Polecane posty

Madzia20    16

Jak się nie myl to jest zaświadczenie potrzebne

Ale nie jest czasem tak że może zostac wydane dopiero po 21 dniach od decyzji, aby było prawomocne?

Bo bez uprawomocnienia się czegoś tam ARiMR nie chce takich zaświadczeń...???

Edytowano przez Madzia20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku wysłałem decyzję i miałem telefon z agencji żeby dosłać zaświadczenie. W KRUS-ie zaświadczenie wydali od ręki.

Dzięki wielkie.

 

Madzia 321 dni? Skąd taka liczba?


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@petrol - znaczy ,żeby wszystko było jasne to decyzja o dopłatach przyszła oczywiście do rodziców , do mnie przyjdzie w przyszłym roku ;) Okazało się też ,że była kontrola pierwszy raz , i są róźnice w areale o 0,01ha , ale w granicy błędu , także potrąceń nie ma :)

 

 

 

W zeszłym roku decyzja była w listopadzie , a pieniądze na koncie po nowym roku , pierwszego roku dopłaty przyszły na swięta , a raz były w Kwietniu , także trudno coś wywnioskować kiedy można się spodziewać pieniędzy ;)

 

Zaświadczenie z KRUS nic nie kosztuje i wydają je od ręki ;)

Mi nikt o uprawomocnieniu nie wspomniał , a ubezpieczony jestem od 12 października , czyli od daty nabycia gospodarstwa , mimo ,że wniosek o ubezpieczenie składałem miesiąc później , więc jesli obowiązuje uprawomocnienie to może od tej daty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

witam ja już premie dostałem na konto 15 listopada i już zaczełem wydatkować bo maszyny które chcę kupić od nowego roku idą w górę a wiec zawsze będzie taniej kupić w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Dziś dostałem zgodę na zmianę BP. Odpowiedź dostałem w niecałe 2 tygodnie od wysłanie zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj w końcu złożyłem wniosek o płatność. Zebranie wszystkich dokumentów od dnia przepisania gospodarstwa do dzisiaj zajęło mi 21 dni (14 roboczych pn-pt). Dam wam znać po jakim czasie pojawią się pieniądze, czyli ile się czeka na Mazurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mi to zajęło "tylko" 2 miesiące , bez 6 dni :lol: Wniosek kompletny - jutro jadę :)

 

Składacie razem orginał nadania nr. gospodarstwa do wniosku o płatność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

byłem na szkoleniu rolniczym, dwu dniowym, teoria i praktyka , między innymi dowiedziałem się że młodzi rolnicy(którzy nie ukończyli 40 roku życia) będą otrzymywać 25% większe dopłaty., parenaście stron wcześniej ktoś już rzucił takim hasłem , no ciekawe było by fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@pawlus ten numer tylko wpisujesz na wniosku o płatność, tylko na to on tam potrzebny jest ;p

 

Po ponad miesiącu w końcu na koncie przybyło :D Mazowsze, bez żadnych poprawek ;) I nauczka na przyszłość jest-wszystkie wnioski wypełniać samemu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Nie był bym taki zadowolony co do tego że żadnych poprawek nie ma! Po roku dopiero mogą się przyczepić do planu rozwoju gospodarstwa. Oni tam cały czas w tych papierach siedzą, mają na to 5 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

byłem na szkoleniu rolniczym, dwu dniowym, teoria i praktyka , między innymi dowiedziałem się że młodzi rolnicy(którzy nie ukończyli 40 roku życia) będą otrzymywać 25% większe dopłaty., parenaście stron wcześniej ktoś już rzucił takim hasłem , no ciekawe było by fajnie

 

Ale to chyba tylko do 25ha maja zamiar dodać, powyżej tej powierzchni mają być już normalne stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Mogą się przyczepić każdemu, zawsze i do wszystkiego. Za 2 lata biorę resztę ziemi to i tak będę wprowadzał poważne poprawki do BP, więc wszystko będę mógł sobie uaktualnić wtedy.

@pawlus cierpliwości ;p Teraz robię oborę dla byków i nawet nie mam kiedy jeździć ;p Ale przed nowym rokiem brak będzie załatwić lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będąc ubezpieczonym w KRUS nie można pracować na etacie, ani prowadzić działalności gospodarczej, to wiem. Ale czy umowa o dzieło, albo umowa zlecenie również jest wykluczona?


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

Umowa o dzieło tak, umowa zlecenie nie bo tam wchodzi już ZUS ale nie zawsze.

 

A tak na marginesie dziś otrzymałem pismo z ARiMR w sprawie MR z którego wynika że okres obowiązkowego ubezpieczenia w KRUS został zmniejszony z 3 lat do jednego roku na mocy rozporządzenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam145    0

panowie.

we wniosku młody rolnik zapisałem ziemie swoja+dzierżawy. to teraz jak jadę składać wniosek o płatność to muszę przedstawić akt notarialny no swoja ziemie i umowę na dzierżawę tez ?? wystarczy zwykła czy trzeba za pośrednictwem notariusza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

panowie.

we wniosku młody rolnik zapisałem ziemie swoja+dzierżawy. to teraz jak jadę składać wniosek o płatność to muszę przedstawić akt notarialny no swoja ziemie i umowę na dzierżawę tez ?? wystarczy zwykła czy trzeba za pośrednictwem notariusza??

Trzeba przynajmniej w gminie i z datą pewną .

 

A ja mam takie pytanie :) czy mogę jako dzierżawę zgłosić pole jak jest na ojca i dwójkę dzieci i wszyscy mi się podpisali na umowie ??? czyli od wszystkich dzierżawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

@pawlus ten numer tylko wpisujesz na wniosku o płatność, tylko na to on tam potrzebny jest ;p

 

Po ponad miesiącu w końcu na koncie przybyło :D Mazowsze, bez żadnych poprawek ;) I nauczka na przyszłość jest-wszystkie wnioski wypełniać samemu ;p

No ładnie:)

Z agromaszu bierzesz sprzęty? Ja papiery wysłałem i mija tydzień i nie dotarły


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ale to chyba tylko do 25ha maja zamiar dodać, powyżej tej powierzchni mają być już normalne stawki.

 

Nie wiem czy może ja źle kiedyś słyszałem ale kojarzy mi się, że mają dostać te większe dopłaty tylko Ci od 25 ha wzwyż.

 

Pytanie z innej beczki. Kiedy jest najlepiej zrobić dzierżawę tzn. żeby było najmniejsze zamieszanie w zmienianiu wniosków o dopłaty? W ODR dokońca nie wiedzą kiedy to zrobić. Czy początek roku styczeń-luty to dobry termin do zmian czy dopiero później?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@pawlus ten numer tylko wpisujesz na wniosku o płatność, tylko na to on tam potrzebny jest ;p

 

Po ponad miesiącu w końcu na koncie przybyło :D Mazowsze, bez żadnych poprawek ;) I nauczka na przyszłość jest-wszystkie wnioski wypełniać samemu ;p

 

 

Dałem im to zaświadczenie z ARIMR powiatowego o nadaniu numeru gospodarstwa - nie protestowali :P

 

Akt notarialny sobie skserowali , ale trzeba najlepiej miec skserowane we własnym zakresie , bo niezbyt entuzjastycznie chcą kserowac sami (dotyczy wszelkich zaswiadczeń , dokumentów oprócz faktur - te kseruja sobie sami , oczywiście orginały trzeba mieć przy sobie ;)

 

Duży ruch dziś w lubelskim ARIMR .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@in2dex nie, jakoś do Agromaszu nie mam zaufania, chociaż dowiadywałem się u nich ;) A papiery zawoziłem osobiście-tak jest najpewniej.

@Pawlus na pewno lepiej zawieźć za dużo jak za mało :)

 

Do rozliczenia z agencją potrzeba fakturę czy dowód przelewu? A może i to i to? Oczywiście patrząc z praktycznego punktu widzenia więc pytanie do tych co sie już rozliczali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dokładnie :)

 

Ja się nie rozliczałem , ale dziś podpatrzyłem gdy stałem w kolejce ,że ludzie przynoszą faktury ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj