Polecane posty

in2dex    0

To będzie prawdopodobnie traktowany jako używany i kłania się rzeczoznawca, ale zadzwoń jeszcze do arimr i się dopytaj


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Kolega in2dex ma rację. Jeśli diler pierwszy zarejestrował ciągnik to jest on traktowany jako używany. A jeśli stoi na placu bez rejestracji np. od roku bo ktoś go zamówił i się rozmyslił, i teraz Ty chcesz go nabyć to jest traktowany jako nowy choć rocznikiem już taki nie jest.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Macie problemy... Trochę więcej czytajcie a mniej piszcie. wink.gif

 

 

W Mazowieckim od złożenia wniosku do wpłaty mija koło miesiąca. Wiadomo są sytuacje, gdzie następuje to szybciej lub wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

a czy w akcie notarialnym mieliście zapisaną służebność na kogoś? ja miałem żeby zmniejszyć podatek od darowizny i teraz nie wiedzą czy mi nie odjąć tego przy ogólnym areale. Było nie było 30 ar mniej... I czepiają się że ucze się dziennie i mam zapisane stado bydła mlecznego na siebie, nie wiadomo czy kontroli jakiejś nie będzie. Nie mają się czego czepiać już i tylko wydłużają termin płatności... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ja miałeś służebność przesyłu tzn kabel z prądem mają kłaść z sąsiedniej wioski z wiatraków i też się na początku czepiali ale w końcu przeszło i obeszło się bez zmniejszania powierzchni (bądź co bądź kabel będzie 1m w ziemi i w uprawie to nic nie przeszkadza przynajmniej tak mi urzędniczka powiedziała po konsultacji i dyrektorem ds płatności). Co do tych zwierząt to maja prawo się czepiać bo albo jesteś przy zwierzętach (doglądasz ich karmisz itp) albo chodzisz do szkoły wg nim albo nauka albo gospodarstwo nie można tego pogodzić do nie znajdziesz na to czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

ja mam podobna sytuacje bo studiuje i bede miał przepisane wszystkie budynki i czy mogę te budynki np. obore wydzierżawić dla ojca żeby on tam trzymał swoje świnie czy to nie przejdzie ?? :D

miał ktoś z was taką sytuacje?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

ja mam podobna sytuacje bo studiuje i bede miał przepisane wszystkie budynki i czy mogę te budynki np. obore wydzierżawić dla ojca żeby on tam trzymał swoje świnie czy to nie przejdzie ?? :D

miał ktoś z was taką sytuacje?? :P

Możesz z Ojcem po przepisaniu na Ciebie budynków podpisać Umowę Najmu na Oborę. Myślę ,że nie powinni się czepiać, ale jednak lepiej to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Słuchajcie dostałem dziś po 3 tygodniach poprawkę do wniosku o płatność bo źle wpisałem numer decyzji z datą no i jutro wysyłam korektę wniosku ale już bez załączników ponieważ oni już je mają no i są ważne przecież 3 miesiące. Dzwoniłem do agencji i Pani prowadząca wniosek również powiedziała że bez załączników więc myślę że się do tego nie doczepią co ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie dostałem dziś po 3 tygodniach poprawkę do wniosku o płatność bo źle wpisałem numer decyzji z datą no i jutro wysyłam korektę wniosku ale już bez załączników ponieważ oni już je mają no i są ważne przecież 3 miesiące. Dzwoniłem do agencji i Pani prowadząca wniosek również powiedziała że bez załączników więc myślę że się do tego nie doczepią co ??

 

Nie doczepią się kolego. Również miałem poprawkę wniosku o płatność i załączników raz założonych się nie powtarza. Szkoda tylko, że trzy tygodnie leżał Twój wniosek, do czasu wykrycia takiej pierdoły. Mój leżał miesiąc i zauważyli zła datę rozpoczęcia prowadzenia gospodarstwa, ale cóż w agencji wszytko musi trwać.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

byłem dzisiaj w ARiMR, złożyć wyjaśnienia co do mojej sprawy, dowiedziałem się że jeśli w kturymś roku okresu MR, zwiększy się na jakiejś działce chociaż 0,01ha gruntu rolnego, lub przybędzie o 1 krowę, byka, cielaka więcej niż jest w biznes planie, to trzeba niezwłocznie wysyłać im poprawki, łącznie ze zmienionym z tego względu ESU , to co podajemy do wniosku o dopłaty bezpośrednie, musi się idealnie zgadzać z tym co mamy we wniosku MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Nie doczepią się kolego. Również miałem poprawkę wniosku o płatność i załączników raz założonych się nie powtarza. Szkoda tylko, że trzy tygodnie leżał Twój wniosek, do czasu wykrycia takiej pierdoły. Mój leżał miesiąc i zauważyli zła datę rozpoczęcia prowadzenia gospodarstwa, ale cóż w agencji wszytko musi trwać.

To mnie uspokoiłeś. Fakt że trzy tygodnie leżał ale przynajmniej się za niego zabrali na szczęście.

A czy dostałeś już pieniądze ? Jeśli tak to po jakim czasie ?

Robiłeś jakieś poprawki w BP ? Ja zmieniałem maszyny i nie dostałem akceptacji i słyszałem że w wielu przypadkach tak było i że później przy rozliczeniu nie robili problemów :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

, to co podajemy do wniosku o dopłaty bezpośrednie, musi się idealnie zgadzać z tym co mamy we wniosku MR

 

aby napewno?

mnie się tak nie wydaje

we wniosku trzeba było wpisać powierzchnie ewidencyjną... we wniosku o dopłaty tak już nie jest...

poza tym jakby wpisać taką powierzchnie jak do dopłat we wniosku na MR to nie byłoby to zgodne z ewidencją co jest automatycznie odrzucane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie muszą być zgłaszane zmiany chyba do 30%, chyba że się przepisy teraz zmieniły

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

WItam. a kto z was dosstawal dzierzawe od rodziców a nie dostawal ziemi na wlasnosc ??? bo mój problem polega na tym z ja wlasnie zlozylem na dzierzawe i nie moge tego wszystkiego ogarnac tz: trzeba najpierw zrobic dzierzawe u notariusza na 10 lat i potem isc do geodezjii zeby zarejestrowali dzierzawe potem z swistkiem czy tam z czyms do gminy zeby obliczyli hektary przeliczeniowe i potem z nowu z jakims swistkiem do krusu zeby naliczyli ile trzeba placic tak wyglada poprawnosc. Mój problem polega na tym ze juz zrobilem u notariusza i nie chca mi zarejestrowac dzierzawy w geodezji no i nie moge isc do gminy i krusu bo nie mam swista z geodezjii. a oni mówia ze mogli by zarejestrowac gdyby moii starsi oddali mi wszyskto ziemie w dzierzawe a oni by dostawali rente/emeryture no albo jak by mi przepisali na wlasnosc ziemie.

 

Slyszalem ze przy dzierzawie mozna ominac geodezje i gmine i isc odrazu do krusu ale to nie jest prawda bo to juz przerabialem. Dzwonilem po calej warszawie(chodzi o agencje) i nikt nie ma pojecia jak to zalatwic tylko podaja numery zeby gdzies dalej chyba na inny oddzial czy cos dzwonic ale nikt nie wie jak to zrobic

 

Czy z was juz ktos zalatwial mlodego rolnika na dzierzawe ?? jak to zalatwiliscie?? Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

aby napewno?

mnie się tak nie wydaje

we wniosku trzeba było wpisać powierzchnie ewidencyjną... we wniosku o dopłaty tak już nie jest...

poza tym jakby wpisać taką powierzchnie jak do dopłat we wniosku na MR to nie byłoby to zgodne z ewidencją co jest automatycznie odrzucane...

 

W PRG w tabeli 2.2 musi być dokładnie to samo co we wniosku do dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak , z tym ,że przy wniosku o dopłaty nie wyszczególniasz co uprawiasz , tylko segregujesz na grupy JPO , UPO , TUZ itp. to też powierzchcnia konkretnej uprawy w MR może np. sie zmniejszyc kosztem powiększenia innej uprawy kwalfikującej się pod tą samą grupę do dopłat .

 

To co z tymi 30 procentami ? w jakim przypadku mają one zastosowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11

WItam. a kto z was dosstawal dzierzawe od rodziców a nie dostawal ziemi na wlasnosc ??? bo mój problem polega na tym z ja wlasnie zlozylem na dzierzawe i nie moge tego wszystkiego ogarnac tz: trzeba najpierw zrobic dzierzawe u notariusza na 10 lat i potem isc do geodezjii zeby zarejestrowali dzierzawe potem z swistkiem czy tam z czyms do gminy zeby obliczyli hektary przeliczeniowe i potem z nowu z jakims swistkiem do krusu zeby naliczyli ile trzeba placic tak wyglada poprawnosc. Mój problem polega na tym ze juz zrobilem u notariusza i nie chca mi zarejestrowac dzierzawy w geodezji no i nie moge isc do gminy i krusu bo nie mam swista z geodezjii. a oni mówia ze mogli by zarejestrowac gdyby moii starsi oddali mi wszyskto ziemie w dzierzawe a oni by dostawali rente/emeryture no albo jak by mi przepisali na wlasnosc ziemie.

 

Slyszalem ze przy dzierzawie mozna ominac geodezje i gmine i isc odrazu do krusu ale to nie jest prawda bo to juz przerabialem. Dzwonilem po calej warszawie(chodzi o agencje) i nikt nie ma pojecia jak to zalatwic tylko podaja numery zeby gdzies dalej chyba na inny oddzial czy cos dzwonic ale nikt nie wie jak to zrobic

 

Czy z was juz ktos zalatwial mlodego rolnika na dzierzawe ?? jak to zalatwiliscie?? Prosze o pomoc

 

ja dostałem premię na podstawię umowy dzierżawy od rodziców i nie było żadnego problemu, chociaż też oddali tylko część ziemi. w geodezji nie było najmniejszego problemu. a w gminie ha przeliczeniowe obliczyli na podstawie wcześniejszego wypisu z rejestru gruntów. (tego co miałem jeszcze na rodziców)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30% ma zastosowanie przy zmianach założeń biznesplanu. Czyli np jak masz 10 ha żyta w BP rozpisane na dany rok to bez zgłaszania do agencji możesz zmienić 30% tego areału np na pszenicę to wychodzi ok 3,3ha jak chcesz zmienić 4 to już pismo do agencji musi iść.

 

Kolego Jakub21 miałem zmiany w BP przed złożeniem wniosku o płatność, dostałem akceptację, potem miałem poprawkę we wniosku o płatność, było to chyba 8 grudnia i powiedziano mi w agencji że jak poprawię wniosek do 14 grudnia to pieniądze będą u mnie jeszcze w tym roku i generalnie bardzo im zależało żebym jak najszybciej zrobił tą poprawkę co było dla mnie szokiem bo zwykle wszystko mieli w d*pie, a tu wytłumaczyli co i jak poprawić. Pieniędzy jeszcze na koncie nie mam.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak , z tym ,że przy wniosku o dopłaty nie wyszczególniasz co uprawiasz , tylko segregujesz na grupy JPO , UPO , TUZ itp. to też powierzchcnia konkretnej uprawy w MR może np. sie zmniejszyc kosztem powiększenia innej uprawy kwalfikującej się pod tą samą grupę do dopłat .

 

To co z tymi 30 procentami ? w jakim przypadku mają one zastosowanie ?

 

mi mówili w odr że jak podam w BP powierzchnie np 1ha to mogę zasiać 1,3ha lub 0,7ha i nie muszę tego zgłaszać, ale jak zmniejszę powierzchnię jednego zboża to drugiego ma być więcej aby powierzchnia zbóż ogółem się nie zmieniała, i teraz się tak zastanawiam czy to prawda ?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

ja jakoś to potrafię pogodzić znaczy zwierzęta i szkołę, fakt że wstaję codziennie o 4:30 mam swój samochód więc dojazd nie jest problemem a szkoła jest oddalona o ok. 8 km. Gdy ja jestem w szkole zwierząt pilnuje dziadek i jak tylko coś to mnie alarmuje i natychmiast jestem prawie. Więc jak ktoś chce to potrafi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś to potrafię pogodzić znaczy zwierzęta i szkołę, fakt że wstaję codziennie o 4:30 mam swój samochód więc dojazd nie jest problemem a szkoła jest oddalona o ok. 8 km. Gdy ja jestem w szkole zwierząt pilnuje dziadek i jak tylko coś to mnie alarmuje i natychmiast jestem prawie. Więc jak ktoś chce to potrafi ;)

 

Oczywiście i agencji gówno do tego co Ty robisz i jak sobie radzisz. Nigdzie nie jest napisane ile godzi musisz spędzić dziennie w pracy na gospodarce. Masz osobiście prowadzić gospodarstwo a to nie znaczy że masz siedzieć 24 godziny w chlewie i patrzeć jak tuczniki przyrastają. Agencja ma tendencję do wynajdywania problemów tam gdzie ich nie ma. Myślę, że jesteś w stanie im udowodnić, że nie mają do tego podstaw tak jak ja udowodniłem, że umowa dzierżawy nie musi być zgłoszona w geodezji.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz225    0

to w końcu jak jest z tym 30% zmian w BP?? tzn ze jak chce zasiać o 1 hektar więcej pszenicy kosztem zmniejszenia uprawy innego zboża to tez muszę zgłosić to do arimr? czy te 30% dotyczy się ogólnej powierzchni uprawianych zbóż?

 

pytam się Was drodzy koledzy i koleżanki jak to w końcu jest z tymi założeniami w BP bo mi w odr mówili żebym tego przestrzegał w roku docelowym a w pozostałych nie musze tego tak przestrzegać i że mogę uprawę jednej rośliny zamienić na inną roślinę. wiec jak wkońcu jest?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Moim zdaniem jak tak przemyślałem to co piszecie i co można w tym temacie wyczytac to ,że te 30 % obowiązuje bez różnicy czy zboże czy co innego , przykładowo zamiast planowanych 2 ha pszenicy siejemy 1,70ha pszenicy i 0,30ha sadzimy ziemniaków i nie powinni się przyczepiac ;)

 

Bo jeśli prawdą byłoby to co napisał @suzuki21l z tym rygorystycznym trzymaniem sie liczby ESU , to zmiany w zasiewach zboża-zboża tez trzeba by wysyłac do arimr , bo w końcu kazde zboże ma inną liczbę ESU ;) po za tym ,czy ARIMR dało by sobie radę gdybyśmy zaczeli do nich latac z każdą zmienioną duperelą w BP?

 

Generalnie moim zdaniem nie ma co latac z takimi zmianami od razu do ARIMR , wystarczy sie pilnowac , by z tych upraw które zmieniamy ESU nie bylo niższe niż założone w BP i wszystko powinno być ok .

 

 

@suzuki - a może podpadłeś jakiejś urzędniczce i Cie tak specjalnie postraszyła :P

 

P.S. lukasz255 - mi w odr mówili tak samo cyt "... siej se co chcesz , byleby w roku bazowym , i docelowym wszystko sie zgadzało a w roku po roku docelowym ,żeby ESU nie było niższe ..." - ale Ja tam wolę się jako tako BP trzymac nawet w latach pomiędzy rokiem bazowym a docelowym ;)

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj