Polecane posty

chomik111    18

Żadnych wypisów nie trzeba przecież nie masz tego ujętego w wykazie przy decyzji.

 

@Xawier ile czekałeś na pieniądze i w jakim województwie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

No to ja mam w końcu akt notarialny, i chciałam załozyć konto rolnicze w banku i wiecie co potrzebują aby je załozyć- nakaz podatkowy z gminy :)

no więc najpierw trzeba załatwić nakaz aby potem ruszyć z resztą..

 

Wiemy :D

 

Pobrali u Ciebie jakąś opłatę ? masz możliwosc sprawdzania stanu konta sms , lub przez internet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Żadnych wypisów nie trzeba przecież nie masz tego ujętego w wykazie przy decyzji.

 

@Xawier ile czekałeś na pieniądze i w jakim województwie???

 

 

Ja w decyzji dostałem że muszę dołączyć wypis z rejestru gruntów do wniosku o płatność. Po złożeniu wniosku o płatność miałem poprawkę, pisałem o zmianę w biznesplanie, pismo z Agencji o zgodę na zmianę dostałem na początku listopada więc czekałem jakieś 3 tygodnie. Jestem z woj. pomorskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dlaczego akurat konto rolnicze? Ja mam zwykłe konto w nie-spółdzielczym banku i też jest dobrze... Dziś kasa wpłynęła na konto w końcu;)

 

Np. po to żeby dostać kredyt preferencyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

Dlaczego akurat konto rolnicze? Ja mam zwykłe konto w nie-spółdzielczym banku i też jest dobrze... Dziś kasa wpłynęła na konto w końcu;)

ile czekałes na kase od dostarczenia do nich wniosku o płatności ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

ile czekałes na kase od dostarczenia do nich wniosku o płatności ???

 

 

 

Od złożenia to długo ponieważ z poprawkami czekałem 2 tygodnie bo sprawa się przeciągała. Wniosek o płatność wysłałem 14.10 a poprawki 27.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

a ja juz czekam miesiąc bez żadnych poprawek o wypisy też się nie upominają.... nie wiem może gdzieś w tym ich burdelu go zgubili albo coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Nie załozyłam jeszcze tego konta bo nie mam tego nakazu z gminy jeszcze więc nie wiem jak tam będzie z tymi smsami itd ;)

A że po co, a własnie po to akurat tam konto aby było łatwiej dostac kredyt, a przede wszystkim ze względu na to że rodzice też mają tam konto więc przelewy między nami będa za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

U mnie tata tez ma w Spółdzielczym... jak będę potrzebował kredyt to pewnie też do nich pójdę konto założyć bo w moim bo nie za bardzo dbają o Rolników jeśli chodzie o kredyty ale za to płace tylko za kartę 5 zł za miesiąc a reszta za darmo- przelewy bankomaty i wszystko robię przez internet więc nie mam potrzeby nawet do banku chodzić... jedynie do Spółdzielczego chodziłem żeby od taty z konta pobrać gotówkę bo mam upoważnienie od niego ale teraz to już nie bedzie takiej potrzeby;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to ja mam w końcu akt notarialny, i chciałam załozyć konto rolnicze w banku i wiecie co potrzebują aby je załozyć- nakaz podatkowy z gminy :)

no więc najpierw trzeba załatwić nakaz aby potem ruszyć z resztą..

Madzia20, gdy ja zakładałem konto w spółdzielczym to też zachciano ode mnie nakaz płatniczy, ale powiedziałem, że właśnie przejąłem gospodarstwo i nakazu jeszcze nie mam. Mam za to akt notarialny i na jego podstawie wszystko jest "załatwiane". Potrzebny był mi już w banku, w ARiMR, mleczarni i dzisiaj w ARR, także wszędzie go zabierać, bo się przydaje.

 

 

Dzisiaj jak już wspomniałem, byłem w geodezji sprawdzić, czy zostały już zapisane zmiany w rejestrze gruntów i czego się dowiaduję, "nic jeszcze do nas nie dotarło". Notariusz przekazał dokumenty w zeszłym tygodniu i utknęły gdzieś w starostwie a geodezja w moim mieście została przeniesiona do budynku kilkaset metrów dalej więc to jeszcze potrwa.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Thomas jeździłeś osobiście do ARR? Jak poszło z kwotą?

 

Do nr w agencji konto nie jest pilnie potrzebne, można dołączyć później, byleby przed pierwszą wypłatą dopłat ;p

Warszawa to chyba śpi, ciągle cisza, nawet o zmianach z ubezpieczeniem nic nie dostałem jeszcze... Eh... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik    0

witam,

mam pytanie czy jest ktoś z woj. podlaskiego i czy dostał juz może kase na konto albo czy musiał dostarczyć do wniosku o płatność wypisy z geodezji?

z góry dzieki za odpowiedź,

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

czy jak się jes na vacie to podczas rozliczania musimy wykazać na zakup maszyn na kwote netto?

chodzi mi dokładnie o to,że jak wziąłem 50 tyś to musze wykazać zakupy na 38 tyś netto,czyli 50tyś brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W MR vat zalicza się do kosztów kwalifikowanych więc musisz wydać 70% premii w kwocie brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

czyli jak wziąłem 50 tyś premii to musze kupić maszynę za 35 tyś brutto i jusz MR będe miał rozliczony?

pytam dlatego,że do kwietnia musze się rozliczyć i dopiero teraz chce kupić maszyny ale też będe przechodził na vat,żeby go od tych maszyn se odliczyc i babka w agencji powiedziała,że w takim przypadku muszę wykazac się zakupami na 38 tyś netto bo vat sobie odzyskuje.

wydaje mi się,że nie miała racji więc może wy wiecie jak to jest bo czas nagli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Właśnie że miała rację, jeśli odzyskasz VAT to nie możesz go zaliczyć do kosztów bo tak na prawdę go nie płacisz (zapłacisz ale US Ci go zwróci) Jak byś kupował jako rolnik ryczałtowy to VAT jest kosztem kwalifikowanym, jeśli rozliczasz się jako płatnik na zasadach ogólnych to VAT nie jest kosztem kwalifikowanym i w takim przypadku rozliczasz 70% ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ja po dłuższych przemyśleniach jeszcze nie wiem czy będe w tym Spółdzielczym otwierać konto, jeżeli INTER-BANKING bedzie za darmo to otworzę, jak będą chcieli za to kasę to mam ich gdzieś :)

I ja jako następna przekonałam się jak to jest z tymi urzędnikami, wczoraj byłam w gminie z aktem notarialnym aby te podatki załatwić, to coś pani pomarudziła,kazała mi w domu cos tam powypełniać, gdy zapytałam ile będzie trwało czekanie na świstek od nich to znów pomarudziła że to dużo działek jest, że to, że tamto i to nie tak szybko.

Dzisiaj poszłam zanieść to co kazał mi wypełnić, była inna kobieta i papierek o ha fizycznych do KRUS-u będe miała w piątek :)

Więc wychodzi na to że w piątek moge się już w Krus-ie ubezpieczyć?

 

I jeżeli tak to tu mnie znów bardzo nurtuje po co się jeździ do geodezji? Ja nie jeździłam i chyba nie potrzebuje..

 

 

No i też dostałam wczoraj to pismo z ARiMR o tym KRUS-ie.

 

A i jeszcze też potwierdzę to że ci z ODR nic nie wiedza..dzwoniłam wczoraj do pani z ODR aby zapytać czy przed dostaniem kasy z ARiMR mogą kupić sprzęt za swoje pieniądze to ona że oczywiście że NIE, bo trzeba poczekać na kasę stamtąd itd., a wiem że parę razy było tu pisane że można kupić sprzęt wcześniej. Dzwonilam dzisiaj na infolinię do ARiMR aby się dowiedzieć i powiedzieli mi że można kupować ale na własne ryzyko ( bo nigdy w 100% nie jest jeszcze pewne że tą kasę dostanę więc może być tak że kupię maszynę a oni kasy nie dadzą) no ale to małe prawdopodobieństwo więc kupić można :) Ale jutro jeszcze do swojego oddziału ARiMR zadzwonię.

 

danielek24 coś nie bardzo ja rozumiem Twoję pytanie, też na VAT przechodze i w czym jest problem z kupnem wtedy maszyn? Mam wydać 52500 brutto na maszyny i czy się jest na VACIE czy nie to raczej nie ma to różnicy( wiadomo że US z tej kasy odda mi VAT ale to już inna sprawa której ARiMR nie obchodzi- przynajmniej tak mi się zdaje..)

Edytowano przez Madzia20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Thomas jeździłeś osobiście do ARR? Jak poszło z kwotą?

 

Do nr w agencji konto nie jest pilnie potrzebne, można dołączyć później, byleby przed pierwszą wypłatą dopłat ;p

Warszawa to chyba śpi, ciągle cisza, nawet o zmianach z ubezpieczeniem nic nie dostałem jeszcze... Eh... :(

 

 

Jeździłem osobiście, bo i tak miałem być w Olsztynie. Kobieta sprawdziła czy wszystko jest ok i powiedziała, że kwota jest do całości a nie do części gospodarstwa. Ja na to, że dzwoniłem do centrali ARR i nie ma żadnego problemu, złożyć wniosek i po sprawie. Powiedziała to dobrze ja to przyjmę a powiadomimy Pana pocztą i to wszystko.

 

Madzia20 jak już chyba wspomniałem do geodezji nie trzeba jeździć. To oni wysyłają powiadomienie do gminy a gmina do Ciebie, choć w twoim przypadku obeszło się bez tego. Do geodezji pójdziesz tylko później po wypis z rejestru jeśli ARiMR takowy zachce.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

I całe szczęście że nic z tą geodezją nie trzeba robić tylko cos tam do domu przyjdzie.

A co do wypisów, jeżeli chodzi o te co myślę to ja już je mam w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja po dłuższych przemyśleniach jeszcze nie wiem czy będe w tym Spółdzielczym otwierać konto, jeżeli INTER-BANKING bedzie za darmo to otworzę, jak będą chcieli za to kasę to mam ich gdzieś :)

 

Moi starsi mają konto w BS i kiepskie to konto jest, jest obsługa przez internet ale za byle co pobierają opłaty nawet karta kodów jednorazowych jest płatna. Przelewy wychodzą i przychodzą raz na dzień :/ Jedyna zaleta, to że przelewy przez internet są po 70gr.

 

Ja założyłem konto w BGŻ, jest to pakiet z kontem oszczędnościowym coś na wzór lokaty, ma tą zaletę, że w każdej chwili można pieniądze z niej wypłacać. Prowadzenie konta nic nie kosztuje, jedynie płaci się 5zł za kartę płatniczą ale wypłaty w KAŻDYM bankomacie są za darmo i jest to bardzo wygodne :)

Przelewy internetowe nie najtańsze bo 1,5zł.

 

A konto osobiste mam w Inteligo :)

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Właśnie że miała rację, jeśli odzyskasz VAT to nie możesz go zaliczyć do kosztów bo tak na prawdę go nie płacisz (zapłacisz ale US Ci go zwróci) Jak byś kupował jako rolnik ryczałtowy to VAT jest kosztem kwalifikowanym, jeśli rozliczasz się jako płatnik na zasadach ogólnych to VAT nie jest kosztem kwalifikowanym i w takim przypadku rozliczasz 70% ceny netto

Popieram kolegę, w ARiMR Białystok powiedzieli mi to samo. Trzeba kupić za minimum 70%, jeśli jest się na ryczałcie to ok a jeżeli chcę przejść na VAT to muszę kupić za 70% ale ceny netto.

 

witam,

mam pytanie czy jest ktoś z woj. podlaskiego i czy dostał juz może kase na konto albo czy musiał dostarczyć do wniosku o płatność wypisy z geodezji?

z góry dzieki za odpowiedź,

Pozdrawiam

Ja jestem z podlaskiego 15listopada złożyłem wniosek o płatność i dzisiaj przysłali pismo żeby zrobić aneks do jednej z umów dzierżawy(notarialnej) bo nie ma wpisanej kwoty jaka płacę dzierżawcy nie wiem po co to im potrzebne ale jutro im zawiozę ten aneks. Wypisów z geodezji nie brałem i nikt ich ode mnie nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Hmm...

jako rolnik RR musze wydać 75000*0,7=52500 brutto na maszynę

 

a jak będę rolnikiem na VAC-ie to musze 75000*0,23=17250 tyle mamy Vatu z tej kasy

teraz 75000-17250=57750 tyle mamy kasy netto

czyli 57750*0,7=40425 netto za maszynę będąc na Vacie

czyli będąc na VAT mozna kupić maszynę za min.49 723 zł brutto..?

 

Coś mi tu nie hallo..:) albo źle zakumałam, albo źle policzyłam.

 

P.S chyba że ma być wtedy rozliczenie po kosztach netto 57750.. jak tak to przej***..jutro i tak mam dzwonic do ARiMR to się dokładnie dowiem, bo jak tak jest to mi i może jeszcze paru osobom mocno skonplikuje to życie..:)

Tak siedzę, licze i myślę :)...czy może ma być te 57750 ale już brutto? tzn.jest to 70% ceny netto, więc tyle my brutto musimy wydać?

No dobra, nic już nie konbinuje, moze ktos odpiszę a jak nie to ja napisze jak się jutro dowiem

Edytowano przez Madzia20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik    0

Ja jestem z podlaskiego 15listopada złożyłem wniosek o płatność i dzisiaj przysłali pismo żeby zrobić aneks do jednej z umów dzierżawy(notarialnej) bo nie ma wpisanej kwoty jaka płacę dzierżawcy nie wiem po co to im potrzebne ale jutro im zawiozę ten aneks. Wypisów z geodezji nie brałem i nikt ich ode mnie nie chce.

 

dzieki za info. ja wniosek o płatność i reszte dokumentów złożyłem 2 listopada i jak narazie cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

A jak mam się rozliczyć jak 2 maszyny kupiłem nie będąc na vat a resztę kupię będąc na vacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj