Polecane posty

Gość   
Gość

3 lata na uzupełnienie wykształcenia tz że w ciągu trzech lat mam już szkołę ukończyć ,czy tylko mogę ją zacząć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ukończyć szkołę.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

W mazowieckim dostał już ktoś list dot. Krusu? U mnie nadal cisza

Edytowano przez in2dex

To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

Witam czy ktoś we wniosku zadeklarował się na uprawianie warzyw ( por, seler, pietruszka )???, tak aby osiągnąć 4 ESU, bo ja miałem sadzić szkółkę malin ale się zastanawiam nad tym bo sporo to mnie będzie kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Ja dostałem dziś informację z agencjii dotyczącą krusu - lubelskie .

Jesteś przed złożeniu wniosku o płatność czy po?

Edytowano przez in2dex

To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Dziś przyszło info na temat krusu. Jestem juz po złożeniu wniosku o płatnośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

Witam czy ktos w BP napisał zakup ciognika rolniczego przykładowo za 130000tys a kupuje za 90000tys i czy podczas rozliczania premi nikt sie nie doczepi ze zanizył cene zakupu? czy tylko chodzi o to zeby sie rozliczyc z tych 75tys? dziekuje za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

O co chodzi z tym krusem? Przecież po przejęciu ziemi macie 14 dni na ubezpieczenie się, a przy składaniu wniosku o płatność jako załącznik jest zaświadczenie z KRUS ,że podlega się ubezpieczeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ale po upływie roku od dnia wypłaty pomocy masz 60 dni na dostarczenie do Agencji zaświadczenia że przez ostatni rok byłeś ubezpieczony w KRUSie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. Jestem Młodym Rolnikiem i w Biznes Planie napisane mam że będe hodował bydło żeby wyszło mi powyżej 4ESU. A czy mogę dodatkowo hodować inne zwierzęta, trzode chlewną? Za Odpowiedz z góry dziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Też mam pytanie na które jeszcze nie znam odpowiedzi: Jeśli chciałem kupić rozrzutnik 2,5 t a kosztował on około 13 tys a teraz już go nie produkują to jestem zmuszony kupić rozrzutnik 3,5 t za 20 tys. i tutaj pytanie: Czy mogę zrezygnować z innej maszyny a te pieniądze przeznaczyć na dołożenie do rozrzutnika? Dzwoniłem do oddziału wojewódzkiego to mówili że nie muszę planu zmieniać ale ja w to coś nie wierzę a dopiero w poniedziałek będzie wiadome na pewno. Dlatego może ktoś mi tutaj napisze jak to sprawa z takim czymś wygląda.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Witam czy ktos w BP napisał zakup ciognika rolniczego przykładowo za 130000tys a kupuje za 90000tys i czy podczas rozliczania premi nikt sie nie doczepi ze zanizył cene zakupu? czy tylko chodzi o to zeby sie rozliczyc z tych 75tys? dziekuje za info.

masz wydać nie mniej niż 70% przyznanej pomocy , czyli ok 52tyś,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

saturn mam podobna sytuacje, wpisałem ciągnik 250 tysięcy, forterra 135 kosztuje 190 tysiecy, podejrzewam ze przy składaniu faktury w arimr było by trzeba zmienić ta stronę z kwota, ale kupowac za tyle sianka ciagnik nie korzystajac z PROW nie bardzo mi sie usmiecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Nie wydaje mi się, najważniejsze aby wydac te ponad 52 tyś, jak wyda się nawet więcej to co im do tego

Aby nie wydać mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy po zmianie biznes planu dostaje się jakąś decyzję zatwierdzającą cokolwiek innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Z tego co pytałem to nie dostaje się żadnej decyzjii ale nie wiadomo kiedy trzeba zmieniać. :rolleyes:


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też mam z tym problem, bo zdecydowałam kupić (oprócz prasy) inny ładowacz, tańszy, a za "zaoszczędzone" pieniądze- owijarkę. co teraz będzie z biznesplanem? w końcu zaszły zmiany. wniosek o płatność złożyłam w połowie września, czekam na przelew...


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Pytanie z innej beczki: jak sprawdzić czy dany sprzedawca posiada na pewno certyfikat unijny w swoich maszynach? Czasami piszą, że jest a to CE całkiem co innego oznacza podobno.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

no właśnie też mam z tym problem, bo zdecydowałam kupić (oprócz prasy) inny ładowacz, tańszy, a za "zaoszczędzone" pieniądze- owijarkę. co teraz będzie z biznesplanem? w końcu zaszły zmiany. wniosek o płatność złożyłam w połowie września, czekam na przelew...

 

Koleżanko w Łodzi składałaś wniosek? Miałaś poprawki?

Ja składałem na początku października i kasę mam już na koncie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie jak wygląda sprawa jeśli ojciec przepisał mi działki w ramach młodego rolnika na których jest rozpisany plan upraw na 5 lat w programie rolnośrodowiskowym + poplony(gorczyca) i jeśli miałem w biznesplanie wpisane że będę uprawiał buraki cukrowe to tata musi przepisać notarialnie limit buraczany na mnie? czy dostane nowy limit? dodam że przejołem część gospodarstwa a nie całe, nabór 2011 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak w łodzi.kasy nie mam, miałam poprawkę w 2.11, a powiedziano mi, że przed wypłatą czeka mnie jeszcze kontrola bo komputer wylosował mój wniosek, jako jeden z 20, którymi zajmował się pan W.D.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jesteś przed złożeniu wniosku o płatność czy po?

 

 

Przed ;)

 

Ktoś pisał ,że na ubezpieczenie się w krusie jest 14 dni od przejęcia ziemi ??? To nie wykonalne :blink:

 

Byłem wczoraj w starostwie , papiery od notariusza wysłane 7.11 (ziemia przepisana 12.10) , we wtorek powinny dojść dopiero do strostwa , później gmina , zaswiadczenie z gminy i dopiero krus ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

No a ktoś mi powie jak przyśpieszyć drogę od notariusza do krusu?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj