Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek26    0

Kolezanki i koledzy, mam taką sprawe. Zmieniałem swój biznes plan co do zakupu sprzętów, wysłałem to do agencji około 3 tygodni temu- i jak narazie nie mam żadnej odpowiedzi od nich- czy ktoś był jest w podobnej sytuacji bo nie wiem czy mam czekac na decyzje od nich i dopiero kupowac sprzet?????? Nie ukrywam że zalezy mi na czasie bo maszyny drożeją więc sami rozumiecie..... Dodam że jestem z mazowieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Kolezanki i koledzy, mam taką sprawe. Zmieniałem swój biznes plan co do zakupu sprzętów, wysłałem to do agencji około 3 tygodni temu- i jak narazie nie mam żadnej odpowiedzi od nich- czy ktoś był jest w podobnej sytuacji bo nie wiem czy mam czekac na decyzje od nich i dopiero kupowac sprzet?????? Nie ukrywam że zalezy mi na czasie bo maszyny drożeją więc sami rozumiecie..... Dodam że jestem z mazowieckiego.

Jeśli zmieniałeś tylko lata w których chcesz kupić dany sprzęt to na 99% będziesz miał zaakceptowaną poprawkę,ale jeśli zmieniasz na inny sprzęt to nie gwarantuje,sam robiłem korekte daty realizacji zakupu sprzętu z 2011 na 2013 to przeszło bez problemów tylko tyle że mieli jakiś mętlik jak zwykle w ARIMR,czkałem ok miesiąca i żadnej odpowiedzi,dopiero jak zaczełem do nich wydzwaniać to odpowiedz pozytywna przyszła po kolejnym miesiącu,także jeśli czekasz dopiero 3tygodnie to nie chce cie martwić ale prawdopodobnie możesz sobie jeszcze troche poczekać na odpowiedz,chyba że zaryzykujesz i kupisz te maszyny :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

KOLEGO PREZES91WLKP a mógłbys zdradzic co im napisałeś w tym podaniu , dlaczego chcesz zmienic termin zakupu sprzetu??? jak to uzasadniłeś?? ja zmieniałem sprzety miałem ciagnik zapisany ale nie zakwalifikowałem sie na MODERNIZACJE i lipa dlatego zmieniłem na ładowacz i belarkie . i chciałem razem zmienic date ,rok zakupu , np, zapisany zakup wcześniej miałem na 2011/2012 i ta babka co mi zmieniała to powiedziła , że daty zakupu lepiej nie zmieniac, bo to by było takjakby 2 zmiany, i wtedy mogą sie nie zgodzic, i tak zostawiłem ten planowany rok inwestycji 2012 , A chciałem zrobic zakup ładowacza 2012 a belownicy w 2013. i tak bym sie spokojnie w terminie wyrobił bo termin 3lat od wypłaty kasy bede miał dopiero w styczniu 2014, ale ta babka mi tak poiwiedziała i juz tak zostawiłem, chociaz bardzo mi to nie na ręke........ bo chciałem tą kase na troszkie inny cel chwilowo zainwestowac........ a tu lipa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Do rozliczenia z agencją potrzeba fakturę czy dowód przelewu? A może i to i to? Oczywiście patrząc z praktycznego punktu widzenia więc pytanie do tych co sie już rozliczali...

 

Trzeba faktury i dowód wpłaty też wiem to na 100 % teoretycznie dziś a jutro będę wiedział praktycznie jak to wygląda.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

ja dostałem odpowiedz po 2 tygodniach. Przyjęli zmiany bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Kolezanki i koledzy, mam taką sprawe. Zmieniałem swój biznes plan co do zakupu sprzętów, wysłałem to do agencji około 3 tygodni temu- i jak narazie nie mam żadnej odpowiedzi od nich- czy ktoś był jest w podobnej sytuacji bo nie wiem czy mam czekac na decyzje od nich i dopiero kupowac sprzet?????? Nie ukrywam że zalezy mi na czasie bo maszyny drożeją więc sami rozumiecie..... Dodam że jestem z mazowieckiego.

Ja też złożyłem wniosek o zmiany tylko, że u mnie sporo się zmienia... Mija już półtorej tygodnia a dokumenty nawet nie dotarły do arimr...

Kto prowadzi twoją sprawę?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

Ja w poniedzialek bylem w Białymstoku kolejki nie bylo wszystko załatwilem w 20 minut włacznie z czekaniem w kolejce.....a ludzie jak ludzie różne mają humory tylko mnie jeden gosc rozśmieszył jak jedne zdanie powiedział:) :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Z tą zmianą realizacji inwestycji to jest tak ,że jesli np. mamy termin 2013 rok , to jesli kupimy sprzęt w 2012 to nic się nie dzieję ? prawda ? tylko rozliczamy się dopiero w 2013 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem realizację wpisaną w bp w 2012 a kupiłem w tym roku, pytałem w odr to mówili że można wcześniej ale faktury trzeba zawieść po zakupie ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Dziś do mazowieckiego oddziału nie mogłem się dodzwonić.. na żaden numer.. nie odbierają


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz89    0

Jest kasa na koncie lubelskie, wniosek o płatność wysłany 6 października, 6 grudnia przelew. Bez poprawek.

Jednak Mikołaj istnieje :lol:

 

Pytanie co teraz? :unsure: Wszystko drożeje, zakup mam zaplanowany na 2012 czy ktoś jest w takiej sytuacji? Można na 100% kupić teraz a rozliczyć się z Agencją w nowym roku i będzie grało? Jak to ma się do Planu?

 

Z góry dzięki za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

jeśli nie chcesz płacić wyższej ceny po nowym roku to po prostu jedź do przedstawiciela podpisz z nim umowę przedwstępną kupna sprzedaży gdzie będziesz miał cenę na chwilę obecną i termin realizacji np w lutym i ostateczne podpisanie umowy, wpłać zaliczkę i to wszystko. Kupisz wtedy w 2012 ale po cenie z 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mi mówili na temat roku inwestycji w ODR ...

 

ale może nie pisać co , bo jak pisaliście wcześniej to niewiarygodne źródło informacji :unsure:

 

W każdym razie osoba która robiła mi wniosek , że mogę kupowac ciągnik przed terminem w bp. byle nie po ;)

 

 

... ale zaraz zaraz , co macie wpisane w tabeli "1.3Planowane etapy rozwoju gospodarstwa " ?

Ja mam:

"od 2011r. do 2013r. Zakup ciągnika o mocy 33-66km"

 

Więc jak rozumiem moge kupić ciągnik zarówno w tym roku jak i w 2012 i 2013

 

Ale żeby było śmieszniej , to w tabeli "5.2 Planowane inwestycje"

mam :

"1.Zakup nowego ciągnika rolniczego o mocy 33-66km , rok realizacji : 2014 "

 

 

:lol: To kiedy ja go mam kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mastach    0

Wie ktoś może ile czasu się czeka na decyzje w sprawie zmiany biznesplanu.Ja mam podobną sytuacje do ciebie pawlus w tabeli 1.3 mam wpisany zakup ciągnika rolniczego lata 2011-2013,a w tabeli planowane inwestycje zakup 2011.Jak składałem poprawkę poszyłem się spytać i okazało się że od dnia przelewu jest trze lata na zakup tego traktora ,ważne jest żeby przed upływem tego czasu imienna faktura i potwierdzenie przelewu przesłać do agencji i to wszystko.Dlaczego masz wpisany traktor o mocy 33-66 km ,nie lepiej było wpisać zakup traktora o wartości np.65 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może ile czasu się czeka na decyzje w sprawie zmiany biznesplanu.Ja mam podobną sytuacje do ciebie pawlus w tabeli 1.3 mam wpisany zakup ciągnika rolniczego lata 2011-2013,a w tabeli planowane inwestycje zakup 2011.Jak składałem poprawkę poszyłem się spytać i okazało się że od dnia przelewu jest trze lata na zakup tego traktora ,ważne jest żeby przed upływem tego czasu imienna faktura i potwierdzenie przelewu przesłać do agencji i to wszystko.Dlaczego masz wpisany traktor o mocy 33-66 km ,nie lepiej było wpisać zakup traktora o wartości np.65 tys zł

 

a jak nie jest pewny jaki ciągnik kupi to lepiej podać przedział od-do

ja podawałem przedział mocy i do jakiej kwoty, w tym roku też tak było?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja np podałem przedział pojemności opryskiwacza a nie podawałem kwoty bo to różnie bywa z tymi cenami i markami.... a i tak przekraczam tą pojemność o 300 litrów i nie mam zamiaru zmieniać biznesplanu szkoda czasu i nerwów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wpisałem i wartość ;) w moim przypadku 70 tys zł - przewidywana wartość inwestycji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Jeśli chodzi o zmiany w Biznesplanie, to decyzje pozytywną dostałem po ok. 2 tygodniach od dostarczenia wniosku przez pocztę do ARiMR. Ja u siebie wykreślałem ciągnik i zmieniałem pojemność zbiornika opryskiwacza sadowniczego. Wniosek o płatność wysyłałem na początku października i do tej pory kasy na koncie brak. Dodam że jestem z woj. mazowieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Jest kasa na koncie lubelskie, wniosek o płatność wysłany 6 października, 6 grudnia przelew. Bez poprawek.

Jednak Mikołaj istnieje :lol:

 

Pytanie co teraz? :unsure: Wszystko drożeje, zakup mam zaplanowany na 2012 czy ktoś jest w takiej sytuacji? Można na 100% kupić teraz a rozliczyć się z Agencją w nowym roku i będzie grało? Jak to ma się do Planu?

 

Z góry dzięki za pomoc. :)

Długo czekałeś, ja złożyłem 14 Listopada o płatność 24 poprawka a 8 Grudnia pieniądze na koncie :) W Podlaskiem jednak ARiMR nie próżnuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Mam info dla osób którzy już coś kupili lub będą kupować. Chodzi mi dokładniej kiedy trzeba dostarczyć faktury i potwierdzenia przelewu. Wylosowany byłem do kontroli i okazało się, że jest na to 2 miesiące bo miałem faktury z 1 grudnia a do końca stycznia trzeba dostarczyć.

 

Patrzcie dokładnie na numery fabryczne bo mogą się nie zgadzać faktura i numer na maszynie.

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

1 rok chyba jest na rozliczenie. Lub nie dłużej niż 3 lata od wypłaty pomocy.Tak gdzieś słyszałem. AleTo chyba dla tych z naboru od 17 sierpnia2010r bo wcześniejsze mają inaczej się rozliczać tak jak pisał kolega @witek2010

Edytowano przez jankes91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mastach    0

Witek2010 jak wyglądała kontrola u ciebie,chodzi mi co sprawdzali,jeździli po polach czy tylko sprawdzali dokumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jak maja rozliczac sie Ci którzy dostali juz premie ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj