Polecane posty

in2dex    0

Nie zgadzam się z wami.

We wniosku pisze "(Razem z VAT)" i piszemy z VAT. Nie ma tam rubryki odnośnie Urzędu skarbowego. A mamy dostajemy 75000 bez podatku.

Zadzwonię potem do gostka który odpowiada za MR w krajowej ARiMR i zobaczymy co powie na ten temat.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jezeli ktoś jest na vat to musi wydac 52tys netto na maszyny, a jak jestes na ryczałcie to 52tys brutto. Tak było wcześniej i tak jest do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza001    0

in2dex dobrze mówi moim zdaniem.

Bo my dopiero zaczynamy to 75000zł dostajemy i to nie żadne brutto czy netto z tego mamy 70% wydać i tyle. W MR nigdzie nie jest napisane netto tylko ze mamy przedstawić faktury na 52500 brutto. A tym z agencji to chyba się już miesza z Modernizacją bo tam jest jakiś podział taki. Ale zresztą w agencji się nie powie że jest się na Vacie to nikt się nie będzie czepiał :D

Moim skromnym zdaniem :)

Edytowano przez misza001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Może nie niedowiarek jestem, ale nie ma co się powoływać na urzędników z ARiMR bo tam ilu pracowników tyle wersji.

Jak mi ktoś pokarze gdzie pisze, że jak się jest na VAT to trzeba wydać cenę netto to ma flaszę ode mnie.

Przy modernizacji, zróżnicowaniu może i tak ale nie w MR


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Faktycznie może im się miesza..zresztą mi tez już :D

Mi powiedzieli że nie ma różnicy i mam wydac po prostu 52500brutto, ale w tygodniu jeszcze raz będę dzwonić i zobaczę co jeszcze wy tam wyciagniecie od ARiMR.

Albo dla świętego spokoju zadzwonię tam gdzie maszyne kupuje i zapytam czy mi wystawią fakturę na 74575zł :) w sumie ja i tak kupuję coś za 74tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

A propo.. Słyszeliście o sprzedawcach którzy zawyżają delikatnie faktury?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Przeczytalem wszytko na stronie ARiMR o premi MR i rzeczywiscie nic nie jest napisane o cenach netto dla vatowcow, poprostu swoja wiedze oparłem o informacje od pracownika ARiMR który prowadzilł mój wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Odnośnie dyskusji o brutto/netto

 

Cały problem polega na dość niejasnym przepisie, który mówi jakie o wydatkach na inwestycje, który odwołuje się do kosztów kwalifikowalnych z rozporządzenia o Modernizacji Gospodarstw Rolnych. Niestety są dwie możliwości interpretowania tego:

- albo masz spełnić wszystkie wymogi odnośnie godnie z tym rozporządzeniem (bez VAT, zapłata gotówką tylko do 10 tys. zł itp.) - tak może uważać część Oddziałów,

- albo to tylko lista rodzajów kosztów (zakup maszyn, urządzeń, budowa obiektów ...) i pozostałe wymogi nie muszą być spełnione - tak uważa Centrala.

Więc raczej nie powinno być większych problemów w przypadków kosztów brutto, bo nawet jak Oddział stwierdzi jak w pierwszym to Centrala przy odwołaniu powinna uznać je w drugim wariancie.

Ale to nic pewnego, bo dopiero są pierwsze sprawy z tym rozliczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Hej mam pytanie odnośnie liczby punktów ESU. Mianowicie w roku bazowym posiadałem 5,1 ESU (2011) ale w roku 2012 wychodzi mi na to że będe miał tylko 4,1 punkta. Czy jest to możliwe, czy nie mogę spaść poniżej wielkości w roku bazowym (5,1) czy wystarczy że nie spadnie poniżej 4 ESU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinb8    0

Witam.

Mam pytanie odnośnie wykształcenie żeby dostać 75tys trzeba mieć wykształcenie rolnicze ja niestety nie mam, więc muszę iść do jakiejś szkoły związanej z rolnictwem tylko czy na końcu muszę zdać egzamin techniczny czy wystarczy ze skończę szkołę i będę miał świadectwo ukończenia bez zdanego technika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

mam takie pytanie wybieram się do powiatowego ARiMR w celu wpisu do producentów rolnych co muszę mieć tam ze sobą wiem że nr. konta i moje dane mam NIP ale regonu nie mam czy muszę go wyrobić??? czy coś po za tym potrzebuję??? A jeśli będę miał przepisaną od ojca trzodę i opasy do numeru siedziby stada jest jakiś inny wniosek???? :D :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żeby zgłosić numer siedziby stada musisz drugi wniosek wypełnić ale wcześniej musisz złożyć wnisek o numer gospodarstwa, raczej obie te sprawy załatwisz od razu

regonu nie trzeba do numeru gospodarstwa ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Hej mam pytanie odnośnie liczby punktów ESU. Mianowicie w roku bazowym posiadałem 5,1 ESU (2011) ale w roku 2012 wychodzi mi na to że będe miał tylko 4,1 punkta. Czy jest to możliwe, czy nie mogę spaść poniżej wielkości w roku bazowym (5,1) czy wystarczy że nie spadnie poniżej 4 ESU?

Nie może Ci spaść. Zmień biznes plan i zrób tak, że w roku bazowym będziesz miał ok 3ESU, a w roku końcowym zrób sobie np. 4,01ESU.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W piątym roku musi być ESU ponad 4 i większe niż w roku bazowym. Czyli u ciebie w 2016 ma być ESU ponad 5,1.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

W tabeli 6 (biznesplan)odnośnie ESU jaki mieliście wpisany rok docelowy? ja mam 2017, ale przeprawiłem na 2015. Pytam bo robię aneks do biznesplanu


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

docelowy też mam 2017 i wtedy pod ten rok to już sobie sasiewy uszykuje i dam radę, ale w tym roku akurat mam już zasiane 9 ha pszenicy , 2,5 rzepaku jeżeli esu nie może mi spaść względem roku bazowego to pszenice będe musiał orać na wiosne i siać buraki :( . Mi chodzi o lata między rokiem bazowym, a docelowym (2012-2016). Może być niższe czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Odnośnie wydania 70% kwoty netto czy brutto:

 

W instrukcji wypełniania PRG jest wyraźnie napisane:

 

Beneficjent, który otrzymał premię, będzie zobowiązany do zaangażowania przynajmniej 70% kwoty pomocy (52 500 zł) w proces modernizacji i rozwoju gospodarstwa. Kwota ta odnosi się do wydatków brutto (łącznie z podatkiem VAT)

 

Jest to napisane na trzeciej stronie. Myślę, że więcej w tym temacie pisać nie trzeba i wszystko jest jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

jak jest z tym ESU bo w tym roku zasiałem zboża całkiem inaczej niż w biznes planie jest podane czy muszę zmieniać BP za każdym razem jaki inaczej zasieję czy ma być tylko nie mniej niż w roku bazowym tych ESU w 2016-2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jezli chodiz o same zasiewy zboza to nie musisz z byle czym do agencji latać ale jak masz w biznesplanie że masz 10 ha pszenicy a zamiast tego posadzisz 10ha ziemniaka to trzeba zgłaszać, ale jak posiejesz 10ha żyta to nie musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to nie trzeba zgłaszać zmian do 30% czyli jak masz w PRG 10 ha pszenicy, posiejesz 7 ha a 3 posadzisz ziemniaka to nie musisz zgłaszać. Zmiany powyżej 30% powierzchni muszą być zgłoszone. Taka jest wersja urzędowa. Jak jest w praktyce, nie wiem i sam się zastanawiam.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

potrzebuje elektronicznej wersji Planu rozwoju gospodarstwa,bo nie wiem czemu zawsze pobiera mi się tylko pierwszastrona a ja potrzebuje tabeli 5.2 planowane inwestycje jak by ktos mógł niech podeśle na danielb13@op.pl

zmieniał ktoś z was maszyny?długo czekaliście na rozpatzrenie i czy byly z tym jakies problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Ja zmienialem ale żadna odpowiedź nie przyszła.i nie wiem właśnie czy muszą cos mi przysłać że się zgadzają na te zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Ja zmienialem ale żadna odpowiedź nie przyszła.i nie wiem właśnie czy muszą cos mi przysłać że się zgadzają na te zmiany?

 

Ja dziś wysłałem, a ty kiedy? Dołączaliśmy podanie o zmane BP, a wg ustawy muszą nam odpowiedzieć niezwłocznie ale nie później do 30dni


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Z 4 miesiące temu wysłałem.facet co mi robił wniosek i zmiany nic nie mówił że bym czekał na decyzję ,tylko że jak chce to już mogę kupować maszyny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj