Polecane posty

Witek2010    33

Mam pytanie bo gdzieś wyczytałem, że przepisy się zmieniły ale nie wiem czy to prawdziwa informacja.

 

Jeśli w biznesplanie miałem napisane, że maszyny będą kupione w 2012 roku to czy mogę je kupić teraz jeszcze w 2011 r.? Czy muszę to zgłaszać i zmieniać biznesplan? Różnica tylko w tym, że na fakturach będzie rok 2011 a nie 2012 i nie wiem czy przez to potem nie było by problemów. Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że teraz już nie ma znaczenia kiedy się kupi ważne jest aby do końca upływu 3 lat od dnia wydania decyzji dostarczyć dokumenty potwierdzające zakupy. Jak to jest naprawdę?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

panowie moze wy sie troche bardziej orjetujecie w tych sprawach. Dostalem pozytywna decyzje na przyznanie premi w 2011. Ale sytuacja rodzinna wyglada tak ze nie chce brac ziemi na wlasnosc od rodzicow bo to tylko 9ha i nie chce mi sie juz rodzenstwa splacac. Przynajmniej nie teraz. Sprawa wyglada tak ze w biznesplanie poczatkowo bylo podane ze wszystko na wlasnosc przejme wlacznie z budynkami i domem(dzialka z budynkami i domem ma 1.05ha)Jak to rozegrac zeby rodzice przepisujac to na mnie placili normalne podatki za budynki?? Bo tata pracuje a mama chciala sie zarejestrowac w UP tylko wtedy nie moze byc rolnikiem i co za tym idzie chyba nie powinna miec ziemi na siebie tak??Czy przepisujac mi w dzierzawe wszystko moze sie zarejestrowac w UP??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo gdzieś wyczytałem, że przepisy się zmieniły ale nie wiem czy to prawdziwa informacja.

 

Jeśli w biznesplanie miałem napisane, że maszyny będą kupione w 2012 roku to czy mogę je kupić teraz jeszcze w 2011 r.? Czy muszę to zgłaszać i zmieniać biznesplan? Różnica tylko w tym, że na fakturach będzie rok 2011 a nie 2012 i nie wiem czy przez to potem nie było by problemów. Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że teraz już nie ma znaczenia kiedy się kupi ważne jest aby do końca upływu 3 lat od dnia wydania decyzji dostarczyć dokumenty potwierdzające zakupy. Jak to jest naprawdę?

 

 

ja tak miałem kupiłem ciągnik rok wcześniej ale nic nie trzeba było zmieniać w BP, kazali tylko pojechać do agencji i tam trzeba było wypełnić taką kartkę że pieniądze zostały wydane

tylko ja jestem z naboru 2010 nie wiem jak jest teraz


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

ja w końcu ruszyłam z miejsca z załatwianiem wszystkiego

na razie mam mapki z powiatu w domu, musiałam za nie zapłacić aż 520zł :/

teraz czekam aż rodzice wezmą jakiś tam papierek z gminy no i notariusz a potem juz chyba z górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A ile koleżanko miła miałaś tych działek? tzn ile wypisów? Pamiętaj, że do wniosku o płatność będziesz musiała dołączyć jeszcze zwykły wypis z rejestru ale to już taniocha w porównaniu z tym co potrzebuje notariusz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Nie pamietam ale chyba 4 wypisy i wyrysy i 1 lub 2 same wypisy

niestety wszystko porozrzucane po różnych księgach dlatego aż taka cena :/ ale jak trzeba to trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

No jak mus to mus... u notariusza też pewnie trochę wyjdzie przez to że tak rozrzucone na kilku działkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Żadnych mapek ani wyrysów. Normalny wypis z rejestru gruntów - 12zł za pierwszą działkę i po 6zł za pozostałe. Nie ma tu znaczenia w ilu księgach są te działki. Ilość ksiąg ma znaczenie w sądzie, bo tam się płaci 30zł za każdą.

Do tego zaświadczenie z gminy o zagospodarowaniu przestrzennym - 17zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No jakoś dziwnie

bo mi notariusz powiedziała że jak działki będą w jednej księdze to wystraczy wypis

a jak są w różnych to trzeba wypis i wyrys a za każdy wypis i wyrys płaci się 120zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Warto było popytać u innych notariuszy, ja się jeszcze z tym nie spotkałem chociaż byłem u kilku notariuszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

U innych nie pytałam bo u tego notariusza rodzice przepisują od lat i zawsze jakoś tak niedrogo wychodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie takie ceny płaciła ciotka która przejęła gospodarstwo po mężu , tez były mapki i wszystko wyprowadzone na "tip top" , jak przepisywała mi to zapłaciłem "tylko " 1770 zł za notariusza a mapek zadnych nie musiałem już dostawac itp. ponadto założona została księga wieczysta w sądzie rejonowym na mnie ;)

 

 

Co do mnie to wszystko stoi ... w krusie chcą nakaz podatkowy + kopie aktu notarialnego + kopię dowodu , ale pani powiedziała ze na decyzje o ubezpieczeniu czeka się miesiąc <_< :(

 

Numer gospodarstwa już bym miał , ale do wniosku potrzebny jest numer konta w banku , wiec najpierw to załatwię .

 

 

A jak tam u was ? wnioski złożone ? :)

 

P.S. w krusie nakaz podatkowy potrzebny jest im tylko do wpisania ha fizycznych i przeliczeniowych ? tak zrozumiałem ... więc powinien im wystarczyc nakaz na poprzedniego własciciela + akt notarialny na mnie ?

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
00Dawidek00    3

Z notariuszami to jes tak że karzdy chce co innego, a potem się okazuje że to nie potrzebne, przynajmniej ja tak mialem.... ale wszystko załatwione, kasa już na kącie i można szukać maszyn. Może ktoś wie gdzie w podlaskim można znaleść taniego dilera z maszynami? plug, siewnik i takie tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody4564    12

Witam mam pytanie czy żeby dostać PROW musze mieć gospodarstwo na siebie przepisane czy nie ? kiedyś słyszałem że osoba która ma ukończone 18 lat i składa wnioski na PROW to rodzice przepisują mu połowe gospodarstwa to prawda? .I czy niema wyszykowanej obory (nie mam wyciągu ,stanowisk itp )to moge wziąść pieniądze na jej remont i czy mam 7,5ha + dzierżawy dostane prow proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1
Co do mnie to wszystko stoi ... w krusie chcą nakaz podatkowy + kopie aktu notarialnego + kopię dowodu , ale pani powiedziała ze na decyzje o ubezpieczeniu czeka się miesiąc

Nie trzeba nakazu, wystarczy zaświadczenie z gminy o wielkości gospodarstwa. W moim przypadku na decyzję czekało się tydzień. Wraz z decyzją przyszło zaświadczenie o ubezpieczeniu jako rolnik (podczas składania papierów warto poprosić, żeby równocześnie wysłali zaświadczenie).

Nie masz konta w banku? :o Kwestia kilku minut, w dzisiejszych czasach nawet nie musisz wychodzić z domu. Nie baw się w jakieś banki spółdzielcze...

Edytowano przez pierre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Ile was wyniosły wszystkie koszty związane z przepisaniem gospodarstwa? A i jak zrobić gdy w BP poda się cenę maszyny, a ona ulegnie zmianie w górę bądź w dół?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jak jest droższa to nic , a jak tańsza to prawdopodobnie trzeba zmienić cenę w BP .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

W górę to nic się nie dzieje jak maszyna pójdzie po to ma się do rozliczenia 70% bo w razie jak będzie droższa to żeby nie było problemów. A jak będzie tańsza to chyba problem.

 

Ja z kolei muszę się dowiedzieć czy jest potrzeba zmieniać biznesplan jeśli ma się wpisane że w 2012 roku się kupi maszyny a chciałoby się jeszcze w 2011...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz12    0

Nie musisz jeżeli chcesz kupić wcześniej niż wpisałeś w BP.

Co innego jeżeli chciałbyś kupić później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

Witam mam takie pytanie

 

czy premie młodego rolnika można łączyć z kredytem na start dla młodego rolnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

tak, można łączyc z takim kredytem -wszelkie szczegoly w warunkach udzielaniu kredytow na stronie arimr.gov.pl, z tego co pamietam byl osobny paragraf mowiacy o tym ze premia z mlodego rolnika moze byc przeznaczony na wklad wlasny do kredytu preferencyjnego arimr... Tylko ze limit na doplaty do tych kredytow sie skonczyl i nie wiadomo kiedy wznowią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

A ja wroce do tego tematu o skroconym okresie ubezpieczenia w KRUS z 3 lat do 1 roku. Co prawda ja jeszcze nie dostalam takiego pisemka(MR 2010), ale mysle ze taka ulga to moze byc jakas pulapka na przyszlosc. Po 2013r moga dawac jakies dofinansowania itp z ARiMR, ale moga wymagac minimum 3 letniego okresu ubezpieczenia z KRUS, by przesiac i wylowic faktycznych rolnikow rzeczywiscie utrzymujacych sie tylko z gosp.(oplacajacych KRUS) a nie pracujacych takze poza gosp i ubezp. w ZUS. Ja tez chetnie skrocilabym ubezp. w KRUS do roku i przeszla na inne, ale obawiam sie jakiegos haczyka w przyszlosci, bo cos nie wierze by ARiMR ot tak sobie nagle dala taka ulge, przy wielu innych wymaganiach. Co wy o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj