Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielek24    30

@Madzia20 z tego co koledzy wyżej piszą,oraz z mojego dzisiejszego tel do agencji wynika,że jak jesteś na vacie kupując maszyny,którymi chcesz rozliczyc premie to ich wartość powinna wynosić 64575tyś brutto czyli wymagane52500netto,czyli poprostu jesteś na vat operujesz tylko kwotami netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Lecz we wniosku pisze, że wpisuje się kwoty brutto. Przewidywany koszt razem z Vat ma wynieść 52500 zł brutto.

 

Agencja przecież nie pyta jak się rozliczamy z US.

Jeżeli by chcieli netto to wpisali by netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Dziś dostałem pismo z ARIMR że skrócono mi okres obowiązkowemu podleganiu w KRUS z 3 lat do 1 roku super :) teraz można będzie legalnie podjąć pracę :) bo z gospodarstwa 15 ha to można umrzeć z głodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

@Madzia20 z tego co koledzy wyżej piszą,oraz z mojego dzisiejszego tel do agencji wynika,że jak jesteś na vacie kupując maszyny,którymi chcesz rozliczyc premie to ich wartość powinna wynosić 64575tyś brutto czyli wymagane52500netto,czyli poprostu jesteś na vat operujesz tylko kwotami netto

 

Telefonicznie powiedzieli mi to samo. Dzisiaj będę ARiMR to dokładnie się wypytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza001    0

Witam wszystkich! Jestem tutaj nowy ale także składałem wniosek na młodego rolnika i się załapałem. Nabór 2011r. Jestem po złożeniu wniosku o płatność (25 października) i cisza... Może ktoś jest z lubelskiego co dostał już kasę i ile czekał?

 

A apropo tego Vatu to sam zastanawiam się na przejście od nowego roku.

Ale to nie jest tak jak mówicie że wam zwrócą tylko się prowadzi księgowość kupna i sprzedaży.

Więc jak jest się na plusie to tą sumę zwracają. A więc moim zdaniem arimr powinna nic do tego nie mieć im się przedstawia faktury na 52500zł brutto i git :) Poprawcie mnie jeśli ktoś się dokładnie dowiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Też jestem tego zadnia.

Jeśli ma się sprzedaż to wiadomo, że całości się nie odzyska tego Vatu.

 

W zasadzie warto zapytać w swoich oddziałach.

Bo ja kwoty wpisywałem brutto tak jak chcieli we wniosku.

Teraz Jak coś kupiłem za 10 000 zł brutto tak jak chcieli i było wpisane we wniosku to przyjmą oni że kosztowało to 7 700 zł. bo będą brali kwotę netto?? a za te 2 300 różnicy to co mam sobie teraz korektę biznesplanu robić i coś dokupić??

 

A co za sprzętami kupionymi przed wejściem na Vat? to z tego wynika że trzeba też decyzje z US od kiedy się jest na Vacie czynnym pokazać?

 

Śmieszne trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Jak napisałem ze kupie pług za 25 brutto a kupiłem za 20 tys brutto to sie przyczepią? Wydaje mi sie że nie. Obchodzi ich to żeby wydać te 70 % na zaplanowane maszyny a nie to ile poszczególna kosztuje bo wiadomo ceny sie zmieniają a w BP podaje sie tylko ""Przewidywany koszt razem z vat"". Jak bym miał np 10 maszyn ich zakup rozłożony na 3 lata to przy każdym zakupie bym musiał im zmiany wysyłać :lol:

Edytowano przez jankes91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No więc nie wiem gdzie teraz leży prawda :)

Ale Pani z mojego województwa w ARiMR powiedziała mi że ich nie interesuję czy jestem na VAT czy nie i po prostu mam się rozliczyć z kwoty brutto 52500.

Więc na to wychodzi że to co wyżej pisali koledzy jest nieprawdą.

Ale jestem jeszcze ciekawa odpowiedzi zetorr6441- ciekawe co jemu powiedzą.

 

Ja na 98% jade jutro do US składac zgłoszenie rejestracyjne VAT-R- tylko jeszcze nie wiem czy kwartalnie chcę się z nimi rozliczac czy msc ( ale chyba kwartalnie będę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Powiedział bym co kraj to obyczaj...lecz tu raczej trafnym jest stwierdzenie co województwo to inaczej gadają.

 

Bo ty Madzia20 masz info z Agencji- więc tak masz zrobić wat Ci uwzględnią. A inni też mają z Agencji ...ale innych oddziałów.

Tylko który oddział ma rację?

 

Podobnie było z przechodzeniem na Vat czynny wcześniej. Jedne US wymagały obrót 20 tys, inne mówiły że nic takiego nie słyszały.

I w Naszym kraju choć by chciał zrobić zgodnie z wytycznymi tak jak Urzędnik mówi, to znajdzie się drugi Urzędnik co powie że złamaliśmy zasadę i każe nam oddać 75 tys plus odsetki bo miało być netto:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Przechodził ktoś na VAT? Jakie dokumenty i co jest potrzebne?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Faktycznie, warto poczytać choć czasem trudno jest znaleźć konkretną odpowiedź :)

Ale ogólnie wystarczy złozyć w US deklarację VAT-R( w googlach poszukaj i jest nawet intstrukcja jak ja wypełnić)

ja też sama nadal nie wiem czy sama będe się rozliczać z US czy korzystać z czyiś usług..i czy trzeba prowadzic księgę, ewidencję przychodów i rozchodów czy nie trzeba i wystarczy zbierać Faktury, wystawiać i składać porządne rozliczenia na VAT-7 w czasie itd.

 

 

A co do tego że w każdym ARiMR mogą mówić co innego to prawda..ale to samo mi powiedziała Pani z infolini z Warszawy, choc kazała to potwierdzić we własnym oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza001    0

Czyli wychodzi na to że nie potrzebnie się tylko przejmujemy tym vatem US swoją drogą a arimr swoją?

do Madzia20 a koleżanka to ma w tym roku już przechodzić na ten Vat?

Edytowano przez misza001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Wg tego co mi powiedzieli to tak, nie ma czym się przejmować.

Jutro lub jednak chyba we wtorek będe składała zgłoszenie VAT-R o przejściu na Vat ;) chce zrobić to jeszcze w tym roku bo w grudniu będę kupowała opryskiwacz z MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Czyli jeśli Warszawka-Centrala mówi że bierzemy kwotę brutto bez względu jak kto się rozlicza to już sprawa jasna.

Niedoinformowani są z tych oddziałów pracownicy co mówią że trzeba brać netto jak się jest na Vacie ogólnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

mam pytanie do kiedy trzeba dostarczyć faktury za zakupione maszyny do agencji , na wiosnę kupie jeszcze jedną maszynę czy razem mogę je dostarczyć czy te pierwsze jeszcze w tym roku trzeba koniecznie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1990    0

Ostatnio rozmawiałem na temat przejscia na VAT z gościem który robił mi wniosek na MR i on mi powiedzial że jak przejde na vat to muszę do agencji zlozyc faktur na 52500zl netto a nie brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

@mati1990 masz racje,ja dzwoniłem do agencjii 2 razy i rozmawiałem z dwiema różnymi paniami i obie też to potwierdziły.

nie chcę się z nikim absolutnie sprzeczać ale jest to prawda i niewiem,czemu na siłę co niektóży wmawiają,że tak nie jest-dowiedzcie się dla własnego dobra żeby pózniej nie mieć poważnych kłopotów.

ludzie co wy gadacie,że co agencja to inne wymagania-MR to program ogulnokrajowy w którym zawsze i wszędzie zasady są jednakowe i nie zależą od pani Krysi,czy Marysi :) aleod ogólnego rozporządzenia

Edytowano przez danielek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja na "szczęście" nie mam takiego problemu bu u mnie inwestycja będzie 200 tys zł netto.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Jeszcze raz jutro zadzwonię na centralę i się dowiem co i jak :)

ale jest to dziwne że jedni mówia tak, drudzy tak...niekonpetencja wśród pracowników ARiMR.

A te 200tyś netto to masz zapisane w biznesplanie?

Bo jak się nie mylę oni biorą tylko to co masz w biznes planie zapisane :)

 

Mi to w sumie i tak wsiorybka bo biorę maszyne za ok 63-66tyś brutto więc nawet jak trzeba netto to się załapie...

 

Ale jest nie hallo że jedni mówią tak, a drudzy inaczej. Też nie chcę się z nikim kłócić, ale dzwoniłam dzisiaj i powiedzieli mi co powiedzieli :)

Zaraz maila do nich napiszę, to będzie na papierze..a jutro podzwonię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W biznesplanie mam wpisane 75 tys netto.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

witam. panowie po raz kolejny zadam wam pytanie. czy wiadomo coś o tych co nie załapali się na ten rok na MR. Może jakiś nabór świeży albo coś. Niby ktoś mówił, że w ciągu 3 tyg. miało się wszystko rozegrać a tu ani widu ani słychu. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ostatnio rozmawiałem na temat przejscia na VAT z gościem który robił mi wniosek na MR i on mi powiedzial że jak przejde na vat to muszę do agencji zlozyc faktur na 52500zl netto a nie brutto

Wczoraj byłem w agencji i facet to samo mi powiedział. Zapytałem go a jak nie będę wykazywał ARiMR że jestem na VAT i kupię za 52.500 brutto? odp ,że jeśli nie będzie kontroli to może Ci przejdzie ale jak będziesz miał kontrole i się dopatrzą to zwracasz z odsetkami ;/ Ja mam wpisane ,że kupie maszyny za 58 brutto i pytam czy muszeę znowu pisac podanie ,że chcę kupic za 64brutto te same maszyny tylko lepszego producenta za wyższą cenę to powiedział ,że jesli te same albo lepsze to ok bo cena zawsze moze wzrosnąc, ale jesli inne to juz lepiej załatwić to oficjalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj