Polecane posty

pawel369    0

Ja też musiałem dostarczyć wypis z rejestru gruntów. Jeśli chodzi o załatwianie to wszystko zależy na kogo się trafi w urzędzie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Apropo warzyw w ogródku to jest paranoja ... Toż to Unia się do naszych ogródków już zaczyna wpier... :lol: Później będzie , miało być 2 rządki ogórków a był jeden i masz babo placek :D

 

żartuję oczywiscie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz12    0

również musiałem dostarczyć wypis z rejestru gruntów, co opuzniło wypłatę premi

A o ile czasu opóźniło?

Ja wniosek o płatność składałem 13 paź, wypis z rejestru gruntów 25 paź i nie wiem ile jeszcze będę musiał czekać na pieniądze... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Macie może jakieś informacje dotyczące osób z poza listy.

Czy wogole jest szansa na otrzymanie premii?

Bo z kazdym dniem moja nadzieja maleje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Macie może jakieś informacje dotyczące osób z poza listy.

Czy wogole jest szansa na otrzymanie premii?

Bo z kazdym dniem moja nadzieja maleje :(

 

w najbliższych 2-3 tygodnia powinno się to wyjaśnić czy dostaniemy czy nie z środków które pozostały w nie których województwach . Ale ogólnie do czerwca trzeba czekać i mieć nadzieję

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

mam pytanie z innej mańki. Od ojca biorę trochę ha w dzierżawę notarialną. Na kogo wtedy będzie nakaz płatniczy za tą ziemię?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz12    0

Jasne, że przejdzie, nie ma z tym problemu. Ale nakaz płatniczy na tą ziemię będzie na ojca, bo to on jest nadal właścicielem ziemii, a Ty jedynie dzierżawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

A mam takie pytanko czy was wzywają na poprawki??? Bo minie już dwa razy do poprawki planu rozwoju gospodarstwa. Te planowanie to jest chore skąd mam wiedzieć co ja będę chować czy uprawiać w 2017 roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz12    0

Tak, ja byłem 3 razy w Agencji w sprawie poprawek i to chodziło dosłownie o jakieś duperela właściwie nie mające żadnego znaczenia...

 

Trudno, jak już się decydujesz na prowadzenie gospodarstwa to chyba masz jakąś wizję tego co masz zamiar robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jeżeli dzierżawa jest zgłoszona w urzędzie gminy to nakaz płatnicyz bedzie przychodził na dzierżawce nie na właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Nie chce mi się szukać ale wcześniej było pisane o tym że do MR nie można brać dzierżawy od ojca/matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak , ale to były nie potwierdzone informacje , poprostu jeden urzędnik mówi tak a drugi inaczej ...

 

Dobrze by było gdyby na pewno się dało dzierzawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

jak długo się czeka za numerem gosp i jak przepisujecie zwierzęta przez kwitek tak jak przy kupnie czy przez akt notarialny agencja przepisuje i jak przepisać dopłaty zwierzęce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

jak długo się czeka za numerem gosp i jak przepisujecie zwierzęta przez kwitek tak jak przy kupnie czy przez akt notarialny agencja przepisuje i jak przepisać dopłaty zwierzęce

Ja numer gospodarstwa załatwiłem od ręki (zachodniopomorskie)


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Za to w KRUS-ie powiedzieli mi do 3 tygodni.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a moze mi ktos napisac od czego trzeba zaczac skladajac wniosek o platnosc?? Gdzie najpier mam sie wybrac i co musze zalatwic?? Bo nie bardzo jestem w tych sprawach rozeznany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przejalem gospodarstwo 3 lata temui wowczas numer gospodarstwa zostal nadany od reki.Nr siedziby stada tez bez problemu.przemieszczenie zwierzat poprzez typowe druki.z platnosciami zwierzecymi/do TUZ/bylem wzywany do wyjasnienia i przyznano mi je. jak sprawa ta ma sie obecnie to nie wiem. mysle ze nic sie nie zmienilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj