Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

a jak do krusu złoże wniosek to od kiedy będę objęty ubezpieczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Od dnie przepisu ziemi.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majzol    0

aha. czyli jak dziś rodzice przepisali mi ziemie to co musze miec za papiery przy sobie żeby coś załatwić w KRUSie ?? bo narazie tylko akt notarialny posiadam, a z tym chyba niewiele załatwie. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Zaświadczenie z gminy o ilości hektarów fizycznych i przeliczeniowych


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel369    0

Jeżeli ojciec przepisuje na mnie całe gospodarstwo to czy musze wyrabiać nowy nr gospodarstwa i nr siedziby stada?

Tak, i zwierzęta musisz przenieść na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan112    0

Mam pytanie w dniu 04.10 2011 skonczylem 20 lat i jusz zakonczylem edkacie kierunek stolarz lecz jestem ubezpieczony u krusis i chcialbym sie dowiedziec czy jak mama przepisze na mnie gospodarstwo o areale 5,35hektara oprucz tego mam 3 hektary dzierżawy to czy bede sie mugl starac o premie dla mlodego rolnika i czy sa jakies szanse ze mi przyznaja.

Na co mozna przeznaczyc pieniadze z tego projektu i czy trzeba mies jakies kwity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Mam pytanie w dniu 04.10 2011 skonczylem 20 lat i jusz zakonczylem edkacie kierunek stolarz lecz jestem ubezpieczony u krusis i chcialbym sie dowiedziec czy jak mama przepisze na mnie gospodarstwo o areale 5,35hektara oprucz tego mam 3 hektary dzierżawy to czy bede sie mugl starac o premie dla mlodego rolnika i czy sa jakies szanse ze mi przyznaja.

Na co mozna przeznaczyc pieniadze z tego projektu i czy trzeba mies jakies kwity.

 

Poczytaj ten temat kilkanaście stron wstecz. Szans nie masz bo nabór już dawno zakończony i kasy zabrakło. Ażeby dostać premie trzeba mieć średnią krajową gosp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan112    0

czyli tak na przyszlosc jakie są wymagania do tego projektu typu areal przepisywanego gospodarstwa oraz zawód na przyklad tak jak w moim przypadku jest to stolarz czy trzeba miec ukonczoną szkole rolnicza

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Na stronie arimr wszystko znajdziesz ;)

 

Poza ortografią :D

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel369    0

czyli tak na przyszlosc jakie som wymagania do tego projektu typu areal przepisywanego gospodarstwa oraz zawud naprzyklad tak jak w moim przypadku jest to stolarz czy trzeba miec ukonczonom szkole rolnicza

wielkość gospodarstwa prawie 10,50 ha, wykształcenie można uzupełnić w ciągi 3 lat o otrzymania pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan112    0

wielkość gospodarstwa prawie 10,50 ha, wykształcenie można uzupełnić w ciągi 3 lat o otrzymania pomocy

wielkie dzieki mam nadzieje ze kiedys ci sie wam odzwdziecze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Czy jest jakiś fachowiec na forum który sprawdziłby mi aktywny biznesplan bo będę zgłaszał zmianę? Oczywiście kwestia dogadania

Edytowano przez in2dex

To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam a kiedy będzie następny nabór na MR???

Bo nie zdążyłem na ten złożyć i ciekawi mnie kiedy będę mógł się o tą premię starać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11

może mi ktoś napisać, czy maszyny należy kupować dopiero po otrzymaniu premii? czy już mogę? bo jest mi potrzebna talerzówka a kasy jeszcze nie ma na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Chyba po otrzymaniu bo na fakturze będzie data wcześniejsza niż wypłata premi ale może ktoś wie więcej to napisze.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

może mi ktoś napisać, czy maszyny należy kupować dopiero po otrzymaniu premii? czy już mogę? bo jest mi potrzebna talerzówka a kasy jeszcze nie ma na koncie.

 

Jak nie masz jeszcze kasy ale dostałeś już decyzję to możesz kupować. Przynajmniej tak mi na infolinii powiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jak wyglada sprawa rejestracji w Krus. Przejmuje na zasadach dzierzawy 11ha i moge sie na podstawie umowy zarejestrowac w Krus?? Czy musze miec ziemie na wlasnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11

decyzja jest już z miesiąc, czekam tylko na zaświadczenie z krus i składam wniosek o płatność.

 

Jak wyglada sprawa rejestracji w Krus. Przejmuje na zasadach dzierzawy 11ha i moge sie na podstawie umowy zarejestrowac w Krus?? Czy musze miec ziemie na wlasnosc?

 

możesz się ubezpieczyć ja też na takiej podstawie się ubezpieczałem.

 

a można płacić gotówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Dostalem decyzje i co teraz? Po koleji mogłby mi ktos podpowiedziec co mam gdzie załatwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dostał już ktoś może złotówki z nowego naboru? :))

 

Tak, kilka osób już dostało.

 

Dostalem decyzje i co teraz? Po koleji mogłby mi ktos podpowiedziec co mam gdzie załatwic?

 

Wystarczy przeczytać kilka stron wstecz. Poza tym na decyzji masz napisane czego wymagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj