Polecane posty

AUSTERNPILZ    1

Witajcie. Orientuje się ktoś może jaki jest koszt notarialnego poświadczenia 10-letniej umowy dzierżawy do wniosku o płatność, i czy wogole musieliście to składać w takiej postaci???

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Orientuje się ktoś może jaki jest koszt notarialnego poświadczenia 10-letniej umowy dzierżawy do wniosku o płatność, i czy wogole musieliście to składać w takiej postaci???

 

Pozdro

 

Dzierżawa nie musi być koniecznie poświadczona notarialnie. Wystarczy data pewna czyli np pieczątka z gminy. Notariusz bierze ok 25 zł za podpis czyli 50 zł za umowę, chyba że wydzierżawiający też chce potwierdzenie to już 100zł (dwa podpisy X 2 egzemplarze umowy)


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Zatwierdzają wszystko oby było poprawnie..

Rozliczenie z faktur można jakoś zrobić poprzez pocztę?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

W mojej sprawie czyli zmian w biznes planie nadal nie otrzymałem odpowiedzi :( a zmieniłem tylko zakup z jednej maszyny Prasy balotnicy na Kosiarke dyskową przetrząsaczo zgrabiarke ,owijarke do balotów, agregat talerzowy oraz Tura do Ursusa C-330 3-sekcyjnego. Gdy dziś zadzwoniłem do ARiMR w Poznaniu miła pani znów powiedziała że rozpatrzy wniosek jak najszybciej i wyśle akceptacje. Zapytała przy tym czy wysłałem wniosek o płatność oraz że jeśli tak to mogę już te maszyny sobie zamówić jeśli chce uniknąć podwyżek Co o tym myślicie ?? :rolleyes:

Edytowano przez Jakub21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Orientuje się ktoś czy minister dorzuci kasy na MR2011? oczywiście dla tych co nie dostali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4
janczar810    302

Nie wiem czy dobrze obliczyłem na ile pozytywnych decyzji zostało pieniedzy

 

Limit środków dla działańna lata 2007-2013 w PLN****>>>> 1 717 102 923,32

Zawarte umowy / wydane decyzje (czynne)>>>>>>>>>>>>>>>>> 1 615 725 000,00

-----------------------------------------------------------------------------------

Tyle pieniążków pozostało z wszystkich naborów MR```````101 377 923,32

 

Czyli zostało na pozytywnych decyzji>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>1351

ODRZUCONE wnioski MR2011>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>0624

-----------------------------------------------------------------------------------

Tyle pozostało jeszcze na MR2012```````````````````````````727

 

Czyli na to wychodzi iż jest szanssa na to abyśmy dostali pozytywne decyzje do czerwca albo składac wnisoki na nabór MR2012 bo pieniądze BĘDĄ!!!!

 

Ale kurcze cos czuje ze jak sprawozdanie zrobione to raczej już nikt nic nie dołoży :(

 

Tylko nie wiem o co chodzi z "środki EFRROW"

 

ps czemu w tym sprawozdaniu jest napisane iz 624osoby odtrzymały negatywa a wegług listy na ARiMR jest ich tam 1274 ???

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Potrzebne pieniędzy dla 624 beneficjentów co Przekłada się na 46 800 000,00 zł. A pozostało środków 101 377 923,32 Czyli kasy zostało dla 1351,7 osoby

 

Także tłumaczenie ministra że niema kasy jest bezpodstawne także czekamy na jego decyzje. Ostatnio dzwoniłem do Agrobiznesu mówili mi że jeszcze minister nie podjął decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

Potrzebne pieniędzy dla 624 beneficjentów co Przekłada się na 46 800 000,00 zł. A pozostało środków 101 377 923,32 Czyli kasy zostało dla 1351,7 osoby

 

Także tłumaczenie ministra że niema kasy jest bezpodstawne także czekamy na jego decyzje. Ostatnio dzwoniłem do Agrobiznesu mówili mi że jeszcze minister nie podjął decyzji.

moglby pan minister sie pospieszyc i zrobic prezent na gwiazdke a tak powaznie ceny nieustannie pną sie w gore takze im szybciej tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

ja jak zmieniałem BP to przyszła do mnie informacja że trzeba się rozliczyć zawsze do 31 stycznia. Jak kupimy coś w 2011 to rozliczamy do 31 stycznia 2012 jak kupimy w 2012 to rozliczamy do 31 stycznia 2013 i tak co roku.

Jakiś czas temu gdzieś czytałem (chyba Top Agrar), że termin rozliczania się zmienił- już nie trzeba się rozliczyć do 31 stycznia następnego roku tylko masz na to 3 lata od wypłaty premii. Będę musiał odnaleźć ten artykuł to wtedy go tu umieszczę.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Na zakup/inwestycje macie 3 lata, ale jak już kupisz to tą fakturę musisz okazać w ciągu roku(a najlepiej jak najszybciej)


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Nie zgodzę się z tym że trzeba fakturę okazać w ciągu roku gdyż po pierwsze mój sąsiad rok temu brał kasę i w ciągu 3 lat ma się rozliczyć a po drugie mam znajomego w arimr i mówił to samo że na naszyny mam 3 lata i nie muszę się spieszyć. W biznesplanie mam napisane że kilka maszyn zakup w 2011 roku a kilka w 2012 roku ale na 2012 rok została mi już tylko jedna maszyna a arimr nie interesuje kiedy to kupie ważne żeby kupić w ciągu 3 lat. I są to pewne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ale chłopakom chodzi o rozliczanie się z zakupu maszyn a nie o czas na zakup maszyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

No właśnie mi też o to chodzi. Jeśli kupiłem maszyny to fakturę mogę dowieść przed upływem 3 lat czyli po upływie 2,5 roku mogę dowieść i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Byli u mnie kilka dni temu i powiedzieli, że mam czas do 31 stycznia aby dostarczyć faktury i potwierdzenia przelwów a i jeszcze ktoś tu pisał stronę lub dwie wcześniej, że nie oddał tego w terminie i teraz musi wrócić 15% premii. Także jest to możliwe jeśli przepisy zmieniły się wczoraj albo zależy na kogo się trafi jak zwykle.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

U mnie w zgodzie na zmiany w biznes palnie napisali że mam zawsze się rozliczyć do 31 stycznia roku następnego bo też inwestycje mam podzielone na 2 lata. I dokładnie to wyszczególnili pogrubioną czcionką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi1985    0

Witam

Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Mam takie pytanie, jestem młodym rolnikiem z naboru 2010. wniosek o płatność złożyłem w maju 2011 a pieniądze na koncie otrzymałem w czerwcu. Ostatnio trochę się zmieniło w moim życiu i chciałbym zrezygnować z tej premii, czyli oddać pieniądze i nie być już rolnikiem. Czy ktoś wie jak taka procedura wygląda i czy taka rezygnacja jest w ogóle możliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Ooo to chłopie dałeś czadu.. Zadzwoń najlepiej i się zapytaj do ARiMR a lepiej by było tam jechać osobiście bo to poważniejsza sprawa żeby ci jakiś odsetek nie naliczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej sprawie czyli zmian w biznes planie nadal nie otrzymałem odpowiedzi :( a zmieniłem tylko zakup z jednej maszyny Prasy balotnicy na Kosiarke dyskową przetrząsaczo zgrabiarke ,owijarke do balotów, agregat talerzowy oraz Tura do Ursusa C-330 3-sekcyjnego. Gdy dziś zadzwoniłem do ARiMR w Poznaniu miła pani znów powiedziała że rozpatrzy wniosek jak najszybciej i wyśle akceptacje. Zapytała przy tym czy wysłałem wniosek o płatność oraz że jeśli tak to mogę już te maszyny sobie zamówić jeśli chce uniknąć podwyżek Co o tym myślicie ?? :rolleyes:

 

też mam podobnie, odpowiedziano mi: "może pani na własne ryzyko". ja więc ryzykuję i kupuję wcześniej, bo za akceptacja to się w życiu nie doczekam, na pewno zmiany zaakceptują, bo mi doszła tylko owijarka i zmieniłam ładowacz.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Jeszcze raz w kwestii terminów rozliczania się...

Teoretycznie: do końca stycznia roku następującego po zakupie;

Praktycznie: przed upływem 3 lat od otrzymania premii!

 

Proszę nie powoływać się na tego posta w agencji, bo jak to zwykle bywa - przepis ogólnopolski a w każdym rejonie inne zasady. Na Podkarpaciu obowiązują przepisy "praktyczne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Dzisiaj złożyłem wniosek o płatność :)Pytam się pani kiedy można spodziewać kasy a ona mi że dlatego że pole dzierżawie to będzie najpierw wizytacja sprawdzająca pole :) no ładnie kasy jeszcze nie dali a już będą kontrolować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

a od kiedy takie cyrki że najpierw wizytacja???? co to znowu za jakieś wymyślane przepisy... ja mam 3/4 dzierżawy i nic nie mówili o kontrolach przyjęli papiery i termin w ciągu 60 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj