie są przepisy. Od nich mam pisemną odpowiedz-koniec tematu

W BP i we wniosku o płatność musi się zgadzać co do joty, a te 30% to jakieś widzimisie urzędnika albo oddziału. Jak ktoś ma to na piśmie z czyimś podpisem to niech tak robi.-koniec tematu

Po roku ubezpieczenia w KRUS należy wysłać zaświadczenie o o kresie podleganiu ubezpieczeniu bo jak nie to zwraca się 15% za zwłokę, a 100%za całkowite niedostarczenie-amen

 

Radzę razem z wnioskiem o dopłaty wysyłać aneks z aktualnymi uprawami, zwierzętami itp.

A tak na marginesie proszę streszczać się w wypowiedziach;)

Edytowano przez in2dex

To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

W geodezji nie można zarejestrować dzierżaw od ludzi nie kończących w pełni działalności(trzeba wziąć wszystko). Takie są przepisy. Od nich mam pisemną odpowiedz-koniec tematu

A tak na marginesie proszę streszczać się w wypowiedziach;)

Więc jakim cudem zarejestrowałem w Starostwie dwie umowy dzierżawy w tym jedną jako udział. Mam na to stosowne pieczątki na umowie, oraz moje nazwisko jako dzierżawca widnieje na wypisie z rejestru gruntów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Widoczne oddali Ci wszystko, albo coś jest nie tak.

Według §11 Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz U Nr38 poz. 454). Przepisy te stosuje się łącznie z przepisami art.28 ustawy z dnia 20grudnia 1990r. o ubezpieczeniu społecznym rolników. Przeczytaj te artykuły i zobaczysz, że zrobili to bezprawnie. Mam od nich oficjalne odmowne pismo.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIotrek425    0

Witam! Skończyłem studia mgr inż. na Polibudzie w lutym tego roku.. Doradźcie mi jak to zrobić, żeby spełnić warunki załapania się na MR?? Ojciec musi mieć na siebie z 2-3 lata jeszcze co najmniej (choć i tak lipa bo nie ma rent strukturalnych...). Czy może mi np przepisać tylko część gospodarstwa prawnie wymaganą w programie MR? I wtedy normalnie by mu się liczyło do emerytury..? Co do mnie, to jaki typ szkoły trzeba skończyć?? Ew czytałem coś o opłacaniu KRUS..??

No i najważniejsze, czy jest sens?? Bo czytałem, że może nie być już kasy na MR....

Dziwne to wszystko- jeszcze z 1,5 miesiąca temu oglądałem program w TV- mówili w nim, że UE będzie mocno dotować rolnictwo... Że boją się, bo rolników do 35 roku życia jest bodajże ok 20% i coraz mniej młodych się chce w to bawić.. Dlatego niby dalej mają być programy unijne wspierające rolnictwo... A tu słyszę, że kasy nie ma na rolnictwo i d... blada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Widoczne oddali Ci wszystko, albo coś jest nie tak.

Według §11 Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz U Nr38 poz. 454). Przepisy te stosuje się łącznie z przepisami art.28 ustawy z dnia 20grudnia 1990r. o ubezpieczeniu społecznym rolników. Przeczytaj te artykuły i zobaczysz, że zrobili to bezprawnie. Mam od nich oficjalne odmowne pismo.

W Starostwie zarejestrowalem na tej podstawie Dz U Nr38 poz. 454

§ 46. 1. Dane zawarte w ewidencji podlegają aktualizacji z urzędu lub na wniosek osób, organów i jednostek organizacyjnych, o których mowa w § 10 i 11.

§ 11. 2. Dane ewidencyjne o gruntach będących przedmiotem dzierżawy oraz o dzierżawcach ujawnia się w ewidencji wyłącznie na wspólny wniosek podmiotów, które zawarły umowę dzierżawy.
§ 12. 1. Prawa osób i jednostek organizacyjnych, o których mowa w § 10 ust. 1 pkt 2 oraz w § 11 ust. 1 pkt 1 i 2, do gruntów, budynków i lokali uwidacznia się w ewidencji na podstawie:

6) umów dzierżawy, o których mowa w § 11 ust. 1 pkt 2.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Podane przepisy mówią na jakiej podstawie w ogóle do nich poszedłeś, lecz podane prze zemnie artykuły mówią jak ma postąpić geodezja jak już do nich się wybrałeś. (jaśniej się nie da)

artykuł: Dz U Nr38 poz. 454 mówi:

2) dane dotyczące osób i jednostek organizacyjnych, które władają gruntami na podstawie umów dzierżawy, zwanych dalej "dzierżawcami", zgłoszonych do ewidencji stosownie do art. 28 ust. 4 pkt 3 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (Dz. U. z 1998 r. Nr 7, poz. 25, Nr 106, poz. 668 i Nr 117, poz. 756, z 1999 r. Nr 60, poz. 636 i z 2000 r. Nr 45, poz. 531),

Powyższy artykuł przenosi nas do ustawy o Krusie który mówi:

4. Uznaje się, że emeryt lub rencista zaprzestał prowadzenia działalności rolniczej, jeżeli ani on, ani jego małżonek nie jest właścicielem (współwłaścicielem) lub posiadaczem gospodarstwa rolnego i nie prowadzi działu specjalnego, nie licząc:

1) użytków rolnych, lasów i gruntów leśnych, gruntów pod stawami i gruntów pod zabudowaniami, które ze względu na powierzchnię nie podlegają opodatkowaniu podatkiem rolnym,

2) działów specjalnych, od których podatek nie przekracza połowy stawki podatku rolnego z 1 ha przeliczeniowego,

3) gruntów wydzierżawionych, na podstawie umowy pisemnej zawartej co najmniej na 10 lat i zgłoszonej do ewidencji gruntów i budynków, osobie nie będącej:

a) małżonkiem emeryta lub rencisty,

B) jego zstępnym lub pasierbem,

c) osobą pozostającą z emerytem lub rencistą we wspólnym gospodarstwie domowym,

d) małżonkiem osoby, o której mowa w lit. B) lub c),

Takie są przepisy, jutro spróbuję zrobić kopie dokumentu z geodezji i to rozwieje wszelkie wątpliwości.

Warszawa wymagała ode mnie wypisu z rejestru, lecz nie mogłem ich im dostarczyć i sprawa oparła się aż o powiatowego radce prawnego więc wiem o czym pisze. Osobiście uważam, że w tym kraju prawo jest tak mądre jak osoba pana Janusza Palikota


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

Witam niedawno ubezpieczyłem się w KRUS-ie i mam przyznanego MR ale też pobieram rente rodzinna po mamie z ZUS-u i przez ta rente jestem tez tam ubezpieczony i chcialbym się dowiedziec czy musze zrezygnowac z renty i czy ARiMR sie do tego nie przyczepi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj