Polecane posty

Kamis2010    5

a od kiedy takie cyrki że najpierw wizytacja???? co to znowu za jakieś wymyślane przepisy... ja mam 3/4 dzierżawy i nic nie mówili o kontrolach przyjęli papiery i termin w ciągu 60 dni...

może dlatego że cześć pola dzierżawie od rodziców, ja tego nie wymyśliłem :) tak mi Pani powiedziała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

A może zostałeś wylosowany do wcześniejszej kontroli i przy okazji składania wniosku powiedzieli Ci o tym.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

WItam.mam taki problem panowie: kazdy mówi ze na mlodego rolnika wystarczy tylko samo swiadectwo ukonczenia szkoly np. technikum ronicze ale juz rok temu w czerwcu dawali swiadectwa ze ukonczyles samo technikum bez podania ze jest to rolnicze, no i samo takie swiadectwo nie wystarczy, trzeba zdac egzamin zawodowy, a 2 lata temu i wczesniej dawali swiadectwo ze ukonczyles technikum rolnicze i to swiadectwo jak najbardziej przechodzilo bez egzaminu na mlodego rolnika, i co wy na to panowie ??

 

 

 

mozna jakis kurs zrobic zamiast tego egzaminu?? i ile on trwa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Z tego co słyszałem to agencja ma honorować zaświadczenie ze szkoły, że skończyłeś szkołę średnią o profilu rolniczym wraz z wykazem przedmiotów. Ale to nie jest jeszcze na 100% pewne.

 

3 tygodnie po wysłaniu wniosku o płatność (2 tygodnie temu jedna poprawka) i pieniądze są na koncie (zachodniopomorskie).


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

jak bylem w agencji jakis tydzien temu w łodzi to powiedzieli mi ze samo swiadectwo ukonczenia szkoly wystarczy ale jakos do konca mi si nie chce wierzycSzkoda ze tego na pismie nie wzialem ale wogole ciekawe czy ktos bylby taki odwazny i podpisal sie pod tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Rzeczywiście, pomyliło mi się z zaświadczeniem. Tak jak kolega wyżej napisał.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

Na zaświadczenie z krusu czekałem 3 godz a decyzje dostałem na drugi dzień. Kiedyś czytałem tu na czacie że jest rozporzadzenie dla młodych rolników z naboru 2011 z marca chyba ze wystarczy świadectwo ukonczenia szkoly rolniczej i zaświadczenie jaką szkołe skończyłes z wykazem przedmiotów także egzaminu nie trzeba chyba ze dla własnej satysfakcji.

Edytowano przez mati1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

tylko to wszystko jest tak glupie ze nie jest nic pewne, dali by na stronie agenji ze wystarczy swiadectwo z saswiadczeniem i wszyscy by wiedzieli co i jak a tak to kazdy sie zastanawia czy dostanie kase czy nie i to jest najwiekszy blad agencji

 

a slyszeliscie panowie o kursach ?? ile taki kurs moze trwac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Czy ktoś z dzierżawami dostał kasę bez wizytacji??


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

z wykształceniem to sami nie wiedza jaka dokładnie szkole będą liczyć a jaka nie.... sam mam problem z wykształceniem bo mając maturę nie chcą uznać mi skończonej szkoły zawodowej.....tylko muszę skończyć coś po maturze kończący się egzaminem państwowym;/

 

naprawde dziwnie to oceniaja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale przecież tam we wniosku wpisywaliście przewidywany termin ukończenia szkoły i wpisywało się co to za szkoła i jaki tytuł daje, u mnie było wpisane technikum rolnicze wraz z tytułem technika i musiałem zdać egzamin zawodowy ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

WItam.mam taki problem panowie: kazdy mówi ze na mlodego rolnika wystarczy tylko samo swiadectwo ukonczenia szkoly np. technikum ronicze ale juz rok temu w czerwcu dawali swiadectwa ze ukonczyles samo technikum bez podania ze jest to rolnicze, no i samo takie swiadectwo nie wystarczy, trzeba zdac egzamin zawodowy, a 2 lata temu i wczesniej dawali swiadectwo ze ukonczyles technikum rolnicze i to swiadectwo jak najbardziej przechodzilo bez egzaminu na mlodego rolnika, i co wy na to panowie ??

 

 

 

mozna jakis kurs zrobic zamiast tego egzaminu?? i ile on trwa ??

 

hej w jestem z naboru 2011 i w tym roku skończyłem technikum na młodego rolnika dałem zaświadczenie ze szkoły że ukończyłem w latach XXXXXX technikum rolnicze, pesel, numer świadectwa, i dałem to do ar i mr w Białymstoku i nie dawałem egzaminu chociaż go mam i pewnie dam ale i tak nie muszę uzupełniać wykształcenia bo mam wykreślone wykształcenie w papierach i kasę mam już na koncie. ale dal wszystkiego jednak dołanczę dyplom do faktur zakupu żeby mieli.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Czy ktoś z dzierżawami dostał kasę bez wizytacji??

kolega dzierżawi grunty od rodziców i już otrzymał premie bez wizytacji a ja jeszcze czekam na kase...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

a jak to jest z kursami?? bo chyba mozna skonczyc kurs zamiast tego egzaminu ?? ile trwa taki kurs wie ktos ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Cześć jak to jest z zakupem używanych maszyn bo z tego co mi powiedziano w Odrze to się nie opłaca bawić w takie rzeczy czyli odkupywanie używanych nie starszych niż 5 letnich maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

ODR-u to ja bym nie słuchała ;)

Mi to samo mówili, ze to więcej problemu itd.

Ale nie wydaje mi się aby był problem, tylko zanim się kupi taką maszynę która ma nie więcej niż 5 lat trzeba sprawdzić czy aby na pewno nie była wcześniej brana z żadnych środków unijnych.

I kiedyś mi mówili w ODR że taką maszyne używaną trzeba wyceniać- ale czy to prawda to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

ODR-u to ja bym nie słuchała ;)

Mi to samo mówili, ze to więcej problemu itd.

Ale nie wydaje mi się aby był problem, tylko zanim się kupi taką maszynę która ma nie więcej niż 5 lat trzeba sprawdzić czy aby na pewno nie była wcześniej brana z żadnych środków unijnych.

I kiedyś mi mówili w ODR że taką maszyne używaną trzeba wyceniać- ale czy to prawda to nie wiem

no mi tez tam coś kiedyś mówili ze musi wycenić rzeczoznawca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

a jak to jest z kursami?? bo chyba mozna skonczyc kurs zamiast tego egzaminu ?? ile trwa taki kurs wie ktos ??

 

Nie jestem pewien ale kiedyś były kursy potem je zlikwidowali i podobno do dziś jeszcze nie ma takowych (przynajmniej w moich rejonach). Zostają tylko szkoły policealne,zaoczne technikum . Podobno ma się coś zmienić tak mi mówili w szkole, mają znów wejść jakieś kursy i może się okazać, że teraz zaczęło się szkołę a np. za rok będzie lepiej opłacać się zrobić kurs. Jakby nie patrzeć gdy ktoś ma czas 3 lata na uzupełnienie wykształcenia trzeba się nastawiać aby jednak zdać ten egzamin bo rzeczywiście nie wiadomo jak to będzie naprawdę.

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj