Polecane posty

Witek2010    33

Witek2010 jak wyglądała kontrola u ciebie,chodzi mi co sprawdzali,jeździli po polach czy tylko sprawdzali dokumenty?

 

 

Głównie dokumenty faktury ze sprzedaży kupna, robili zdjęcia tabliczek na maszynach potem porównują z fakturami czy się zgadza. Po polach nie jeździli tylko ogólnie sprawdzali.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Z dokumentów na stronie internetowej ARiMR:

 

W przypadku inwestycji dotyczących zakupu maszyn lub urządzeń używanych kosztem jest koszt zakupu maszyny lub urządzenia nieprzekraczający ich wartości rynkowej oraz ceny nowych podobnych maszyn i urządzeń, jeżeli:

 

1) w dniu zakupu nie były one starsze niż 5-letnie;2) są sprawne technicznie i spełniają obowiązujące normy i standardy.

 

A zatem czy jest możliwy zakup maszyny z 2007 roku w roku 2012 ?

 

 


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

Co powinna zawierac faktura vat na nowe pługi czy musi byc na niej typ i nr fabryczny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Witam!

Właśnie zamierzam złożyć wniosek o płatność. wiem ze muszę dołączyć jeszcze do niego kilka załączników. Jednym z nich jest Oświadczenie wnioskodawcy o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa. Moje pytanie brzmi: gdzie mam iść po takie zaświadczenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Witam!

Właśnie zamierzam złożyć wniosek o płatność. wiem ze muszę dołączyć jeszcze do niego kilka załączników. Jednym z nich jest Oświadczenie wnioskodawcy o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa. Moje pytanie brzmi: gdzie mam iść po takie zaświadczenie??

 

Wzór pisma jest na stronie Agencji. Sam to wypełniasz i się podpisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Dzieki koledzy ale chyba się nie zrozumieliśmy... Mi chodziło o to skąd mam wziąć oświadczenie o podjęciu samodzielnego prowadzenie gospodarstwa? Bo to musze dołączyć do wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy ale chyba się nie zrozumieliśmy... Mi chodziło o to skąd mam wziąć oświadczenie o podjęciu samodzielnego prowadzenie gospodarstwa? Bo to musze dołączyć do wniosku o płatność

 

Tak jak ci napisał kolega wcześniej ze strony Arimr tu masz link dla ułatwienia oświadczenie

 

To jest oświadczenie, a nie zaświadczenie więc je sam musisz wypełnić.

Edytowano przez WesternRiding

www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Już dokładniej nie da się wytłumaczyć

 

A rozliczenie z faktur można jakoś załatwić pocztą? Podobno oryginały chcą ostemplować. Jak to wygląda?

Edytowano przez in2dex

To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Witajcie koledzy :rolleyes: przyłącze się do tematu ponieważ także złożyłem 30 listopada wniosek o płatność do ARiMR w Poznaniu. A wcześniej, teraz we wtorek miną 3 tygodnie jak wysłałem zmiany w biznesplanie ponieważ zmieniłem zakup z Prasy stało-komorowej na inne 5 drobniejszych maszyn ale również z wykorzystaniem przy produkcji roślinnej, ale nadal nie otrzymałem żadnej odpowiedzi a gdy zadzwoniłem miła Pani po sprawdzeniu powiedziała że wyśle pocztą akceptacje. :D Już sam nie wiem jak to jest ponieważ znajomy z poprzedniego naboru także nie dostał odpowiedzi kupił maszyny takie jak napisał w poprawce i był się rozliczyć i nic mu się nie doczepili. Co o tym sądzicie ?? Dodam że odpowiedzi w sprawie wniosku o płatność jakiejś poprawki czy coś póki co nic nie przyszło. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

AAA... juz znalazłem i wydrukowałem... Dzięki bardzo za dokładne wytłumaczenie:) Aha jeszcze jedno a wypis z rejestru gruntów też muszę im wysłać bo w decyzji co ją dostałem z agencji to nic nie pisze o tym, a we wcześniejszych postach widziałem że ktoś napisał że wypis z rejestru gruntów trzeba dołączyć... w decyzji mam podane tylko: 1 dokument potwierdzajacy tytul prawny do gosp. czyli akt notarialny 2. oświadczenie o prowadzeniu gosp. 3. zaswiadczenie z krusu.

Edytowano przez Rafik87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

mam zamiar w poniedziałek złożyć wniosek o płatność i mam pytanie czy np na wiosnę mogę zmienić BP jeśli zboża które zasiałem wymarzną w zimę ?? albo zmienię ilość sianych poszczególnych zbóż ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Kolego Rafik87 ja osobiście dołączyłem im wypisy z gruntów skserowane za zgodnością z oryginałem ponieważ miałem. Tylko sprawdź czy zgadzają Ci się numery działek ich położenia oraz ich metraż ponieważ nieraz coś odejmą na jakiś rów to na drogę i już będą niezgodności.

Dokładnie to nie wiem czy musi to być dołączone ale gdybyś miał to ja na twoim miejscu bym wysłał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

To wreszcie jak nam się rozliczyć z premi jak kupiłem maszyny w 2011 to mam im wysłać do 31 stycznia 2011 czy nam w ciągu 3 lat od dnia wypłaty.bo wg dokumentu z posta pozwyżej to wynika że trzeba do 31 stycznia. Jak to dokładnie jest bo już nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekxx    0

koledzy powiem tak ja trzy lata temu dostałem tą premie i powiem wam tak patrzcie na terminy a jak cos nie wiecie to dzwoncie do agencji i nie czekajcie na wezwania bo ja czekałem i nie przysłali i teraz musze zwraca 15% bo przyszła taka informacja i czekam teraz na pismo z Warszawy kiedy do wzwrotu wiedz pilnujcie terminów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

ja jak zmieniałem BP to przyszła do mnie informacja że trzeba się rozliczyć zawsze do 31 stycznia. Jak kupimy coś w 2011 to rozliczamy do 31 stycznia 2012 jak kupimy w 2012 to rozliczamy do 31 stycznia 2013 i tak co roku.

Edytowano przez czita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W końcu toś to sprecyzował :)

 

Kolego wyżej prosiłbym ,żebyś może edytował posta i dał to zdanie większą pogrubioną czcionką - może dzięki temu za kilka stron znów ktoś o to nie będzie pytał ;)

 

A z mojej strony takie pytanie : jak kupujemy maszynę , to płacimy przelewem (pow. 10tys zł) i od banku jakiego dokumentu musimy żądać gdy już dokonamy transakcji ? pytam , bo kto pyta nie błądzi , a pamiętam kilka miesięcy temu w agrobiznesie był reportaz o młodym rolniku któremu własnie z banku zabrakło jakiegoś świstka , a po transakcji nie chcieli mu już go wydać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar w poniedziałek złożyć wniosek o płatność i mam pytanie czy np na wiosnę mogę zmienić BP jeśli zboża które zasiałem wymarzną w zimę ?? albo zmienię ilość sianych poszczególnych zbóż ??

 

Kolego zmiany dotyczące do 30% powierzchni upraw nie musisz zgłaszać, powyżej 30% już musisz.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trusvip    0

pawlus224 to chodzi o to ze jak przelejesz kasę za sprzęt to od banku musisz wołać potwiedzenia przelewu (to jest potwierdzenie że kasa została przelana z twojego konta na tego klienta co od niego bierzesz sprzęt)

 

(potwierdzenia) *****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. Jestem Młodym rolnikiem z naboru 2010 (mazowieckie), a gospodarstwo przejąłem w 2011. Złożyłem korektę BP w Październiku 2011 i dzwoniłem dziś do ARiMR żeby się zapytać kiedy otrzymam jakąś wiadomość w sprawie tych poprawek. To powiedziano mi że musze jeszcze poczekac kilka miesięcy na jakąkolwiek decyzje. Nie rozumiem tego jak u niektórych co się wypowiadali wyżej korekta Biznes Planu została zawierdzona w 2 tygodnie a ja musze czekac kilka miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem Młodym rolnikiem z naboru 2010 (mazowieckie), a gospodarstwo przejąłem w 2011. Złożyłem korektę BP w Październiku 2011 i dzwoniłem dziś do ARiMR żeby się zapytać kiedy otrzymam jakąś wiadomość w sprawie tych poprawek. To powiedziano mi że musze jeszcze poczekac kilka miesięcy na jakąkolwiek decyzje. Nie rozumiem tego jak u niektórych co się wypowiadali wyżej korekta Biznes Planu została zawierdzona w 2 tygodnie a ja musze czekac kilka miesięcy...

 

Są dwa rodzaje poprawek do PRG (biznesplanu). Pierwsze to takie które nie wpływają znacząco na założenia biznesplanu i w tym wypadku Agencja odpowiada pismem jakie zaprezentował nam darkuspinex kilka postów wcześniej. Drugi typ poprawek to poprawki wpływające na założenia bp i odpowiedzią na nie jest Decyzja Prezesa Agencji. Trzecią opcją o której pisałem są zmiany dotyczące powierzchni mniejszej niż 30% areału lub 30% pogłowia w przypadku produkcji zwierzęcej i tu zgłoszenie nie jest potrzebne. Podejrzewam, że ma to wpływ na szybkość rozpatrywania wniosku o zmianę bp. Chociaż duże znaczenie, może nawet większe ma widzimisie pracowników Agencji. Dla przykładu mój wniosek o płatność leżał nie ruszany przez miesiąc w Agencji. Po moich telefonach w 15 min go sprawdzili i ujawnili błędy, jakby nie mogli tego zrobić wcześniej. Na drugi dzień zadzwonili żebym jak najszybciej poprawił wniosek bo chcą w tym miesiącu wypłacić premię.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

słuchajcie w zeszłym tygodniu przyszło pismo z arimr-u, siostra dostała tego młodego rolnika, że zamiast nie pracować 3 lata może tylko rok. czy zmienili coś?

Znalazłem coś takiego:

1)podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik co najmniej do dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pomocy;

czyli to jest jednoznaczne, przecież nie mozna płącis krusu i zusu? chyba ze coś się zmieniło albo jak to z rodziną, najlepiej tylko na zdjęciu :lol:

Edytowano przez pic2ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie w zeszłym tygodniu przyszło pismo z arimr-u, siostra dostała tego młodego rolnika, że zamiast nie pracować 3 lata może tylko rok. czy zmienili coś?

Znalazłem coś takiego:

1)podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik co najmniej do dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pomocy;

czyli to jest jednoznaczne, przecież nie mozna płącis krusu i zusu? chyba ze coś się zmieniło albo jak to z rodziną, najlepiej tylko na zdjęciu :lol:

 

Polecam poczytać wcześniejsze posty. Temat już przerobiony.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj