Polecane posty

margo22    1

margo22 z Twoje postu wnioskuję, że chcesz zapłacić komuś za ziemię a własność przenieść notarialnie za jakiś czas. Czy tak jest, czy się mylę?

Grunty trzeba zakupić po złożeniu wniosku o płatność gdy:

- w biznesplanie jest napisane, że uzupełnisz wielkość gospodarstwa w ciągu trzech lat i grunty te będą kupione na to powiększenie za premię mr,

- jeżeli masz już wymaganą powierzchnię ziemii i w biznesplanie jest przedstawione, że twoja inwestycja to zakup gruntów.

 

Grunty trzeba kupić przed złożeniem wniosku o płatność

- Jeżeli tak jak ja, z gruntami, które kupuje będę dopiero miał wymaganą powierzchnie gruntów i w biznesplanie jest wpisane przejęcie gruntu przez umowę kupna i w inwestycjach jest wpisane, że kasa idzie na zakup gruntów. Dopiero wtedy można do wniosku o płatność dołączyć akty notarialne i wypisy z rejestru gruntów.

 

Ja kupuję grunty przed wnioskiem i za nie płace część odrazu a część w styczniu bo tak się dogadałem ze sprzedającym. W biznesplanie napisałem że zakup gruntów w latach 2011/2012 żeby się nie czepiali.

 

Co do wypisów z rejestru gruntów to trzeba dołączać do wniosku o płatność. Tak mi mówiła osoba zajmująca się wnioskami o płatność w mazowieckim. Lepiej dołączać to szybciej kasa będzie.

 

UWAGA dla osób kupujących grunty za premię mr

Pani z arimr mówiła, że mogą być kupione tylko użytki rolne (grunty rolne) tak więc jeżeli na działce którą będzie się kupować będą nieużytki, zadrzewienia, lasy i wystko inne nie będące użytkami rolnymi musi być oddzielane w aktach notarialnych. Musi być w akcie napisane że za użytki rolne tyle i tyle ha zapłacono tyle i tyle zł, a za nieużytki zapłacono tyle.

Edytowano przez margo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Pawlus, a "pracowniczka odr" odda za Ciebie premie?

Prosze was, nie cytujcie slow pracownikow odru, bo poziom ich wiedzy jest porownywalny z wiedza przedszkolaka.

Zgadzam sie w 101%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Dziś złożony wniosek o płatność w Toruniu. Bardzo miła pani przyjmowała mimo braków pomogła uzupełnić wydrukowała zaświadczenie ze strony arimr (o zgrozo zapomniałem wziąć z domu!! ;/) Nie wiecie ile czeka się za pieniędzmi w kujawsko-pomorskim? Kiedy wzywają do przedłożenia wypisów z gruntów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Witam, mam pytanie odnośnie skróconego okresu podlegania pod ubezpieczenie KRUS, co mam rozumieć poprzez sformułowanie, że należy dostarczyć zaświadzczenie z odpowiedniego oddziału Krus o podleganiu od roku ubezpieczeniu KRUS w terminie 60 dni od upływu roku od dnia wypłaty, i właśnie jak mam rozumieć ten dzień wypłaty, czy to ma być dzień w którym pieniądze zostały zaksięgowane na moim koncie bankowym czy dzień w którym oddział w Toruniu wysłał do warszawy papiery polecenie przelewu po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o płatność, czy jakiś inny dzień???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trusvip    0

mam pytanko odnośnie wniosku o płatność na Młodego Rolnika : czy wniosek muszę zawieść osobiście czy mogę wysłać pocztą ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Możesz wysłać pocztą, a te 60 dni to od dnia wpływu na twoje konto ale osobiście uważam że in szybciej się pójdzie po upływie tego roku tym lepiej, nie ma co tego odkładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Możesz wysłać pocztą, a te 60 dni to od dnia wpływu na twoje konto ale osobiście uważam że in szybciej się pójdzie po upływie tego roku tym lepiej, nie ma co tego odkładać

 

Wiem wiem tylko właśnie od dnia wysłania polecenia przelewu do warszawy z Torunia minęło jakieś 2,3 tygodnie i nie chcę się spóźnić z tym bo na przykłąd nie pamiętam jakiego dnia pieniądze były u mnie na koncie, bym musiał poprosić bank o wydrukowanie mi historii rachunku, a ponadto nie chcę przypadku takiego że bym przegapił też ten okres 60 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Dziś byłem w geodezji po wypis z działki którą mam na siebie, a potem w gminie po ha przeliczeniowe i do krusu. Bardzo miłe penie, co przyśpieszyło wszystko. Pani z Krus chciała mi nawet swoją córkę oddać, ale rocznikowo nie pasowała :D

 

Na dzierżawy nie dadzą mi wypisu ponieważ jak mówią: "Ojciec nie zakończył działalności i nie możemy wprowadzić dzierżaw w rejestr". Arimr podpowiedziało mi, żebym dołączył od nich odmowną decyzje to przejdzie, ale pewności nie mam. Czy ma ktoś podobny przypadek?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo22    1

Dziś byłem w geodezji po wypis z działki którą mam na siebie, a potem w gminie po ha przeliczeniowe i do krusu. Bardzo miłe penie, co przyśpieszyło wszystko. Pani z Krus chciała mi nawet swoją córkę oddać, ale rocznikowo nie pasowała :D

 

Na dzierżawy nie dadzą mi wypisu ponieważ jak mówią: "Ojciec nie zakończył działalności i nie możemy wprowadzić dzierżaw w rejestr". Arimr podpowiedziało mi, żebym dołączył od nich odmowną decyzje to przejdzie, ale pewności nie mam. Czy ma ktoś podobny przypadek?

 

Na pewno przejdzie.

Edytowano przez margo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Wiem wiem tylko właśnie od dnia wysłania polecenia przelewu do warszawy z Torunia minęło jakieś 2,3 tygodnie i nie chcę się spóźnić z tym bo na przykłąd nie pamiętam jakiego dnia pieniądze były u mnie na koncie, bym musiał poprosić bank o wydrukowanie mi historii rachunku, a ponadto nie chcę przypadku takiego że bym przegapił też ten okres 60 dni.

 

Raz w miesiącu dostajesz wyciąg z konta i tam będzie dokładna data, liczy się od dnia wypłaty czyli od dnia kiedy będziesz miał fizycznie pieniądze na koncie i kiedy będziesz mógł nimi dysponować. Najlepiej jak sobie zapiszesz w jakims notesie lub kalendarzu (lub w obu) kiedy mija Ci rok od otrzymania pieniędzy i wtedy idź do KRUS po to zaświadczenie i wyślij im i będzie po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

nie rozumiem , o co chodzi z tym 60 dni ??

 

 

Masz 60 dni (po upływie roku od dodtania premii) na złożenie zaswiadczenia ze byłeś ubezpieczony przez rok od dnia wypłaty premii (kasy na koncie) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

No będe musiał się przejść do banku aby mi dali jakiś wykaz historii stanu rachunku z pierwszej połowy tego roku bo wtedy pieniądze miałem już na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trusvip    0

u mnie w decyzji jest napisane ze te zaświadczenie trzeba oddać w ciągu 60 dni po upływie 3 lat od wpłaty,a nie po upływie roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ja dostałem pismo że rozporządzenie się zmieniło i teraz po roku trzeba przedłożyć takie zaświadczenie ale ja jestem z naboru 2011 i nie wiem jak to z poprzednimi. Wydaje mi się że to dotyczy tylko tego naboru 2011r. W każdym bądz razie ARiMR powinno przysłać do was wiadomość o tym że się zmieniło rozporządzenie (do mnie przysłali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

witam dzisiaj złożyłem wniosek o płatności na młodego rolnika

ile sie teraz czeka na pieniądze ??

jestem z woj mazowieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś złożony wniosek o płatność w Toruniu. Bardzo miła pani przyjmowała mimo braków pomogła uzupełnić wydrukowała zaświadczenie ze strony arimr (o zgrozo zapomniałem wziąć z domu!! ;/) Nie wiecie ile czeka się za pieniędzmi w kujawsko-pomorskim? Kiedy wzywają do przedłożenia wypisów z gruntów?

O jakie zaświadczenie Ci chodzi?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już sprawdziłem co potrzeba:

 

1)Akt notarialny

 

2)Oświadczenie wnioskodawcy o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa

 

3)Zaświadczenie z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu społecznemu

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Jeszcze wypis z rejestru gruntów musisz dołączyć do wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No to ja mam w końcu akt notarialny, i chciałam załozyć konto rolnicze w banku i wiecie co potrzebują aby je załozyć- nakaz podatkowy z gminy :)

no więc najpierw trzeba załatwić nakaz aby potem ruszyć z resztą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Dlaczego akurat konto rolnicze? Ja mam zwykłe konto w nie-spółdzielczym banku i też jest dobrze... Dziś kasa wpłynęła na konto w końcu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj